Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

bloodvomit

McConaughey předvádí dobrý výkon, jeho role se mi líbila. Jinak mi film přijde dost průměrný, možná až moc patetický. ()

slovan1

Ono to není špatný film. Bez cca půl hodiny stopáže, která je poskladána ze zbytečných keců by to bylo i na větší hodnocení než dam. Škoda. Atmosféru to mělo na drama fakt slušnou. McConaughey a Fox sympaťáci, kteří film táhnou. Kate Mara slušná kost, což se nedá, díky účesu, říct o January Jones, která byla v prcičkách 100x žhavější :-) Kdyby se zde pohrálo se stopáži, nebo kdyby nebyl střihač lenivý, tak to mohlo byt o hvězdu výše, takhle 3*. ()

sedm.1

Mám tento typ filmů skutečně rád.Mám rád i americký fotbal.Nevadí mi ani,když filmaři občas až příliš často tlačí na pilu s ohledem na to vzbudit co nejslzopůdnější emoce.To ostatně k sportovním filmům i patří.Mám rád filmy,které oslavují hrdiny,lidi,kteří skutečně něco dokázali.Návrat na vrchol toto všechno má.Měl i režiséra,který mě už několikrát přesvědčil,že spád a dynamiku děje má v krvi.A zde nastává problém.McG chtěl zřejmě vytvořit něco jiného než co mu jde nejlíp,a tak spád a dynamiku nechal doma.A tak se z We are Marshall stala dlouhatánsky nudná podívaná.Přestože měl Návrat na vrchol vše,co podobný snímek potřebuje aby bavil,zaujal a především tedy i uspěl,přesto to nedokázal.Snímku totálně chyběl drive.McG sice dokázal dát do filmu mnoho,ale nedokázal tomu dát vůbec šťávu a energii.A tak místo oslavného snímku o zrození týmu vznikla uspávající podívaná stejně jako výraz Mattheew Foxe.Co ovšem nesvědčilo snímku ze všeho nejvíc byl Matthew McConaughey.Nevím,zda-li jeho postava měla být záměrně tak šílená a výkon tohoto jinak dobrého herce tak třeskutý,ale mě zkrátka tato hlavní postava neuvěřitelně celý film štvala.Alespoň tedy že to chvílemi vyrovnávala překrásná sexy Kate Mara.Návrat na vrchol je ale zkrátka slušným sportovním snímkem,který má sice zajímavý děj,plný emocí,slušných dialogů a scén,ale svou utahaností dokáže klidně i uspat.Škoda. ()

iXtr3m3

Bohužiaľ nemôžem inak, len za plných päť. Filmov o americkom futbale nie je zas až tak veľa a čo titul, tak vysoká kvalita. Možno som naozaj len tak strašne zasadený na ten americký futbal a prehliadnem kvôli nemu aj drobné chybičky, ktoré každý z podobných titulov obsahuje, ale mne to nevadí. Filmom som dýchal až do poslednej minúty a to je pre mňa prvoradé... ()

Kracken

Film ze kterého jde ze všeho nejvíc cítit amerika podobně jako z topinek česnek. K americkému fotbalu jsem nikdy vztah neměl a po tomhle filmu ani mít nebudu, což je škoda. Navíc, některé scény ve filmu mi přišly jako vystřižené ze statečného srdce Mela Gibsona, podbarvené podbízivou hudbou. Avšak co se vytknout nedá, je režisérovo oko a schopnost poskládat pár pěkných obrázků dohromady, podobně jako to bylo s Charlieho andílky. Zkrátka McG ví jak působit líbivě na diváka a těch pár scén je opravdu úžasných. Poprvé a docela příjemně, mě překvapil Matthew McConaughey v roli trenéra který oživý mrtvý tým a postaví ho na nohy. Celkově je to však jen dojemný, sportovní, americký film převázaný mašlý, na které je nápsáno (Podle skutečné události) který má filmu dávat punc vyjímečnosti... ale nedává. ()

casioa....

Slabá americká motivačka, na ich obľúbenú tému-americký futbal/never surrender/winning. Rozhodne existujú lepšie snímky na tento spôsob...napr.Invincible (2006) je pre mňa oveľa lepším kúskom. M.McConaughey je mi vrcholne nesympatický (sorry, bro...ale nesedíš mi :)))) ()

Kuny27

První půlka filmu byla tragicky hýbající - parádně natočená. Poté nastupuje typicky sportovní film. První půlku jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky, druhou půlku jsem jen čekal na skvělého Mathewa a pěkné záběry. Fanděte až na vrchol :) ()

dopita

To je tak americký, tak blbý, nebo jinak – blbě natočený. Film je natočenej podle skutečných událostí, ale popravdě, nijak mě to nedojímá. Film je plnej patetickejch a trapasem zavánějících rozhovorů, který film neúměrně natahujou. Chtělo by to razantně zkrátit (včetně McConaugheyho šerednejch kotlet), a taky režiséra, kterej se neohání rozmáchlými gesty a kterej umí pracovat s herci. ()

joshula

Matthew Fox a inspirace skutečných událostí drží tento film v dobrém pohledu. Neštěstí, které se nepodařilo dobře zachytit. ()

Mičl

Z počáteční emocionální smetánky, která je sice při tak krutém lidském osudu na místě, ale která mě nikterak nenadchla se postupem času a hlavně po příchodu nového coache stane poměrně slušné sportovní drama. Matthew McConaughey si trenéra Jacka Lengyelho zahrál s velkou chutí a snažil se vystihnout všechny jeho ulítlé grimasy a selské proslovy, myslím že se mu to podařilo. I když záběry ze hřiště sice nejsou v porovnání s ostatními velikány tohoto žánru moc povedené a prostřihy flashbacků z rádoby povedených dramatických scén z filmu při posledním touchdownu mi trochu kazily divácký zážitek, přesto dávám ještě palec nahoru. ()

kukuuuc10

Film podle skutečné události, který opravdu vezme za srdce. Velice ojedinělé a velice procítěné. Dobrá práce PROTAGONISTÉ! ***** ()

Piggsy

POZOR - SPOILER: Další sportovní drama s nálepkou "podle skutečné události", která se vám ze všech sil snaží hrát na city. Problém spočívá v tom, že podobných filmů vznikne asi 10 za rok a všechny jsou tak nějak stejné. Všechny postavy mají předem daný charakter a vždy se zachovají tak, jak se to od nich očekává. Tak trochu jako v pohádce. Děj je o sestavení nového fotbalového týmu a je nalinkovaný přesně podle staré známé šablony. Zpočátku se týmu nedaří, prochází krizí, nakonec ale slavnostně zvítězí (přičemž rozhodující bod získá až v poslední vteřině zápasu - dokážete si představit větší klišé???) a vše skončí happy-endem. No a pak zazvoní zvonec a pohádky je konec. Film se sice opírá o skutečnou tragédii, ale aby mě dojal, musel by být natočet působivějším a hlavně neokoukaným způsobem. Že si diváci v Americe na podobných kýčovitých dojácích ujíždí, je stará známá věc. Ale že jim to žereme i my Češi (viz zdejší hodnocení 73%), to mě celkem udivuje.. ()

Ondis

Lehce nadprůměrné koukatelné sportovní drama podle skutečné události, ale žádný filmový zázrak nečekejte. Film, který vás ničím nepřekvapí a vyvíjí se podle tradičních sportovně nalajnovaných scénářů: jednou jsi nahoře, jednou dole. 75% ()

DannyBoy80

Tak další sportovní film u kterého po 10ti minutách víte jak to dopadne. Bylo to okořeněné tragédii na začátku a tím veškerá originalita zkončila. Pak následovaly průměrné až prodprůměrné herecké výkony. Hlavně příběh na pozadí se servírkou byl naprosto o ničem (herečka co jí hrála byla naprosto úděsná). Průměrný film, který mě do děje nevtáhl a to mám sportovní filmy rád. ()

Yardie

Todle se mi líbilo. Krásný film. Bylo zde hodně smutných a silných scén, které se střídali s těmi normálními a popřípadě vtipnějšími. Smutné zde převažují, ale jsou natočeny tak dobře, že to vůbec nevadí, ba naopak, dodávají filmu krásu a atmosféru. Občas jsem měl na kahánku. :-) Ale vše je dobře skloubeno a natočeno,takže to do sebe krásně zapadá. Výborný byl také výkon Matthewa - role podivínského kouče mu fakt sedla a bavil mě. Co se týká příběhu, je to v podstatě takové klišé, nicméně to, že je to podle skutečné události tomu dává naprosto nový rozměr a ukáže, že i v životě se takové klišé děje. Prostě a jednoduše hodně pěkný film. Howgh! ()

Tomyfrok

Tenhle film nepřichází ani za mák s něčím novým. Jenže když se člověk zamyslí, je to tak i v životě, stále dokola se opakují ty samé události s novým očekáváním a sport je schématický a zároveň vždy překvapivý jako nic jiného. Návrat na vrchol je klasickou sportovní podívanou, kdy se z uznávaného mančaftu stane neštěstím tým na odpis, vlastně vůbec neexistuje. Jenže to nejdůležitější, co jsme mohli vidět ve filmech jako Coach Carter aj., je nevzdávat se, sebrat odvahu, věřit si a držet spolu. Outsider najednou bojuje nejen s ránou osudu, ale také s celým městem, u kterého si musí opět získat důvěru a chuť fandit fotbalu. Matthew McConaughey mi jako trenér příliš neseděl a prvních dvacet minut mi přišlo přeemotivovaných, nicméně celkem to šlo. Ač na základě skutečné události by se dalo jistě vymáčknout trochu víc. (60 %) ()