Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

OughJay

S tak malym počtem herců se podařilo vykouzlit docela slušnej zabíječ večera. Víc večerů ale tomuhle filmu obětovat nehodlám, protože ačkoliv se to chlubí přídomkem "podle skutečné události", na svůj francouzskej protějšek Ils se to nechytá ani v nejmenšim. Jediná děsivá tu byla holka stojící na prahu dveří a pak už prakticky nebylo čeho se bát, protože veškerá tajemnost šla ta tam. Z hororu se stala pouze efektivní vyvražďovačka, kterejch jsou v dnešní době tucty. A hloupý chování postav se nedá přehlídnout ani přes elfí krásu Liv Tyler. :) ()

Tjaden

No konečně ! Po opravdu dlouhé době horor, u kterého jsem se bál. U většiny hororů se spíš "bavím" (což je dojisté míry i záměr autorů) a fandim záporákům, protože si nedokážu vytvořit vztah k nesympatickým teenagerům, kteří jsou jen bezejmenou potravou pro něčí kudlu. To není případ The Strangers, kde jsem s ústřední dvojicí prožíval každý okamžik. Tři "Cizinci" v maskách jsou také skvěle ztvárnění. Po celou dobu jsem čekal, kdy si ty masky sundají, ale když se tak stalo, kamera jim vůbec nezabírala obličej :-).Snad se jejich totožnost dozvíme v pokračování, které se doufám časem objeví- konec tomu velmi napovídá. Jak napsal J*A*S*M, je možné že se z nich stane nový hororový kult. K depresivní atmosféře filmu přispívá vynikající práce se zvukem. Film nedoprovází žádná hudba (kromě těch válů z gramofonu), což dává vyniknout zvukům noční přírody, šramotu a klepání (což jsou na začátků hlavní zbraně vetřelců). Ten tvrdý anti-happyend je vynikající, stejně jako poslední "lekačka" před titulky. ()

DavidS.

Začátek vynikající, minimalistický a atmosferický, přestože sledujeme a odhalujeme jen čerstvou krizi jedné mladé dvojice, která netuší, že za pár okamžiků bude bojovat o holý život v klasickém hororovém schématu - samota, noc a vetřelci v domě. Počáteční náboj však dlouho nevydrží ( i přes magickou formuli - "podle skutečné události") a v momentě, kdy pár opustí strategicky a palebně výhodný úkryt, jsme svědky už jen ne příliš napínavé strašidelné a nápadité hry na kočku a na myš. I když musím přiznat, že záveřečný akt popravy je mrazivý. ()

Kracken

Nemám rád tyhle horrory o psychouších, kteří mají v oblibě červenou barvu víc jak kteroukoliv jinou a to z jednoho prostýho důvodu a to je že mě prostě nědělaj dobře. Vlastně důvod proč sem chtěl "Oni" vidět bylo kvůli Liv Tyler. A nezklamala. Přesto že nevyhledávám ve filmu tupou hrůzu a vraždění, musím uznat že tenhle film byl natočen docela působivě. ()

bari68

Niekto je za dvermi.... Je tam zlo....Mladý pár prichádza na chatu za účelom romantickej chvíle. Tento plán sa ale vďaka nečakanej návšteve zmení v peklo. Že vám to niečo už pripomína? Iste! V podstate ide o stokrát omíjanú typickú vyvražďovačku skĺbením Motelu smrti alebo Funny Games USA.Film zráža aj trochu čudný koniec ,ktorý je síce iný, ako ostatné hororové vypointiovania ,ale v hľadiska správania sa postáv o to viac debilnejšie . Čo drží ,,Ich,,v dobrom priemere je atmosféra , ktorá tu funguje na jednotku a ľakačky ,ktoré aj cez predvídané očakávania nás dokážu vytrhnúť zo stoličky. ()

Han22

Funny Games mě strašlivě naštvali jednou scénou, ale jinak byli mrazivě reálným filmem. Strangers jak je nyní v Americe zvykem využívá origináního námětu tohoto filmu a přetavuje ho v další děsivou nudu. Opravdu nechápu, co se tady na tom lidem tak líbí. První půlhodina je k nepřežití, protože koukat na nesympatický pár, který člověku rozhodně k srdci nepřiroste, je fakt o ničem. Další hodinu sledujeme tááákhle strašidelný bubáky kteří mizí a objevují se navzdory pravděpodobnosti, fyzikálním zákonům i logice přesně tam, kde se to režisérovi hodí. A protože jsou hrdinové jen dva, není tu žádná krev, žádné násilí, jen ultralaciné lekačky (někdo si nevšimne hlavní hrdinky a odejde, aby na ni vzápětí bafnul....zíííív kolikrát už to tu bylo??). A protože víme od začátku jak to dopadne, ztrácí se i poslední zbytek napětí. Čili další zoufale nudný, zoufale neoriginální horor a mizerné završení mizerného hororového roku 2008. ()

jondoe

Nentokrat som necakal vela. Mnohy uzivatelia prirovnavaju tento horor k filmu Funny Games US, ktory ma moc nebavil takze som bol pripraveny na nie prilis zazivny horor ktory bude asi trosku nudit. To sa vsak nestalo. The Srangers mi Funny Games US vobec nepripominali. Namiesto nudy, ktoru som ocakaval som dostal poriadny kusisko perfetne vypracovanej atmosfery, ktora sa zaklada na obycajnych zvukoch v dome a strachu z neznamych terorujucich, tichych ludi zahalenych v maskach. Dalej odcenujem vyborny napad tocit cely film rucnou kamerov, ktora tiesnivej atmosfere tiez dost pomohla. Bolo potesenim vidiet aj herecku Liv Tyler, ktoru som naposledy videl v Neuveritelnom Hulkovi. Tam moc priestoru nedostala, ale da sa povedat, ze tu si to vsetko vynahradila a spolu z kolegom Speedmanom hravo utiahli cely film. Trosku ma zamrzel zaver. Mam rad otvorene konce, ale tu by som vysvetnenie asi uvital. Takto to cele vyznelo tak trosku do prazdna. Vahal som medzi tromi alebo styrmi hviezdickami, ale za tu vybornu atmosferu a vynikajuco hrajucu Liv Tyler tu jednu hviezdicku predca len pridam. Aj ked je tak na tri a pol. ()

NICOX

Francouzský ILS se mi líbil, ale nebylo to zas nějak extra skvělý a s THEM je to dost podobný. Ale u tohohle snímku byl můj prožitek mnohem silnější... a to z toho důvodu, že sme na to koukali v osmi lidech a atmosféra byla fakt napjatá, občas někdo zařval, pořád všichni dedukovali, co se teď stane, kdo odkud vyskočí, kde kdo je, kdo jsou ONI, proč tohle, proč támhleto... no přiznám se, že i já sem se jednou tak lekla, že sem vykřikla... pěknej pocit :D Taky se mi líbil zvuk, co vydával ten maskovanej chlap, takový to chraptění... že nevíte o čem mluvim? No to bude tim, že sem pak zjistila, že to chrápe kámošky psisko pod stolem... :) Hodná Cassie, hezky si to nadabovala :D 60 % ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...POZOR - MOŽNOST PROZRAZENÍ DĚJE!!! tak já se teda rozhodně nenudil... hlavně zezačátku je atmosféra tak hustá, že by se dala krájet...hlavně v momentě kdy je Liv doma sama a čeká na týpka až dojde s cigárama. Jak v tom momentě začne někdo usilovně bušit na dveře a nepřestává - skoro jsem nedýchal - pocit ohrožení a reálnosti situace byl opravdu nepříjemný - ale to pochopí jen ten kdo takové reálné ohrožení už někdy zažil. Masky cizinců jsou opravdu minimalisticky děsivé - hlavně maska muže. Asi jsem se už dlouho u ničeho tak nebál. Abych ale jen nechválil, tak film ke konci používá bohužel stará známá klišé - o nefungujících telefonech a vysílačce ve staré kůlně se nebudu raději bavit, dále příchozí chlápek kterej může pomoct ale samozřejmě vzápětí je zabit - takže zas nic a nebyl by to americký horor, kdyby se v něm hrdinka neschovala do jejich typické šatní skříně s průsvitnýma žaluziema, kdy kolem brousí nasranej killer a my jen čekáme, až si ji tam ten ňouma za chvilku vyzvedne. Jinak liv hraje velmi solidně, ovšem zasloužila by si lepšího spoluhráče - Speedman je nevýrazný a nezajímavý. Co je ovšem nejvíc mrzuté, je zakončení. No zabít konec tak solidního thrileru tím že natočím finále hry druhý den ráno a za světla a ještě ty svoje bubáky odmaskuju - to chce notnou dávku antitalentu. Pravda bubáci i přesto nejsou ani jednou (naštěstí) vystaveni kameře přímým pohledem na obličej - ale stejně...je to průser - proč proboha??? a to propíchnutí už bylo fakt jenom trapný - scénárista nevěděl kudy kam? A srovnání s Funny games? Tohle rozhodně lepší, děsivější, zábavnější - a nejspíš bohužel i smysluplnější - FG je totiž podle mě jen prázdná onanie... tohle je aspoň regulérně přiznaný hororový thriler, byť s chybyčkami... ()

darwin

Výbornou mrazivou zhruba půlhodinu vystřídá chaoticky děj, který ústí prázdným a trapným koncem. Právě v první polovině filmu se režisérovi daří umně šířit tichý strach. Pak však strach postupně vymizí a vyvstává celá řada otázek ohledně logičnosti a pravděpodobnosti. Právě celá řada do očí bijících nelogičností tragicky nabourává avizovanou úkazku zranitelnosti náhodných nevinných lidí. ()

BlackTom

Zaujímavé spojenie obludných klišé žánru a nepredvídateľných situácii (keď prišiel kamarát hlavného hrdinu do domu, tipovali sme, či ho vrah sekne do hlavy alebo do chrbta. bez úspechu). Liv Tyler sa do hororu nehodí, o Speedmanovi nehovoriac, ale budem benevolentný, lebo v poslednom čase ma horory bez väčšej pointy bavia a Strangers ma celkom postrašili. Na námetom takmer identický Clownhouse sa to však nechytá. ()

Dr. Wolfenstein

Pociťuji zklamání. Ze začátku to všechno parádně fungovalo, budouvala se atmosféra, jenže potom, když se pomalu po hodině stále jen "budovala atmosféra" a na konci se vlastně, krom toho, že dva hlavní hrdiny trochu polechtali nožem v bránici, nic moc nestalo. Ani nevím, z jakého důvodu se ta parta maskovaných bláznů vůbec obtěžovala znepříjemnit jim už tak pokažený večer. Zjedodušeně řečeno je tento film tak napínavý až je nudný. ()

iXtr3m3

Nebolo to zlé, ale podobne ako v prípade pokračovania si dobre pamätám aj toto a v čase pozerania ma napadlo fakt to isté. Toto by zachránili jedine kozy Liv Tyler, ale ona nie a nie vyvaliť ich von. Škoda. Je xy lepších home invasion trilerov, tento zabil svoj potenciál. ()

WathanajX

„Proč nám to děláte?“ „Protože jste byli doma.“ Po přečtení obsahu jsem se trochu bála, o čem film bude. Až moc mi to totiž připomínalo Pátek třináctého, což za mě byla nesmyslná řezničina. Ale co, herecky to vypadalo slibně ale ani tak jsem nebyla příliš optimistická… Klady: Vcelku příjemně mrazivá hororová atmosféra, která byla skutečně dokonalá. Film na mě zapůsobil přesně tak, jak chtěl a donutil mě jít překontrolovat zamčené dveře. Děsivá myšlenka toho, že co se stalo postavám, může se přihodit komukoliv. Potěšili i oba hlavní herci, což jsem čekala. Naštěstí se nejednalo o uječenou řezničinu za což jsem opravdu ráda. Zápory: Bohužel tohle není zrovna film, od kterého by divák mohl čekat nějaké překvapení, či dějový zvrat. Vše je jasné ještě dříve, než se film pustí. Co z mé strany také hodnocení nepřidá je fakt, že kdykoliv si někde přečtu název filmu, musím si zas a znova dohledávat, co že je to vlastně zač. Neustále zapomínám, že jsem ho kdy viděla, což asi není dobrá vizitka jakéhokoliv snímku. Nenazvala bych to totálním propadákem ale k opravdu kvalitnímu dílu to má trochu dál… Hodnocení: 45 % / 4 z 10 – Příjemný horor na večerní projekci, který jsem ráda zhlédla ale asi poprvé a naposled. (45.) ()

Hanys_

Připadalo mi to jako zmatenější odpověď na francouzský "Ils". V paměti mi ale pár scén zůstalo a jsem ochoten prominout i občasné nelogické chování hlavních postav. Patří to k tomu lepšímu co se v horrorech za poslední roky za oceánem zrodilo. 70%. ()

MareT.

Velké očekávání, velké zklamaní. Filmy tohoto subžánru mám v oblibě, ale to, co se děje tady moc nefunguje. Nebyl jsem napjatý, lekaček jsem se nelekl a několikrát jsem kontroloval, za jak dlouho to bude končit. Aby to nevypadal jako komentář k jednohvězdičkovému filmu, velice povedené jsou masky a úvodních asi dvacet minut jsou nadstandartní, ale tady asi veškeré klady. Liv Tyler bych v takovém filmu taky nečekal, ale celý film stojí a padá jenom na jejím výkonu, proto byla dobrá volba. Bez pointy, bez finále, ale za to velice kvalitní antihappyend. Škoda těch chyb a projetého potenciálu. ()

cold

Začátek opravdu velice působivý. Pomalu jsem přestával dýchat, ale po půl hodině film ztrácí dech (poslední trochu působivá scéna je zahlédnutí dívčí masky mezi dveřmi). Ke konci je pokus o popadnutí, ale film to bohužel nezachrání a ten vlastně umírá na pomalé udušení. Tak nakonec tři hvězdičky za výkon Liv a paradoxně za trailer, který mě dokázal krásně zmásti a já naletěl, že se bude snad jednati o trochu jiný "strašidelný" film. Bohužel Bohužel další horror bez dechu a originality. ()

zbysik

Je zde patrny odkaz na hororovou klasiku Halloween, ktery je zde servirovan vskutku kvalitne a lekacich scen si uzijete v nadprumernem mnozstvi. Velka skoda, ze vysoce nasazena latka ze zacatku filmu se neudrzi a s blizicim se koncem klesa az usti ve filmarske tuctovosti. Presto mi to nedovoli nehodnotit vysoce, protoze (ne)prijemneho mrazeni je zde nemalo a o to prece v hororu jde, ne? ()