Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

BoXBe

We are Marshall vlastně vůbec není o americkém fotbale. Je o vůli, vizích a houževnatosti v nejtěžších momentech. Typické americké tlačení na pilu a patos, nakonec ale docela sympatický výsledek. ()

WolfR

Kvalitně natočené sportovní drama podle skutečné události, které celou stopáž vytrvale buduje sympatie k následníkům padlého týmu hráčů amerického fotbalu, příjemný film, 4 hvězdy ()

majo25

Americká dráma o družstve amerického futbalu na vysokej škole, ktorú postihne veľká tragédia. Príbeh sa odohráva v 70. rokoch, ale takmer nič tomu nenasvedčuje...okrem teda dvoch účesov žien, bokobrád mužov (také sa ale v 70. rokov veru nenosili), a starších áut a rádií. Príbeh nie je ničím výnimočný, a to aj keď je na základe skutočného príbehu. Čo poteší je kamera, filmový filter, akrobatické kúsky hráčov (pardón kaskadérov) a také tie technické záležitosti filmu, ale celkom aj herecké výkony (hlavne Fox). Škoda, že si Robert Patrick nezahral väčšiu rolu, naňho sa dá pozerať. Takisto sa celkom vydarili humorné scény, ktorých ale nie je veľa. Hodnotenie: 65% ()

tom88

Som nesmierne potešený. Príliš som na film nevsádzal a teraz som príjemne prekvapený a to hlavne Matthewom McConaugheyom, ktorý si u mňa o triedu polepšil. McG spracoval dobrý a silný príbeh do dvoch krásnych hodín. Režijne zvládnuté nadpriemerne, čo si cením pretože očakávania na Terminator Salvation sú veľké a teraz v neho verím. Vizuálne pôsobivé, herecky nadpriemerné aj mimo Matthewa. Atmosféra silná, kamera strih a hudba dobrá. Našťastie tu vyznie všetko dosť reálne narozdiel od iných podobne zameraných filmov, teda hlavne čo sa týka športových výkonov a výsledkov. Teda nekoná sa žiaden Góóól ! , ale reálny a pravdivý príbeh. Rád si film pozriem znova a odporúčam. 75% ()

sir-dave

Největší devízou pro české díváky je tady hlavní sport okolo kterého se to točí a který není v našich krajích tak známý jako fotbal či hokej, přesto vysoce kvalitně natočený film o naději se nevzdávat podle příběhu na základě skutečné události. Oba (McConaughey i Fox) mají mé uznání, stejně jako McG. Rozhodně stojí za shlédnutí! We Are ()

Triple H

Športové/motivačné filmy môžem, ale toto ma peknú chvíľu dosť obchádzalo. V úvode na nás McG páli jednu patetickú scénu za druhou, ale potom sa film našťastie ukľudní. Hoci má ďaleko do mojich obľúbencov, tu musím poznamenať, že McConaughey doslova drží film nad vodou. Žiadny oscarový výkon, ale získal si moje sympatie. Také skrz naskrz priemerné tri, čo je aj celkom škoda. Keď si zvážim tému a plejádu veľmi schopných hercov, ktorí vo filme sú - mohol z toho McG či scenáristi vyťažiť omnoho viac. Potenciál určite bol. Minimálne mi chýbal ten pocit, že tímu držím palce, ktorý je pre tieto filmy kľúčový. Remember the Titans mi šmakujú viac. ()

chelseaman22

Standardní výkon METJŮA u filmu, který má na běžného Američana působit jako na Žida Osvětim. Letadlo s čutálisty do meruny se zřítí a v tu ránu je z toho celonárodní tragédie, po které následují jednání "OBMĚNA KÁDRU", "VÍTĚZSTVÍ" a "ZPĚT NA STANDARD". Metráž přepálená, což má za následek divákovu apatii. 65% ()

ecceHOMMO

Skutočný osud amerického futbalového tímu Marschall. Dojímavé, tragické....a bohužiaľ podľa skutočnosti.....Matthew McConaughey v netipickej roli, ktorú zvládol bravúrne a na ktorého sa bolo radosť pozerať, Ian McShane a Anthony Mackie ktorí akoby to vážne prežili a nádherná, ale dojímavá Kate Mara. A tak ako film aj ja vzdávam hold luďom ktorí prežili tragédiu mestečka Huntington a museli sa vyrovnať so stratou svojich najbližších. Marschall boli, sú a navždy budú. Prečo? Pretože každý obyvateľ Huntingtonu asi kričí ................................................................WE ARE MARSCHALL...............................( my sme Marschall ) ()

Mrkvič

Hodně zajímavý a silný příběh v rukou dost mizerného režiséra. Nejhorší mi na všem přišel střih, kdy se často jednotlivé záběry nepodporovaly a spíše vylučovaly. Doják to mohl být klidně od začátku do konce a režisér se o to asi i snažil, ale silné mi přišly snad jen 2 nebo 3 scény a to díky hercům a skutečnostem pravdivého příběhu. Opravdu kouzelný je Matthew McConaughey, který si tu dává snad svou nejlepší roli. Po sedmi letech jsem film viděl bez tragického začátku. A na to, že to bylo s otřesným českým dabingem, jsem film prožil mnohem silněji. Tak jsem musel jednu hvězdičku přidat. ()

danoo

Až nehanebne americký (...keď pôjdete na ihrisko, musíte tam odovzdať srdce,... ak to urobíte, nemôžete byť porazení...), pomaly vystavaný a nadpriemerne zahraný film o dlhej ceste k víťazstvu, ktoré nemusí nevyhnutne znamenať okamžitý úspech. ()

lennyd

USA, 70 léta. Když se univerzitní fotbalový tým vrací z turnaje, letadlo havaruje, a všichni hráči, trenéři i někteří věrní fanoušci umírají, vypadá to, že je na Marshallově univerzitě s americkým fotbalem konec. S tím se ale nesmíří někteří hráči, kteří náhodou v letadle nebyli, a seženou podporu univerzitního vedení pro pokračování fotbalové tradice. Místo trenéra, který musí z ničeho postavit nový tým, přijímá Jack Lengyel (Matthew McConaughey) - ale nečeká vůbec lehký úkol ... Ač jsem do tajů amerického fotbalu nikdy moc nepronikl, filmům o něm (hlavně těm, které mají hlubší myšlenku) se vůbec nebráním. Návrat na vrchol je právě jedním z takovýchto filmů, navíc natočený dle reálné události (proto [Pozor spoiler!] - Marshalls pod novým trenérem opravdu první sezónu nevyhrajou, jak by možná divák čekal [/Konec spoileru]), což určitě filmu patřičnou hloubku dodává. Navíc má film docela slušné herecké obsazení, kterému vévodí Matthew McConaughey jako nový trenér mužstva a nebo David Strathaim, jako děkan univerzity. Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli nedat 4*, ale nakonec jsem si to rozmyslel - přece jenom tomu ještě něco chybělo ... ()

Phietros

Vydařené dílo inspirované skutečnými událostmi, které mohlo být o něco lepší, ale rozhodně ničím nenudí.. Po neštastné nehodě letadla, při kterém zemře tým zelených ragbistů, přichází spousty lidí o své blízké a národ o svůj tým. S týmu zbyli jen 3 sportovci, kteří se nechtějí vzdát a chtějí tým znovu poskládat. Ujímá se jich trenér Jack, který práci přijme a snaží se s pomocí Foxe(asistenta) nazbírat lidi, což se jim nedaří. Po svolení, aby mohli přijmout i prváky a nezkušené hráče, sestaví zbrusu nový tým, který ale stojí na nezkušených hráčích. První zápas prohrajou a i další, ale nevzdávají to až do samého konce. Nakonec se přeci vítěztví dočkají, které budou doprovázet ohromné oslavy lidí! Podle skutečných fakt pak skoro 20let nevyhráli a pak vstali z mrtvých a vyhráli několik vítěztví, pohárů a titulů... ()

Pavlínka9

Tenhle film mě hodně dlouho lákal – hlavně díky McConaugheymu – na toho jsem se tu těšila nejvíce. Ale i postava Davida Strathairna mě hodně bavila :) Jsem ráda, když vím jen pár informací o tom, o čem film je a historii Marshallu jsem neznala. A scéna, kdy letadlo nedoletělo jak má, a již se sbíhali lidé z města, byla pro mě jedna z nejděsivějších, kterou jsem viděla. Bylo to pro to, jak byla „syrově“ natočena a nebylo to zbytečně přeplácané. Bylo to pro mě neskutečně těžké a měla jsem z toho takovou husinu, že jsem si to poté stopla a pustila ještě jednou. A to je u mě opravdu co říct. Jen lehce jsem tušila, co je ten hlavní „bod“, co ve filmu bude tím hybatelem, ale ve chvíli, kdy začali nasedat do letadla, jsem začala tušit víc…Muselo to být neskutečně těžké dát klub do kupy, získat si opět reputaci a hlavně sehnat ty, kteří „nahradí“ tehdejší čísla na dresech…Byl to opravdu obrovský oříšek pro všechny zúčastněné. Herecké obsazení super, interiéry a exteriéry – paráda :) Je to krásné a přesně pro mě – pokud něco chcete, jděte si za tím – začátky budou samozřejmě těžké, ale jde to :) Jo a mám moc ráda, když je na konci filmu ukázána realita - tudíž opravdový "hrdinové" filmu a dobové záznamy - a to tento film má a skvěle to tím ty 2 hodiny zakončilo :) ()

Mihail123

Uplakaná dráma o padnutí lietadla...hmm..aha..ale na moje prekvapenie tu všetko dobre funguje. Ani ten koniec nebol až taký americký. ()

Sany33

Silný film zo športového prostredia. Filmy, ktoré s venujú športovej tématike vždy sľubujú silný zážitok, teda aspoň pre mňa. Zelený tým Marshallov na tom nebol inak. Veľa som sa už o týme a jeho minulosti dočítal pred zhliadnutím tohto filmu tak som vedel asi na čom budem. Vedel som o leteckej katastrofe aj o tom, že tento film bude natočený podľa skutočnej udalosti a konkrétne podľa tejto tragickej udalosti. Znovuvzkriesenie týmu Marshall nemám čo dodať film sa mi páčil, nie len po dramatickej ale aj športovej stránke a to som sa ešte nedostal k perfektným hereckým výkonom. Matthew McConauhgey je jednoducho pán herec a svoje dokonalé herecké umenie dokázal aj v tomto filme, chladnokrvné vžitie sa do úlohy a skutočne precítené emócie, ktoré na tomto základe lomcovali aj som mnou. 85% ()

blackJag

Sportovní film z podstatné části dělá hlavně to, jak se mu podaří zprostředkovat samotné sportovní záběry a tady musím smeknout, jsou výborně nasnímané, zrežírované a skvěle podbarvené těkajícím hudebním doprovodem. Filmu nechybí ani dobře zahrané charaktery, mající své reálné předobrazy. McConaugheyho entuziastický trenér vystupuje nad ostatní, ale třeba Fox se Stathairnem ho minimálně dotahují. To, co se mi tu ale moc nelíbilo, je přemíra patosu v přímé mluvě postav. Tady se mi zdá, že scénárista příliš tlačí na pilu a srdceryvnost zbytečně ždímá do sucha. 65% ()

Myrreczech

Důstojný pomník obrovské tragédie. Ale jako film vcelku průměrné. Obě hlavní postavy mě moc bavili, bohužel něco tomu scházelo. A jen Bůh ví co. ()

Looser

Je až k neuvěření kolik "sportovních" filmů based on true story v poslední době za vodou vzníká. Po Invincible, Glory road další pohádkový příběh ze skutečného světa. Průměrný film, který nezklame ani nepřekvapí. Možná potěší fanoušky Jacka z Lost. ()