V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

kacirek_

Sexy princezna, přiteplený Dastan (nějak mu nemůžu zapomenout Zkrocenou horu), krásný kůň a celkem dobrodrůžo. Jedná se film zejména pro fanoušky hry, tedy i pro mě, přesto mi film spíše připomínal hru než film. Dobré akční scény, kdy princ skáče přes střechy, balancuje nad propastmi, ručkuje po stěně pevnosti a u všecho vypadá prostě skvěle a princezna, která má celou dobu prostě dokonalý make-up. Děj nějak nenavazoval, páč princ jezdí z místa na místo, kde si s někým promluví, případně udělá nějakou akci, která ještě ve výsledku pomůže zloduchu - který je jasný už od začátku filmu. Co ve filmu chybělo úplně byl vtip- princezna Dastana pěkně sekýruje, Molina mi přišel trapnej.... Aspoň, že jsem se dočkala alespoň jednoho polibku:-). Jinak určitě bude další pokračování, tak se nechám překvapit. ()

SkyCaptain

Vzhledem k tomu že jde o film podle hry tak se jedná o povedené dílko. Jenom nevím kam zmizelo těch 200 milionů. Právě největší nevýhodu filmu bych viděl v minimální epičnosti a obrazotvornosti. Hrdinové se neustále potácí v nějakých absolutně nezajímavých (levných) prostředích a triků je minimálně. Scénář taky zrovna oskara nedostane. Celkově si myslím že kdyby se přesně drželi scénáře hry tak udělali lepší. Jako výhody filmu bych viděl dobře fungující hlavní dvojici a dobrý mix mezi zábavou, vážností a akcí. Úvodních cca. dvacet minut je vážně skvělých a dobře uvede diváka do příběhu. Naopak zamrzí některé scény, které hraničí s béčkovostí (např. černoch vs. "Hašašín" se šipkami, to se fakt nepovedlo) ()

FilmWave

Je to pěkně barevné, správně exotické s dobrými kostýmy a pěknými "panáky". Ale je to stejná nuda jako nový "Souboj titánů". Jake Gyllenhall už podobnou roli utáhne a je s ním i trochu sranda, Gemma je ok a Alfred Molina a Ben Kingsley jsou vždy sázka na jistotu. I ty časoprostorové skoky s použitím dýky jsou fajn. Vše ostatní se ale moc nepovedlo. Zápletka a jednotlivé scény jsou značně chaotické a fungovaly by podobně, i kdyby se zpřeházely (hlavně druhá část filmu je zmatek nad zmatek) a akce je nemastná, neslaná značně a nepřehledně nasnímaná a sestříhaná, o nějakých originálních nápadech se mluvit nedá už vůbec. Škoda, "Princ" to nakonec nedotáhl ani na takového "Krále Škorpióna". ()

NGP

Náhodou po TItánech jsem velmi překvapená. Sice hlavní ženská postava plní v obou filmech stejnou úlohu, ale v tomto filmu mi byla sympatičtější. Vlastně celý film má docela dobré herecké obsazení, to se jim povedlo. Krom toho obchodník už od začátku mi připomínal Jacka Sparrowa, a až pak jsem se dozvěděla, že to je i od tvůrců Pirátů. No a co, že to připomíná. Má to vtip, má to hezkou písečnou atmosféru (občas jsem cítila návrat Mumie), ale na páteční odpoledne je to film jako stvořený. Akční scény mi teda připadaly dost divné, nebo lépe řečeno zvláštní. Občas některé scény také působili dost nuceně. Ale mě film pobavil, je na to dost příjemné koukání. ()

Hapretor

Na víc než na dvě hvězdy to zkrátka u mě neni. Proč? Protože: Cestovat v čase pomocí písku v dýce mi příde dost ujetý, Gyllenhaala fakt nemusim, má divnej obličej, Ben Kingsley mi tady přišel úplně zbytečnej, celé dílo mi přišlo jako patlanina Mumie (která byla aspoň mnohem vtipnější - 1.film) a Indiana Jonese (který je svým způsobem jedinečný - filmy I., II., III.). Souboje jsou málo propracované a nápadité - čekal bych, že v tomto "žánru" (filmu) by měly být to hlavní. I když se ve filmu pořád něco děje, chvílemi jsem se opravdu ztrácel - nejen ve scéně s "písečnou lavinou", a najednou hop - je tu Jake a už zase někoho mlátí. Nebýt několika sympatických vedlejších postav a vtipného, postupně gradujícího vztahu Dastan-Tamina, nebavím se snad vůbec a lituji času, že jsem se na toto dosti těšil a posléze i koukal. ()

Pr4d3d

Filmy podle her to nemají nikdy lehké, zvláště pokud jde o tak známou značku jakou je právě Prince of Persia. Zatím neokoukaný a velmi sympatický Jake Gyllenaal a krásná Gemma Arterton drží tento film pevně nad vodou a spolu s povedenými efekty dávají celkem dobře zapomenout na ne zcela propracovaný příběh se spoustou předvídatelných situací. Dialogy mezi princem a princeznou jsou ale velice povedené. Pro mě příjemné překvapení. ()

Axident

Zatraceně chytlavá pohádka, která si výpravností a dotažeností nezadá s megalomanským Pánem Prstenu, včetně několika málo zpackaných trikových záběrů, což je asi jediné, co se dá téhle povedené taškařici vytknout. Gyllenhaalovi role hrdiny a velkého borce sedla lépe, než bych čekal, Alfred Molina konečně dostal výraznější roli a mě neznámá Gemma Arterton (mimochodem o 13 let mladší než já, safra!) byla příjemným doplňkem. Já osobně jsem se bavil a nemám, co bych haněl. ()

DHDV

Krásné těla, krásné efekty, skvělý herci, krásná stylizace a obyčejný scénář. Scénář je příliš jednoduchý, občas chaotický a nedoladěný. Ale kompenzují to ty krásné ostatní věci. Občas si scénárista půjčil něco z jiných filmů, občas herci napodobovali jiné fantasy postavy ale jako celek to „fungovalo“. Možná by se dalo z tohoto filmu vyždímat více, ale to by zvládl jen jiný režisér. Newell je prostě moc „hodný pohádkový tvůrce“… Více temna by tomuto filmu neuškodilo, a to i stejnou ústřední dvojicí. Docela jim to slušelo, ale byli na středověk moc cool… ()

optimus0s

Všude slyšim samý-skvělá akční oddechovka, se skvělým prostřredím, jo a hlavně ta parkourová scéna na začátku a ten pštrosí závod...já sem asi viděl špatnej film, protože na začátku jeden parchant skočil ze střechy a to bylo všechno. Ale abych jen nehanil, souboje (některé) byly opravdu efektní a dokonce i přehledné, což jsem u Newella nečekal ()

hazaba

Žádnou hloubku za tímto filmem nehledejte, ale myslím si, že jako jeden z letošních velkofilmů se povedl. Záběry, kdy byl princ Astan v pohybu, mě opravdu nadchly, mezi oběma hlavními představiteli to pěkně jiskří, obzvlášť na začátku, Ben Kingsley je výborný nenápadný zloduch, hudba pěkná... Jen ty psí oči Jaka Gyllenhaala v jednom záběru na konci člověka docela ruší :-) ()

Marsello

Fakt sa mi to zapáčilo. A čo bolo na tom to najlepšie, že aj kamoška, čo nepozerá filmy, bola týmto dielom nadmieru spokojná, a ja som rád, že tam boli všetci pekní a skvelí a že to bolo príjemné pozeranie. ()

Raziel_cz

"Nechceš jít do kina na Prince z Persie?" "No, popravdě ani ne." "Pojď..." "No, tak dobře." S těmito slovy jsem se upsal Princovi, jaká chyba! Pokud hlavní hrdina zrovna nepřeskakuje nereálné vzdálenosti, ještě kamera nevypadá až tak zle (když tedy pominu, že půlka filmu vypadala dost digitálně a druhá normálně), pakliže ano, krouží obraz kolem něj a kýč je hned na světě... Ne, tohle vypadá opravdu blbě. Příběh se prý hodně drží videoherní předlohy, co naplat, tady moc nefunguje a při soubojích si střihač servítky rozhodně nebral. Samotná akrobacie pak vypadá, jakoby tvůrci filmu strávili dlouhé hodiny s Assassin´s Creed, přičemž některé skoky a gesta byla naprosto stejná s hrou. Suma sumárum, Assassin´s Creed + Matrix ("Já sám chci být pánem svého osudu.") + odkaz na princovskou sérii (vystřídání oblečků z Warrior Within a Prince of Persia bez podnázvu) + bratrsvo Assassinů (tohle už je trochu podezřelé, nicméně konečně něco, co v tom filmu stojí za podívanou) + dýka času (kterou Princ použije sice efektivně hned dvakrát na začátku, ale posléze už divák jen čeká na další vracení času a kde nic tu nic) + vtipný vezír (Alfred Molina) + vraždění bratrů (apelující na Stardust, nicméně mnohem méně kvalitní) = Prince of Persia: The Sands of Time. Děkuji, nechci. ()

Magenta

Ztímco za podobně očekávaný Souboj titánů by si tvůrci měli nafackovat, za Prince se nikdo stydět nemusí. Film svižně odsýpá a i když Gemmu Arterton nemám moc v lásce, tady mi nevadila a docela příjemně se na ni koukalo. Mám u ní pocit, že je vždycky, když hraje, tak nějak nad věcí... A to se cení. U Gyllenhaala si tím tak jistá nejsem, vlastně si ani nejsem jistá, jestli tady vůbec hrál. Ale to nevadí, protože se tam pořád něco děje, takže není na kritiku čas. Příběh není nijak světoborný, ale tady to nevadilo a dokonce se tu objeví pár vtipných momentů, o které se většinou stará Alfred Molina. Je to nenáročný zábavný film, u kterého jsem po dlouhé době zase zažila pocit, že mě docela mrzelo, když skončil. ()

*Colorado

Hm hm hm.. po těch kritikách ze všech stran se musim Prince zastat, protože jsem viděl daleko horší letní blockbustery.. Jde o film, který alespoň u mě, splnil funkci 'zapnout, bavit se a vypnout'. Je to na takové 3.5* Hvězdičku navíc jsem dal kvůli příliš přísným kritikám, s čistým svědomím by čtvrtá hvězda byla, kdyby nedošlo k některým časovým zvratům na konci (dále bych spoilerovat nechtěl, tak to nebudu více rozvádět), nebo kdyby princ princeznu stihl přefiknout 8-) ()

Thoughtless126

Skvělá atmosféra filmu doprovázená dobrou hudbou. Výprava byla někdy opravdu slast pro oči a celkově byl tento film takovým odpočinutím Ale i přes to všechno oproti jiným dobrodružným filmům byla slabota. Chyběla tam ta pořádná akce které se tento film přiblížil ohodně lépe něž Souboj Titánů. Ale tak to už z těma SUPER filmama bejvá.. Rozhodně lepší než Souboj ale zvyšovat hodnocení ještě nebudu..50% ()

jamesjimbo

upřímně, princezna byla neodolatelná, ale to bylo asi tak vše neodolatelné na tomto filmu. naprosto prapodivný střih (místy jsem si mysel, že tam opravdu chybí prá záběrů) a efekty nejsou zrovna moc vydařené na film takového kalibru. ()

gumbo

Hlavní co snižujeme mé hodnocení je to, že to v některým pasážích vypadá, jako by to bylo násilně sestříháno a tak jsou některé přestřihy z lokace do lokace jaksi matoucí. Jinak to skvělá akční jízda kde Dastan je správně vysmátě nevážný a zároveň to není idiot a princenza je krásně vychcaná a k sežrání. No je to překvápko a asi nejlepší z letošních letních popkornovek. 75% ()

mala_kea

Netuším jak moc věrné je to herní předloze, protože čest jsem měl pouze s přes dvacet let starým originálem se kterým má tenhle film společný jenom název, ale myslím si, že to v tomhle případě není až tak podstatné, že tenhle film je poměrně slušný (vlastně spíš bolestně průměrný) "letní" blockbuster, pro široké divácké spektrum, který značce ani neškodí, ani nepomáhá a za rok si na něj nikdo nevzpomene (pokud tedy nepřijdou další díly a to tom si troufnu pochybovat). Jake mi zde moc neseděl, lépe řečeno jeho herectví, (jen bojové a parkourové scény mu poměrně přes digitální upravu jdou) po této stránce mi sem pasoval nejméně ze všech a Gemma zajímavá i když chvílemi otravná, ale to si jako princezna snad i mohla dovolit. Poslední zmínka k hudbě, na kterou se celkem nadává, ale mě přišla poměrně fajn. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze