Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

rusty09

Začátek výbornej, ale už po několikátý se mi stalo, že od určitýho bodu, to šlo celý doprdele, tady od doby, co šli do protější kůlny samý kraviny a nuda. a ten konec?Jedna vlaštovka jaro nědělá, takže doufám, že podobný kraviny co byly na konci už nikde neuvidim. ()

warrenur

Atmosfera celkom fajn a to sa rata. Liv je mozno verit kazdy prejav. Ma to pomalsi rozbeh, zato dej celkom napreduje. Ale nic, co by ma prekvapilo, pretoze pri tomto druhu home invasion zrejme musi byt pouzita cela rada trikov, zvratov a klise, co pozname z podobnych filmov. Ale tato verzia rozhodne nie je zla. Priemer. Odporucam. ()

SpeedyCZ

Začátek nuda k uzoufání, konec mi přišel až zbytečně krvavý a násilný, jako by patřil k jinému filmu. Zbytek se vcelku dal, atmosféra slušná. Čekal jsem něco víc... ()

Wargoo

Na moje prekvapenie celkom vydarený hororík. Atmosféru isto vytknúť nemôžem, a žeby sa herci menej snažili tak to sa tiež povedať nedá. Zaujímavé a celkom fungujúce spojenie Tyler a Speedmana sa podarilo, hodili sa k sebe a obaja zahrali presvedčivo. Ja osobne obľubujem horory, ktoré sa nás nesnažia zaliať tisíckami litrov krvi, ale skôr keď na nás pôsobí to "psychyčno", ktoré ja v hororoch milujem. Nedá mi nespomenúť The Orphanage - Sirotinec, ktorý mal 100%-nú atmosféru. Strangers nemal síce takú silnú, ale zato sa uberala podobným smerom. Scénka keď Liv Tyler je sama vo veľkej izbe, a v pozadí sa mihne ten týpek s vrecom na hlave bola zmáknutá bravúrne. Koniec koncov 4**** pre Strangers a to aj pre Tyler a Speedmana, ktorí v celkom fajn napísanému príbehu zmákli svoje úlohy na jednotku. 4**** a 75,232% ()

Angelitos

Tady mi nechybělo vůbec nic. Pustila jsem si to večer, sama doma, to mluví za všechno :D Ráda se podívám zas. Očekávala jsem, že Liv Tyler v hororu bude nudná, ale totálně jsem se mýlila :) Tak jsem viděla podruhé a pořád to bylo stejně dobré! ()

Wolvie

Velké překvapení! Malý,atmosférický film,který dokáže děsit bez samoúčelných stříkanců krve a až znepokojivě reálnou zápletkou.Liv Tyler konečně zavadila o solidní roli a délka 85 minut je přesně tak krátká,aby každá vteřina měla svou intenzitu.Velmi dobrá práce! ()

Rockerman odpad!

Naprosto nezajímavý horror. Bůhví která variace na opuštěnou chatu a nějaké zlo, které ohrožuje obyvatelé té chaty. Bez nějakého překvapivého nápadu a v podstatě bez konce. Kam jinam, než do odpadu takový film patří? ()

Heroine

Škoda škoda. Začátek se vyvíjel výborně ztěžklou atmosférou, obsazení perfektní, zajímavý nápad. Co to zkazilo? Málo vysvětlení, žádné motivy, nic reálného. Ale jinak jsem se "bavila" :-D ()

MickeyStuma

Atmosferický horor sice nepřinášející nic nového, ale svým vyzněním dosahuje honosného ocenění. Atmosféra buduje strach a bezmoc nejen u hlavních aktérů příběhu, který je, dle tvůrců, podle skutečné události. Nedozvíme se jak moc se scénárista držel reality a co si přimyslel, ale rozhodně bych v jejich kůži být nechtěl. Celé jsem to sledoval ze zatajeným dechem a hltal každou vteřinu příběhu. Nejedná se o žádný krvák, takže z tohoto hlediska jisté očekávání pro nadšence tohoto typu hororů vůbec nepřinese. Hororový žánr má především diváka postrašit, což se tady rozhodně daří. Vše probíhá poklidně, tajemně a hlavně strachu plně. Hororový snímek si své místo určitě zaslouží. ()

figliar

Horor tak tuctový a tak obyčajný, že som takmer od začiatku vedel povedať, čo sa priebežne udeje s hlavnými postavami. Žiadna atmosféra a žiadne logické vysvetlenie záveru filmu. Jediné čo stojí za zmienku je obsadenie. ()

Rathalos

The Strangers je horor podla skutocnej udalosti,ktory stavia hlavne na atmosfere a napati,ktore by sa dalo krajat a samozrejme aj psychicky tlak na divaka robi svoje,hrozna predstava take nieco prezit,spokojnost s filmom...:-) ()

domirovec

Tohle bylo fakt slušný! Právě takovéto filmy mám fakt rád. Oni je slušná hororová podívaná z roku 2008, která nám představí dvě naše hlavní postavy, Jamese a Kristen. Je to mladý pár, který se právě vrátil z kamarádovy svatby zpět domů. Jsou na sebe sice trošku naštvaní a furt na sebe tak divně koukají, protože Kristen na svatbě odmítla Jamesovu nabídku ke sňatku. Toto napětí mezi nimi bude panovat až do chvíle kdy budou nuceni začít spolupracovat a bojovat o svůj holý život. Do jejich domu, který stojí poblíž lesa a desítky kilometrů od jakékoliv civilizace, se jim začne pomalu, ale jistě dostávat trio maskovaných vrahů, kteří nejen, že nemluví, ale také se tajně skrývají ve tmě.. Tak a teď k mému hodnocení.. Tento film byl skvělý!! Opravdu bomba! Protože ta atmosféra, ti tři vrazi s děsivými maskami, stojící ve tmě a dlouhé a tiché pasáže filmu jsou naprosto skvělé. Sice mě trošilinečku naštvalo, že se naši tři vrazi neodhalili přímo na kameru, abychom viděli jejich obličej, ale co se dá dělat že jo.. Za mě ale jinak fakt bezva! 4/5 ()

Xatrix

Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec skončím na šestce. Atmosférický horor Strangers originality moc nepobral, ale to mu neubírá na stylově odvedené práci. Lekaček je tu docela dost a dusná atmosféra po prologu stojí opravdu za to. Bohužel snímek ve finiši docela ztrácí dech a ikdyž příběhově na konci překvapí, své šrámy už neschová. Na prostoru 85 minut se jedná o hutnou jednohubku, která je spíš řemeslným dílem, přesto si však pozornost zaslouží. 6/10 ()

jay.lee

Před nimi se nikde neschováte...ONI si Vás najdou všude...i doma!! "Proč nám to děláte?" ... "Protože jste byli doma!" ()

Empire

Marně jsem hledal děj, nebo nějaké překvapení...ve filmu byly dvě dobré ''lekačky'', ale tím to haslo. Navíc ten film opravdu nemá, žádný dějový zvrat....nepočítaje, ten ''hodně promyšlený'' konec:/...a nezachrání ho ani chlápek, který pod maskou funí jako vader:)))) Během 80 minut, jsem se docela dost nudil, tak si to přeberte sami. ()

salamandrr

Nejsem žádný znalec a vyznavač hororů, ale tohle je koncentrovaný strach. Řek sem si, zajdu si do kina na horor...a málem sem si ždímal trenky. Žádné potoky krve nebo urvané končetiny, prostě se vám v pozadí ukáže trouba s pytlíkem přes hlavu a po nějaký době trochu bafne, myslim, že tohle je klasický horor a to je dobře, řekněme stop kruhu nebo texaskému masakru, já odkojenec kukuřičných dětí, pátku 13, noční můry z elm street...volím tohle! Po několika měsících od shlédnutí musím říct, že hlavní padouch mi furt visí před očima, pro mě nejděsivější postava... ()

Dimo

Tomuto horůrku nelze upřít značná dávka specifické atmosféry. Začátek je pozoruhodný, je cítit depresivní dusno ve vzduchu mezi partnery a divák neví o co mezi nimi jde. Vše se pakv zápětí dozvíme a tajemno je fuč. Pak je chvíli prázdno, než na scénu nastoupí záporňáci. Ti jsou pohlední, no ale jejich objevování a mizení, pobíhání Liv Tyler sem - tam a její idiotské dělání rámusu všude kudy jde jedině naštve. Furt se pobíhá, z baráku do kůlny, odtud do lesa, pak do baráku, do lesíka, do auta, zas do baráku, v baráku z pokoje do pokoje. Takže jen se čeká, kde co hukne a jukne. Občas si Liv zavříská a občas přijde dobrá scéna, z které i zamrazí. Dobrým prvkem je hudba z gramce, která dodá dávku podivnosti. Horůrek jednohubka. Trailery jsem viděl až po zhlédnutí filmu, což je jedině dobře, na druhou stranu soudím, že jsou tak kvalitní, že by mě i nalákaly a považuji je za řemeslně výborně zvládnuté. Dělají film lepším, než je. ()