Kruhy se odehrávají třináct let po událostech předchozího dílu. Příběh o vraždícím filmu je považován jen za hororovou historku, přesto studentku Julii zneklidní změna chování jejího přítele Holta, který prý toto video viděl. Přes jeho varování se na něj zvědavá dívka podívá. Nepochopitelný sestřih zdánlivě nesouvisejících scén korunuje telefonát, ve kterém jí neznámý hlas oznámí, že přesně za týden zemře. Protože ji v tu chvíli začnou různé děsivé události provázet doslova na každém kroku, nebere Julia varování rozhodně na lehkou váhu. Brzy jí také dojde, že jedinou naději na přežití jí může dát pochopení videa, kterým Samara, dívka ze studny, vyslala světu zašifrovaný vzkaz. Pátrání po Samařině děsivém osudu zavede Julii na cestu, kde je její život ve stejném ohrožení, jako kdyby na smrt odevzdaně čekala doma. (Cinemart)

Petr59

Před pár hodinami jsem vyšel z kina. Mé pocity byly rozporuplné, samozřejmě jsem cítil mírné zklamání, protože jsem čekal důstojné pokračování série a větší nářez. Předchozí dva filmy - Kruh a Kruh 2, jsem viděl někdy asi před 6 lety a moc si z toho nepamatuji, jen vím že se mi oba filmy vcelku líbily a že mé tehdejší pocity z filmů byly lepší. Pamatuji si, jak jsem si po shlédnutí řekl, že tento film se mi líbil a byl nadprůměrný. O filmu Kruhy se něco takového říct nedá a to já bývám v hodnocení filmů hodně měkký a snažím se hledat jakékoliv důvody, abych si odůvodnil vyšší hodnocení..... Začnu klady. Není to zase úplný propadák a vyloženě špatný film. Je fajn vidět po dost dlouhé době pokračování Kruhu opět v kinech. To samo o sobě už budí pozornost. Pár scén stálo za všimnutí a některé scény se skutečně povedly - např. smrt Say (myslím že se tak jmenovala ta pěkná holka, co si nejspíše vypíchala pěkné známky u profesora Gabriela), nebo smrt samotného toho profesora, nebo úvodní scéna v letadle a ještě by se jich možná pár našlo. Byly tam hodně pěkné herečky, které si získaly mé sympatie svoji vizáží. Bylo tam pár zajímavých hlášek. Děj, sám o sobě, by nebyl špatný, jako ten příběh vypadá slibně - pátraní po minulosti Samary, které se rozjíždí z univerzitního prostředí. Celkově bych řekl, že první polovina filmu byla výrazně lepší, než ta druhá. Rozjezd se mi líbil a myslel jsem si, že to zase nemusí být až tak špatné jak tvrdí recenze........ A teď ty negativa....Zlom vnímám jako rozdělení profesora Gabriela se studenty, kdy oni vyráží pátrat po příběhu Samary. Od tohoto momentu už to jde výrazně dolů, už to ztrácí takový ten nápad, příběh vás pomalu přestává bavit a začíná to i hodně nudit. Bohužel, od této chvíle až do posledních 15 minut se nic zvláštního, kromě smrti profesora Gabriela, nestane. Je tam pár scén, které se tváří jako hororové, ale nic vás pořádně nevyleká, nezažíváte nějaké intenzivní pocity strachu nebo zla. A to by v hororu, nebo v thrilleru být rozhodně mělo. Napětí tam téměř žádné není, snad jen trochu v první polovině a trochu na konci, ale jinak se o postavy nemusíte moc bát. Atmosféra také téměř žádná, chvílemi to má náběh na atmosféru z předchozích filmů, ale to se udrží jen pár sekund a pak zase se vracíte do atmosféry "o ničem". Herecké výkony bych označil za průměrné a rozhodně ne za nějak zvlášť oslnivé. Na hercích vás skutečně zaujme především to, jak vypadají. Navíc, je ten celý film takový zmatený a nejasný. Na začátku vám chvíli trvá, než se v tom všem zorientujete, když už se to po chvilce stane a jste zvědaví co přijde, tak nastane ten "zlom" a film začíná nudit. Asi byla snaha tvůrců vyprávět velký a výpravný příběh o Samaře, protože ten začátek vám odhalí plno informací, jmen, atd. Pak to postupně všechno mizí do ztracena. Dále se připravte na hodně jmen, souvislostí a to celkem nezajímavých. "Záporák" farář není vůbec zvládnutá postava a hrůzu vám nenažene. I když je konec filmu zase trošku lepší, než zbytek 2.poloviny, tak vám to požitek moc nespraví. Chybí pointa nebo nějaké velké vyvrcholení. Vše končí tím, že ten hodný slepý farář ve skutečnosti není slepým a hodným a že je to pěkná svině s kterou se pak hlavní hrdinka musí poprat. Závěrečná scéna zase nabízí něco trochu zajímavého, ale to je k ničemu, když je následovaná už jen titulky..... Když by se film rozdělil na třetiny, tak první třetina je na odřené čtyři hvězdičky, ta druhá na dvě a ta poslední na tři. Takže mé hodnocení je jasné, je to skutečně průměrný průměr a vzhledem k předchozím filmům i podprůměr. Rozhodně jsem viděl spíše více lepších hororů než horších. Tohle mi spíše přišlo jako hororové drama, které nic moc nenabízí. Absolutně nesrovnatelné s např. Zhasni a zemřeš nebo Sinister. Hold nižší liga, ale jako jednohubka to jde spolknout. () (méně) (více)

rasto87

Hneď na začiatok poviem, že na prvý kruh z 2002 sa to nechytá. Pár scén trošilinku desivých a to tak všetko. Nato, že robili re-make po 15 rokoch, tak si mohli dať naozaj viac záležať. Dúfam, že druhá časť bude lepšia a kvalitnejšia. Musím povedať, že to bolo trošku sklamanie. ()

karolina.val

Bohužel velké zklamání. Jednička mi kdysi v mladých teenagerských letech nedala spát, sama jsem měla chuť udělat kopii, jen tak pro jistotu. Druhý díl byl o hodně slabší, ale oproti tomu, co se předvedlo ve trojce si ho s chutí pustím znovu. Čekala jsem, že aspoň závěr bude lepší, když celou dobu jsem se vlastně ani jednou nelekla... no, ale nebyl. Pokud zvažujete kino, nechoďte. ()

waltosin

Asi jsme zapomneli že jde o horor takže je hezky že se zaměřují na příbeh a hledaní pravdy, to je taky důležíté, ale skoro bez lekacek a hruzou nahanějích se scen to prostě nejde a to u kruhů dost chybělo! 35% ()

Knightey

Neeee tohle se nepovedlo :) Prvni kruh je jedinecny a asi i posledni, na ktery se dalo koukat. Zbytek je proste jen snaha navazat na prvni dil a vyzdimat snad nejake ty finance.... Bohuzel v tomhle se nepovedlo temer nic. A doufejme, ze jiz nebude zadne pokracovani :) ()

J.Mayen

Dostalo se mi toho co jsem predvidal, je to prumerna podivana, vse dulezity tu snad uz bylo napsany, nevim odpad bych rozhodne nedaval, je to znama serie a nelisi se od svych predchudcu moc nicim, takze nevim proc to lidi sleduji nebo chodi do kina , kdyz tu stejne budou plivat :-). ()

AndrewNewman

Už prvá časť pre mňa bola totálna debilina a táto druhá či tretia či aká časť mi to len potvrdila. Scenár na úrovni 10 ročného hororového fanboya. Neverím, že toto spráskal chlap, ktorý napísal scenár k flmu Ja Legenda. Réžia strašne rutinná, ale všetko vinu aj tak hádžem na scenár. K tomu tá téma je totálne fantasy a ja doteraz nechápem ako sa niekto môže bať toho, že nejaká škaredá pizda vyskočí z telky a zabije ho pohľadom. Nechápem fakt nie! Pritom títo "experti" ktorí po jedničke nemohli zaspinkať nakladajú sérií Paranormal Activit, ktorej téma démonov a duchov je ako tak reálna a možná. Dve hviezdy dávam za rajcovnú Matildu a za zaver, ktorý som nečakal. Skôr som si myslel, že tradične hlavná hrdinka filmu desivo zomrie. S poľutovaním však môžem konštatovať, že na prípadnu trojku, štyrku či päťku kašlem. ()

Mr.Keli

Ale jo, berte to tak, nechce se Vám spát, nechce se Vám přemýšlet... tak co si pustit? Ano nějaký horor, volba přišla na Kruhy... a to je tak asi vše. Dneska už nevyděsí, přitom atmosféra v některých scénách je náramná, ale příliš laciné vyznění tomu sráží vaz. Proč proboha je nejlepší scéna z traileru na konci filmu? 30% ()

gefr

Dlouhá natahovaná kaše, která nemá s původními filmy skoro nic společnýho a poslední dvě minuty jsou už jen kopanec do koulí.... A navíc: jak se sakra ta bledule dostala že zavřený studny!? ()

ZHODNOTITEL

Další díl Kruhu vypráví pochopitelně totéž, jenom ve větším měřítku. Díl je to ale už zbytečný a vrhá špatný stín na první film v této řadě. ()

lucccaso

Jelikož jsem při sledování tohoto filmu usnul 4krát a dokoukal jsem to až na popáté nemůžu to hodnotit jinak než max jednou * ()

HellFireFery

Několik lekaček se tu objeví, ale ani ty bohužel nezachrání tento zbytečný hororový kousek. Film bohužel příliš neutíká a divák se nudí a přemýšlí na tím, proč tohle zbytečně pokračování vlastně vzniklo. Nebýt poměrně zdařilého konce (ten úplný konec před závěrečnými titulkami), tak bych dal zřejmě i odpad. Doufám, že žádný další díl již nevznikne, neboť už to divákovi skutečně nemá co říct. ()

Aywes

Pokračování sice obsahuje docela v pohodě plot twisty (i když je to na hraně), ale stále nemá šanci dosáhnout na atmosféru svých předchůdců. Je sice fajn, že vzniklo pokračování, ale ve skutečnosti do universa nepřidává nic moc zajímavého. Asi proto po vydání tohoto filmu nastalo naprosté ticho. Nikoho to nezajímalo. Klíčový prvek atmosféry to tedy fakt nemá. Dokonce obsahuje několik naprosto debilních postav, které se občas chovají jako po lobotomii. Jindy zase geniálně domyslí situaci a vyvodí z ní závěry. Takový Sherlock na hovado. Neřeknou divákovi, jak k tomu došli, ale stejně vyřeší situaci nějakým wtf jednáním. Jistě, má to několik fajn nápadů, ale to je tak jediné, co dokáže držet film nad vodou. Jsem sice rád, že se film vrátil a pokračování vzniklo, ale...asi bych to přežil s fajn vzpomínkami na původní díly. Vlastně ani nevím, komu bych to doporučil. Možná pokud to budou dávat na Nově a vy si budete muset vybrat mezi pořady Soukupa a tímhle. ()

blondboss

Ľudia, nebláznite. Už vzniklo toľko pokračovaní Kruhu, že už sa mi normálne celá táto séria zhnusila a naozaj mi nejde do hlavy, že niekto ešte tento projekt oživuje. Originál remake bol super, ale všetko ostatné bola len nastavovaná a prevarovaná kaša bez akéhokoľvek duchárskeho či hororového momentu. Už aj v tomto filme tá najstrašnejšia scéna mi pripadalo skôr ako vtip. Jedna hviezda za kostýmy, druhá z milosti. Nič viac, nič menej. 30 % ()

Wulz

Možná ještě vytáhnu až znova zkouknu. Lepší ale než díl 2...to byla hrůza... Jedná scéna mě tady opravdu vylekala, a nebyla pro mě v krásném prostředí. ()

ScarFace_V8

„NEŽ ZEMŘEŠ, UVIDÍŠ KRUH/Y“? Leonardovi Hofstadterovi se je tentokrát jeho Teorie velkého kruhu moc nepovedla. Poté co se zhulený podíval na VHS nahrávku ve videu, které pořídil na blešáku, zazvonil telefon a dívčí hlas mu oznámil, že má „Sedm dní“. Nepsal jsem výše, že byl zhulený? Určitě neměl ani tušení co se to právě stalo… se divím, že jí s Croissanten neposlal někam. OMYL! Bez nějakého vysvětlení na to přišel! A protože je rok 2017 a VHS již nefrčí, rozhodl se to přehrát do PC v HD kvalitě, zapojit do toho studenty školy, ve které přednáší a udělat z toho Virál. „TY VRAHU! Doufám, že z toho budeš dávat aspoň plné body z předmětu!“. Pak skok, typka ztratí kluka, začne po něm pátrat, najde kluka… ten jí řekne o co jde a že svoji záchranu najde v tom, že udělá kopii a pustí jí někomu jinému – jak už můžeme znát z dřívějška. Typka se obětuje za kluka a začnou se dít zázraky. Udělá svojí kopii a dostáváme konečné všemi vytouženou režisérskou prodlouženou verzi v UHD kvalitě! Začnou se dít další podivnosti, pár slabších lekaček, pár křivých ksichtů ale po většinu stopáže je to spíše nuda. Plusové body by si film zasloužil aspoň za hlubší pohled do zrodu Samary než ji adoptovali Morganovi. Svojí moderní stylizací film přišel o svoje kouzlo a kdyby vznikl by dřív, třeba krátce po dvojce kdy by se dalo využítí VHS ještě nějak okecat, bylo by to lepší. Takhle z toho je prostě moderní průměrně podprůměrný film označený jako horor, který není nijak děsivý. #SamaraGoesViral ()

koza3

Nedávno jsem viděl sestřih Johnnyho Deppa z nějaké talkshow, kde říkal, že vlastně neviděl žádný film, ve kterém hrál. Asi podobnou logiku zvolili tvůrci tohohle filmu, kdy se nepodívali na předchozí filmy a nevzali si k srdci kritiku dvojky. Kdyby tak učinili, možná by udělali něco smysluplnějšího. Příběh sice kopíruje zaběhlé pořádky, doplňuje o kult kolem Samary a místo VHS si film kopčíte na Macu, ale ono to nefunguje. Zápletka se točí konečně kolem samařiných rodičů, ale čekal bych to teda mnohem pekelnější a temnější. Jsou to tuctové, předvídatelné a prvoplánové lekačky, které způsobuje tupost protagonistů (co kdybych vlezla do té hrobky nebo zhasnu baterku a rozsvítím ji až když bude všude tma) je prostě to největší zlo tohohle filmu a Samara se může snažit jak chce, ale prostě se z ní nepose*ete. ()

PF 2017

PF 2017