Takový elasťáky neměl ani Spiderman.  Rick Riker je školní outsider. Jednou ho však kousne geneticky upravená vážka a Rick získá nadlidské schopnosti jako neuvěřitelnou sílu a pancéřovou kůži. Rick se rozhodne, že využije svých nově nabitých sil pro konání dobra a stane se maskovaným bojovníkem proti zlu známým jako "Vážka". V cestě jeho osudu však stojí padouch jménem Lou Landers. Poté, co se mu nezdaří experiment, získá Lou schopnost krást lidem jejich životní sílu a v podlém hledání nesmrtelnosti se stane superpadouchem "Přesýpací Hodiny". S nepředstavitelnou silou, neuvěřitelnou rychlostí a strašně nepohodlnými punčochami bude Vážka schopen zastavit písky Přesýpacích Hodin a zachránit svět? A co víc, přestaneme se vůbec smát, abychom si toho všimli? Parodie na filmy o superhrdinech, od Spidermana, Batmana až po Fantastickou čtyřku, vás dostane. (oficiální text distributora)

Spiker01

Jedna z nejlepších parodií, co jsem viděl. I po letech funguje a skvěle jsem se znovu bavil. A stále mě mrzí, že nikdy nedošlo na Spider-mana 2, tedy další díl Vážky. Leslie Nielsen kraloval až do konce. ()

Falko

Parodovane filmy: SPIDER-MAN (2002), BATMAN(1989) alebo X-MEN (2000). Konecne komedia, na ktorej som sa celkom dobre pobavil, respektive sa schuti zasmiali aj divaci v kine a mal som dobry pocit, ze jednym z producentov je aj David Zucker, pretoze jeho komedie mam rad. Je pravda, ze bolo tam aj dost trapnych scen, ale mnohe mi prisli smiesne. Napr. vo chvili, ked sa Rickovi vdaka jeho schopnostiam nechcene lepili ruky na zenske prsia a este na vsetko mozne v miestnosti plnej ludi. Nemal som absolutne ziadne ocakavania, takze som bol spokojny. Reziserom tejto komedie je zatial este neznamy Craig Mazin, ktory ma za sebou iba jeden film a to komediu THE SPECIALS (2000), za to ale napisal scenare k trojke a stvorke SCARY MOVIE (2003) alebo ku komedii SUPERLÉK (1998) s Marlonom Wayansom... 06.08.2008 ______ Drake Bell - (Rick Riker / Dragonfly) +++ Sara Paxton - (Jill Johnson) +++ Christopher McDonald - (Lou Landers / Hourglass) +++ Leslie Nielsen - (Strýko Albert Adams) +++ Kevin Hart - (Trey) +++ Craig Bierko - (Wolverine) +++ Pamela Anderson - (Neviditeľné dievča) +++ Miles Fisher - (Tom Cruise) +++ John Getz - (Bláznivý vydavateľ) +++ Howard Mungo - (Nelson Mandela) +++ Hudba: James L. Venable +++ Produkcia: David Zucker, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ (Videl v kine 05.08.2008) +++ ()

viperblade

Je to přitroublá parodie, která je někdy nechutná, někdy i zoufalé nevtipná. Ale v porovnání s Meet The Spartans.. to nejde srovnat... to je nebe a dudy.. A proto tomu dávám o * více, než si to zaslouží. ()

MM_Ramone

Filmová komédia nepatrí zrovna medzi moje obľúbené žánre. Obzvlášť opovrhujem americkou, teenagerskou, lacnou, primitívnou filmovou paródiou. No a režisér, scenárista a producent Craig Mazin sa predovšetkým sústreďuje na tento štýl pokleslej zábavy. Takže keď som si pustil snímok "Superhrdina" (Superhero Movie), ktorý natočil v roku 2008, tak som nemal žiadne vysoké očakávania. Ba práve naopak, bol som pripravený na poriadne trápnu chujovinu. Ono to však prekvapivo až taká katastrofa nebola. Pár krát som sa dokonca aj schuti zasmial. ** ()

ripo

Som prasa, že som dal tomuto 3***? Som úchylák, že som sa na tom filme smial? Som dement, že som nečakal od tohoto filmu Oscarov? Netvrdím, že je to vrchodlné dielo svetovej komédie, ale niektoré gagy a hlášky stáli za to. Tak ... a teraz vezmite kamene a začnite ich do mňa hádzať ! ()

Spooner

Další parodie a opět ne zrovna vydařená. I když pořád je to lepší než výtvory Friedberga a Seltzera. Zde je aspoň pár scének a hlášek, u kterých se člověk zasměje. Bohužel to bývá většinou hned pokaženo nějakým trapným momentem, kde si někdo uprdne nebo do něčeho narazí. Já nevim kdy už si ti tvůrci uvědomí, že tohle opravdu vtipné není. Naštěstí je tu aspoň Leslie Nielsen jako vzpomínka na zlaté časy parodií v dobách Bláznivých střel. ()

2Pac

Su filmy, ktore si pozriem, kvoli silnemu pribehu, ine kvoli dobrym efektom, ci hereckym vykonom. Tuto srandicku som si pozrel hlavne kvoli totalne provoplanovemu, casto v roznych smeroch nekorektnemu, "fekalnemu" humoru. Vyslo to, a ja som neraz prskal smiechom ;-) ()

Xmilden

Hodně nevyvážená parodie, ty věčné údivné pohledy hlavní postavy mě dokonale iritovaly. Ten kluk se divil snad všemu a pořád. Humorné situace se s pravidelností střídají s těmi hodně trapnými. Velmi mě pobavil Jeffrey Tambor v roli lékaře, kterak pečlivě vysvětluje Rickovi, že musí dědečka ušetřit špatných zpráv a pak na Leslie Nielsena sám vysype jednu hrůzu za druhou. Takových povedených situací není mnoho a po většinu času spíše sledujeme laciný fekální humor. Série Scary Movie je určitě povedenější. 40% ()

lesumir

Za rok vzniká několik parodii, tak není divu, že tvůrcům dochází dech, tentokrát se vrhlo na zesměšnění akčních hrdinů. Popravdě, zase tak hrozný to opravdu nebylo. A kdyby byly vynechány fekální scény, stále omílajíci se vtípky, ohodnotil bych lépe, ale tohle zase spadá do průměru. Zrovna moc nepobaví, ale neurazí. Parkrát jsem se zasmál, kamarád Troyi byl nadupanej, Sara Paxton kočka a minutáž perfektní. ()

Hrabka

Čekal jsem to mnohem horší, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. V této parodii je na jedné straně dost hloupostí a trapných scén (škoda), ale film také obsahuje spoustu situací, které opravdu stojí za to a určitě pobaví. Jedna z těch lepších parodií. 55% ()

juta

Suprparodie, která naprosto úžasně ubíhá a pokaždé dokonale rozkmitá mé koutky úst. Je supr, že tu nejsou žádná hluchá místa, každou chvíli se tu něco děje a bez žádných trapných chvilek. Rozhodně jedna z nejlepších parodií, která kdy byla natočena. Když si chcete zlepšit náladu, tak tohle je jasná volba. ()

Fiftis

Podobných paródií na takmer čokoľvek už tu bolo kopec a tento film medzi nimi rozhodne nevyčnieva. Priemerná paródia, ktorá si robí srandu najmä zo Spider-mana a čiastočne z X-Mena. Film aj tak ponúkne veľké množstvo tých najviac priblblých a miestami aj celkom srandovných situácií, ktoré určite niekoho pobavia. Výborným ťahom je hlavne obsadenie ako vždy skvelého Leslieho Nielsena, ktorý tu predvádza svoje komediálne umenia v plnej paráde. Dobre som sa na ňom bavil po celú dobu trvania filmu. Keď je na scéne on, nestráca tempo a spád. Keď si odmyslím niekoľko dosť prisprostlých vtípkov, je to naozaj pozerateľné. Účasť viacerých známych hercov v epizódnych rolách som privítal. ()

ajuska

Pár lepších narážek a podařených momentů bohužel silně pohřbívá řada trapných a nefunkčních scén (v čele s otřesnou prdící scénou). ()

Pepinec

Na tenhle film jsem zdrhnul z práce a vůbec toho nelituju. Krom vtipu dávkovaného v předvánočních prémiích moje eventuální výčitky svědomí poslala k ledu deštivá scéna v zapadlé ulici, při které se celý můj svět smrsknul na bradavky Sáry Paxton. Vašich 49% si namažte na chleba a udavte se jimi, vy kakabusové zatrolení, škarohlídi darebáčtí, vy přetrhdíla přemoudřelá, holoto jedna zakaboněná! (Filmfest Hurghada 2012, 61/67) ()

DaliX

Scary Movie v superhrdinskom rukáve:) Nie, nie je to vyslovene zlé (je to aj vtipné) ale ani zase také úžasné ako napr. Hot Shots 2. Nebudem príliš kritický k filmu, ktorý sa absolútne neberie vážne a ktorý je oproti iným paródiam (nechcem spomínať Troma filmy, lebo tie sa skôr považujú za horory aj keď je to jasný výsmech) celkom zaujímavý a zábavný. ()

hippyman

u snímků podobného žánru člověk asi nemůže očekávat žádnou extra top filmařinu, ale Superhero mě docela příjemně překvapil... nečekaná salva vtipu řadí tento podceňovaný kousek na(d) úroveň scary movies a povedených scén je ve filmu prostě pořád o něco víc než těch trapných, takže v mých očích lehký nadprůměr. 60% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +zábavné dialogy, občas vtipné, Leslie Nielsen -bohužel je zde taky fekální humor, hudba je hodně okopírovaná, mnoho postav je nevyužitých, slabé herecké obsazení/// Jak jsem onehdá zmínil. Těmto filmům fandím a jsem rád že vznikají. A přestože nikdy nedosahují valných kvalit (ty tam jsou filmy jako Připoutejte se prosím, Bláznívá střela...) tak se u nich vždy docela dobře pobavím. Jenže, zajít si na takový film do kina! To je opravdu vyhazování peněz. Bohatě by stačilo DVDčko a v některých případech rovnou do TV. Protože na kino je tahla parodie dost levná. Efekty téměř žádné, akce tak na hranici. Prostě do kina jdu abych něco úžasného viděl. A tento film to není. Navíc jeho velkou slabinou je, že paroduje z 80ti procent Spidermana, takže pokud máte nakoukáno neřeknu "budete se skvěle bavit" ale bohužel musím říct, že budete přesně vědět co se kdy stane a zažijete často pocit deja vu. A tak jediné co je jiné, tak právě ty parodující prvky, zábavné dialogy snažící se námět vyhlodat až na dřeň a právě zmíněný fekální humor. A když řeknu že to je skoro to jediné u čeho se budete smát, je to dost zoufalé. Trošku se film dotkne Batmana a X-menů, ale to opravdu jen trošku a je to škoda, právě tyhle filmy prožívám víc než Spídieho. Tak co tam máme dál.../// Celkem 51%/// PS: říkal jsem si že je mi ten sympaťák Ryan Hansen nějak povědomej, on hrál ve Veronice Mars. ()

Mi Nü-Chai

Pár povedených vtipů žel nevyváží tu hromadu fekální trapnosti, která v Superhero Movie vyplňuje většinu času. Kdy už autoři podobných opusů pochopí, že dělat parodie stylem "vezmeme z filmu scénu a doplníme ji o ránu do hlavy nebo vylučování" není příliš humorné... ()

Suprhackerství

Suprhackerství

09.01.2009

Dovolím si volným překladem citovat z diskuzního příspěvku anonymního autora na nejmenovaném serveru: “Hackeři jsou odpadlíci mimo skutečný život, bez práce a zálib, s nízkou sociální inteligencí.… (více)