Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Snape

Ale jo, dobrý zážitek, jen mi tam pořád něco chybělo, aby se tomu mohlo říkat kultovní horor. Problém není ve stáří filmu; pomalejší spád ani nedokonalé efekty (psi působili trochu uměle) mi nevadí. Spíše mi přišlo divné, že tvůrci skoro rezignovali na Damiena jako tvůrce napětí a místo toho se film soustředí hlavně na jeho otce, kterého hraje slavný Gregory Peck. Také vztah Damiena s matkou byl dost odbytý. Ovšem na druhou stranu – všechny smrti jsou krásně stylové a hudební chorály Jerryho Goldsmitha správně mrazivé. ()

SkyCaptain

Jednoznačně jde o nejlepší horor co znám. Pamatuju si jak jsem se na něj díval poprvé v televizi od půl jedné do půl třetí ráno a byl jsem z toho opravdu vyděšenej. ()

paolito

Nechápu co na tom všichni vidíte. Odmyslím-li pár podařených záběrů (dekapitulace atd.), zbyde jenom obyčejné drama... Horor to teda rozhodně není, atmosféru to taky nemá, prostě nuda. Musím říct že i remake se mi líbil víc. Zklamání. ()

zelda82

Pusobivy film, ktery boduje predevsim postupnym prituhovanim atmosfery, ktera je ke konci husta jak kvalitni domaci med a ktere vyrazne pomaha bozska hudba. Gregory Peck predvadi uplny koncert a spolu s maniakalni chuvou patri k nejsilnejsim postavam. Ŕozhodne jde o film, ktery i navzdory svemu stari neztratil nic ze sve pusobivosti. ()

Lobotomas

Doprovázeno skvělou hudbou. Já teda narozdíl od většni lidí tady nevidím moc velký rozdíl mezi tímto filmem a filmem Satan přichází(2005). ()

gombarix

Ze všech hororů, co jsem jich v 90. letech o pátečních nocích v TV viděl (a že jich byly mraky), stavím tento na stupně vítězů. Dokonalá atmosféra ponurého "bezboží", pár smrtí, na které člověk nezapomene, jako vždy skvělý Peck a démonický Harvey Stephens v ústřední roli. ()

Lars

Film, jehož umění je postaveno na skvělé atmosféře. Peck je jako vždy vynikající. Hudba Jerryho Goldsmithe je dechberoucí. Na filmu se podepsal zub času, i když jeho remake s dnešní technikou kvalit tohoto díla stejně nedosahuje. Ave Satani! ()

strikeman

Myslím, že tomuto vynikajícímu snímku dnes trošku škodí zaškatulkování do žánru hororu, jelikož mnohý divák naladěný na tento žánr má trošku jiná očekávání a tak nakonec není až tak unešen. V dnešním měřítku bych snímek označil spíše jako mysteriózní thriller. Jinak už jsem film viděl jako kluk (tehdy jsem se opravdu bál, dnes jsem byl už "pouze" napjatý), ale až nyní jsem zaregistroval, že jej režíroval "otec" mých oblíbených Smrtonosných zbraní:-) No a samozřejmě musím pochválit skvělou hudbu... ()

agassi68

Rok 1976, nečakal som ktoviečo. Satanských filmov som videl viacero a nejako ma žiadny neuchvátil. Tu sa dej rozbieha tiež klasicky, no na rozdiel od ostatných ma postupne pohlcoval ako pytón. Kulisy, herci, hudba, gradácia. Všetko namiešané veľmi presne a navodilo to vo mne tie správne hororovo nepríjemné pocity. A malého Damiena by som ja osobne odstránil už po vreštiacej scéne návštevy kostola.. ()

jamesjimbo

musím se přiznat, že jsem viděl jako první remake z roku 2006. byl jsem jím nadšen, bylo to super. po více jak roce jsem se rozhodl, že se mrknu i na postarší klasiku. ve své době musel být film velice působivý, dnes má také hodně, co do sebe, nicméně si myslím, že moderní remake funguje v dnešní době o něco lépe. ()

DHDV

Nedávno jsem se na to díval, a v dnešní době přidává atmosféru starý styl točení a starý druh filmu. ()

Hapretor

Bohužel! Kaji se, ale dávám jen tři *. Říkám to nerad, leč upřímně - více se mi líbil remake (2006). Tohle mi přišlo málo úderné, šokující, méně svižné. Ovšem kdybych tento film viděl jako první, je to nejspíš naopak. Atmosféra dobrá, to jo. Jen ten Gregory Pecka mi přišel takový utahaný. ()

Ham.and.eggs

Souhlas s komentářem od "Matty" s tim dodatkem, že jsem se dlouho těšil, až si tehle film pustim při setmění - výsledek ovšem byl pouze ten, že zhruba polovina filmu byla tak "silná", až jsem u toho usnul a dokoukal ho druhý den. Hudba působivá, děj velmi líný a hororová atmosféra jen občas vystrčila růžky. Gregory Peck zahrál výborně...nic víc, nic míň... ()

Ben Nevis

Viděla jsem to poprvé jako dítě na polském nočním kině a i když s opakováním už atmosféra není taková hororová, stále tento film v rámci žánru nic nepřekonalo. ()

Rami

Vcelku povedený horor - skvělá atmosféra, dobří herci, skvělá hudba. Abych ale mohl dát plných 5 hvězdiček, nesmělo by se v příběhu objevit pár nelogičností (jde mi především o konečnou scénu - pozor spojler - kdy Peck vyjíždí z domu a policie si rázem usmyslí, že ho musí pronásledovat a nejlépe zastřelit). ()

MickeyStuma

Nejděsivější hororový snímek na satanské téma, jaký kdy vznikl. Jeho hrůzné a brutální scény jen tak z hlavy nevymizí. To vše podporuje výborný scénář, vynikající hudba a nadmíru skvělé herecké výkony, kterým dominuje Gregory Peck. Atmosféra je zkrátka nepřekonatelná. Mrazení v zádech vyvolává snad každá scéna. Po shlédnutí celého snímku v temné místnosti za absolutního ticha si každý hned rozmyslí jít následovně v noci kolem hřbitova či kostela, zvlášť pokud se na obloze začne blýskat a hřmít. Tohle je klasika, která si rozhodně zaslouží uznání. ()

MikeeTheory

Tak mě nějak tyto hororové klasiky míjí. Uznávám, že na vytknutí je toho tady pramálo. Herci jsou skvělí, režie výborná, kamera je taky špičková ... ale když já si opravdu horor už dneska představuji trochu jinak. Možná jsem hold čekal hodně a to byla chyba! Komentář k hudbě: Joo, to nad hudbou se ještě teď rozplývám. Jerry Goldsmith byl sakra velkej machr! Z jeho skladeb (zvláště z těch sborových) doslova mrazí. Jeden z nejlepších soundtracků všech dob! ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner