Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

unclejack odpad!

Strašné. Jednoducho zasa seriál , ktorý Jojka vychytala. Dielov až to bolí , príbeh totálne banálny , zápletka je tam furt len o vzťahoch a ja neviem čo. Videl som pár dielov a mal som dosť. Najvyšší čas , aby aj niekto začal čítať tie komentáre z Internetu , inak nám takýchto Panelákov do budúcna pribudne asi päť. ()

Luke-Duke odpad!

Ako ja chápem tomu, že aj slovenskí herci potrebujú z niečoho žiť... Ale prečo je nevyhnutné, aby každá slovenská "tvorba" bola odsúdená na jediné možné hodnotenie - odpad! ? To tu fakt nemáme aspoň jedného schopného scénaristu? Nikdy nepochopím ako toto môže ísť v hlavnom vysielacom čase.... Primitívne dialógy, často aj herecké výkony. Dehonestácia hercov, ktorých som si obľúbil v divadle... nič viac sa k tomu nedá povedať... ()

Sarosima

Keď to zapnem buď tam žerú, trtkajú, vreštia po sebe alebo riešia somariny. 5minút ide seriál, 10 reklama, 15 seriál a zas 10-minútová reklama. Za 10 sérii sa tam dokopy nič nestalo a ani sa nestane. Na niektorých Duškových hláškach sa dá aj zasmiať, ale to je tak všetko. To už pestovanie baklažánu je záživnejšie ako sledovanie paneláku -.- ()

superzurda odpad!

Nevím, jestli je adekvátní hodnotit po jediném dílu, ale to bylo něco tak pitomého, že to svět neviděl. Je škoda, že některé scény nebyly úplně dotaženy, prtože se tam rýsovala možnost pro dobré. Ale to by pak bylo vyloženě vtipné. A pouštění celých hudebních hitů jako podkres scény, která se mezitím třikrát změnila? To snad ne. Nevím jaký je cíl telvizních produkčních. Asi chtěj z lidí u obrazovek udělat úplné dementy. ()

clint123 odpad!

...to už naozaj naši televízni režiséri a producenti nevedia nič poriadne natočiť, len takéto "hovadiny" ??? je to smutné ........ totálna kravina nad kravinu..... ()

Nominant odpad!

Dali sa pozerať tak max. prvé dve série, kde to ešte nebolo takéto "divoké" (málo hercov, nie každý s každým atď.). Po tom to už išlo dolu vodou a scenárista Andy Kraus už akoby nevedel čo spraviť, pridáva stále nové postavy, ktoré sa tam málokedy dlho "ohrejú" a zároveň tam mal niekto niečo s každým. Som zvedavý, kedy sa to skončí - bude diel číslo 909.092.292 posledným? Nemyslím si. Kedysi by som dal aj 3*, ale teraz hrôza, des - ODPAD! ()

ludovit14

Podľa mňa to nie je až tak na nízke hodnotenie. Veľké množstvo zakomplexovaných D.....hodnotí filmy,ktorý ANI nemajú poňatia o čom TIE filmy sú ! Ja som osobne VIDEL cca.400 dielov.Samozrejme,že sa striedajú lepšie časti s horšími,ale nie je sa ani čomu čudovať.Veď sa tu vystrieda celá enkláva (SLOV.) a aj (CZ.) hercov.Nie všetci herci vedia naskočiť do rozbehnutého vlaku! HOD: 41,09 %....PS: veľké množstvo (CZ) bratov hodnotí filmy,ktorým ani nerozumejú.Hovorím o mladšej generácie.Veď keď počujú BA dialekt,alebo vychodniarsky+ do toho rómsko-maďarský, tak si myslia, že je po holandský!!!JEDNU hviez. pridám navyše,pretože to nie objektívne HODNOTENIE! ()

Brundisson odpad!

Tu jednu hviezdicku davam len z ucty k niektorim hercom(Slezacek,Turzonovova...),ktori v Panelaku hraju asi len kvoli slusnemu honoraru.Inak cely serial je len absurdna parodia,ktora nema nic spolocne s realnym zivotom.Skoda ze posledne roky ziskava prave Panelak ceny pre najlepsi serial... ()

rytir1 odpad!

Na Slovensku po Ordinaci potřebovali vlastní ulicu a takhle to dopadlo. Andy boha joho ty umíš lepší uragány.. ()

trinan_kop

Prvý diel veľmi zlý, ale nie úplný odpad, pretože to nebol taký silený humor ako pri susedoch. ALE, už keď to pomenovali Panelák a videl som tú tehlovú stavbu, tušil som zlobu, ale to čo povedal jeden z "hrdinov" že "keď tu chceš bývať musíš tomu hovoriť panelák" -> a nijaké bližšie vysvetlenie, vidno že kraus to nevie. Taktiež celé to bolo akési trápne, herci, to čo herci hovorili, jediná slabo pozitívna vec bola ráková, aj keď pozitívna iba v rámci tohoto seriálu. Taktiež pár nelogickostí, napr. to, že dvojčatá, žijúce v byte, očividne nie moc majetný, a dohovárajú sa medzi sebou mobilnými telefónmi, a to v rámci jedného domu, alebo to dávanie videí na youtube, tam vidno že kraus chce byť silou mocou "in", zaujímavejšie by to bolo s porntube :-)) update po 4tom diele: zaujímalo by ma, kto povedal andy krausovi že vie písať scenáre. susedia boli extrémne zlý, ale panelák je ešte horší. andy kraus sa chce strašne stavať do pozície akéhosi scenáristu, ale nikto nemá nato povedať mu, že to NEVIE. ()

just a child

Zapadá medzi tú masu hovadín, ktoré nám tie blbé stanice púšťajú. 80 % je nepoužiteľnej nudnej pokazenej omáčky, a tých zvyšných 20% patrí k scénkam, ktoré aspoň trošku pobavia a k posledným dvom minútam každej epizódy. Ono to nie je až taká katastrofa, sú aj horšie seriály. No ak by ho konečne ukončili, nenamietala by som. ()

Mackro

... ok, zabite ma, ale tento seriálový výtvor sa dá pozerať. Miestami vtipné, miestami relatívne verne reflektujúce realitu. Na druhej strane, často je to samoúčelné "každý s každým" a miestami neuveriteľne debilné. Každopádne, komediálne scénky fungujú lepšie, ako tie dramatické. Ak musíte voliť medzi Panelákom a tureckou telenovelou, pričom vonku padajú traktory a PC a internet nefungujú... bral by som radšej Panelák. Dve hviezdy za čiastočnú trefnosť, humor a slušné obsadenie. ()

Crael

Panelák, je čo sa týka obľúbenosti rozporuplný seriál. Čo sa však týka úspechu, ten sa mu na slovenských obrazovkách určite nevyhýba. Seriál, ktorý vás ničím nezaujme, ale postupne sa stane súčasťou vášho dňa. Pozerať ho budete každý deň, inak to nemá zmysel, bude vás to štvať, ale keď si ho nepozriete budete sa nudiť. A kto za toto všetko môže? No predsa vaša krajšia polovička, ktorú tak strašne milujete :) Čo sa týka hereckých výkonov, sú tam herci, ktorí hrajú super, no sú tam aj tí, ktorí sa iba hrajú na hercov. U mňa osobne preafektovaná Mórová je niečo, čo nedokážem nikdy v svojom živote prehltnúť. Je tu viac hercov, než tvorcov Avataru, čo nie je tiež žiadne PLUS. Biedny seriál, no na slovenské pomery...čo už narobíme. 1* ()

ajfelka odpad!

Panelák = česká Ulice. Není to ze života, scénáristé asi žijí v nějakém virtuálním vesmíru nebo na něčem frčí, když si myslí, že se něco takového může v normálním světě dít. Další telenovela, která se točí na místě a žádným rozumným směrem se neubírá. Dál nekomentuji, nechci být sprostá. ()