Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

Hanka*

Mám ráda sportovní dramata, ale tohle se opravdu nepovedlo. Začátek filmu poznamenaný tragédií pádu letadla mělo ještě ambice silného příběhu, ale co následovalo další dvě hodiny potom...neustálé srdceryvné projevy (to se ani nedá spočítat, kolik jich tam bylo), špatně napsané postavy a korunu tomu nasadil M.McConaughey v hlavní roli. No nic moc film, raději komentář píšu krátce po shlédnutí, protože za takový týden už si na něj ani nevzpomenu. ()

kodwin

Docela dobrý, až na ten natahovaný příliš patetický závěr. Normálně by to bylo na tři hvězdy, ale postava ztvárněná Matthew McConaugheyem mi sedla takovým způsobem, že dávám (slabší) čtyři. Určitě je spousta podobných (a lepších) filmů s touto tématikou, ale Návrat na vrchol přesto stojí za to vidět, tedy v případě, že jste sportovní fanoušek. ()

martasek

Moc příjemný snímek. Ano, není to nic nového pod sluncem, ale snímek ubíha plynule, 2 hodiny utečou jako voda a ještě si stačíte užít perfektní výkony McConaugheyo i Foxe. McG režíruje parádně a když si k tomu všemu střihne super roličku (cynické, vím) i Robert Patrick, nedivte se nadšeným 4 hvězdám. ()

DusaAn

Sice po 10-ti minutách víte jak to dopadne, ale budete se příjemně 2 hodinky bavit. P.S. Všiml si někdo malé chybičky na úplném konci titulek? V českém znění "Na památku pětasedmdesáti mužů a žen ... třináctého listopadu 1970. Text titulků: In memory of the 75 men and women who perished in the Marshall plane crash on November 14, 1970. ()

Anju

Extrémně slabý scénář, který námět nevyužívá snad ani z 10 procent. Místy dost nelogické chování postav, herecké výkony nic moc, nechápu, co na tom všichni vidí......... ()

zdenka99

Nemám rada americký futbal, ale našťastie tento film nie je o športe. Naozaj tu nie je podstatné víťazstvo, ale dôležitým sa stáva jednoducho neprestať hrať a žiť ďalej. Povstať z popola. ()

RajmikCZ

Tragický začátek, štastný konec. Přesně takto by mělo vypadat každé sportovní drama. McG se uchopil fotbalové krásy, kterou nakonec ztvárnil v podobě skvělého filmu s velice dobře vybranými herci. Když tento film šel na plátna do kin, nevěřil jsem, že budu mít tolik chutí ho vidět znova. Pro mě je to nejlepší sportovní film.. ()

mpet

Určitě jeden z těch lepších filmů o sportu. Velice silný příběh o totálním propadu na samotné dno a škrábání se zpět na vrchol. A je o to silnější, že je založen na skutečné události. Film je velice dobře zpracovaný a určitě potěší většinu fanoušků sportovních filmů, i když si myslím, že filmů s podobným konceptem už jsme viděli dost. ()

mzop

Moc hezký film. Sport je vedlejší téma, jde především o hromadnou nehodu s rozsáhlými důsledky, která narušila poklidný život v jednom městečku. Hezky natočené. ()

MAsakRA

Mám tyhle americké filmy ze sportovního prostředí celkem rád. I díky všem těm klišé je to přesně ten typ filmu, u kterého člověk vypne a prostě odpočívá. ()

andydufrsn

Zajímavá podívaná na velice velice klišovité téma, naštěstí se tvůrci vyhnuli jakémukoliv děsivému hepyendu a po zvednutí se nechali hlavní hrdiny zase spadnout pěkně zpátky na zem. Ale herecké výkony jen průměrné ()

pirat87

mam velmi rad filmy natocene podla skutocnej udalosti pretoze potom si clovek po filme moze spetne pozriet ako sa to vazne stalo a kolko veci bolo do toho "dokreslenych"...velmi podareny kusok aj z toho pohladu ze mam rad americky futbal za mna 4**** ()