Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

honeybunn2

Mne sa zdalo ze v tomto filme bolo málo autíčok a príliš vela kecov a takých hluchých miest, ktoré vlastne nič nevysvetľovali, len tam tak boli, aby vypĺňali čas medzi jednotlivými akčnými scénami. Ináč, autička pekné, babenky pekné, závody v tuneloch sa mi veľmi nepáčili ale Vin Diesel is back, čo bolo jednou z najpozitívnejsích momentov v tomto filme. Mr. Walker by mal vážne porozmýšľať o inom povolaní. Po Tokio Drift, bol tento film veľmi príjemným prekvapením, samozrejme vďaka návratu pôvodneho ansámblu. Tri hviezdy ()

Bigfuckman

No chtělo to aspoň označit název filmu nějakým numerem či trošku pozměnit slovíčka aby v tom nebyl guláš se 4 knedlama ja, když e to 4 díl. Omotaný příběh, vb němž Paul Walker opět jako FBI agent honí všechny automobilový piráty vyjma jednoho byl už opravdu okoukaný z dílu minulých. Hlavní devizou tohohle "rychlozběsiláku" jsou ale vytůněný 4kolový milášci. A těch se zde opravdu pár objeví a pár zdevastuje (ukápla mi nejedna slza vidět vybuchnout krásného mustanga GT) . Vin Diesel má sice bezkonkurenčně charismatický a originální hlas jenž neposlouchat v originálu se rovná poskytování orální rozkoše líbezné děvě, přes nákupní šuspytelovou tašku tesco, čili žádnej odvaz. Jenže co když chce divák víc než jen vidět super muscle body a slyšet dost dobrej hlas. Co když chce i kua dobrej hereckej výkon. To zůstane bohužel neukojen. Ale to bývá obvykle v těchto typech filmu. Prostě průměr! ()

pe3czech

Milý Arxi, u filmu jsem se v kině bavil velmi dobře. Já a můj kamarád jsme si odnesli opravdu jedinečný zážitek, ale přesto dám jen dvě hvězdičky, protože hvězdičkama se hodnotí kvalita filmu celkově a zábavnost je jen jednou její částí. ale film, podle mě, jako celek stál jen max. za 35% ()

gudlak1

Průměrné pokračování závodění a honění se v autech. Hlavně přehnaná maximální rychlost v tunelu, kdy řidič bravůrně manévruje v uzké uličce a stačí se vyhýbat podpěrám a v této rychlosti reagovat a stočit auto bez nějakých problému doleva nebo doprava. Toto by nesvedl ani nejlepší řidič. Jinak návrat Diesela snad jediná dobrá věc na tomto filmu. Takže dávám 3* ()

Soubi

Byl jsem mile překvapen. Asi jsem z "muscle car," adrenalinových jízd, dlouhých záběrů na kamenný obličej Vina Diesela a hlavně z Jordany Brewster ještě nevyrostl :). Pokud hledáte zábavu, máte volný večer, správnou náladu a v lednici pár piv, čeká vás parádní podívaná. ()

MarkHoppus

Lehký a jednoduchý humor k tomuhle světu patří, Dieselovi tyhle role prostě sedí a jestli mám říct co jsem čekal od Rychlí a zběsilí - nic lepšího jsem nečekal, je to zase dobrý jako vždy. ()

ratpile

Sázka na jistotu. Studio naverbovalo starou hereckou partu, sázejíc na "nostalgickou" energii sršící z tandemu Walker/Diesel. Okopírovali schémata z prvního dílu (Walker jakožto fízl jedná na vlastní pěst a kašle na šéfa atd), opět přidali klipovitě sestříhané závody vytuněných bouráků, zástupy ženskejch v bikinách, tunu rapu, tunu křečovitých frází a voilà - můžeme podávat. Naštěstí jsou ale Walker a Diesel sympaťáci a ač režisér nevymačkal nic z jejich vztahu a o nějaké gradaci se také hovořit nedá, podal příběh alespoň přehledně bez nějakých rádoby cool "ověžujících" odboček. A právě díky Dieselovi, Walkerovi a na nic si nehrajícímu jednoduchému příběhu je to spolu s jedničkou vrchol téhle letní odpočinkové série. p.s. Závěr potěšil :-) ()

LukKon

Čakal som akciu, tej sa mi dostalo, ale nečakal som, že to bude dejovo až tak trápne. Navyše ani autá tam neboli nejak extra ukázané, čo je akútny nedostatok vo filme, ktorého podstatou je zaujať ľudí dobrými nahánačkami a spomalenými zábermi na vytunningované autá. Celý film ako taký nestojí za to, aby som si ho pozrel ešte raz. Ani zďaleka sa to nechytalo na pre mňa najlepšiu druhú časť, v ktorej sa tvorcovia na nič nehrali a neponúkli nám nič iné ako akciu na krásnych autách. ()

curfew77

Pro nitrofetišisty je to pochopitelně 107 minut dlouhý orgasmus, u nás ostatních holt záleží na míře velkorysosti :) Jakmile ale vidíte pohromadě starou partu z jedničky, pobavené nostalgii se neubráníte. Tím spíš, že Vin Diesel má sice plnou hubu řečí o pomstě a oleji za nehtama (a sem tam skutečně sošně leží s francouzákem pod autem), jinak ovšem pořád nosí totéž bělostně nažehlené tílko s dlouhým rukávem :) Scénář je samozřejmě potřeba vypustit z hlavy, ovšem expozice na mořském pobřeží vypadá jako vystřižená z dobrodružství Boba St.Clarka - že by dokonale maskovaná parodie na druhou? No dobře, srandičky, srandičky, ale přesto nakonec dávám solidních 60 %. Proč? Protože já JSEM velkorysý, a taky proto, že se už od časů jedničky pořád nemůžu rozhodnout, zda je na Jordaně Brewster sexy jenom její jméno, nebo i něco víc :) PS: No, tak uvidíme, jak zaválí v pětce :) ()

driftm odpad!

odpad největšího kalibru-to už je taková blbost přehnaná,nereálná-Příběh nikde,akce nikde,závody nikde,všechno zmizelo a je mi jedno jestli to má popisovat příběh to co se stalo před ...xxxx díly,je to fakt už ubohá kravina,která pobaví děti(hopery,diskanty) ()

borohub

Rozhodně lepší než 3, o hodně horší než 5. Sice od začátku bylo jasné že to dopadne, ale tak nenudil jsem se ani chvíli, myslím že tři hvězdy si to zaslouží.. ()

Boudyy

No vida. vrátili se staří známí a hned je to o kus lepší. Být mnou, čtyřka této série jde okamžitě do červených čísel. Mě se to prostě líbilo. Bylo to o třídu výš než originál a hlavně o dvě až tři třídy výš než (dle mého názoru) zbytečná trojka, která postrádala Diesela či Walkera. ()

LADAS79

Opět skvělé honičky s autama výborní herci jako v předešlích filmech obsazení Vin Diesel a Paul Walker a jejich přátelé. ()

gicous

Z Dominica Toretta se stala postava, která je tak cool (omlouvám se za to slovo, ale snažím se držet krok s mladou generací), že dokáže bez problému utáhnout celý film. Když si k tomu přidám výbornou akční režii Justina Lina a slušně našlapanou závěrečnou honičku, pak mi vychází, že čtyřka se rovná jedničce. ()

HEED

Spokojenost, je pravda že prostě ty digitální triky jsou jako pěst na oko, ale není to vůbec špatné jako celek. Navíc tento díl je startem trilogie tzn. 4,5,6 bude navazovat 7 dílem to bude vše končit. ()

Patches1984

Takový částečný restart série. A kupodivu ne úplně blbý. Zápletka se už zase konečně alespoň naoko tváří, že v ní o něco jde, motivace postav dávají většinou celkem smysl a navrátivší Vin Diesel se od jedničky přecejen naučil trochu hrát a ne se jen drsně tvářit (ačkoliv toho drsného tváření pořád předvádí mnohem víc než hraní). Tempo je sice oproti jedničce o dost pomalejší a už to zdaleka není tolik o autech a závody tvoří spíše jen pozadí pro klasický kriminální příběh, ale to nemusí úplně každému vadit. 6/10 ()

Lenii

Člověk by se opakoval, když by tato "rychlá kola" pořád jen chválil a zároveň hledal i nějakou tu slabinu, proč filmu nedat plný počet hvězd nebo naopak, proč nedat míň než 4. Opět je tu akce, rychlost, napětí a člověk se opravdu nenudí, ale přece jen ... je to honě stejný ..., ale pořád dost dobrý! - 80% ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí