Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Oxymoron

Čekám (jako vždy), až se setmí a všichni půjdou spát. Uvařím si čaj, sednu do židle a pustím horor. Tentokrát je to film, od kterého si docela slibuji - Oni. Prvních dvacet minut jsem zařízlý do židle jako nikdy, srdce mi buší a já přemýšlím, jestli to náhodou radši nevypnu a nevrátím se tomu, až se zase trochu dostanu do té mé horové formy - přece jen jsem už dlouho na nic strašidelného nekoukal. Říkám si, že když to začíná takhle, nechci ani vidět, co se stane za chvíli. Čaj dávám stranou, abych se při jeho pití a leknutí nespálil na puse, ani nikde jinde. No... jenže ono nic. Ukáže se první, druhý i třetí zloduch a máme po ptákách. Atmosféra ta tam, čaj piju plnými doušky a občas přemýšlím, že už by to mohlo skončit. Velice solidně rozběhlý horor se najednou někde zkazí a já sám nevím, proč jsem se vlastně z čista jasna přestal bát. Škoda - tři hvězdičky a jdu úplně v pohodě a v klidu na záchod po tmě :) ()

hell_boy odpad!

Můžu se jen podepsat pod chozeho koment a možná doplnit pár dalších důvodů, proč hodnotím odpadem. Chování hlavních postav je naprosto nesmyslné, troufám si tvrdit až debilní (jak může film vzbuzovat strach, když nevěříte hlavním představitelům ani nos mezi očima?) Ne že by herci hráli špatně, ale scénář je vede jako loutky ve špatně napsané parodii. No a nejen postavy jsou velmi těžce uvěřitelné, najde se spousta jiných věcí, které člověku hlava nebere (viz. rozsvícené světlo ve stodole u vysílačky...proč se tam svítí? A proč někdo nerozsvítí v domě a přitom svítí ve stodole?...) Nemá cenu se v tom dál babrat...odpad pro další novodobý americký horor, už se z toho pomalu stává tradice. Sirotčinec FOREVER!!! ()

Pennyzka

Škoda, že na konci filmu nebo vysvětlení, proč ta povedená rodinka bubáků zabíjela, tak snad to bude aspoň v oni2. Celkem slabý až na pár lekavých scén při kterých kamarádka ječela přes celé kino (ocho a druhá se tomu zase smála přes celé kino). Opravdu jsem nečekala, že je oba zapíchnou, možná toho chlapa, ale ne tu babu." Proč nás chcete zabít?" odpověď: "protože jste byli doma"- to byla fakt hláška filmu :D Tak proč sakra zabíjeli?!? ()

embecka

Na tento film som sa v časoch jeho "slávy" vybrala do kina. A prišla som na to, že do kina už na žiadny horor nepôjdem, lebo sa mi týždeň potom snívalo o ľuďoch v maskách, s vrecami na hlavách (a už nikdy sa neschovám do kuchynskej skrinky, NIKDY! :DDD). Maximálne nelogický a nepochopiteľný záver ma donútil znížiť hodnotenie, inak by to bol dosť uveriteľne zahraný film (až na to, že je samozrejme najlepší nápad utekať so zranenou nohou do lesa alebo tmavej kôlne plnej nástrojov, s ktorými sa dá človek zraniť ešte viac :D) ()

bolan

Napínavý a nervy drásající pokus, který by mě asi i bavil, kdybych neviděl francouzský ILS. Buď je to nepovedený re-make a nebo sprostá vykrádačka. ()

Rondell

Nebylo to nejhorší, jenže část, kdy se honěj po domě, je kurevsky zdlouhavá a následkem toho přestane bejt film děsivej. Člověk si začne řikat, at už je kurva zabije. ()

RomeroIsGod

Chvíli jsem uvažoval i o pátý hvězdě, ale nedám jí kvůli lehký stereotypnosti, která po chvíli nastoupí, a kvůli závěru. Jinak ale perfektní atmosférický psycho, kdy vůbec nevíme, vo co těm idiotům tam venku jde. Několik silnejch momentů (třeba když poprvé vidíme pana "mám pytel na hlavě" v baráku a Liv to vůbec netuší) a dobrý tempo. Spokojenost. 75% ()

Ronaldo79

Hodně slaboučká odpověd na dnes již francouzskou legendu. Sympatické herecké obsazení nic nemění na faktu, že film paběrkuje v tom, v čem byli třeba Ils perfektní, navodit opravdový strach za pomoci ruzných zvuků, strachu z neviditelného. Do 35 minuty to jakousi atmosféru mělo, pak přišlo klišé a další klišé a o závěru, který vůbec neobjasňuje předchozí děj, raději nemluvit. ()

BlackHood

Film není vůbec podle skutečných událostí!! Hlavní inspirací pro film byly knihy Helter Skelter a the Keddie Murders. Další inspirací byly zážitky z dětství režiséra, kdy někdo přišel do jeho domu a zeptal se, jestli někdo byl doma několikrát za jednu noc. Ale teď co si o tom filmu myslím já: Příběh a trailer vypadal, že to bude napínavé jako Collector, který mi film trošičku připomínal, ale napínavé to bohužel moc nebylo, sice někdy jo, ale prostě jsem čekal víc. Jestli něco fungovalo, tak to lekačky. Sice jsem to trochu zkritizoval, ale i tak se mi film docela líbil. A na dvojku se i těším, takže doporučuji. Strašidelnost 2/4 Brutalita 2/4 ( krve moc nebylo, ale film byl spíš "drsný") Dalo se z toho vytřískat více. ()

Silviaxx

The strangers je celkom podarená vecička, ktorá celú stopáž stavia prevažne na budovaní napätia ako na kontaktných stretnutiach. Celá show začína dosť rýchlo a od nenápadnej no zvláštnej situácie pomalým tempom pridáva do ohňa a tlačí na pílu. Podarené masky vzbudzovali presne tie nepríjemné, úzkostné pocity, ktoré mali vzbudiť. Možno keby to ostalo len na tejto úrovni a tvorcovia by to trochu prešpekulovali bolo by to omnoho rafinovanejšie. Akonáhle však dôjde ku konkrétnym stretom film prechádza do miernej frašky a je to najslabší článok vcelku vydareného snímku. Škoda toho nedoťuknutého záveru. ()

Hepy13

Někdy se film líbí i když ho tak uplně nepoberete, tak jako mě (např. Mulholland Drive). Nabídne vám k tomu ale i spoustu lahodné oblohy. Tohle jsem nepochopil, a ani se nelíbilo! ()

TheSpearCZ

Je škoda, že se k filmu dostal Bryan Bertino, protože to mohlo mít všechno a takhle to nemělo skoro nic. Přitom začátek nebyl vůbec špatný, mělo to atmosféru i nějaké lekačky se našly, ale co přišlo potom jsem již dlouho neviděl. Obě hlavní postavy se začaly chovat divně, nelogicky a chvilkami to vypadalo, že došel scénář a prostě se tam něco musí stát před tím ještě horším koncem. V takovýchto home invasion hororech musí být finální rozuzlení a pokud chybí, tak to je prostě o ničem. Zlatý You're Next v tomto případě. Slabší 3* ()

jorgus

jednoducha premisa filmu nenaserviruje divakovi sokujici zvraty ani reziserske perlicky ale hlavne v prvni polovine prichazi tento film s vyberem z toho nejlepsiho co na dane tema "skupina lidi v noci v dome celi neznamu" bylo vytvoreno. Kvalitni herci a tahle plizive nebezpeci ktere kolikrat zustane jen u naznaku to je pro me nejvetsi devizou teto casti..bohuzel od druhe tretiny filmu, kdy prichazi "plazici" cast tempo a atmosfera upada a zaver je na divakovi..ja jsem z nej byl spise rozpacity nez nadseny:) ()

Martyr

Poznate to. Dom v lese, tma, maskovani vrahovia a 60 minut nezmyselneho predlzovania toho najdolezitejsieho - smrti. Nemam problem s tymto zanrom ale za poslednych 10 rokov sa takychto filmov natocili stovky, co logicky znamena, ze napady bohuzial dosli. Vsimnite si, ze ak v americkom filme niekto zdviha napr. noz, zvukovy efekt je podobny treningu 10 japonskych samurajov trenujucich s mecmi :-) . Stale dokola tie iste klise, vybity telefon, vrahovia kracajuci milimetrovym krokom tesne za obetou, vysielacka v kolnicke a nezmyselny motiv. Preco? Because, you were home. V konecnom dosledku to nebolo take zle, ale zopar krat som si povzdychol. ()

Ulrich

Opravdu jsem necekal, ze by se ve filmu o magorovi/magorech s dranzirovacimi nastroji dalo najit jeste neco znepokojiveho nebo zajimaveho. The Strangers se to podarilo uz pristupem "na vazno". Bez humoru, gore efektu nebo pomrkavani na divaky, ze je to jenom film. Tady nam dava opravdu sezrat ten pocit ohrozeni, kdyz si parta magoru rekne, ze vas navstivi doma a pohraje si s vama. Musim rici, ze zde jsem se bal a citil znepokojen, coz jsou pocity, ktere jsem necitil u niceho jako Scream, Haute Tension nebo novy Halloween, u kterych jsem se jen vice ci mene bavil naplnovanim zanrovych postupu. Ty jsou samozrejme i se spoustou klise i zde, ale diky atmosfere to vsechno do sebe zapada a funguje to. Chytre je i odlidsteni psychopatu ve stylu stareho Halloweenu - temer nemluvi a je znat jejich naprosta prevaha nad obetmi - nemusi behat aby vas dostihli. Ja jsem spokojen - zatim nejlepsi horor, co jsem letos videl. ()

TaanStari

Narozdíl od Motelu smrti se tu vyskytuje lepší atmosféra a občas nějaká ta lekačka, ale je to nuda. A to chvílemi přímo strašná. ()

ViktorEl

Ďalší nevydarený a neoriginálny horor, na spôsob filmov Motel smrti a ILS (Them), ale ani jednému sa v kvalite nevyrovná. Na ústrednú dvojicu sa síce pozerá dobre, nehrajú zase tak zle, ale podľa mňa už takéto filmy diváka nevystrašia. Pozrieť sa to síce dá, ale nečakajte od toho veľa. 40% ()