Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

BoPo

Keď už sa rozhodli znova opakovane vstupovať do tej istej rieky, tak si to mohli aspoň lepšie premyslieť. Ale čo už. Prvá akčná scéna je výborná a bohužiaľ je zároveň jediná pozitívna vec filmu. Takže si pozrite prvých 15 minút a zbytok si radšej sami predstavte. Určite Vám z toho vznikne lepší film, než aký Vám ponúkne Justin Lin. ()

Caszidy

Bohužel hodně slabé tři hvězdy. Snímku škodí celá řada zbytečně předimenzovaných akčních scén a přehršel digitálních efektů. Film zachraňují sympaťáci Vin Diesel a Paul Walker. Doufám, že pětka bude o poznání lepší a že se bude více opírat o klasické kaskadérské kousky a speciální efekty. Nikoliv ty digitální. ()

maseer2

po pro mě nepřesvědčivé jedničce jsem na tuhle sérii zanevřel, ale výborně hodnocená pětka mě přiměla k tomu, abych jí dal ještě šanci.. jelikož jsem ale první díl viděl hodně dávno a od dvojky a trojky mě odradilo (a odrazuje) nízké hodnocení, tak jsem se při sledování místy trochu nechytal v souvislostech, což ale na můj výsledný dojem, který je někde na hraně mezi spokojeností a nespokojeností, nemělo moc vliv.. zhodnotil bych to takhle: scény na čtyřech kolech - paráda, všechno ostatní - nic moc.. a honička v šachtách neměla chybu.. 3* P.S.: na pětku s Dwaynem Johnsonem se každopádně moc těším :) ()

st.ranger odpad!

Nepřínosná a tupá zábava doplněná moderními prvky pro diváky MTV, hip-popová hudba, vytuněná auta, drsné hlášky, ale hlavně přehnané honičky a dutý scénář viděný již mnohokrát předtím. Diesel má velkou smůlu, že se dostal zrovna k takové sérii, Riddick by mu sedl více, pokud by ovšem z druhého dílu neuděli přehnaný fantasy patos. ()

Johny_fork

Už od úvodní scény s cisternama mi bylo jasné, že se Vin Diesel vrací ve velkém stylu, pokud přetrpíte kecací dvacetiminutovku, budete odměněni stylovou adrenalinovou jízdou v nablýskaných sporťácích, stylovými přestřelkami a stylovými kočkami, kdo by čekal, či chtěl od Fast and Furious víc, tak je blázen. ()

Dale

Pri takomto druhu filmov treba totálne vypnúť a užívať si len zbesilú akčnú jazdu. Ale keď je film tak neuveriteľne naivný a dementný, ako v tomto prípade, tak to proste nejde v kľude dopozerať, ani keby ste žiadny mozog nemali. Agent v utajení, chlapík túžiaci sa pomstiť... tieto a mnohé ďalšie situácie z filmu sú mi nejaké povedomé, kde som to len videl... žeby v 1500 iných filmoch? A najhoršie na tom všetkom je, že určite vznikne aj päťka... Fakt nechápem, čo prinútilo všetky hviezdy z jedničky, aby sa do série vrátili, ale scenár to určite nebol. Fuj, idem si dať Woodyho Allena, aby sa mi inteligenčný kvocient vrátil späť do normálu. ()

Terva

Úžasný kamion, co? Pět přívěsů a velice impozantní akční začátek. Pak se dlouho mluví...jedna jízda městem, hádejte, kdo vyhrál....pak se zase mluví...nastane jeden výbuch, pak se zase dlouho mluví, nakonec přijde rychlá a zběsilá závěrečná honička... tam se taky hodně mluví a je zničena spousta aut, no a pak je udílení cen. Jordana Brewster je kočka. A nakonec varování, nepokoušejte se napodobovat těch pár scén, co bylo k vidění. ()

CiTrus007

Po bombové jedničce, ucházející dvojce a naprosto vykořeněné trojce se vracíme zpět do království čtyř hvězdiček. Lin vsadil na původní obsazení a rozhodně neudělal chybu. Divák dostane podle očekávání naservírovanou koňskou dávku akce, honiček a jako dezert ještě trochu akce navrch. Navíc, jak celá série nabývá na rozsahu, začínají se celkem zajímavě vyvíjet postavy. Například Badass Toretto přestává být úplně nezodpovědným kriminálníkem a agent O'Conner si špiní ruce víc a víc - jsem celkem zvědavý, kam to povede dál. Na druhou stranu, i zde mi něco chybí, nejsem si ale přesně jistý co. Film mi provedením trochu připadá plochý. Koho to ale zajímá, když vás pobaví, udrží vaší pozornost a neobsahuje žádné začátečnické přehmaty, že? Abych to uzavřel, čtyřka je povedené guilty pleasure, které brand Fast & Furious oživilo a dalo mi naději, že pětka by mohla být alespoň stejně dobrá... 6/10 ()

moviesfan

Filmy s touto tématikou patří mezi mé oblíbené. Ačkoli je zde akce dostatek, kamera je velmi ,,živá", příběh není tak špatný, tak i přesto je film lepším průměrem, který v kině získá pár bodíků navíc než kdybych film viděl doma. 55% ()

Chermy

Povedená pohádka, u které neusnula ani moje milá! To je slušný úspěch. Odpouštím špatné efekty a nedůmyslný příběh, protože to má správný říz a spád. ()

JohnCZ

Slabší 4* s tím, že tentokrát film zvládá i akci a to dokonce skvěle. Vrací se staré známé postavy, což je taky velké plus. Vadily mi efekty - například takové honičky v tunelech byly šíleně, ale šíleně digitální a nereálné. Naopak Vin Diesel je ještě větší bouchač, než kdy dřív. Pořád jsem ale měl pocit, že film jede jen na půl plynu. ()

corpsy

Séria potrebovala opäť poriadne naštartovať - hlavne po nie veľmi vydarenej trojke. Osvedčený herecký tím, skvelé akčné scény a cool atmosféra na každom kroku. ()

joehot

Kombinace mezi poctivou oldschoolovou akcí a moderními prvky - jde o díl nejbližší NFS: Underground (navigace, tunely se sloupovými přepážkami). Vin Diesel je lepší než Aragorn, (Je jeho přičuchnutí ke stopám v asfaltu a následné automatické vědomí o předchozí událé situaci parafráze na Dvě věže a Aragornovo "stopování"?) Jordana Brewster kouzelná. ()

Marek1991

Stará škola je opäť na scéne a snaží sa veľkolepý návrat s dávkou efektov, iného prostredia a zakomponovanie aktuálnych udalostí z Mexika a drogovej vojny, ktorá tam prebieha. V mnohých veciach sa dá diskutovať o správnosti konania, lebo opäť ide takzvané hrdinstvo cez mŕtvoly, ale myslím, že tentokrát to trocha sklamalo a nemá to u mňa ďaleko od dvoch hviezdičiek. ()

liquido26

Před pár lety mi přišlo super podívat se na jeden z filmů ze série R a Z, kde bylo plno pěknejch holek a ještě hezčích rychlejch aut a chvíli si představovat, že takhle může jezdit člověk taky i na našich silnicích, aniž by se mu něco stalo :-) (kdo by u těchto filmů tuhle představu aspoň občas neměl, že jo?) No dneska už to na mě moc nefungovalo. První půlka byla místy nudná, druhá přeci jen už nějakou tu šťávu měla. Byly tam okmažiky, který se mi jevily značně přehnaný. Třeba to s těma cisternama na začátku. Závěrečná jízda v tunelu, ale byla dost dobrá. ()

PauloZ

Je to návrat ke kořenů, to jim neberu. Je to i celkem dobré, ale proč, proboha proč tam serou počítačové triky, když na to nemají peníze a pak to vypadá, tak jak to vypadá (viz. valící se kamión a celá honička na poušti uvnitř šachty) Dyť to jsou triky hodné 3 roky zpět. V dnešní době a pro značku F&F ostuda. Mě to tam vadilo a nabouralo mě to celý pohled na film. Linovi na pátý díl moc nevěřím. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl - Skvělej výkon, Vinne Diesele. Klobouk dolů. Stále je se na co dívat. Pěkně si to tento opálený drsňák z Ameriky dává, dále Walkerovu práci je třeba vyzdvihnout a v neposlední řadě je třeba pochválit Justina Lina za to, že umožnil zrealizovat famózní návrat hrdinů s nadupanejma kárama. 86% ()

F.man

Zatímco první díl série se mohl pyšnit "netakúplněstupidním" scénářem, dobře dávkovanou cool akcí a příjemnými postavy, druhý díl, už bez Vina, toho moc nenabídnul. No a třetí Tokio drift už byl prachsprostý recyklát a nebýt camea Diesela hodil by se task na DVD distribuci. Když jsem tedy poprvé slyšel o pokračování, vážně jsem se "těšil" na stupidní kravinu s inteligenční úrovní majitele Škody 120 včetně přilepeného umělohmotného spoileru. Naštěstí jsem se však spletl a mlátička Diesel, hezounec Walker a kočka Jordana zachránili hrůzostrašný scénář od propadáku... Zase se tak jednou jezdí nelegální závody v autech které mají blíže k Transformerům, než tomu co potkávám každý den na cestách, zase to všechno boucha, jikří (jak létající součástky tak vztahy), a je to prostě zase děsně kůl. A co na tom že některé záběry jsou vyloženě k smíchu (tunely na hranicích, závod pro Bragu...). Proč ne, bavit se, bavit se, bavit se. I like 20% angel, 80% devil. ()

ConanVJ

Čtvrtým dílem (a v dějovém pořadí třetím) se do série vrací stará parta z jedničky a film se dostává více do akční podívané, než do líbivých tuningových závodů plných nočních párty. Podle mě skvělý rozjezd série, která se začíná dostávat k akčním peckám roku každým novým dílem. Příběh je pěkný, i když ničím nepřekvapí. Soundtrack je taky parádní a k dění ve filmu se perfektně hodí. Akční honičky a ostatní scény jsou pěkně promakané. Obsazení je perfektní, stejně jako v jedničce a nemám sebemenší výhrady. Je to prostě parádní akční filmek, plný nabušených auťáků a pěkné akce. Za mě 95% :) ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí