Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Italiano

4 hvězdy jenom za to, že nebylo vysvětlený, proč to vlastně dělali, jinak nemám pochyb!! Atmosféra super, lekačky super, prostředí super, masky super a Liv Tyler super :-) ()

Rawar

Naprosto nedotažené, nelogické a bez pointy. Mohl to být ucházející horror, stačilo jenom zapracovat na souvislosti děje a trochu více si dát záležet s vývojem situace. Chování hlavních postav raději vůbec nekomentuji. Jeden povedený prvek prvního kontaktu s bubákem je smeten ze stolu následovným, násilným omýváním dokola. A nezachrání to ani skvělá a krásná Liv, škoda ()

bono22vox

Minimalistické a nic nového... ale i tak bych tomu dal možná i tu čtvrtou hvězdu. Malý rozpočet, málo herců a málo prolité krve. Ale ještě hodně dlouho se potom budete bát... ()

GTS_PUNK

Ako vidím, The Strangers rozdeľujú divákov na dve polovice (nie nožom, ale hodnotením), a tak dovoľte, nech sa vyjadrím aj ja. Budem patriť ku kritickejšiemu krídlu lokálnych komentátorov, ktorý musí podotknúť, že sa jednalo o zatiaľ to najhoršie, čo v rámci žánru "home invasion" videl. Snaha Bryana Bertina sa cení, o tom žiadna, ale vytvoriť na 85 minút toto je prinajmenšom nepodarok. Film sa snaži už od začiatku o nejaké to budovanie atmosféry odľahlého "domu u lesa" a príbehu ako takého, ale celá podstata uniká. Milí diváci, Jamieho odmietla Kristen pri požiadaní o ruku, tak sa teraz hodinu pozerajte ako ich psychologickými hrami oblbujú traja maskovaní maniaci motajúci sa okolo domu bez toho, aby nepovedali čo i len jediné slovo. V celom kolobehu všetkých týchto udalostí mi chýbala hlbšia pointa toho, prečo vlastne "Oni" robia, to čo robia. Večné klopanie, búchanie, čmáranie rúžom po oknách, krik Liv Tyler a záver, aký sme videli, možno niekomu snaží k filmovej satisfakcii, ale ja takým divákom určite niesom. Potenciál na vybudovanie omnoho, ale omnoho hlbšej psychologickej zápletky film určite mal, ale teraz je už neskoro nad tým polemizovať. The Strangers by mohli byť veľmi kvalitným "home invasion" snímkom, ak by sa z hodinového maratónu okolo rodinného domu stalo dielo, kde sa trochu viac rozpráva a divák len nemusí sedieť, nudne sledovať dianie a zaspávať pri tom, kým čaká, kedy sa "Oni" stretnú so svojimi obeťami tvárou v tvár. Aj keď v tomto prípade je obeťou aj divák. ()

Likan7

Nenapadlo by mě, že by mě někdy dokázal vystrašit neparanormální horor. Tenhle má v rukou několik lahůdek, které ho dělají fakt děsivými. Skvělá kamera dodává atmosféře neskutečně hutnou příchuť. Když vidíte nehnutě postavu ve tmě koukající na vás je nepříjemný jen si to čištění natož to vidět ve filmu. Fakt, že o o nich vůbec nic nevíme, nevidíme je a nevíme proč se chovají jako se chovají tomu taky dost přidává. Fakt mi to sedlo a i když to ke konci při finální naháněčce trochu ztrácí auru neviděného, pořád se jedná o pěknou záležitost s celkem hvězdným obsazením (alespoň na tu dobu). ()

Nix

V době kdy jsem to viděl, mne to připadalo hodně šokující a takový home invasion teror, který uspěl i při opakování. Je to fakt fajnový snímek, i když nepřináší nic novýho, tak zaručeně pobaví vyznavače takových žánrovek. Atmosféra je fakt super. ()

mimozakon

Príjemne napínavá a hororová atmosfére, ale pointa filmu mi trošku chýba. Obhajovať to úvodnými informáciami o násilí v domácnostiach je nepostačujúce. ()

Lichty

Bertino nevymýšlí nic nového, ale piluje to staré. Horor, ve kterém se příliš nemluví a který ve mě zůstane především pro ten vtipný detail, že není záporákům vidět do tváří. ()

ear.wig

Celkem vzato povedený horor..atmosféra pěkně pomalu graduje, lekací scény jsou opravdu lekací a ti tři psychopatičtí vrazi nemají chybu ("Proč nám to děláte? Protože jste byli doma.") I přes to mi ale chyběla nějaká větší zápletka či více promyšlenější příběh. Ano splnilo to svůj účel na páteční večer strávený ve společnosti hororu a strachu, ale nijak víc mi tenhle film v hlavě asi neutkví. ()

BaronX

Spousta stupidních horrorových klišé (typu lásko počkej tady, v domě kde pobýhají vrahouni, já jdu přes les do opuštěné stodoly pro pomoc hahaha), příběh prostě hloupoučký a předvídatelný, stupidní závěr ... jediné pozitivum tohohle filmu je do krajností vyhnaná atmosféra (hudba, i doprovodné zvuky jsou fajn), která drží film jakž takž nad vodou, chvílemi sebou člověk dokonce i cukne, povinnost (když už se na to tedy musíte dívat) je sledovat vše za hluboké noci a nejlépe na odlehlém místě ;-). PS: V závěru už jsem se modlil ať Liv konečně chytí a má to už chuděra za sebou, jenže když jí chytli tak z toho byla v závěru docela solidní fraška. Navíc absoulutní mordovací fušeřina, dneska už vrahouni neumějí ani kvalitně zabíjet, ach jo. ()

SunWuKung

Na zabitie chladneho vecera postaci, avsak nic svetoborneho sa nekonalo. "ONI" nic noveho neponukli . Pri pozerani som mal dokonca taky pocit ze tento film som videl snad uz stokrat. Vsetky sceny, cely dej aj zaver, to vsetko ste mohli vidiet v skoro kazdom podobnom filme. U mna je to tak 2.5 . Co mozem pochvalit je dobre zvladnuta atmosfera. Myslim ze reziser z toho vytazil maximum a preto sa priklanam k 3. ()

wOOzIe

zajímavý film.. Po stránce hororové není vůbec špatný, po stránce příběhové je velmi špatný. Stále opakující se baf.. Kde se něco šustne hned se tam jde L.Tyler podívat a nečekaně - baf..... hodně much, ale děsivé dost a dost. Mě osobně se to jako hororový zážitek celkem líbilo, ale nemůžete hledat pod tím vším hlubší význam... A přece jen jestli sem dobře koukal je to režisérský debut, tudíž bych byl méně přísný- 50%.. ()

crjules

Co je to za zanr? -Horror! Jaky ma plnit ucel? -Mame se bat! To at si uvedomi autori recenze v Lidovych novinach // "Oni desi ,predevsim nudou". // a jim podobni chytraci. Stupnovane napeti se me drzelo od zacatku filmu a dostalo me do faze, kdy jsem film musel prerusit se zistenim, ze na to proste nemam. V horizontu nekolika dnu jsem si dodaval odvahy a postupne to dokoukal a na zaver znovu, na jeden zatah. Znepokojiva atmosfera bezmoci a strachu, nervy deptajici zaseknuta deska,ale i par lekacich scen /ktere jinak moc nemusim / a jeste odpoved " Becouse You were home" na me zfungovala na 100%! ()

LakiyL

Ďalší film na ktorý som si zašiel do kina....................tento žáner buď režiséri natočiť nevedia alebo sa to jednoducho nedá....vážne o tom začínam uvažovať....Horor? Prečo sa potom nebojím? Ja fakt netuším kam to speje. Eden Lake bol oveľa lepší a napínavejší. Zasa porovnávam, ale čo iné sa dá? Nápad to je celkom dobrý, ale blbo natočený. ()

singone

Ze začátku dobrý, dokonce i strašidelný, ale ke konci se to zvrhne na normální béčovej horror kterejch už jste viděli desítky a předvídat další scénu není problém.. ()

Knor

Pro mě Velké překvapení ....to napětí a atmosféra by se dali krájet, ze začátku jsem si říkal, že sem asi unáhlil a budu koukat na nějakou nudu a bídu, tak jsem si dal repráky trochu víc nahlas a když ,,Oni'' poprvé zaklepali na dveře, málem jsem vylít na strop, od té chvíle to přestala být sranda a šlo fakt do tuhýho. Celý se mi to moc líbilo, postupně gradování mi sedlo jak prdel na hrnec a chvílema jsem se opravdu bál. ,,Oni'' byli strašidelný a záhadný, to že neukázali tváře bylo taky sympatický a pořád mi žralo hlavou PROČ TO DĚLÁTE? Nadprůměrný horor, který stojí za to vidět. P.S. Liv Tyler je kočka a umí se nádherně bát ()