Kruhy se odehrávají třináct let po událostech předchozího dílu. Příběh o vraždícím filmu je považován jen za hororovou historku, přesto studentku Julii zneklidní změna chování jejího přítele Holta, který prý toto video viděl. Přes jeho varování se na něj zvědavá dívka podívá. Nepochopitelný sestřih zdánlivě nesouvisejících scén korunuje telefonát, ve kterém jí neznámý hlas oznámí, že přesně za týden zemře. Protože ji v tu chvíli začnou různé děsivé události provázet doslova na každém kroku, nebere Julia varování rozhodně na lehkou váhu. Brzy jí také dojde, že jedinou naději na přežití jí může dát pochopení videa, kterým Samara, dívka ze studny, vyslala světu zašifrovaný vzkaz. Pátrání po Samařině děsivém osudu zavede Julii na cestu, kde je její život ve stejném ohrožení, jako kdyby na smrt odevzdaně čekala doma. (CinemArt)

-bad-mad-wolf-

Kruhy dlabou na snahu být svébytným sequelem, těží pouze z nadužívání trademarků (Samara vylézá vážně ze všeho, co má obrazovku) a mytologii z původně zajímacího okruhu (snaha o "vědecké" pitvání kletby) posílají do uspávacího kopru (už viděné téma "najdi ostatky Samary a dopřej jim klid"). Mimochodem, ve filmu není jediná děsivá scéna, jelikož veškeré pokusy děsit končí buď na těžké přepálenosti (úvod v letadle), případně na absenci momentu překvapení (všechno ostatní jsme už viděli v prvních filmech - a lépe). P.S. V jedné scéně Samara vylézá z mobilního telefonu, což jsem věděl už před viděním filmu a byl jsem zvědavý, kterak si tvůrci poradí se záležitostí "cca padesátikilová holka prolézá pětipalcovým displejem". Mno, zklamu vás, mobil je v inkriminovanou chvíli utopen v hromadě cikád, které jsou na scéně samozřejmě jen proto, aby Samaře tuhle kompromitující chvilku usnadnily (nicméně fetišista má tím pádem v nabídce scénu "cca padesátikilová holka vylézá z hromady cikád"). Meh... ()

juta

Film působí, jako by byl nalinkován už od začátku a žádného zvratu se tu nemůžeme dočkat. Běží to tu vlastním životem a divák pořádně s tím vším není seznámen a je to zase to samé dokola a dokola, co už bylo viděno v prvním Kruhu, nebo ve druhém. Prostě velká nuda, která s vámi nezamává. ()

Shakers

Toto teda fakt nebolo treba. Kedže už dlhšie som nevidel Kruh s Naomi Watts a toto mi skočilo po ruku, tak som sa na to pozrel. Keby som vedel, že je to strata času, tak si radšej pozriem ten starý. Toto je len taký nudný kruhový výplach pre mladých. Slabé príbehom, nezaujímavé postavami, proste slabota. 45% - 2* ()

Pepinec

Brácha mně minulej tejden barvitě líčil jeho novej objev. Že se seznámili na plese, že dobře tancuje, že je to kost, že by s náma taky chtěla cestovat, no a že má ráda kino. Tak ji prej do kina vzal. "A na co?" ptám se ho podle mě na zbytečnou otázku, protože očekávám odpověď La La Land. "Nó...na Kruhy." - "Ty vole, bratře, ta už se neozve." říkám mu a odcházím vyprsknout smíchy za roh. Dneska jsme se sešli u našich na obědě a on mi mezi polívkou a druhým jídlem tiše povídá "měls pravdu..." ()

Lhurgoyf

Nudná a šablónovitá sračka bez kúsku originality, či snahy o nejaké novátorstvo. Režisér Gutiérrez šlape na autopilote a je to poznať. Znepokojivú atmosféru jedničky vystriedali lacné lakačky a silné, dospelé obsadenie prvého dielu nahradil nevýrazný cast teenagerov. Príbeh sa jakž-takž snaží rozšíriť mytológiu série, avšak je tak chabý, že v závere je divákovi prakticky šumafuk ako to všetko dopadne. Jediný pamätihodný element bolo plné kino khmérských pubertálnych stredoškolákov v Phnom Penh, ktorí krikom otriasali celou sálou vždy, keď Samara čo i len vystrčila hlavu zo studne. ()

Cappuccino

Zdá sa mi, že námet Kruhu už jednoducho nemá čo poskytnúť (alebo to tvorcovia nevedia správne poňať). Všetko staré čo sme už v sérii videli ma očariť nevedelo a všetko nové čo sa filmári pokúsili zakomponovať (profesor, kňaz, rebirth) nemalo absolútne žiadnu hodnotu. Vyšetrovanie bolo síce aspoň ako tako znesiteľné, ale strach z filmu by myslím nepocítil ani žánrový neznalec. ()

666teen

Studna, Ráj všech klaustrofobiků. Šlapeš vodu jako debil, nehty ve spárách. Nad tebou X metrů stěny, ze kterých by měl noční můru i Spiderman. Co teď? Zabubákujeme, zaklejeme, zahnijeme v bahně na dně. Celkem funkční model pro horor (starej Brůna vede!). Ovšem opakovaný vtip už není vtipem. ()

S.Quentin QUALE

Od začátku do konce mě vůbec nezajímalo, co se tam děje. Člověk by brečel, když si představí kolik úsilí muselo dát to natočit. Táhnout se kvůli tom do kina, hodil bych sem Odpad!. 29% ()

misterz

Niektoré remaky, prípadne pokračovania alebo čo to vlastne bolo, by nemali vôbec vzniknúť. Môžu uškodiť aj samotnej výbornej predlohe. Hrozná hatlanina s nesympatickými hercami (ale bolo zábavné vidieť Galeckého inde ako len vo Veľkom tresku), bez rozumného mysteriózneho základu, napätia a hororových prvkov, ktoré by aspoň trocha postrašili. Samary sa už proste nikto nebojí, to je horor ukotvený vo svojej dobe 10 rokov dozadu. A tam aj patrí, preto prosím, žiadne ďalšie pokračovanie, už ju nechajte spať. 30/100 ()

pornogrind

Z tohohle kousku budete mít tak maximálně kruhy pod očima, protože dokoukat tenhle průjem dá docela fušku. Už úvodní pasáž v letadle naznačuje, že to bude velkej průser. Tenhle film je prostě ztráta času a nic na tom nezmění ani šukadelická hlavní hrdinka ani Johnny Galecki, kterej se do téhle role absolutně nehodil. ()

kingik

Kruhy pod očima, letokruhy, kruhy v obilí. To máte jedno. Kruhy jako kruhy. Hlavní pointou je, že jak číslo sedm dokázalo v minulosti politikům zruinovat jejich kariéru, osudová sedmička, čili sedm dní, čili týden, dává divákovi prokletého videa též pramalou naději, že se ode dne zhlédnutí dožije osmého dne. Dá se proti tomu podniknout jediné, a sice sedmkrát v týdnu souložit, jste-li fikaní, video zkopírovat a přeposlat je "náhradníkovi", nejlépe z řad politiků. Nechcípnete, budete z toho venku, ošklivý politik náhle zmizí ze scény a médií, tím pádem jste ulevili nejen sobě, ale i na chvíli jste z naší země udělali zase jednou zemský ráj to na pohled. Pokud se chcete na tohle cvičení s kruhy dívat, doporučuji dopolední čas. Tenhle film zrovna není energetickým nápojem, večer, případně pozdě v noci se u něj dá spolehlivě usnout. A to se v něm straší nepřetržitě, ale neúčinně. F. Javier Gutierrez neuměl udržet diváckou pozornost po celou dobu stopáže. Málo mordů, navíc krátce po úvodu se děj filmu přesune do zapadákova, kde se bude intenzivně pátrat po původu osudu Samary, pochvičky z prokletého videa, ocitneme se u kostela, zavítáme mezi hroby, navštívíme slepce. Film náhle ztratí dobře nastavené tempo z úvodu. Casting by si zasluhoval hodit za Samarou do studny a zavalit balvanem, zajímavě odpudivý byl jen Vincent D´Onofrio, který jaksi nakynul po každodenní párty u Hamburger Hill. V podstatě není koho chválit. Z filmu se postupně stane monotonní záležitost, která vyústí v nenápadité finále, dost uhozené finále, co nemá dlouhého trvání. Neználci prvních dvou dílů nepochytí určité souvislosti, současně jim ale báchorka o vraždící videokazetě jen těžko zrychlí tep. Dá se ovšem ocenit zajímavý kontrast mezi archaickou technologií videopřehrávačů a dívkou lezoucí ze "čtyřkáčkové" televize. Jenže Samara dostala jen minimální prostor projevit své vražedné choutky. Tři scénáristy, kteří ji takto odlifrovali, by měla rozsápat a pak povolat režiséra, který umí děsit ve skutečném významu tohoto slova, ne v tom výsměšném. I tak film není na odpis. Je zde několik pasáží, které jsou vydařené. Kdyby si film s nimi více vyhrál, dotáhl by to možná na lepší než jen nevyrovnaný a vesměs průměrný opus. 6/10 ()

Omnibus

"Lézt či nelézt mezi lidi? Kdo dal odpad, ať se stydí." Chudák Samara. Kdyby zůstala jen u vylejzání ze studny z elektronkové televize našich babiček, zdejší hororžrouti by držkovali, že je to moc fádní a bez invence . Ale když se chudinka vlasatá čůza snaží jít s dobou a kreativně leze ze všeho, co je placatý a modře zabliká, omlátíte jí o hlavu "mobil s pětipalcovým displejem" (©-bad-mad-wolf-), asi aby to týrání měla komplet :-). Místo abyste ocenili její snahu aspoň třemi hvězdami, jako např. já se svojí vlasatou hororožroutkou, která na mě před rokem taky vylezla, ovšem nikoli ze studny, ale z kašny (konkrétně z Velblouda u nás v Plzni). Takže chudince knězem týrané a zdejšími uživateli dehonestované Samaře k Vánocům pošlu šampon proti lupům a do malé krabičky, převázané černou mašlí, přiložím starý ovladač od VHS přehrávače (nikoli po mé babičce, ale po mně), tento milý komentář od JASON_X a mou vlastní rdousicí štólu, ukořistěnou "slepému, padlému a zabijáckému knězi Vinckovi". ()

Frajer42

Spoilery! Již druhý díl byl navíc, tak proč nepřijít s trojkou, kterou se tvůrci zřejmě chtěli zalíbit školákům, a tak děj zasadili právě do tohoto prostředí a totálně to nefungovalo. Totálními dementy v hlavních rolích počínaje, absencí jakéhokoli byť jen třeba náznaku strachu či alespoň napětí pokračujíce a lobotomickým dějem končíce. Nejvíc mě pobavilo, že hlavní dvojce superagentů s vytříbenou intuicí, která je schopná takřka podle barvy spadlého lístečku vystopovat Samařinu minulost, a dokonce i minulost její przněné maminky, unikne vypálené Braillovo písmo na ruce hlavní hrdinky. Mnohokrát jsem se během stopáže přistihl, že děj prostě nevnímám. Byl tak brutálně neatraktivní, že se mi nepodařilo udržet pozornost na více než pár jednotek minut v kuse. Záporáka snad nebylo možné vybrat trapnějšího než kněze - prznitele. Taktéž by měl tvůrcům někdo sdělit, že když už chtějí nějaké filmy vykrádat, tak je vždy lepší sáhnout po něčem starším a méně známém, nikoli po nedávném "hitu" jehož oblíbenost dodnes nechápu, ale neupírám mu ji. V závěru jsem si říkal, že se jedná o opravdu katastrofální zakončení série a dost mě dorazil otevřený konec. Jedna hvězda za stále doznívající nostalgii z prvního dílu a opravdu jen hrstku světlých záblesků, díky kterým jsem během sledování nesklouzl do fáze utrpení. ()

MikeCool odpad!

Kristova noho! Ještě, že jsem si nechal tuhle parodii na horor ujít v kině. Člověk s tou vlasatou mrchou (Samarou), po zhlédnutí tohohle braku spíše soucítí, než aby se jí bál. ()

Kothy

Opět žádná sláva, ale není to tak špatné, jak by hodnocení napovídalo. Pořád mi to přišlo lepší než 2. Dost se tu vysvětluje původ Samary. Objevují se i nové vize. Nakonec to skončí v jejím rodném městě. Ta parta maniaků, co ji studuje na výšce je taky zajímavá. Zvláštní roli tu má Johnny Galecki jako profesor. Dost drsný je taky slepý kněz. Připomnělo mi to smrt ve tmě. Možná bude i další díl. "Ten nápis na ruce je braillovým písmem." ()

silentname

Po veľkých odsúvačkách sa konečne dostalo "Rings" do kín. Že im to ale trvalo. Myslím si, že pokračovanie filmu Ring, sme chceli vidieť dlho. Alebo minimálne, ja som chcel. Najmä po tom, čo The Ring Two nebol zrovna najlepším pokračovaním a najviac si odtiaľ asi každý pamätá vetu - "I´m Not Your F*cking Mommy!" Ale pristupoval som k tomu opatrne, lebo som sa nechcel sklamať. A mám pocit, že z trojice filmov ma tento bral asi zo všetkých najmenej. Nedozvieme sa nič ohľadom našich starých známych postáv, úvod a záver sú absolútne fiasko a mám pocit, že niektoré scénky by sa uplatnili viac v iných filmoch než tu. A aby toho nebolo málo, tak tu máme staré dobré falošné a pravé skákačky. Na druhú stranu to malo pár dobrých momentov a občas sa dostaneme ku zaujímavému nápadu, ako napríklad dve videá v sebe, ale potom prichádzajú nudné vyšetrovania, ktoré v tomto filme pôsobia maximálne nezaujímavo. V prvom filme to malo nejaké čaro, pretože sme neustále hádali, čo budú jednotlivé momentky znamenať a nevedeli sme to sledovať. Plus sme tam mali aj akčné momentky, ako napríklad útok koňa na lodi, alebo zistenie, že syn Rachel videl pásku tiež. To dokáže posunúť trošku hranice. "Rings" je ale neskutočne nudný v týchto miestach. A keď sa aj niečo stane, nie je to veľmi efektná ako napríklad scénka s hrobom. Ale potom sú tu momentky, kde človek skutočne len prevracia oči. Ako napríklad záverečné momentky sú ako vystrihnuté z minuloročného Don´t Breathe. Alebo tu máme smrť, ktorá by sa viac hodila do filmu Final Destination. A človek si potom nemôže tie momentky užívať, lebo je neustále rušený faktom, že toto sme tu už mali a najmä spracované lepšie. Okrem toho miestami film vôbec nedáva zmysel a najmä si myslím, že film mal skončiť päť minút predtým, než reálne skončil. Lenže potrebovali sme ešte nejaké scénky z traileru niekam šupnúť, tak prečo by sa neurobil násilný koniec, ktorý je maximálne odfláknutý? Aby som to zhrnul, nemyslím si, že je "Rings" otrasný film, ale rozhodne to nie je to dobré pokračovanie, ktoré by sme si k tomu priali. Ak ste veľmi zvedaví, tak si to choďte pozrieť, ale viac by som doporučoval, aby ste si to pozreli až keď to bude dostupné na DVD. Ušetrite si peniaze. Hodnotenie: C- ()

PetrPan odpad!

Pippi dlouhý vlas opět zasahuje. Povyrostla v záhrobí podobně jako Jason Voorhees v Křišťálovém jezeře a z obrazovky místo subtilní dívenky (opět?) vylézá čapatá bréca. Kdo se na ni koukne, ten v tu ránu zcepení. Videokazety už jsou navíc dávno pasé, je tedy třeba se upgradovat a digitalizovat. Díkybohu ji cestu zkříží prudce inteligentní profesor parabiologických věd a stoupenec pyramidových schémat pan Šustr z Ronova nad Doubravou a přijde na to, že jeden film s ní je málo, a že je to škoda, udělá si tedy digitální kopii a se svými studenty si zahraje na „letadlo“. A už to funguje ten film, Samara normálně zabíjí… Nu, pokud by Kruhy byly jen blbý, pořád bych jim dokázal odpustit, jenže Guttiérez tupost scénáře vhodně doplnil i nesnesitelnou dávkou nenapětí, neatmosféry a prosté a křišťálově čisté nudy. A nic bohužel nezachrání ani rovnou tři twisty. Odpad a další díl už prosím ne. ()

PF 2017

PF 2017