Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

kajas

Tato úspěšná akční série šla naprosto mimo mě a oceňovala jsem vlastně jenom sympaťáka Walkera, který se lepší role bohužel už nedočká. K mému velkému překvapení jsem se ale nyní docela bavila, konečně jsem se dočkala trochu rozumného příběhu a dvojici Walker + Diesel (jak příhodné jméno!) jsem nepokrytě fandila. ()

Dubro

Ten Vinko Dízel to je ale riadne drsná držka. Ksichtiť sa takto drsne počas celého filmu musí byť fuška, o tom potom, zrejme mal ten výraz natretý lodným lakom, aby vydržal. Ale dobre no, spolu s Paľkom Chodcom celkom potešia, chlapci jedni ušatí. Jazdí im to dobre, triky na hranici stráviteľnosti, príbeh za hranicou, strihač na dnešnú dobu pomerne umiernený onanista, scenárista pri takýchto B-čkach určite feťák a kameramam možno tiež pri zmysloch. 50% úplných kravín a 50% neúplných kravín, dobré to je. ()

Huntelaar

Jednička se mi líbila moc. Ve dvojce mi chyběl Diesel, ve trojce i Walker, a tak jsem na Čtverku těšil velice. Bohužel rejža Justin Lin, to pěkně odflákl. Dialogy jsou neskutečně děsivý (= vysoká hladiva iritace při jejich strojovém odříkávání). U lítajicích aut by si i slepecký pes všimnul, že vznikly v počítači a né na place. ()

fallangell

Je to rychlé, je to akční a hlavně, je to opět i zábavné bez nutnosti přívlastku "zcela stupidní". Jsem rád, že je stará parta opět pohromadě, aby mohla znovu zprohýbat pár nablískaných plechů. ()

Kopik

Já sem dostal, co jsem očekával. Nádherně se prolínají akce, původní obsazení mě doslova nadchlo a ta hudba, to je v ryhcle a zběsile vždy lahůdka. Jediné co mě docela dost zamrzelo, byla hned ta úvodní scéna s letícím přívěsem. Tou si mě příliš nezískali, ale jinak dle očekávání. Na pět to není, ale čtyři jsou adekvátní. ()

OG_Swifty

Tenhle film jsem ocenil především díky návratu ke kořenům prvního dílu, který mám skutečně rád. Jordana Brewster je skutečně kočka a kochám se kdykoliv její krásnou tvář vidím na obrazovce. Jedna hvězda dolů kvůli finálním závodům v tunelech, příliš mě to nechytlo. ()

Katarine

Konečně zase ta známá partička - Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster a Michelle Rodriguez - které známe z té původní verze Rychle a zběsile z roku 2001. Opět nadupaná jízda, která bere dech. I když v tomto případě nešlo už přímo o závodní dráhu v městských uličkách, přesto se bylo na co koukat. Takže si vážně nepřipadám hloupě, když uděluji 4 hvězdičky. ()

maverick10

Prumerny snimek, kde si mozna na sve prijdou milovnici rychlych nadupanych aut a do jiste miry i zdarile akce. Ovsem filmovy fanoušek trpí. ()

lioncel

tak já mám o hodně raději takovéhle nerealistické honičky na monitoru v počítači, to je také moje doména již několik let (auta v PC) .. ve filmu taky dobrý, ale takto přehnané, to už na mě nezabírá, přeci jenom jsem už asi starší kus a k tomu ten pohled na vymakaného toporného vin diesela v unisex triku .. to mě fakt moc nerajcuje, spíše naopak .. ale jinak : I Love You, Jordana Brewster .. ta třetí * je jen pro tebe … ()

ZoltanCZ

Tohle měla být dvojka. Samozřejmě nejsou Fast & Furious nějaký scénáristický skvost, nicméně to, co jsem od filmu čekal, se splnilo . Akce, rychlá auta, krásné ženy (Jordana Brewster. Ano, i v prvním díle se mě líbila daleko víc než Michelle Rodriguez.), oddychová zábava a konečně návrat herců z jedničky v čele s hláškujícím Vinem Dieselem jsou hybnou silou tohoto pokračování. Po chvilce uvažování musím uznat. Tohle JE nejlepší díl ze série a svých 8/10 si u mě zaslouží naprosto bez debat. ()

M.i.k.e

sice neustále o tom samém (ačkoliv zatím asi nejlépe),ale stále velmi slušná adrenalinová zábavička,u který neni třeba moc přemejšlet...snad právě proto,že sem teď podobnou odpočinkovku potřeboval je to za solidní 4 hvězdy (70%) ()

Martin741

VYFUKOVE BECKO 4 alebo odborne Rychle a Zbesile 4 ide v slapajach jednicky, a to je len dobre. Scenar je sice dementny az strach, ale vratilo sa herecke osadenstvo z rychle a Zbesile 1, a to Vin Nafta, Walker, Brewster a dokonca na chvilku aj Rodriguez. Autonahanacky su natocene zrucnym reziserom Justin Linom, a ten si miestami dal zalezat. A pan Nafta opat hlaskuje, co je oproti retardovanemu tretiemu dielu len dobre : 66 % ()

dezorz

Novy model (impreza sti) stare suciastky (diesel). Co povedat? Nielen subaru pozitivni vedia, ze diesel do sportovych aut nepatri. A tak jedine co zostava je novy model rezy na ktory treba cakat takmer az do konca filmu. Zvitazili americke svaly nad rozumom. ()

MrPierc

Asi nejstylovější z celé série. Problém je v ději - je moc jednoduchý. Pár silných okamžiků tu je, ale ty byly ukázány v traileru a jsou hned na začátku, pak už to jede jen setrvačností. ()

marcek

Opět Justin Lin, ale jestli mám srovnat Fast & Furious a Tokyo Drift, NEBE A DUDY. Dokonalý akční film, u kterého se prostě nedá nudit. Skvělý Vin Diesel a Paul Walker, ale hlavně nadupané káry (zvlášť můj oblíbený Nissan Skyline GTR 500) + podařený písničkový soundtrack. 85% ()

Rocky88

Wow, tak to bylo hodně slušný. Přesně takové, jaké by to mělo být. Svižné, nenáročné, s tunamy nadupaných kár (nejvíce mě potěšili s GT 500, Gran Torino, GT3, Camaro, Skyline) a spoře oděnými slečnami. Akce je kvalitní (a místy hodně přehnaná), nejvíce se mi líbila závěrečná honička v tunelu, pomalu jsem ani nedýchal. Příběh je standartní, s dvěma překvapeními (tím myslím Letty a Bragu), herci vlastně chybu nemají, jsou pro tyhle role jak stvořený, vizuál je dostačující (pro příště by to ale chtělo větší rozpočet), akorát se mi nějak nezdála hudba, která není moc chytlavá, ačkoliv je u takovýhle filmů důležitá. Kvalitativně je to na úrovni jedničky. ()

Petoss1

Čisté 3 *. Neviem, mne to nepripadalo ako nový model s originálnymi dielmi, ale skôr ako starý model plný neoriginálnych dielov. Film má svoje prednosti v podobe krásnych áut, no už sa vypustilo od tuningu. On tam samozrejme je, ale už nemá takú závažnú úlohu ako v predchádzajúcich dieloch. Škoda je len to, že poriadny závod je vo filme len jeden. Nemá to napätie a ani poriadny spád a v strede mi to pripadalo ako klasický akčňák, ktorým by značka Fast and Furious rozhodne nemala byť. 60% ()

Tomik12345

Nelze tenhle film srovnávat s jinými. Je to prostě o autech, takže musíte být fanda jako já. A po propadáku a totální stupiditě ve druhém a třetím díle je na tenhle snímek dobré pokoukání. Vin Diesel je ve filmu určitě znát, Paul Walker taktéž nezklamal a je z toho pro mě skvělá odreagovačka s pěknými auty a s nádhernou Jordanou Brewster ;-). ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí