Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

balcazar

Nie je všetko zlato, čo sa blyští aneb čo je vlastne hra na istotu? Znamená to pustiť dojemnú hudbu od samého začiatku, spojiť ju s múdrymi výrokmi a športom? Pretože presne tak to zahral tento film. S takým silným námetom, ktorým disponoval, to však nebolo vôbec potrebné. Totálne tlačiť na pílu od samého začiatku je riskantné, je takmer isté, že sa zuby otupia. Čo tým chcel básnik povedať? Potom tá hudba s výrokmi spôsobia, že zameranie na detaily, ktoré tento film ako tradičná športová snímka využíva, vyznie otrepane, zbytočne pátosovito, nudne. Chcelo to dej oveľa viac vygradovať, zvýrazniť postavy (hoci duo Matthew + Matthew fungovalo dobre a McConaughey ma prekvapil, postava dekana sa tiež páčila, no z hráčskych bola zapamätateľná len jedna, čo v porovnaní napr. s Remember the Titans je slabota), možno dať väčší priestor detskej postave, ktorá bola vo filme prítomná, nespracovať celú myšlienku tak kŕčovito, naopak, prirodzenejšie... ()

Likan7

Sportovní film z prostřední amerického fotbalu vždycky můžu, zvlášť, když se jedná o nějaké to drama. Jenže tohle drama musí mít také solidní scénář, jinak je z toho tuctová jednohubka. A přesně takovou celkem nudnou tuctovkou Návrat na vrchol je. Matt i Fox jsou sice fajn, ale ten příběh je natočený tak nudně, že se člověku z hlavy film za měsíc totálně ztratí. Šíleně moc patosu a rádoby emotivních scén, který McG nezvládá. Promarněný potenciál. ()

crjules

Pres emotivne vypjaty zacatek a trochu toho patosu /kteremu se na druhou stranu u takovyhle typu filmu nelze vyhnout/, na me film zapusobil velice mile. Duvod? - poselstvi.. Pro nas to muze byt "jen hezky film" , ale dovedu si predstavit, jak moc muze znamenat pro cloveka-pametnika a asi kazdeho fanouska Marshallu. ()

myrecko

We are Marshall - sportova drama podla skutocnej udalosti ktora vas dostane. Pokial mate radi filmy ako Remeber the Titans a Coach Carter tak toto si urcite pozrite. :) ║Trener Jack Lengyel mal po 4 rokoch s timom Marshall bilanciu 9 - 33 ║*Hollywoodsky vyplod: pri zasadani rady prezidentov stalo pred skolou plno ludi (rada prezidentov neexistovala a bol to len rozhovor hlavnych predstavitelov skoly) * hasic podava knihu hracich planov jednemu z rodicov (ludia z mesta sa k miestu havarie nemohli dostat, na miesto havarie pustili policajta vo vysluzbe a on na zaklade najdenia ID jedneho z hracov informoval miestnych o nehode ) ║ ()

Kaučuk

Pozor! Koncentrace patosu 96,5%, hrozí nebezpečí slzivosti. U mě to ale bylo zíváním, protože se v patetických scénách kdovíjak nevyžívám. A to mám sportfilmy rád a na tu slzavou omáčku jsem připraven. Tady ale nebylo téměř nic jiného! ()

Zlaticko1

Napětí emoce, radost smutek... vše ve filmu jenž je celkem dobře zpracován.. avšak american made, so you know... Ale určitě stojí za to se na to podívat! ()

jafuska

film o americkém fotbalu, ačkoliv mám ráda některé sportovní filmy, tenhle k tomu určitě patřit nebude, pro američany je toto sport nadevším, ale pro laika nic, co bych musela sledovat až do konce prvnícb pět minut stačilo a dál nemusím, ale pro ty, co mají tento sport rádi je to pro hlavně pro ně. ()

Pharlap

Vynikající Matthew McConaughey..škoda že jsem film viděl v českém dabingu, neboť dle toho jak špulil pusu při mluvení, jeho napodobování akcentu v AJ originále, mohlo být zajímavé. Charismatický Matthew Fox, velmi. Smutný. Celkově se mi líbí podobné filmy, které v člověku vzbuzují pocit naděje, radosti, přesně onoho "zmrtvýchvstání", jak se to po tragédii stalo fotbal.týmu MU. Jasně..díky tomu, že vše musí dopadnout dobře, je děj velice snadno čitelný dopředu, je film sražen různými klišé.. I přesto hodnotím 4*. ()

kubilov

V roce 1970 postihla univerzitní tým amerického fotbalu z města Marshall obrovská tragédie, při které zahynulo na 75 hráčů, fanoušků a dalších důležitých lidí, kteří měli co do činění s fungováním týmu. O rok později však už díky neuvěřitelné práci trenéra, děkana univerzity a nových hráčů zase Marshall hrál ligu. Hlavní podíl na tomto úspěchu pak měl nový trenér z Ohia, zde vynikající Matthew McConaughey, jenž svým nasazením a i jistou dávkou excentričnosti vlil lidem do žil novou chuť do hraní či fandění. Žádný extra zázrak, ale pečlivě odvedená práce ano. ()

Brano

Klasický športový film o americkom futbale, ktorý je natočený na základe skutočnej udalosti. Smutná udalosť, tentokrát pád lietadla s celým futbalovým tímom a následne znovuzrodenie univerzitného tímu Marhsall, s úplnými nováčikmi. Film by som rozdelil na dve časti. Tá prvá ma zaujala viac. Začiatok je poznačený smutnou udalosťou a následnou snahou obnoviť tím. Druhá polka zobrazuje ako sa novo vybudovaný tím dáva dokopy a ako zvláda prvé zápasy. Tá druhá časť bola až príliš americká na môj v kus. Opäť zápasy, ktoré sa rozhodujú v posledných sekundách. Srdce vrúce prehovory trénera a samozrejme nechýbal ani tradičný presladený záver. Zábery z tréningov tiež nestali za veľa. Myslím, že filmy z tohto prostredia už nemajú veľmi čím prekvapiť a sú určené skôr pre americké publikum pre ktorých je tento typ športu všetkým. ()

Hemlock

Sportovní drama založené na skutečné události, která snad nemůže nechat klidného nikoho, kdo má v sobě trochu citu. Film je jedinečný ve svém tahu na emoční stránku diváka a Matthew McConaughey zde podal nadlidský výkon. Korunku tomu pak dává samotný fakt, že se vše točí kolem tak nádherného sportu, jakým americký fotbal je, takže si Marshall zaslouží v hodnocení čtyři touchdowny. ()

Miloško

Typicky americké, ale veľmi zaujímavý film podla skutočnosti. občas je to až priveľmi plné plačlivých hrdinských slov,čo mi ubralo na hodnotení. Matthew McConaughey ako tréner obnoveného univerzitného tímu podal perfektný výkon. Na týchto filmoch je vidno ako američania milujú tento šport,ako ním žila, a žije verejnosť. We Are! - Marshall. ()

swell

Hlavní šťávu tomuhle filmu dodává zejména McConaughey. Jeho podání roztěkaného, mírně bláznivého ale svým způsobem geniálního trenéra je skvělé. Filmy tohoto typu mě vždycky dostanou, takže 80%. ()

Bratr

Ale jo, je to klasické, je to dobře zahrané, přináší to přesně ty pocity a dojmy, jako se od sportovních filmů očekává. Můžu doporučit. ()