Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Rychloskot

Příjemně jsem se u toho bál. Inspirované skutečností to bylo opravdu jen velmi volně, ale i když si člověk představí nevyjasněný masakr a fantazii "jak to asi bylo", tak by se toho dalo vykouzlit trošku víc. Liv a Speedman výborně hrají, díky nim to neskončilo v úplném průměru/podprůměru ()

david666

Ukázka toho, že i s pár lidmi a trochou peněz se dá pořádně strašit. Pravda, jednotlivé scény postupně působí stále více opakujícím se dojmem, ale zažít něco podobného na živo, asi bych se po....:-) Proto dávám o * navíc. ()

(=LIFTY=)

Všude dobře, doma nejlíp není zrovna pravdivé tvrzení... Mezi horory zaměřené na psychický teror nepřináší The Strangers (nebudu používat otřesný český název) nic nového, ale díky sympatickým hlavním hrdinům, několika lekačkám, které dokonale splnily svůj účel (popravdě hodně jim pomohly děsivé masky terorizujících), hutné napínavé atmosféře a neklišé konci, patří snímek mezi ty nadprůměrné. A ano, stát se to může každému z nás... ()

Cocteau

Opravdu špatné herecké výkony, nulová pointa, a klišé, klišé...... Proč amíci milují jméno TAMARA nepochopím. Proč nehledají v našich českých, krásných jménech? Třeba taková Magda nebo Lenka? ()

Harrybo?

Průměrné klišé, které vás nezaujme ani příběhem ani atmosférou. Když jdu na horor tak sice čekám průměr, ale zážitkovej - tady se to nepodařilo ani jedno a tak jdou dvě hvězdičky za Liv a za tu, díky který mi to tak rychle uteklo :-* ()

žabař

začátek super. To bouchání do dveří a první scény s cizinci jsou opravdu děsivý a když pominu klišé s telefonem (a zrovna teď se mi vybil...neva, máme ještě jeden, ale ten jsem si zrovna zapomněl v autě..) atmosféra je opravdu děsivá až to diváka docela vtáhne. A mít ten film hoďku asi by to bylo super...páč gradace se opravdu už pak nedostávalo. Lekací scény se neustále opakovaly a vy si říkáte, sakra o co těm lidem jde, když se za váma několikrát objeví, jen aby oběti měli špatnej pocit a pak zase zmizí do tmy...nevim, nevim...závěr mě hodně zklamal, ikdyž oceňuju, že se film nesnažil být delší než těch už i tak dlouhých 85min. ()

em.redrum

Už dlouho jsem se tak nebál....Stačí doma připravit správnou atmosféru:*) A že je film předvídatelný a že je tam spousta klišé a že je to prý nereálný??? Ale jděte! Pokud někdo od hororu očekává nějakou sofistikovanou zábavu - je to blbost! Horor je tu od toho, aby děsil, komedie bavila, drama trápila nervy atd.. Vždyť ani ty nejlepší horory se neobejdou bez výše uvedených aspektů..Jde o to, nevidět film je jako pseudorecenzent, ale nechat se ( hlavně u tohoto žánru) vtáhnout do děje a jen si užívat. A tenhle film je jeden z mála hororů vůbec, co nějakou atmosféru a napětí má. Pro mě osobně pekelná záležitost, na kterou se home alone raději nedívati..Aneb jak s minimem prostředků rozehrát velké divadlo..a vše je tak precizně dávkováno (lekačky, hudba) přesně tak, aby byl efekt co nejlepší.. Fakt se mi to moc líbilo:*) ()

JJJHHH

Tenhle horor sice má sice klasickou zápletku: osamocený barák, mladý páreček, temná noc a nikde okolo ani živáček...teda kromě maskované zabijácké rodinky o třech členech ve staré fordce, kteří si se svými obětmi chtějí nejprve pořádně zahrát na kočku s nožem a vystrašenou myš...ale přesto, že to není nic originálního, astmosféra nahání hrůzu od začátku do konce a to hlavně proto, že nevidíte vrahům do tváře-vidíte jen masky a nepoznáte jejich identitu a navíc je jasné, že zabíjí bez sebemenšího důvodu-to je to, proč jsou Strangers tak děsiví..."Proč nám to děláte?"-"Protože jste byli doma...!" ()

lisma

Musím se přiznat, že mě naprostu unikl smysl tohoto "hororu". Ano, napětí je místy ke krájení ale proč to všechno ? ()

Sentinel

Zase jeden film, který se snaží být "napínavý". Jenže jak napětí, tak atmosféra působí tak béčkově, až to chvílemi zavání sebeparodií. ()

Petrik82

Hodne slabučký pokus o vytvorenie niečoho napínavého. Prva polhodina-vobec nijaka..zbytočne presedený čas, druha polhodina je od nikial nikam ponevierajuca sa Liv, prekladana raz za pat minut asi troma sekundami zarodku nejakeho pokusu o rozhybanie deja ktorý v zapatí ihned nezmyselne skončí...a posledna dvacatminutovka-nelogická zmes ničneznamenajucich zaberov, bez akého kolvek vyustenia...Cele mi to pripadalo ako lacna propagacia umenia Liv Tyler hrat vydesenu zmatenu trubku.. Dlho som nevidel film u ktorého som tak boldestivo a dlho čakal nie na zaver, ale na koniec... ()

veverysiak

Môj brat, s ktorým sa nie vo všetkom zhodnem, zastáva skalopevný názor, že najlepšie horory sú tie, ktoré sa môžu odohrať aj v bežnom živote, ergo vychádzajú z úplne reálnych základov a predpokladov, po zhliadnutí The Strangers mu dávam bezvýhradne za pravdu, aj keď pripúšťam, že po nejakých ďalších vydarených Predátoroch alebo Votrelcoch možno poopravím svoj názor, ale teraz som plný dojmov z tohoto psychohororu a že ma úplne dostal, je teda fakt, nevyhnem sa ani tak častému porovnaniu s Funny Games, ktoré sú oveľa viac umeleckejšie a komerčnejšie a ich hlavní dareboši sú značne ukecaní egoistickí exhibicionisti, tiež sa síce sadisticky vyžívajú v trýznení svojich obetí, ale robia to s veľkou dávkou teatrálnosti, zato naši maskáči sú mrazivo tichí, spočiatku až mysticko neviditeľní, vyžívajúci sa v hre na slepú babu a do úplneho konca anonymní, podporené takmer žiadnou hudbou, perfektnou kamerou a precíteným výkonom Liv, dostávame ohromne silný zážitok, a tak vlastne ani nie je čo porovnávať, takže 85%. ()

Davemix

Hodně dobrej psycho-horor, u kterýho jsem se opravdu nenudil a nejvíc oceňuji dobře zpracovanou atmosféru. Trochu mi to připomínalo Funny Games, ale kvality FG to nedosahuje, ale jinak paráda - 75% ()

EnneX

Dal bych 4 hvězdy jenže to by nesmělo být ve filmu tolik hloupostí. Nejvíc mě dostává jak přijde james do domu poté co se vrátil po koupi cigaret chvíli jsou v domě pak jde k autu a to je naprosto rozmlácený. Nevím ale pozdě večer když slyší jen slabé zvuky dost dobře tak rozmlátit jen přední sklo u auto že by neslyšely??? trošku divný a těhle blbostí je naprosto více, ale ta atmosféra je super ! ()

icone

Trochu slaboduché klišé, ale musím si priznať, že pocit napätia som mala a to takmer počas celého filmu. A keď budem ležať v posteli a báť sa, už sa nikdy nebudem môcť upokojovať frázou: "Nebojím sa, som doma, tu sa mi nič nemôže stať. Nikto sa dnu nedostane." ()

halberdier

Ano, první polovina filmu má celkem slušnou atmosféru, ale od druhé poloviny jsem se začal trochu nudit. Jediné co ještě upoutávalo moji pozornost bylo to, jak film skončí. Bohužel mně přišlo finále celkem slabé. Ač se nejdená o remake francouzského Ils, silně mně ho tento snímek připomínal. Doporučuji raději ils, který je o třídu lepší. (5/10) ()

tatka

Inšpirované skutočnou udalosťou. Pche. Keby si scenárista mohol písať, čo chce, možno by to tak nesprasil. Taký slušný rozjazd, preskakujúca platňa, Liv v pekných šatách, búchanie na dvere, tajomný hlas, maska za oknom.....to je asi tak všetko. Potom už je len trochu krve, trochu naháňačiek po dome a nezáživný koniec. Nemám rada Liv Tyler, vyzerá stále, akoby jej bolo do plaču, už sa jej začína chvieť spodná pera a v očiach sa jej lesknú slzičky. Zrejme preto bola vybraná do titulnej úlohy - tu sa to naozaj hodilo. Musím ale pochváliť mobilného operátora - konečne jeden odľahlý dom, ktorý má signál. ()

libca100

Napínavý horor v čele se sympatickou dvojkou- Liv Tyler a Scott Speedman, které terorizuje dost vyšinutá sadistická rodinka, mi nedal chvilku na vydechnutí. Na rozdíl od mnoha jiných hororů -TADY se na „rozjezd „ nemuselo čekat dlouho a svoji dávku strachu jsem dostala hned v první čtvrtině, kdy u dveří zaklepalo podivné individuum hledající Tamaru. Stát se to mě, šílím už v téhle chvíli a běžím si pro pořádnej kuchyňskej kuchák :-)) S tím, co následovalo po tom, se to ovšem nedalo srovnat… Za permanentní hodinu a půl strachu jsem ochotná odpustit cokoliv, i klišé typu vybitý telefon, píchlé pneumatiky,.. hrdinům jsem dokonce i fandila( což se mi u Funny Games nezdařilo), i když zbytečně... Sečteno & podrtženo – parádní, nervy drásající lekačka. ()

certiskon odpad!

To byl snad ten nejhorší "horor" kterej jsem kdy viděla.... jediný co odpovídalo hororu byl herecký výkon účinkujících. V prvních pár minutách mě navnadil chlápek s pytlem na hlavě, že se tam snad bude odehrávat nějaký pořádný děj a pak jsem jen čekala a čekala a přišel konec filmu.... Film naprosto o NIČEM... ()