V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Yojimbo

Průměrná oddychová zábava, která ovšem nestrhne - k tomu by byla potřeba nápaditější režie, střih (klipový styl vysloveně škodí akčním scénám) a originálnější scénář. Hlavní dvojice, ke které jsem zpočátku choval jistou averzi, mě v průběhu mile překvapila, ale jinak je to ve všech ohledech smutně nevyužitý potenciál. ()

Pekisan

Ziadne vyhrady k tomu nemam. Kto cakal nieco extra nove, prevratne, nezabudnutelne tak je divny. Bolo to primerane akcne, exoticke a vtipne. Male vyhrady mam k subojom, ktore boli znacne neprehladne a z princezninej krasy som tiez nedostal erektivnu mozgovu disfunkciu. Inak pohoda ()

Bird_house

Tento film nějak extra nenadchne ani neurazí.. Je to taková pohodová oddechovka.. Efekty jsou zvládnuty poměrně obstojně.. Takže po celou dobu filmu jsem se nenudil, ale nic víc to ve mě nezanechalo.. Na 4* to pro mě není.. ()

cerbygerby

No tak myslel jsem si že mě to tedy zaujme víc (očekávání bylo velké) ale příběh byl slabý...dokonce jsem u toho i usnul.. i když jsem byl opravdu unavený, ale kdyby mě to zaujalo tak si myslím že bych to překonal.... jediné co se z toho celku dalo vzít bylo to prostředí a herecké obsazení, jinak by to byla asi nuda... pro mě tedy jen průměrné 4* ()

maciii

Delikátní letní jednohubka, kořeněná příjemným akčním dobrodružstvím, oslazená nenásilným humorem a dozdobená okulahodicím výpravnem. Nedokázala jsem si Jakea Gyllenhaala v takové roli ani představit, o to chutnější to bylo překvapení. ()

aR3Zz

Jako fanoušek všech fantasy a bájných příběhů a současně jako "znalec" původní počítačové hry jsem byl na snímek velice zvědav. Trailery příjemně nabudily a daly tušit, že minimálně výprava a akční stránka filmu budou silné. A když se k nim připojil slušný příběh s romantickým nádechem, byl jsem nadmíru spokojen nejen já, ale i má žena. Taková pěkná pohádka pro dospělé. 80% ()

Mukunda

Překvapivě pěkná podívaná. Je to vlastně jen o akci, scénář je hlavně ve vztahu k vedlejším postavám dosti nedokonalý, nicméně kromě akce to přeci jen přináší dostatečný příběh, dobré herce ( i když ve vedlejších rolích je to opět slabší), a v kombinaci s triky a hudbou je to svižný snímek, od kterého, nečekáte-li příliš, dostanete slušný výsledek. 3,5 ()

Darckol

Ňo, snáď by bolo na čase niečo k tomu napísať :) Pred filmom som trocha tŕpol ako to dopadne - vydarené filmy podľa hernej predlohy sú zriedkavejšie ako hipík s krátkymi vlasmi (viem čudné prirovnanie - inšpirácia reklamou v pravom dolnom rohu :D). Aaale - dopadlo to fajn! Princ sa vydaril, princezná možno ešte viac, šmrnc to veru malo a na príbeh (hoc mal s hrou spoločný len motív) sa toho veľa nakydať nedá. Horšie dopadla práca animátorov (napr. tie hady) a veeeeľká škoda toho urýchleného záveru... 8,0/10 ale s radosťou si pozriem ešte raz :) PS: Pozrel som si to ešte raz a zvyšujem o trošičku bodíkové hodnotenie :) ()

zekkx

Jake Gyllenhaal byl nejspíš naivní stejně jako princ Dastan, když si myslel, že z filmu s takovýmto příběhem něco bude. Plešatej strejda, kterej je už xichtem předurčen k tomu vrazit vám kudlu do zad či princezna očividně využívající Avon kosmetickou řadu 21.století.. ach nebe, to je sestava. Snad jediným plusem jsou komické výstupy šejka Amara, které vám vyloudí úsměv na tváři ve chvíli, kdy se zrovna škodolibě nesmějete hlouposti tvůrců. ()

Ondr@932

Poměrně dobrá a i zábavná pohádka se sympatickou dvojicí. Ale, že bych z toho spadl na prdel tak to ne. Dávám 6/10 ()

Bollek

Už když jsem kdysi tuhle hru dohrál, hned jsem si říkal: To je tak hezký příběh, škoda, že to nikdo nenatočí jako film. A ono se to o pár let později skutečně povedlo. Příběh je sice kompletně přetvořený, ale řekl bych, že je ještě lepší, než ten původní. Jen mě trochu mrzelo, že tu není Farah, ale jakási Tamina. Vadila mi neúplnost některých akčních scén. Když Dastan skočí ze střechy a potom letí, očekávám, že v další scéně dopadne na zem a nebude rovnou utíkat dál a sekat mečem. Když se připravuje na skok, očekávám zase, že vyskočí, než začne letět vzduchem. Kromě těchto maličkostí se mi ale film moc líbil. Všechno je navíc dokreslováno výbornou hudbou, takže jsem s touhle adaptací velice spokojen. "Give me the Dagger!" ()

Al44...

Od filmu jsem nic nečekal a to bylo možná dobře - s vlastní hrou nemá nic moc společného - překrásné vizuální zpracování a výprava - docela konzistentní děj a velmi sympatické hlavní postavy (pěkná princezna) - celkově se jedná o nekrvavou podívanou - některé nelogičnosti a WTF momenty mě pro tentokrát ani nevadily - prostě a jednoduše je to povedený film z Disney produkce. ()

Kadas97

Keď som zistil, že realízáciu mojej najoblúbenejšej hernej série dostal do rúk Disney horko som zaplakal. Už vopred som vedel, že z toho bude síce dobrý film, ale bude to pre decká, teda prinajlepšom niečo typu Piráti z Karibiku. Lepšieho princa ako Gyllenhaala by sme ťažko hladali, to už jedine bývalý hráč Juventusu Turín Amauri by bol podobovo lepší. Príbeh je úplne o inom než hra a to som zvedavý ako z tohoto záveru chcú urobiť Warrior Within a Two Thrones, lebo záver skončil tak ako skončil. S herným príbehom má tento film spoločného len princa a dýku, ani hlavný záporák nie je podľa hry. O akčné scény tu núdza nie je, ale mnoho ich je tak nadhľadovo vtipne pojatých. Po stránke hráča by som tomuto filmu nedal ani 50%, ale kedže tu nehodnotím hru ale film tak dám 7 z 10. P.S. Keby toto dostal do rúk Lionsgate bola by to akčná paráda typu Ninja Assassin. ()

Kingjiri

Ale jo, jsem vcelku spokojenej, protože občas i takováhle pohádka pro všechny bez rozdílu věku i pohlaví neuškodí. Příběh nebyl uplně přímočarej a sympatická byla i snaha o nějakej zvrat (byť zkušenějšího diváka asi nic z místních zvratů nepřekevapí). Musim se ale pozastavit nad tim, jak moh Princ z Persie stát 200 mega, protože ve srovnání "cena/výkon" už docela pokulhává. Vizuál byl slušnej, nikoliv dechberoucí a to samý se dá říct o hereckym obsazení nebo akčních scénách. Nejlepší ze všeho mi přišla hudba od Gregsona-Williamsa, za kterou nakonec přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

MrGregor

Musím říct, že pro mě byl tento film poměrně velikým překvapením. Čekal jsem hloupou, šílenými souboji a všemi filmovými klišé nabitou vykrádačku známé herní série, naštěstí jsem se spletl. Ne, že by příběh byl nějaký velkolepý, ale když se člověk ponoří do herního světa, je vlastně dost dobrý (až na pár nesrovnalostí, které mi stále vrtají hlavou). Šílených soubojů, běhání po zdech a scén jak z Matrixu je tu také dost (ostatně tím se hry proslavily...), překvapením pro mě bylo, že jsou velmi dobře provedené, natočené, sestříhané... zkrátka souboje vpadají skvěle. Co se týče filmových klišé... ony vlastně jsou ve všech dnešních velkolepých filmech, a v Prince of Persia jsem jich zachytil jen málo, takže se ta přehnaná romantika a romantické close-upy na šilhající oči hlavních hrdinů dá s klidným srdcem zapomenout. Takže shrnutí: Pokud nečekáte žádnou velkolepou, promyšlenou podívanou, ale chcete se spíš pobavit u akčního pohádkového příběhu, zklamáni rozhodně nebudete. ()

tranquill

Jakeovi Gyllenhaalovi nelze odolat, a to nejsem na chlapce :-))) A to taková Gemma... No, nebudu odbočovat :-) Příjemná, hodně akční podívaná. A takových solidních dobrodružných filmů (zde zkombinováno s pohádkou) je teď po málu... ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze