Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

GodKnows

Ty vole ked som prvykrat videl ten nazov filmu a k tomu trailer tak si hovorim ze to je teda poradne priama objednavka. Studio dostalo to co chcelo a ludia sa hrnu ako blazni (nevynimajuc mna samotneho :-D) na bohuzial len priemernu komediu. Je to ale slusne pozeratelne a na Valentina zajst do kina s priatelkou na nieco nenarocne splnuje presne tento film. Zasluzenych 65% = 3* "Let´s get naked!" ()

haWranka

Tvůrci by opravdu moc chtěli natočit něco lepšího, než je Love Actually. Jenomže i přes tu obrovskou plejádu dobrých herců se jim to nepovedlo. Příběhy nebyly vlastně tak špatný, ale ani jeden mě nechytil za srdce. Nikde žádný drama, ale ani žádná pořádná romantika. ()

Oonika

Tak tentokrát jsem se těšila zbytečně. Zdlouhávé, nezáživné a tuctové. Pár pěkných momentů tam bylo, ale moc toho nezachrání. ()

Petulka88

3 hvězdičky dávám za herecké obsazení a za několik zvratů, které jsem nečekal. Jinak je to příliš dlouhé a místy i nezáživné. Taková hvězdná sestava by si určitě zasloužila mnohem lepší film. ()

josieaddms odpad!

Hrůza! Těšila jsem se na pěkný zábavný povídkoví film plný romantiky a překvapení! Dostala jsem další kýčovitou nudu z továrny na špatné filmy. Prázdný pocit z toho kdy člověk nedostane to, co očekává. ()

Psycho.R

Tenhle film má jeden problém, který napíšu až na konec komentáře. Jde o to, že je jasně inspirovaný Láskou nebeskou. Mnoho příběhů, mnoho známých herců z různých věkových kategorií, jen to není anglické, ale americké. Určitě jsem tam viděl hodně pokusů o originalitu, za čož děkuju. Ovšem viděl jsem v tom i přímou inspiraci již zmiňovaným snímkem, co se týče charakterů - Elizondo a Bates X Emma Thomson a Alan Rickman - stárnoucí pár, v jehož příběhu se řeší převážně nevěra. Jenže Thomson a Rickman jsou zkrátka lepší herci. Dále malej kluk, kterej schání kytky pro svojí učitelku a malej kluk, kterej je zamilovanej do spolužačky - jenže v anglické verzi a s podporou Liama Neesona (smrt ženy ještě nabrala na síle příběhu) je ta láska uvěřitelnější. Anne Hathaway vydělávající si sexuální telefonní službou X pár v Lásce nebeský, který si vydělává nahráváním sexuálních scén... Dále se tvůrci pokusili místo Vánoc dosadit Valentýna v domněnce, že na svátek zamilovaných to bude mít větší grády, jenže to nevyšlo. Vánoce naprosto vyhráli nad "umělým" svátkem. Tam, kde nastupuje v "předlohovém originálu" anglický humor a herecké výkony, tam v Americké verzi začíná anglický humor, který známe např. z nesporně nejlepšího filmu režiséra Marshala - Pretty woman. Proto pouze tři hvězdy místo čtyř o kterých jsem uvažoval. A teď ten hlavní problém celého filmu: Na svatého Valentýna nikdy nebude LÁSKA NEBESKÁ, protože ta je jen jedna a nikdo jí nikdy nedokže natočit znovu. ()

AspireHD

Na tenhle film jsem čekal skoro rok a nemohl jsem se ho za boha dočkat. Nejde o to, že bych byl nějaký fášnivý fanoušek romantických filmů, ale měl se tam objevit Ashton Kutcher, můj nejoblíbenější herec, a proto jsem se tolik těšil a mé očekávání bylo splněno. Nejednalo se o film, který by měl trhat rekordy ve výnosu peněz, ale také se nejedná určitě o nějaký přeceňovaný propadák. Každý zde bude hodnotit jinak, protože tenhle film je vyloženě fakt pro romantiky a myslim si, že by byli po shlédnutí spokojeni. Každopádně styl, ve kterém je to natáčeno vás lehce zamotá, protože je tam moc postav, ale nezoufejte, po chvilce si zvyknete a budete to vše chápat. Když se blíží konec, tak se vám otevírají zamčené dveře, které vám ukazují další vztahy a vlastně vám to ukáže, že jsou skoro všichni ve filmu nějakým způsobem propojení. ()

tom912

Nedosahuje to kvalit Lásky nebeské, ale takových romantických komedií s nadprůměrnou kvalitou je poslední dobou chabě málo, takže tato americká lahůdka potěšila a u mě obstojně uspěla. Jinak nejlepší scénky byly s Anne Hathaway a koho bych úplně vypustil je Taylor Swift ( ta by raději měla zůstat jen u zpívání). 75%. ()

loveless

Chabý odvar Love Actualy. Film u kterého jsem si nepamatovala jméno ani jednoho z hrdinů již v průběhu sledování. Navíc se nedá říct, že by mě jejich osudy zajímaly. Nuda plná zajímavých jmen (herců). ()

ZnalecH

Láska, rodina, láska, Valentýn, lidi, složitost - vztahy. Přestože to vypadá, jako náhodně napsaná slova, tak toto je nejlepší, jak můžu vystihnout tento film. Některé věci prostě nejdou vystihnout slovy a když se o to snažíme, tak ty nejlepší věci pominou. Proto je nejlepší vyjádřit svůj pocit činem, jako třeba lásku polibkem... Nezapírám, že by bylo těžké natočit romantický film, i když každý to neumí. Je to tím, že útočí na pocity a my bychom podle nich měli filmy hodnotit (i když to spousta nedělá). Každý měl příležitost najít si tam svůj pár (já si vybral všechny) a ukázal možnost, jak se tenhle kouzelný den dá prožít i kdyby jen 7 párům na celém světě. Právě z těchto důvodů dávám, za tento pozoruhodný a srdeční zážitek 5*. ()

mira.l

Uuf, tak tohle byla vcelku brutání "oslava" těžce amerického svátku, který sice má nějaký historický podtext, ale v posledních letech se zvrhnul v těžký konzum, což je krásně vidět hlavně na tom květinářském obchodě, a navíc bych řek, že hlavně Američani jsou na tomhle svátku těžce ujetý. Pro mě to byl docela solidní guláš vpodstatě nicneříkajících situací se spoustou postav, které mi splývaly dohromady (hlavně pánská část osazenstva mi připadala, že ty chlapi jsou všichni stejný, resp. že to jsou tak maximálně dva) a celé se mi to tak nějak pořádně neslepilo v nějaký smysluplný děj do konce filmu. Vlastně žádná z postav nedostala, jak tu několikrát bylo taky zmíněno, víc prostoru. Nespravila to ani má oblíbená Julia Roberts. Sice vidět jí v uniformě se podařilo asi poprvé, a slušel jí i ten khaki pytel, ale jestli za tuhle roli dostala honorář, o kterém se píše v zajímavostech, tak to byl kšeft století:). Takže za dvě * spíš jen za několik vtipných hlášek, jinak to bylo celé také nemastné, neslanééé a jednou stačilo, je spousta jiných filmů, kterým ty dvě hodiny obětuju mnohem radši... ()

Kostiwar

Režisér Garry Marshall bývá označován za "krále romantických komedií", s čímž nesouhlasím, protože před 20 lety natočil Pretty Woman (která mě nikdy moc nebrala) a od té doby pouze dva filmy, které byly jakž-takž snesitelné (Jiná láska a Deník princezny I) a několik dalších. Na Sv. Valentýna se řadí k filmům, které jsou velice dobře snesitelné, ale rozhodně nejsou nikterak vyjímečné. Je bez debaty, že se hodně dlouho v žádném filmu nesešlo tolik hvězd pohromadě. Bohužel, je také bez debaty, že hodně dlouho nebylo tolik hvězd pohromadě tak trestuhodně nevyužito. Může za to scénář, který je neskutečně "profláklý" a i když máme sledovat osudy asi půl tuctu mileneckých párů, naprostá většina z nich za celý film vlastně nic neprožije! Taková velice špatná kopie Lásky nebeské. A protože Láska nebeská je jednou z nejlepších romantických komedii, a tohle to je pouze jeji nepovedená kopie, tak i tak - 3 hvězdy. ()

thestral

Myslím, že je to velmi povedený romantický kus, nejde o to srovnávat/nesrovnávat s Láskou nebeskou, ale je jasné, že rámec je stejný - několik příběhů několika lidí žijících v jednom městě, a že film stojí za zhlédnutí - zvlášť tedy na Valentýna, kdy jsem ho viděla já - romantika z něho přímo kype, příběhy jsou občas absurdní, ale často i docela životné a člověk se pobaví a dojme zároveň. Nic velkolepého, ale prostě film, který udělá hezký večer, i když poamericku:) ()

7duster

na Love Actually to nemá ani náhodou, ale nechá se to ..... a prostě nevěřím tomu, že by Jessica Biel byla na Valentýna sama ..... ne a ne! :) ()

zmates

Omlouvám se, ale lépe hodnotit nemohu. Je to celé navoněné a přeslazené, až se křiví huba. Výborní jsou pouze Bradley Cooper s Julií Roberts a také Taylor Swift. Bohužel, těch si na plátně užijeme jen poskromnu. A naopak, dvojice se stupidními dialogy a zoufalými hereckými výkony dostaly o mnoho víc prostoru. Zvláště Jennifer Garner a Ashton Kutcher mi lezli silně na nervy. Aby byla mozaika kompletní a filmaři se pojistili, že každé romantické srdce nakonec zaplesá, nesmí chybět zamilované děcko a zamilovaný důchodce...jak laciné! Trochu mi to připomíná teorii, kterou razí náš "veleúspěšný" producent Jiří Pomeje a zní asi nějak "probůh, je tam láska, je tam zklamání, je tam rozchod, to přece musí na každého fungovat!!!" Nemusí, fakt ne. Ale chraň bůh, nechci tím nijak srovnávat Na sv. Valentýna s filmy toho zoufalce, ty jsou totiž ve filmové žumpě ponořeny ještě o 10 metrů níž. ()

Zajija

Já bych řekl, že tenhle film je velmi příjemná romantická záležitost rozdělená do jednotlivých příběhů, která je nabytá hvězdami. *** ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)