Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

phoebess

Matthew McConaughey ve mně většinou moc (ať už záporných, či kladných) emocí nevyvolává, ale v tomhle snímku si zadělavá na to, aby se stal jedním z mých oblíbených herců... ano, někdo může namítat, že takových filmů je hodně (a já si to předtím říkala), ale tahle skupinka sportovců si mě získávala víc a víc, až mi to "provařené" téma vůbec nevadilo. ()

mysiak

Skvelo podaný príbeh o krutej tragédii, ktorá sa stala v USA, podaná nečakane nepopcornovej od režiséra Charlieho Anjeli...príbeh a herci sú na jednotku, režisér vedel ako zaútočiť a zadarilo sa....uvidíme ako zvládne Terminátora...na toho sú predsa viac ľudia zvedaví ()

Ridick

velmi ma prekvapil reziser McG, kt. velmi neoslnil charlieho anjelikmi, ale s marshallmi ukazal, ze predsa v nom tkvie nejaky ten talent, aj ked treba uznat ze podla mna mal slaby scenar poruke, plny silnych slov a hrdinskych vylevov, ako to uz asi byva zvykom v sportovo ladenych filmoch...taktiez dost tam nesedi ten patos, kt. je viditelny pocas celeho filmu, a najviac ked tak nudi...no a este k mcconaugheymu: ten pekne zabodoval a dostava sa z podpriemeru hrdinov romantickych komedii...len tak dalej ()

O.Peta

Film na oblíbené americké téma: Americký fotbal. Těch už bylo dost. A ani tento ničím extra nepřekvapí. Děj se dá snadno předpovídat, ale i přesto já jsem spokojený. Líbila se mi zejména hudba a herecké obsazení. ()

Tony.cs

Teda na první pohled žádnej hit, ale musím říct, že mě to chytlo a nepustilo až do konce, a to hlavně díky oběma Matthewům ()

MATADOR

Povstali z popela a dokázali nemožné. Příběh amerického fotbalového týmu Marshallů, jenž dostala na kolena letecká nehoda v roce 1970. I přesto byla touha po znovuvrácení se na trávník natolik veliká, že se našlo několik dobrých duší, aby dokázali obnovit slávu, kterou tým tak rychle ztratil. Sportovní filmy jsou jedinečnou záležitostí, při které divák nemusí tolik přemýšlet, dostává se mu jednoduchého děje. A Návrat na vrchol je natočen velmi dobře, a možná proto utečou dvě hodinky jako voda. Věnováno památce 75 mužů a žen, týmu Marshall, kteří zahynuli při letecké havárii 14. listopadu 1970. ()

JOHN.NY

Další z filmů o americkém fotbalu..Krátce před ním jsem si pouštěl Remember the Titans a musím říct, že Titáni byli o jednu hvězdičku lepší. Překvapil mě Matthew Fox, kterého jsem měl zafixovaného jako seriálový typ, ale tady obstál velmi dobře. Závěrem snad jen......We are?? MARSHALL!!!! ()

SonG

Příběh podle skutečné události, který ve mne zanechal příjemný pocit, který zahřál u srdce..... ()

Fíla

Chybí pořádný zápal fotbalového umu! Chybí lepší hlavní herecký výkon! Chybí pořádné dojetí! Nechytne vás za srdce! Nevykouzlí ani úsměv! Nedonutí vás ani brečet! Prostě od začátku do konce se tváříte úplně stejně! 6/10 ()

Aljak

14.november 1970 - deň, ktorý razom zmenil život v západovirginskom meste Huntington. Pád lietadla so 75 ľuďmi, vrátane takmer kompletného univerzitného futbalového teamu otriasol snáď každým. Americkému futbalu hrozil zánik, až do kým sa teamu neujal tajomný Jack Lengyel a pokúsil sa o zázrak. Poskladal nový team z nádejných hráčov bez väčších skúseností, dokonca lovil aj vo vodách basketbalu, baseballu a futbalu, len aby Huntington neskončil bez ich doterajšej pýchy. Pozoruhodný film podľa skutočnej udalosti, hlavne sa mi páčila tá spolupatričnosť všetkých ľudí nielen v meste, ale aj na iných univerzitách. A zaujímavé bolo sledovať aj ľudí, ktorí v troskách lietadla prišli o svojich najbližších a razom americký futbal nemohli ani len cítiť - pretože spomienky ich vždy zaplavili nanovo. Celkom dobré spracovanie, aj keď miestami trošku prehnané a trochu vzdialené od skutočnosti. Ale čo už by len nespravili pre väčšiu dramatizáciu? Matthew McConaughey ma dosť prekvapil, lebo som si ho v roli futbalového trénera nevedel ani za nič predstaviť, no postavu Jacka Lengyela zvládol skvelo. ()

shyster

Víc než polovinu děje všichni chodí jen okolo a vzpomínají na všechny ty hráče, co zemřeli v letadle. Příběh se nikam nehne a když nakonci tým složený z průměrných hráčů vyhraje jediný zápas v sezóně a McG nám to poddává jako kdyby vyhráli samotný Superbowl, tak to jsem se od srdce zasmál. I mezi ostatními filmy o americkém fotbale je to jen šedý podprůměr. ()

4daPeace

Verdikt: Jako by toto snad ani nebyl film rezisera McG, ktery proslul klipy a klipovymi remakey Charlieho andilku. Film popisuje osudy lidi a navrat samotneho mesta Huntington v Zapadni Virginii do normalnich koleji, po tragicke udalosti, ktera postihla toto mesta 14.11.1970, kdy pri etecke katastrofe zahynul cely fotbalovy tym vcetne realizacniho tymu mistni Marshall University. Kamera je mozna az moc klidna, dej je mozna trochu rozvlekly, ale to je tim, ze film nema v zadnem pripade pusobit jako 'typicky' americky film, kdy se ze vsech popelek stanou princezny a vse skonci dobre. Film ukazuje depresi, smutek a hledani nadeje, presne tak, jak se to stalo pred 46lety. Matthew McConaughey, David Strathairn a Matthew Fox hraji vazne dobre, nestrhavaji na sebe zbytecne pozornost od pribehu... From The Ashes They Rose. They Are Marshall. ()

carlos 2010

Ďalší z klasických športových drám zo športového prostredia. Zručne natočené, ale skôr pre Amíkov alebo pre športových fanúšikov. ()

BUD-SFIS

Mám rád filmy ze sportovního prostředí. Takové hezké a napínavé. Musim ohodnotit perfektní výkon McConaugheyho, který si zahrál opravdu výtečně svou roli. Ale na druhou stranu Fox (alias Jack z Lostu) hrál pořád stejně. Vystrašený, ublížený a uplakaný výraz. To je asi jeho parketa. Jakoby nic jiného numěl zahrát. ()

campix

Sportovní film podle skutečných událostí? To už je dnes poměrně výzva pro tvůrce, aby jejich film nezapadl do průměrné šedi. A ani Návratu na vrchol se nepovedlo z této šedi vymanit. Máme tu klasicky tým, který to měl opravdu těžké, dokázal se nepřízni osudu postavit a nakonec alespoň částečně uspěl. Tvůrci si přizvali kvalitní herecké obsazení v čele s typicky buranským McConaugheym. Tady nic vytýkat nemůžeme. Bohužel mě ovšem hodně vadilo, jak film útočí na city, a místy to bylo až příliš přes hranu, díky obvyklým klišé, kterých se také nedokázal zbavit. ()

Juto

Film je presne to, čo divák očakáva od skutočného športového príbehu: je to povznášajúce a inšpirujúce. 7/10 ()