Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Crazynka

Nevím, jestli jsem tak hloupá, ale poselství tohoto filmu jsem absolutně nepobrala. Bez příběhu, bez nápadu, nulová atmosféra a korunu tomu nasadila hysterická Liv. Jedno velké zklamání. ()

Lilien

poriadna dávka psychického teroru, beznádeje a bezduchého násilia. Raz začas sa podarí natočiť nízko rozpočtový horor ktorý má skvelú atmosféru, krátku svižnú stopáž a žiadne zbytočné a trápne pointy. ()

dewil21

Že to nemá motiv? Že je to 100x ohraná písnička? Klišé? No asi ano, ale atmosféra je opravdu podmanivá a vše funguje skvěle. Snímek perfektně navodil atmosféru domova - menší hádka, která se zdá být tou pověstnou poslední kapkou, která nakonec přeci jen neukápne a je zapomenuta ve světle všedních událostí, každý má takové dny, kdy potřebuje právě klid, aby mohl rozjímat a vše zhodnotit... ale tady ty události tak všední nejsou... plíživě a tiše začnou Oni narušovat pocit bezpečí, které domov skýtá a způsob, jakým to dělají je maximálně děsivý. Samozřejmě je od začátku jasné, že chtějí vraždit, ale to napětí, když stojí za okny nebo v místnosti za Kirsten...otočí se? uvidí je? uteče? a napětí se prodlužuje až do beznadějně bolestného konce... Film nám neprozradí identitu vrahů ani jejich motiv a právě to je na tom tak děsivé...mohou to být i děti vašich sousedů (mých tedy určitě)... ()

Megynka

Tak já vůbec nevím ... film mi utekl, jako kdyby měl 5 minut, od začátku až do konce to bylo napínavé a lidech v maskách jsem se vážně docela bála ... ale prostě nevím PROČ a to se mi nelíbí :D ach, ty konce bez vysvětlení ... ()

dannyd14

3 hviezdičky za to,že som sa nedočkal žiadneho poriadneho súboja so zlom.Ale inak film celkom ušiel a dal sa našťastie dopozerať až do otvoreného konca,ktorý niekoho mohol potešiť no iných zasa nie. ()

Oudee33

Strohé, lekačky nepřekvapí, příběh žádný... přesto se na Liv pěkně kouká a napětí celkem funguje. Takže 50% a tři hvězdy s přimhouřeným okem. ()

chlebo

Ono zo začiatku ten elfský zásnubný večierok ani nevyzerá tak beznádejne, Arwen a Džejms nie sú tak nechutne šťastní ako to vo filmoch býva. Elfka má prsteňov dosť a svadbu nechce. Džejms ako správny romantik a milovník ruží svadbu chce a pripraví superzásnubné divadielko, ktoré je napínavé a zaujímavé, len dovtedy, kým masky nevybehnú na scénu. Potom už ide sľubne budovaná atmosféra, ktorá mi párkrát spôsobila zimomriavky už celkom slušne do prdele a čím ďalej tým bližšie sa to celé začína podobať na onú rumunskú kokotinu Ils. Ešteže to netrvá tak dlho, aby som postŕhal všetky hviezdičky, ktoré som sa chystal udeliť. ()

ANTYCHRYST

Napětí Dobré..i hudba..prostředí chaty..samota.. všechno v cajku..akorát se to moc prodlužuje..když Liv vyběhne z baráku a po 3 metrech si zraní nohu a pak se tam plazi jak po 20 pivech...Ooooo Boooozee..Jak rád bych uvítal nějaké mučení atd..30 min hra na schovavanou a pak akce..ta mi tady chyběla.. Pro vrahy v maskách mám slabost..zejména pytel na hlavě..působí velice znepokojivě a děsivě..Závěr vyloženě odflaknuty v jedné minutě pár bodnutí a konec...chjoo...:( snad dvojka bude v tomto ohledu akcnejsi a dočkáme se více teroru..60% ()

Scraffy

3 pubertiaci sa rozhodli, že si len tak z pi*e zabijú jeden pár. Začiatok celkom obstojný, prvé stretnutia sa s tajomnými postavami sú fajn, ale neskôr sa to zvrtne len v jednu obrovskú zlátaninu. Klišé za klišé. Koniec je divný a nehodí sa tu. Nemám rád horory, kde sú nejaký ľudia, čo nemajú žiaden zmysel prečo zabíjať, ale aj tak zabíjajú. A tu je presne ono. To, že tu je podtitul "podľa skutočných udalostí" je len reklamný ťah a 98% z toho sa v skutočnosti nestalo. Priemer tomu dám, keď si odmyslím ten strašný koniec. Ale aj to trocha preháňam. ()

Clark_Kent

Abych pravdu řekl, tak ten jedinec s tím pytlem na hlavě mě pak chvilku jěště strašil. Jinak je to takový nevšední horor, kterej celkem dobře ukočírovali a navíc mě osobně i sednul. ()

Emafera

Napětí ano, logika ne. Tři maskovaní cizinci (kupodivu z toho dvě ženy) z neznámého důvodu (pro vlastní potěšení?) tyranizují mladý pár. Zjevují se jako duchové, hned jsou tady a hned zase jinde a vždycky udělají něco v neprospěch těch dvou chudáků. O násilí jako takové jim ani tak nejde jako spíš o to je deptat. To se jim docela dobře daří. S přibývajícími minutami napětí trochu klesá a konec tak nějak bez vysvětlení mě příliš neuspokojil. ()

G04T

Tenhle home invasion horor se mi líbil. Nebyl bez chyby nebo výborný, to ne, ale byl dobrý. Režisérův účel byl hlavně ten, aby se divák bál o postavy, což se povedlo, tedy aspoň u mně. Masky jsou skvělé a jednoduché, což se mi líbilo. ()

Gekon

Z větší části kopie francouzského Ils, ale i tak (nebo právě proto) je to velmi dobrý horor. Zejména střední pasáž, začátek je poněkud utahaný a konec zase odbytý (ten byl ve francouzské verzi mnohem lepší), ale střední pasáž má grády. ()

kaapaa

Live Liv Tyler Live!!!! Lépe snad Stay alive Liv stay alive! :-) Jinak to je o ničem. O dost slabší Funny games. ()

lusa

Ako si niekto môže sadnúť na verandu, skrútiť sa do "klubíčka" a hlavu skloniť na kolená, keď vie, že mu po dome a v jeho okolí behá partia vyšinutých debilov? Ako môže milujúci človek nechať svoju lásku v dome samú, zatiaľ čo sa hrdinsky vyberie po pomoc? Chválabohu, že v hororch nehľadám logiku. Ale napätie, strach, zapínanie svetla, vypínanie zvuku a pod.. Super super atmosféra, ja som sa fuckt bála, tí retardi nemali chybu, dobre zahrané, skrátka u mňa splnilo, čo splniť malo. 4* ()

deep

celkově vzato- nic novýho pod sluncem. Strangers nejsou zrovna dvakrát originální podívaná, ale za tu atmosféru, která by se dala krájet, a to nemám na mysli jen lekací scény, ale hlavně brutální útok na podvědomou jistotu, že doma jsme v bezpečí + Liv Tyler, si Strangers čtyři hvězdy zaslouží. ()

Cortesz

Už sem všechno někde viděl, takže o originalitu tu rozhodně nejde, ale tohle mělo styl. Když je dobrej režisér, kterej danej žánr zvládá a umí pracovat s kamerou, má skvělé zvukaře a dokáže budovat dosti silné, nervy drásající napětí, atmosféru i strach. K tomu připočítám známé tváře jako Liv Tyler a Scott Speedman a jejich skvělé herecké výkony, nemám téměř co vytknout a proč nedávám plný počet? Takový film na 5* totiž není, ale ve svém žánru rozhodně jeden z nejlepších. ()