Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Filmárik

! Možný spoiler ! Po skončení Strangers som vedel že komentár sa mi bude písať veľmi ťažko pretože tak rozporuplný film som už dávno nevidel. Takmer celý film som bol rozhodnutý dať tomu minimálne 4* pretože film má mnohé pozitíva ako minimalizmus ( hrá tu dohromady tuším 8 hercov vrátane komparzu a celé sa to odohráva viac menej v jednom dome a pozemku okolo ), originálny nápad bezdôvodného teroru má niečo do seba a po celú dobu vás to drží v neustálom napätí a neviete sa dočkať pointy. A to je práve ten zásadný problém, žiadna pointa nieje. Naozaj, blondska proste povie vetu hodnú šalamúna a film jednoducho skončí nechávajúc diváka čumieť s otvorenou tlamou a pýtajúc sa samého seba či je chyba v ňom alebo je ten scenár fakt tak tupo zakončený. Obrovská škoda, mohlo to byť prvotriedne. ()

nurielka

Do zajtra na to zabudnem, očividne mi nič nehovoria klasické horory, potrebujem už nejaké poriadne pointy. Moment počkať... možno že to príde..NIČ. ()

Nail odpad!

Strašná kravina, předvídatelné děj ...... mno nevim zda se to dá nazvat dějem, rozluštění žádné, akce žádná (pokud teda nepočítáme na konci filmu 3 bodné rány do Speedmana a 2 do Liv). Ztráta 85 minut mého života. ()

chrispe

Prostě jsem čekala víc. Ne, že by ten film nebyl ve své výpovědi děsivý. Ale stejně si člověk furt říká... teď to přijde, teď se stane něco, co mě posadí na zadek a donutí koukat s otevřenou pusou. No... no nic. Nejspíš mě i trochu minula atmosféra. ()

Ondr@932

Dobrý, napínavý a povedený horor s velkou dávkou lekaček a skvělé hororové atmosféry. Škoda jen toho začátku, který mohl být více povedenější. 70% ()

CharlieSs

Uživatel Bestlama to totálně vystihl. Jeden z mojich nejoblíbenějších hororů. Miluju, když se můžu u hororu bát, ale moc často se mi to právě nestává. Jenže tady, jsem se klepala snad do posledních minut. Ty masky byly příšerné (v dobrém slova smyslu!) A bylo to celé neskutečné! Koho by nezamrazil fakt, že je to podle skutečnosti? x) ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Uplakanej a ani pořádně nevysvětlenej úvod mě moc nebavil a rozhodně bych ho zkrátil. Další část od příchodu hledačky Tamary až po spontánní zjevování chlápka s pytlem přes hlavu byla skvělá. Následovala standardní žánrová naháněčka a vyvražďovačka (funící týpek s pytlem na hlavě byl opět nejlepší), přičemž všechno vyvrcholilo poměrně nekompromisnim finále. Motivace vrahounů alá "Protože jste byli doma." byla sympaticky ujetá (možná jenom zcvoklá vraždící rodina) a společně s jejich odjezdem včetně zastávky pro pánbičkářeskej letáček krásně dotvářela mysteriózní atmosféru celýho bijáku. A právě za atmosféru, finále, ale i filmařinu nebo napětí nakonec přihodim čvrtou hodně slabou hvězdu. ()

geek.ondra

Jeden nešťastně zamilovaný pár, barák na samotě u lesa a tři psychopati rovná se poctivá survivor depka které k dokonalosti chybí mocnější scénář a větší rozlet (když to končilo tak jsem si říkal že bych klidně ještě pár minut vydržel) Ale jinak super žánrovka. 7/10 ()

Hpatrik

Tváří se to mnohem sofistkovaněji, alespoň ze začátku, jak ale dojde do tuhého, zmůže se to jen na laciné hrátky s obětmi způsobem, který postrádá smysl a logiku, stejně jako chování větsiny postav. ()

ninho

Zklamání. Čekal jsem nejlepší americký horor od The Mist, ale nedočkal se. Potenciál Strangers je dle mě využit sotva do poloviny. K výslednému hodnocení pomohlo závěrečných deset minut, kde se objasnilo chování "těch maskovaných", které je přinejmenším zarážející. Ano, je to lepší než drtivá většina současné hororové produkce, já jen čekal něco jiného, něco víc zneklidňujícího. ()

cinemaboy7

Jestli jde natočit film bez děje s jednou Liv Tyler a třemi magory s pyltem na hlavě? No nejde, ale stejně ho natočili. Pokud shlédnete trailer, uvidíte ty nejlepší(jestli se to tak dá nazvat) a jediné zajímavé scény z filmu. Leknete se jen jednou a to na konci. Celkem zbytečné, ale malou chvilinku to atmosféru mělo. Ps: proč byla Liv tak smutná, když jeli z té oslavy? To se asi pohádali, aby se pak mohli usmiřovat. Škoda, že jim to nevyšlo, mohl to být pěkný romantický doják:) ()

POMÍK

Liv Tyler si přistřihla elfoidní uši, použila pár zlepšujících krémíčků na krásu a začla i trochu hrát. Týpek v pozadí působil jak vnouček pečetník. ()

Vladajsoucna

Jsem potěšen! Nad současným hororovým hlavním proudem by kdekdo lámal hůl, ale tohle je snímek, který přes všechna obvyklá klišé (bez kterých se horor zkrátka neobejde) a údajnou nepůvodnost příběhu, rehabilituje takové pojmy žánru, jako je nervy drásající atmosféra v tísnivém omezeném prostoru, skutečně děsivé lekačky a fešná hlavní hrdinka (na Liv Tyler se opravdu hezky kouká, i když tady nemá co hrát). Je třeba zatleskat režisérovi, že se rozhodl neodhalit pravou identitu titulních zloduchů a vykašlat se na jednu z největších žánrových banalit, jako je happy end! ()

onlavu

Začátek zbytečná romantika, pak se celým filmem potulují tajemní zlosini, ze kterých mají naši hrdinové strach a tak pořád dokola. Celkem nuda, nevyužitý potenciál, i když jsem byl celkem často napjatý, kde na mě kdo vybafne, tak zbytečně, žádné grady se nekonaly. ()

HonzaMag

Místy slušná atmosféra, ale opravdu jen místy. Logika hlavních protagonistů mi ovšem neustále unikala; proto si zasloužili dopadnout tak jak dopadli ... ()

Mik_e

Nevím, jak film působí na diváka třeba v televizi někde doma, kde je rozmělněná atmosféra. Nicméně, já na tom byl v kině a bylo to jedním slovem skvělé. Perfektně budovaná atmosféra, fungující lekačky, neustálý pocit tísně. Jasný důkaz toho, že není třeba povraždit dvacet lidí, aby měl film atmosféru. Jeden z nejlepších hororů pro mě. ()