Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

Dextwer

Životopisný film o Nelsonu Mandelovi bravůrně zahraný Morganem Freemanem. Výkon Morgana je opravdu strhující a chvilkami mám pocit, jako kdyby hrál ve filmu sám Nelson Mandela. Jinak zajímavé nahlédnutí do historie konce Apartheidu a začátku nové JAR a překvapivého vítězství JAR na MS v rugby. Zajímavosti: * Slovo "Invictus" je latinský výraz pro "nepřemožitelný." Také je to název krátké básně od Williama Ernesta Henleyho. Henley tuto báseň napsal poté, co mu byla amputována noha. Ve filmu slyšíme Mandelu recitovat úryvky z této básně * Sám Mandela řekl, že jedině Morgan Freeman ho může zahrát * V rámci přípravy na svou roli podstoupil Matt Damon intenzivní trénink pod vedením Chestera Williamse, který byl hráčem týmu JAR v roce 1995 * Během tvorby filmu se z Clinta Eastwooda stal velký fanoušek ragby. Sledoval hodně zápasů každou noc a vždy příští den o nich mluvil * Scéna s přeletem letadla nad stadiónem se odehrála i ve skutečnosti stala. Na rozdíl od filmu však šlo o plánovanou událost * Moje hodnocení: 80% ()

Aywes

Tohle není film sportu.Je to film o jednom krásném vítězství nad rasismem.Inspirující drama v režii Clinta Eastwooda opět nezklamalo.Jak by taky mohlo?Vynikající soundtrack a herecké výkony.Morgan Freeman je prostě třída.V roli kapitána je Matt Damon přesvědčivý a charakterní.Jenže o to přeci nejde.Je to také film o odpuštění.Umět odpouštět je velmi důležité a pokud dokáže odpustit člověk, který zažil 27 let v malé cele, tak proč ne kdokoliv jiný? "Odpuštění osvobozuje duši.Zbavuje lidi strachu,proto je odpuštění tak mocná zbraň" ()

Reiner

Film o N. Mandelovi, ale zdaleka nejen o něm. Pojednává o lidském přístupu a UČÍ. Je to nesmírně vzdělaný ale hlavně moudrý člověk, který má můj obrovský obdiv a respekt. Film zachycuje právě jeho rady a přístup. Stačí trochu nad tím co tam je popřemýšlet a vzít si maximum. :) Doporučuji! 94% ()

BenchPress

Clint Eastwood je legendární režisér. Vybírá si ke svým filmům výborná témata a asi nikdo by je nedokázal zpracovat tak jako on. Kdokoli jiný by z toho udělal táhlý, lehce nudný film. Ale Eastwood se svojí neuvěřitelně (pro dramata) citlivou režií dokáže bavit dvě až tři hodiny naprosto normálně. Tady jsem i přežil jeho absenci před kamerou. No a Morgan Freeman? To je opravdu neuvěřitelně sympatický člověk. Matt Damon tady hraje také výborně, ale já v něm pořád vidím Bourna. 4/5. ()

wanry02

Nevím jak tento film pořádně popsat. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších filmů co kdy byl natočen. Kdybychom se zaměřili hlavně na obsahovou část, tak poznáme jaký byl Nelson Mandela(Morgan Freeman) výjmečný člověk a že dokázal sjednotit takto rozbouřenou zemi a odpustit všem kteří mu kdy ublížili. A vůbec nesouhlasím s názory, že film byl nudný a neupoutavý, za mě nádherný filmový zážitek. 100% ()

vodkasesemte

Tak jesli mě něco nebaví, tak to je sledovat film o americkym fotbalu nebo rugby. Vlastně žádný sportovně založený filmy u mě nemají šanci. Čím to je? ()

Jamall

Ve výsledku vlastně zklamání, ale Gran Torinem si dal Clint laťku až moc vysoko, že nebylo možné jí znovu přeskočit. Herecky i režisérsky kvalitní, ale nechalo mě to emocionálně chladným. Je to někde mezi třemi čtyřmi. ()

frankiiee

no mozno su len 3 hviezdicky trosku prisne, ale neviem sa zbavit pocitu, ze tento novy pocin od Clinta trosku zaostal a mojimi ocakavaniami, kazdopadne skvely namet sa upriet neda ()

cypher

Invictus od Clinta Eastwooda si u mě zasloužile vybojoval nálepku "překvapení roku". Ptáte se proč? Film získal můj zájem už trailerem, ze kterého vyzařuje ta svoboda a sjednocenost národa a samotné dvě a čtvrt hodinky můj zážitek jen umocnily. Schválně si na mě vzpomeňte, až uvidíte Matta Damona ve scéně se 4 lístky na zápas - pochopíte! Uvolňující námět o neuvěřitelném člověku, co dokázal všem odpustit a budovat národ je v kombinaci s husí-kůže schopnou africkou hudbou a klidnou Eastwoodovskou kamerou naprosto nepopsatelný zážitek. Blonďák Damon je skvělou postavou pro inspiraci týmu i nás všech a Morgan Freeman má můj plný obdiv a bezesporu nejednu vítěznou cenu za famózní výkon a vůbec už jen za kuráž, že ztvárnil Nelsona! ()

Spevo

Invictus dosť slabé, nudné, pretiahnuté až som pozeral kedy už bude koniec Mal som pocit, že je to dosť zamerané na emócie, no žiadne sa nedostavili, oproti takému Gran Torinu.. Režijne je film zvládnutý dobre a nemám mu čo po tejto stránke vytknúť, ale nudil som sa a za par dní asi ani nebudem vedieť, že som nejaký film o prezidentovi Mandelovi a zápasoch ragby pozeral, takže len 50% ()

Patr1k

Nemožno porovnávať s inými Eastwood-ovými filmami ! ...Morgan Freeman skvelý, Damon do počtu, velmi inšpiratívny príbeh, hlavne o ľudoch... ()

PlayBitch

Film, ktery se svym prostredim dotyka mne vzdalenych veci - Nelson Mandela, J.A.R. a rugby, mne donutil, abych se pote trochu ve vsech oblastech trochu "vzdelal". A to je mozna presne zamer jeho rezisera. Nelson Mandela je jiste velky statnik a je jasne, ze neni vhodnejsi herec na jeho ztvarneni nez Morgan Freeman. A prostredi rugbyoveho narodniho teamu dava pekne nahlednout na osobnost jihoafrickeho prezidenta a sympaticky pribeh o sblizovani rozdelene zeme. I kdyz ma film i pribeh svoji mouchy, tak mne zaujal a zaslouzi si 8 z 10. ()

Ajay

Na to, že mne rugby nikdy moc nepřitahovalo, je to hle pěkný pohled na tým podporovaný a motivovaný prezidentem Nelsonem Mandelou, o integraci a budování společenských hodnot mezi znesvářeným bílým a černým obyvatelstem JAR. ()

mouzi

Vecna skoda nevyuziteho kvalitniho potencialu tohoto pribehu. Freeman vynikajici jako vzdy, Damon ne uz tak vynikajici jako vzdy a stopaz filmu je dost prestrelena. Kdyby to nereziroval Clint, asi bych hodnotil lip, ale on ma prece na vic, Gran Torino je Gran Torino.. 3* ()

tommei

Morgan Freeman si zahrál roli, která mu sedla přesně na míru a vypadal v ní přirozeně. Film popisující rasové problémy v JAR? Říkal sem si že to bude nuda. Ale nebyla! ()

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI