Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

NGP

Nejlépe uděláte, když se na tento film budete dívat 14. února, možná vám bude připadat aspoň v něčem lepší, je určen snad pro každou věkovou kategorii, a myslím, že většina z nás se může ztotožnit z nějakou postavou. Ale já jsem nepostřehla vůbec žádný děj. Film akorát popisoval situaci některých lidí, s kterými po celý film se skoro vůbec nic nedělo. Myslím, že za to může velký počet vystupujících postav, film se nemůže všem plně věnovat. A takové přeplácané pokusy o cosi ráda nemám. Navíc to všechno bylo na mě až moc sladké ()

rekkky

Hoooodně nepovedená hra na city :) Snahu nelze upřít a chápu, že si své obecenstvo nepochybně najde. Vidět, slyšet jednou a zahodit :) ()

Wargoo

Slabý, typicky americký pokus o romantiku, ktorá ale vlastne ani romantikou nieje. Je to len nasilu zamotaná háveď príbehov, ktoré nasilu spolu súvisia, nasilu sa tam ľudia rozchádzajú, hádajú a znovu dávajú dohromady, ale celé to pritom pôsobí ako jedno veľké "nasilu"... Láska nebeská : Valentín = 10:0 Slabé 3*** 46,922% ()

Karala

Už jen to, že 80% dobrých vtipů z celého traileru se ve filmu vůbec neobjeví, je dle mého projevem naprosto zoufalého snažení tvůrců vytvořit a na poslední chvíli sestříhat romantiku na koleni, která by možná mohla fungovat, ale Hollywoode div se, NEfunguje. Až najdu ženskou jako je J. Biel stále singl, zoufalou a sjetou na čokoládě, P. Dempseyho v jiné roli než je manželce nevěrný doktor a majitele květinářství jako je A. Kutcher, pak možná někdy tu překombinovanost a nevěrohodnost pochopím. Dvojka Elizondo - MacLaine je však naprosto okouzlující, a za ty já dávám pukrle navíc. ()

Marsello

Nevidím na tom nič, čo by stálo za obdiv, alebo za čokoľvek iné. Proste jedna nudná, neoriginálna americká kravina romantického charakteru, zasadená na sviatok Valentína s obstojným počtom známych hercov a obdivuhodne nízkym rozpočtom. ()

mala_kea

Romantické komedie začínají chytat grády a já se začínám bavit. Uctyhodné obsazení v tématu jako dělaném pro Garryho Marshalla. Některé segmenty baví víc, jiné míň, ale nenajdete tu žádnou vyloženě otravnou historku. Navíc i ten Kutcher, světe div se, nehraje svou postavu nejhůř a tak se mi podařilo bavit se skoro celé dvě hodiny. Sem tam přebývá nějaké to klasicky americké škňůření a na přítomnost řady sexy těl a všeobjímající lásky je to až puritánsky cudné, ale čert to seber, pro jedenkrát se s pouhým výstřihem Jessičky Bielové spokojím. ()

TerushkaJ

Zbytečně zdlouhavé svými prázdnými dialogy, u kterých mi dalo zabrat neusnout. V posledních patnácti minutách se rozkrývaly pravdy o těch super tajných láskách, tak alespoň nějaká 'akce', ale doufala jsem, že to bude tak trochu něco ve stylu Lásky nebeské. Ani za mák. ()

atmen

Na přeceňovanou Lásku nebeskou se tento výtvor dívá z úctivé vzdálenosti. V Lásce nebeské mě zaujaly některé příběhy natolik, že jsem se na ně i těšil v mezidobí těch vatových. Pátrám, který příběh mě zaujal zde, možná ten květináře a učitelky, možná krása E. Roberts, ale výčet těch nezajímavých a dokonce i trapných byl jasně nadlimit. Suveréně v této kategorii vede ten malý klučina se svou valentýnkou pro svou učitelku. To jsem se cítil trapně i za něj... Já osobně Valentýna rád nemám, u nás tuto tradici bohužel úspešně propagují veškerá média a člověk před ním stěží uniká. Zatím odolávám, ale jak dlouho vydřžím, než mě ty masmédia též oblbnou nedokáži odhadnout. Do té doby bych nechal tento výplod amíkům, ať si u něj s kapesníkem v ruce popláčou a ukáží na jakýchže mravních hodnotách stojí tamější společnost... Lásce nebeské bych dal 3,5 hvězdičky a Na sv. Valentýna si zaslouží 2,5 hvězdičky. Škoda, že se tedy půlky nemohou udělovat... ()

Rokle

Vyškrtnout pár zbytečných dvojic, dát větší prostor dvojce Anne-Topher a přihrát k Emmě Roberts zajímavějšího klučinu. No a v neposlední řadě to o pár desítek minut zkrátit. Výsledkem by byla super sladká romantická komedie. Jenže jsme v Hollywoodu a musí se přeci dát širokému hereckému ansámblu pracovní příležitost k vydělání pár dolárků, no ne? ()

bagetka007

To by bylo, aby mě film, složený z tolika "hvězd" nezklamal. Ne, prostě se mi to nelíbilo. Stejně jako se mi nelíbil New Year's Eve a jako se mi nelíbilo Love Actually. Hvězdičku má za to, že vytvořil !!!SPOILER!!! homosexuální dvojici v podobě Erica Dana a Bradleyho Coopera. ()

Olík

Tak v prvé řadě musí zdůraznit, opakuji zdůraznit, že nejsem zastáncem utahaných romantik, kterým klišé kape i z uší….ba naopak, považuji se za hrdého odpůrce, ale tady to nějakým zázrakem všechno šlape stylem švýcarských hodinek. Člověk by řekl, že když se vezme vagón hereckých hvězd, z niž některé jsou doslova symboly cukrkandlových slaďáren, zasadí se do otřepaných příběhů (opustila ho po té, co jí požádal o ruku, celý život byli nejlepší přátelé až náhle, na mého pana dokonalého čeká doma manželka s dětmi aj.), nemůže být výsledek jiný, než hollywoodská srágora první kategorie….a ono ejhle nenáročně jemná komedie. Když už slavit do Čech nepřirozeně implantované svátky, tak s Marshallovým Na sv. Valentýna. ()

BeranSon

Ach jo! V Hollywoodu jim asi ještě nedošlo, že veškeré pokusy o napodobení skvostné Lásky nebeské, jsou zbytečné. Garry Marshall JE NEPŘIMĚŘENĚ jednostranný režisér a ještě pár podobných pokusů a měl by se jít zahrabat. Herci pěkně nadupaný film, jenomže žádný herec nehraje. Všichni jsou na stejné morální úrovni a v celku je to otřes. Ashton Kutcher příšerný, neměl tam ani být! -3/10- ()

Gaia.M

Miluju ten film. Miluju tenhle typ filmů, kde sledujeme osudy vícero lidí. Člověka to udrží v pozornosti, protože je tam každou chvilku jiný příběh, jiná dějová linie. Je to vtipné, živé, reálné. Líbí se mi to, líbí se mi to moc. A nemá to nic společného s Valentýnem, kterého osobně nesnáším. Na večírku Jessicy Biel bych byla jako první :D ()

MickeyStuma

Svátek Valentýna, který se slaví v anglosaských a dalších zemích vždy 14. února, a snímek ukazující, jak takový den vypadá v ryze komerční atmosféře. Los Angeles a příběh takřka bez děje poukazující na určité páry prožívající tento den. Hlavně je ze snímku vidět, že tento svátek je v podstatě to samé, co svátek vánoční. Lidé utrácejí peníze, jenom aby někoho obdarovali dárkem. Atmosféra tedy růžová a plná květin, ale jako vyprávěnka se bortí snad už v základech. Svým způsobem právě vlivem spousty postav prožívající svého ´Valentýna´, celý koncept vypadá, že se jedná o spojení několik epizod do jednoho celku. Vlastně, jakoby to byly povídky v Česku a na Slovensku známé z pořadu ´Bakaláři´, jen z americké provincie. Samozřejmě nechybí ani rozpravy o sexu a dokonce o homosexualitě. Máme tu hádku i usmíření, seznámení i rozchod, splnění snu i ztrátu všeho. Zkrátka a dobře spleť tradičních příběhů, které jsou v takovém pojetí pramálo přesvědčivé. Snímek tedy selhává, ale jako případná kulisa během romantického valentýnského večírku zcela dostačující. ()

Smidak

Příběh ani postavy nejsou tak hluboce propracované jako v Love Actually, ale to nemění nic na tom, že je to krásná romantická komedie se vším všudy. Pár momentů vás OPRAVDU rozesměje a i po zbytek doby se budete potutelně usmívat, takže celé ty dvě hodiny utečou jako voda. I když bych to celkovou kvalitou zařadil pod Love Actually a Holidays, i tak se rád podívám ještě několikrát. Silné 4*. P.S.: Pokud takovýto film vidíte s někým opačného pohlaví, kdo se vám přinejmenším alespoň trošku líbí, a ještě na Sv. Valentýna, hned je dojem z filmu úplně jiný :) ()

desolator6

Jéééj, ja som videl film ktorý nemal dej. Ani príbeh. Proste vôbec nič. Celé to bolo spleť nasládlych a ružovučkých príbehov, kde sa všetci majú radi, poprípade najprv sa s niekym rozišli, potom sa dali dokopy s iným. Až mi bolo z toho na grc! 1* dávam (asi) za pár pekných báb a za to, že rugbista bol gay, čo moju frajerku pekne vytočilo, kedže sa jej páčil najviac z celého filmu :D ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)