Gereth

Ani ne tak romantické, ani ne tak vtipné. Tyto dva víceméně nezávislé příběhy jsou ze všeho nejvíce prostě... milé. Je to takový ten druh, u kterého se přistihnete, jak se přiblble usmíváte. Tu pohádkovou chaloupku na konci cestičky si musí přát snad každý. Připadal jsem si jako malé děcko před výlohou, jen mít u sebe někoho, koho bych mohl tahat za rukáv a popotahovat, že toto chci. Nebyl jsem nějak výrazně dojmutý, ale nějakou tu pohodu to na mě nadýchalo. 70% ()

Sheldra

Nejspíš existuje něco jako příručka pro psaní scénářů, kde si stačí nalistovat kapitolu s názvem "romantická komedie", stupidita kategorie B, cílová skupina diváků: pokud možno co nejširší, a dál už si jen vyhledat si v rejštříku typy postav: myš, rozleskávačka, sympaťák s brýlemi a roztomilý vtipálek. Návod na zpracování příběhu i se všemi zvraty je univerzálně použitelný, stačí jen pozměnit prostředí, povolání a přizpůsobit repliky. Přesně takhle na mě působí Prázdniny: jen další romantická komedie, kde se myš nejdřív souží láskou k blbovi, který o ni nestojí, načež se rozhodne radikálně změnit svůj životní postoj, odjede na druhý konec světa, nabalí si ňoumu, co jí snese modré z nebe, a stane se ženskou na úrovni. Druhá linie příběhu je v podstatě to samý, jen to jde obráceně. Jestli Prázniny něčím vynikají, tak maximálně obsazením, ze kterého ovšem můžu vyzdvihnout akorát Kate Winslet a možná tak ještě Jude Lawa, kterému stačí, že tam je. Zbytek je dobrý tak k žehlení... ()

SonG

Smích, pláč, dojetí, vtip.......Tyhle všechny aspekty se mi do filmu nevešly možná už od dob Lásky nebeské.....až do teď...Meyers si hlavně pohrál s mimikou postav, a to jde v konečném důsledku film zvedá z vod průměru. Cameron Diaz jako vždy okouzlující, a i když nejsem 4%, musím říci, že okouzlující byl v tomto případě i Jude Law:-D.....Jisté klišé se filmu upřít nedá, v příběhu nic nového pod sluncem, ale pokud chcete zažít opravdu příjemný zážitek, pusťte si právě tuto romantiku. ()

easaque

je to lehká průměrná romantická komedie se známými herci, ale docela milá a tak mě pobavila a vyplnila nudný čas u TV. Děj je přímočarý a docela předvídatelný, tak se od ní nedá čekat víc kromě zábavy. Je mi však líto, že nebyl dostatečné využitý potencionál příběhu, protože by film mohl být ještě lepší, i když k uvěřitelnosti má daleko - teď si zaslouží jen slabší 3 hvězdičky. ()

Meridius

Není to špatné, ale na Lásku nebeskou to kouká z velké dálky. Btw. Hans Zimmer si sem odskočil od hollywoodských trháku střihnout pohodovou romantickou hudbu. ()

HappySmile

Pokud jste příznivci romantiky, tak je tenhle snímek rozhodně nejlepší volba. Marně se snažím vzpomenout si, kdy jsem naposledy měla po celou dobu sledování filmu na tváři takový přiblblý úsměv. :) ()

Martin741

Vyborna romanticka komedia s mojimi oblubencami, ako Cameron Diaz alebo Kate Winslet. A to romanticke filmy nemusim, ale od cias, ked som si kukol film Madisonske Mosty, obcas spravim vynimku. 84 % ()

zdenotvor

Kraásna romantická komédia ... Nezvyknem vyhľadávať podobné žánre no tento film ma naozaj dostal. Cameron Diaz bola krásna a nejak som sa do hlavných postáv vžil a prežíval to s nimi. ()

Aljak

Ani neviem prečo som sa tomu filmu tak dlho vyhýbal, ale asi som proste na to nikdy nemal náladu. No napokon som celkom nadšený, teda s menšími výhradami - ako inak, voči typicky americkému klišé, ktoré sprevádzalo film (teda najmä v závere). No príbeh dvoch žien znechutených svojimi Láskami, ktoré si medzi sebou zamenia domy ma napokon veľmi bavil. Herecké obsadenie naozaj výborné, k tomu skvelá hudba - a skvelý film je na scéne. Trochu som sa bál, že dej bude až príliš priamočiary bez prekvapení, ale tie napokon prišli, dokonca aj dojemné scény s príjemnými dialógmi, takže som si celkom prišiel na svoje. Fakt vydarené, teda až na spomínané klišé. Možno otvorený koniec by bol predsa len lepším riešením, ale to sa v americkej kinematografii moc nenosí. Nevadí, v tomto žánri romantickej komédie to bol rozhodne nadpriemer. ()

Marqta

Poznatky:První půlka se mi líbila víc než ta druhá. Cameron sedí jen asi dva typy rolí; bohatá mrcha a "napravená bohatá mrcha" ale ani potom mi není sympatická. Kate Winslet je skvělá. Jude Law je tu trochu plastový, hlavně v tom plastovém konci. Film to určitě není špatný. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale po posleddních 15-20 minutách se mi do toho už tolik nechce. Takže za mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

vydumnica

THE HOLIDAY patri jednoznacne medzi moje najoblubenejsie (aj vianocne) filmy a nemozem nedat krasnych 5 *. Skvele herecke obsadenie, najma Kate a Cameron. Cela myslienka zameny domov pocas dovolenky v case osobnej krizy sa mi paci a je to cim dalej tym lepsie, vtipne, romanticke, plne emocii. Som prekvapena z mnozstva negativnych komentarov na CSFD, ja vsak nemam filmu absolutne co vytknut. Nadherne!!! ()

Havaj8

Letošní Vánoce mi pod nos podstrčily tuhle romantiku, která už je celkem stará, ale super ve všech ohledech. Cameron Diaz v nejlepší formě, neskutečně roztomilá. Tyhle role, kdy si nemusí hrát na žádnou snobskou paničku, jí seděj. Takže není divu, že její scénky s Judem Lawem mě bavily o maličko víc než ty s Kate Winslet. Její pasáže se starším pánem sice nebyly vůbec romantický, ale i z těch se dalo dost pochytit. Celkově ta výměna životů byla originálně ku prospěchu a mě opět došlo, jak mám rád tyhle občas i klišé příběhy. ()

dezorz

Natocit nevsedny romanticky film je velmi tazke. Tvorcom Holiday nemozno upriet snahu o netradicny pristup, bohuzial drobne nelogicke detaily vacsich americkych filmov trocha kazia tuzbu po dokonalosti. nastastie, v romantickych filmoch srdce vzdy vyhrava nad rozumom a v tomto je len nepatrne vpredstihu, co je koniec koncov vlastne dobre. :) ()

shyster

Nejspíš sním, protože takové dobré hodnocení takovému odpadu, jsem nečekal. Naposled Kameňák odpovídal takové slátaniny. Nepřiměřená délka byla utrpení. Neoriginální, uspávací a nudná režie. U hereckých výkony hlavní čtveřice se musím zastavit. Cameron Diaz mě zklamala. Vždycky jsem si myslel, že je taková průměrná herečka, ale co zde předvedl, bylo neuvěřitelné. Nejenže to bylo více prkený než moje dřevěná chata v Krkonoších, ale to jak přehrávala a všechno dokola (to její "šťastné" poskakování, ta trapná mimika). No prostě hrůza. Od 20 minuty jsem se ji smál (hlavně jak nezvládá scény, kde hraje jen ona sama, no hrůza). Kate Winslet do 20 minuty hraje, pak vidí, jak jsou ostatní strašní či se na své role nehodí (viz JB) či jsou duchem někdy jindy (viz JL), tak přestává hrát a přechází do levelu automatický pilot. Jack Black se pro tuto roli vůbec nehodí. Jeho grimasy mě rozesmívali a nepřipomínali žádného Don Chuana. Jude Law to vzal jen pro prachy a chtěl to mít, co nejrychleji za sebou, jinak si to nevysvětlim, proč hraje tak příšerně. Děj odpovídá nejhorší slátanině za pár let. To jak "děj" pokračuje dopředu, jak je řada věcí nelogická a v normálním filmovém světě by se nemohli stát, jen svědčí o snaze producentů zaplácet filmový vánoční trh. JEDNO DOPORUČENÍ NAKONEC: PODÍVEJTE SE NA TENTO FILM MIMO VÁNOC A POZNÁTE JAKÁ ZTRÁTA ČASU TO JE. ()

marcek

Vazne prijemne prekvapeni. Uz jsem myslel, ze od Lasky nebeske, coz je rok 2003 neuvidim zadnou romantickou komedii, ktera by za neco stala ()

Darth Revan

Romantická blbina s krásnou Cameron Diaz a toporně hrajícím Judem Lawem, s docela dobrou hudbou mistra skladatele Zimmera. Jinak poznal jsem to díky fotce ze stolní hry Světový film :))) ()