V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Juto

Pekné, rýchle a neškodné dobrodružstvo, ktoré sa dá ľahko prijať, ale nemá epické rozmery. Ale zas pekne sa na to pozerá. 7/10 ()

c.tucker

Mně se to kurva líbilo. Nevím proč asi jsem očarovaný nějakým kouzlem. Čekal jsem od toho nehoráznej průšvih a dostal obrovské překvapení. Kdo tady píše, že je to nuda, tak nevím na jaký film koukal. Jiskření mezi princem a princeznou je nepopíratelné a oni to drží celé pohromadě. Příběh není nijak jedinečný, ale opírá se o důslednou mytologii a nehraje si na nějakou chudinku. Dialogy jsou povedené a vedlejší postavy jsou dost zábavné, až na celkem nijakého Kingsleyho. Souboje jsou rozhodně nevhodně natočené, opět klasická chyba zkurveného střihu a kamery narvané až do prdele, ale tohle neskutečně vyrovnávají momenty honiček v parkour stylu, ty jsou opravdu zdařilé a neuvěřitelně zábavné. I když jsem hru hrál jen z rychlíku (nemyslím tu původní plošinovku), tak i přes to mě upoutalo pár pomrknutí na hráče. Závěr sice byl do očí už z hlouby filmu, ale i tak jsem zajásal, když nastal ten mnou kýžený konec. Prostě se nechápu, je to nehoráznej popcorn s čitelným vším výjma soubojů, které jsou trochu nepřehledné a přesto to na mě dohromady zafungovalo neskutečně. P.S. Gemmička s make-upem na opálení je snad ještě více sexy než obyčejně. ()

Jermann

Po slavných Titánech se mi nijak zvlášť nechtělo utrácet za další pohádkový spektákl, ale kupodivu jsem místo zdi narazil na krásně výpravný a svižný kousek se snesitelným množstvím slabých míst, která jako obyčejně zajistily vycpávací dialogy. Těch je ale opravdu jen přiměřeně, skoro až neotravně málo. Příběh je jednoduchý a přímočarý jako když střelí ... přetočí kousek zpět .. a střelí znovu, jen trošičku vedle. Možná je tento perský pokus o časový paradox pro nás, mnohonásobně opařené čajem či teminátorem, jednoduchý až moc, ale na druhou stranu, proč si komplikovat podívanou, když o tu jde především. O kvalitní akci není nouze, některé souboje vtipnou choreografií připomínají Piráty z Karibiku, jiné zase zavání Bournovskou surovostí.. jen parkourové scény by si zasloužily lepší kameru i střih, aby jako např. v posledních bondovkách či právě v Bournech navodily ono příjemné vertigo. Chudák Desten je střižen dřív, než stačí přistát a zase se odrazit, takže se zdá, že je vlastně pořád ve vzduchu .. a i to je celkem blbě vidět, takže celé střešní show přichází více méně vniveč. Škoda přeškoda. Pořád je ale na co i na koho se koukat a ty příjemně dobrodružné dvě hoďky utečou jako voda.. teda vlastně písek. 3,5* ()

emo

Vcelku milá rozprávka s obrovským rozpočtom, ale veľmi malým srdiečkom. Newell to natočil neuveriteľne sterilne a bezducho. A aj keď je scenár fakt miestami skvostne tupý, viem si predstaviť, že ešte aj Turteltaub by to natočil divácky omnoho atraktívnejšie. ()

Maty85

Na můj vkus možná až příliš parkouru v podání samotného prince a s grafikou na konci taky moc nešetřili zrovna, ale budíž. V podstatě dle očekávání. Nic velkolepého, ani ostudného. Důstojné zpracování tohoto zejména herního symbolu a hlavně zábavná podívaná a to je to oč tu běží :) ()

fars

Desna slatanina, ale za ty Jakeovi akrobaticke kousky to fakt stoji. Mozna je sem tam prkeny, ale stejne to je borec, a filmu bych dal druhou sanci jen diky nemu :-) ()

Ice123

No co k tomu říci. Efekty dobrý (počítačové město se jim vážně vyvedlo), Gemma Arterton dobrá, Jake Gyllenhaal se snaží, ale děj hrozná slátanina (Matrix, Tomb Rider a PC hra Assassin's Creed dohromady). Podívaná u které si řeknete že na kino je to asi ztráta peněz (ale ne zas taková) a u televize budete slintat, jak je možné že na tohle komerční televize měla peníze to odkoupit. Ohodnotil bych to jako takový ten hraniční předěl mezi tím jít a nejít do kina, ale přikláním se spíše k tomu nejít. proto tedy: 69,4% ;) ()

Deverant

To, že se v letním blockbusteru podle videohry reflektuje americká invaze do Iráku a tskutečnost že tam, stejně jako ve filmovém Alamutu, žádné zbraně nikdy nebyly, je sice zajímavé, ale spíš než jako politicko-kritický had v trávě pocornové zábavy je to důkaz toho, že už je to dneska jasné úplně všem včetně Jerryho Bruckheimera. A to ostatní? Přál bych Miku Newellovi trochu písků času, aby se mohl vrátit do minulosti a udělat to líp. ()

dr.fish

Jsem milovníkem hezkých obrázků a tohle by měl být můj kultovní letní akčňák. Není ani náhodou. Ve změti postav, akce a rádoby mystiky se utápí zoufale vedená hlavní dějová linka, občas ještě pro zahřátí vržená zpět v čase. Přehlednost je především to, co filmu chybí, a co je základem všech úspěšných filmů do letňáku. Dokonce jsem se přistihoval, že se mi to chvíli ani nechce sledovat. Rád bych nabídl na tomto místě srovnání s Mumií http://www.csfd.cz/film/8584-mumie , která má 76% a přesahuje o dvě třídy tento film. Naše společné hodnocení perskému princi přidělilo 71%, což je vůči kouskům jako je Mumie nebo Indiana Jones z mého pohledu velmi podlé. Chybí tu vtip, člověka to nestrhne, nikomu nefandí, nebaví se. Skvělé obrázky, které mne nechaly chladným. 45% ()

Devitka

Ze začátku jsem si říkal, jestli náhodou nekoukám na nějakou telenovelu... No časem se úroveň dostala aspoň k tomu průměru... ()

WolfR

Originál, tedy hru mám sice mnohem raději, než její filmové zpracovaní, ale i tak to byl v celku dobrý film. Nenáročný dobrodružný akčňák se solidní hereckou sestavou. Režisér si také odvedl svoje a akční scény jsou mnohdy výtečné. Toto dílko beru jako drahou letní popcornovku, která zaručeně pobaví. Navíc, je to vlastně dílko, které si na nic nehraje, jen si načrtne lehkou příběhovou linku a podél ní se prostě už jen dále skáče přes balvany, střílí šípy a kosí meči. Na takovou Mumii nebo Piráty z Karibiku to nemá, rozhodně to ale svůj účel úspěšně splnilo a jako nenáročné fantasy uspělo. 4 hvězdy. ()

mortak

Styl hongkongské komedie pohlcuje západní adventury. Princ je solidní pouťová atrakce, ve které se sice pořád něco děje, ale bohužel jí chybí švih, gradace a nadsázka. A je to škoda, protože Gyllenhaal a Arterton se v poušti kouzelně kočkují. Kdyby se ořezala ta rádoby-mystická linka s dýkou, mohla to být výborná akční romantická komedie na letní večer. Takhle je to jen přeplácaná atrakce, která vámi proteče jako písek v hodinách. ()

animaxis

Zfilmovali to docela dobře.Příběhem se sice hře kterou hraji od mala trochu vysmívají řekl bych,ale ono mi to nakonec ani nevadí.Po půlce filmu jsem se rozhodl nemyslet,že je to podle hry a fungovalo to dobře.Zašel jsem do kina a vyšel jsem spokojený.Asasíni tu byli teda dost dobrý a akce a dobrodružství tu bylo až až.Celkem doporučuji. ()

nineweh

Za Jakeovými skoky jsem úplně viděla geeka, který sedí u kompu a zuřivě mačká mezerník. Není tam ani jeden nepředvídatelný moment. V titulkách je gramatická chyba. Ale i tak jsem se královsky bavila. Prostě další sexy letní spektákl pro ty, kdo se v kině chtějí bavit a ne upadat do filozofických depresí. ()

reky

Rozhodně lepší než Souboj titánů, už jen proto, že Dastan neni na rozdíl od Persea (v remaku pouze) uplná guma. Film jinak naplňuje předpoklady klasické letní oddechovky, u které není třeba moc přemýšlet, nelogičnosti je naopak potřeba pouštět ven a nezaobírat se jimi. Pak je to velice solidní zábava se sympatickou ústřední dvojicí i některými vedlejšími postavami (Alfred Molina - ještěže nebydlí ve Švédsku... :)). Naopak se mi úplně nepozdávala postava Bena Kingsleyho, která herci v žádném případě nedovolila využít jeho démonického vzezření. Záporák tak místy působil až neškodně. ()

wendelin9

Film vás určitě neurazí a ani se u něj nebudete nudit, ale nic světoborného jsem v něm nenašla. Efekty se mi líbily stejně tak jako záběry na stará perská města, která jsou do detailu propracovaná. Herci v hlavních rolích mi také sedli, ale nenechala jsem se (jako má kamarádka, která v kině byla se mnou) natolik unést, aby Jake Gyllenhaal zatemnil mou hodnotící-hvězdičkovou mysl :P.. Hlavní příběh je jistě zajímavý a diváka čeká i pár zvratů, ale co se týče "omáčky" neustále de o jedno a to samé: o ztrátu a znovu získání klíčového artefaktu. Snímek si jiste zaslouží 2 hodiny vašeho času, ale neočekávejte filmovou bombu roku 2010 - budete zklamaní. ()

otík

Nemastná neslaná mainstreamová jednohudba, kterou zhlédnete jednou a pak už asi ne. Film určený výhradně pro teenagery, dospělý se občas nudí. Sám nevím, v čem je chyba. Čekal jsem možná víc akce a méně keců, kdo ví. Je to prostě americká pohádka pro dnešní děti a dospělí se moc bavit nebudou. Hudba: Harry Gregson-Williams ()

okkac

Ne až tak špatné, jak jsem od některých ohlasů čekal, ale ničím se nevyšvihující nad průměrný blockbuster. Jinak je vidět, že u Bruckheimera je režisér jen loutkou plnící jeho příkazy. Jinak si nelze vysvětlit Newellovu snahu o co nejvíce eye-candy záběrů, zvlášť, když to člověk porovná s Potterem nebo Láskou za časů cholery. ()

bartias

Velkolepě pojaté epické dobrodružství plné digitálních kouzel se snaží svést na vlně úspěchu Pirátů z Karibiku. Jenže tam, kde byla dvojice různorodých hrdinů s tvářemi dvou skvělých herců, se Jake Gyllenhaal coby titulní princ snaží vybojovat všechny bitvy (i bitky) a předvést všechny vtipy. Chvíli je přitom drsný, chvíli romantický, pak vtipně popletený a nakonec je toho na jediného hrdinu moc. Gemma Arterton ??? má sice uhrančivý pohled, ale velký potenciál její postavy zůstává nevyužitý. Výrazný záporák chybí, a tak tím nejlepším na celém filmu zůstávají parkourové akrobatické kousky inspirované původní počítačovou hrou. Škoda, že s přibývajícím dějem skoro vymizí. 5/10 ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze