Přichází Satan!

• Velká Británie The Omen (více)

Narodil se v šest hodin, šestého dne šestého měsíce... Britsko-americký film Přichází Satan! režiséra Richarda Donnera patří ke komerčně nejúspěšnějším hororům s okultistickou tematikou, které prožívaly svůj rozmach ve Spojených státech 70. let. Působeni Satana je v Donnerově filmu dáno do souvislosti s politikou: americkému diplomatovi Robertu Thornovi je za podivných okolností podstrčen k adopci chlapec Damien, ve skutečnosti vtělení Antikrista. Po řadě záhadných nehod, jejichž oběťmi jsou lidé odhalující pravou tvář dítěte, vyhledá Thorn v zoufalství kněze, který mu vyjeví, co musí udělat. (Česká televize)

Kathien°

Tak tohle bylo slušný.... Fakt jsem nevěděla, že mě může mrazit u hororu z roku 76. Přesně takhle bych si představovala satana jako malýho fracka. Rodiče samozřejmě nechtěj připustit, aby byl jejich andílek zlej. No a za pochvalu stojí určitě i ta hudba, ta udělala polovinu dojmu. ()

Rodin

Viděl jsem to už mnohokrát, abych si ověřil svůj původní dojem: KONEČNĚ! Konečně opravdový horor, napínavý, s výborným scénářem, kamerou, hudbou a úžasným Gregory Peckem. Tohle mě opravdu velice velmi bavilo. Klobouk dolů před Donnerem. ()

Kariya

Žádná sračka nýbrž velice velice mrazivý superhoror, který je i se svými 85% podhodnocený. Psychologická bomba! Já bych tomu dal tak 95%. ()

dj_kure

Ve své době rozhodně nehorázná bomba. V dnešní době už bohužel film kromě scénáře dovedeného skoro k dokonalosti nemá co nabídnout. Hudba je v jednu chvíli naprosto skvělá, děsivá a v druhou (pohled na psa během oslavy narozenin) šíleně nevkusná až komická. Věru zvláštní to film který bohužel dnešní horory neberou jako vzor příběhu nýbrž jako vzor nechutností (letící hlava musela tehdá vyvolat fakt amoky, protože by se za takový záběr nemuselo stydět ani lecjaké dnešní béčko). Sice tam byla jen jedna, ale dneska jich je v teen hororech víc než herců. Dnešní mladý obyčejný člověk namlsaný perfektními zvukovými a vizuálními efekty prostě podle mne nedokáže tuhle klasiku dostatečně docenit. 75% ()

dewil21

Takhle si představuji kvalitní horor! Je vůbec první, který jsem viděla a to značně ovlivnilo mé hodnocení těch dalších. Perfektní Gregory Peck a nejděsivější dítě, jaké kdy filmové plátno zaznamenalo + strhující výkony dalších herců, to vše zručně natočené, podbarvené dechberoucí hudbou... I dnes mi běhá mráz po zádech! ()

dannyd14

Bravúrne zvládnuté. Na rozdiel od exorcistu sa vonkajšia démonická sila nezobrazuje priamo a keď začne v búrlivých scénach do toho hrať ešte aj búrlivá hudba, rozprúdi to divákove zmysly len v dobrom. ()

Knor

Rozhodně velmi mrazivý zážitek. Rozjezd je pravda delší, ale zbytek filmu šlape na jedničku. Temná atmosféra s vychytanou hudbou mi naháněla husinu a od scény na hřbitově jsem byl napnutej jak pružina. Jednoznačně vynikající hororová klasika s moji oblíbenou tématikou. ()

beso74

Takmer dokonalý príbeh o večnom boji síl dobra a zla, v ktorom Gregory Peck musí navyše zvládnuť aj boj so svojimi pochybnosťami a súcitom. Skvelá hudba, hrozivá a skľučujúca predestinácia osudu väčšiny postáv a pozvoľna gradujúci dej a množstvo nezodpovedaných otázok, ktoré ostanú uhniezdené v hlave aj dlho po záverečných titulkoch. Jedinou škvrnou na tomto filme je pokus o remake z roku 2006. ()

chlebo

Celkom sympatický malý nesympatický americký kokot, ale určite nie Satan. Keď si trošku zafilozofujem, čo ja k smrti rád, prídem na to, že ten fracek sa, až na niektoré tie podivné úmrtia v jeho okolí nijak nevymyká štandardu. Nie žeby som sa nepobavil alebo nedajSatan nudil, ale viac jak tri proste ne. Satanov príchod mi neprišiel zas tak výnimočný, aby stál za pomaly 85 percent. Takže summa summarum - solídny hororík, ktorý nefunguje ako anestetikum , ale zas nie výnimočný tak, ako ho tu niektorí nadhodnocujú. ()

MindTuber

Zfilmované zlo! A jeden z nejlepších hororů vůbec. Tenhle film si nálepku kultovní bezpochyby zaslouží, protože je ukázkou toho, jak se dá natočit kvalitní mysteriózní horor plný napětí a sugestivní tísnivosti a to jen za pomoci dobrého scénáře, hereckých výkonů a dokonalé hudby. Filmová škola v plné démonické parádě, která strká do kapsy i svého kultovního brášku (Vymítač ďábla). Takže zapomeňte na digitální bubáky, potoky krve z gorů nebo lekačky z duchařin. Zamkněte se v pokoji a pusťte si Přichází Satan! Možná pak jako já nebudete moci vyhnat ze své hlavy ten ďábelský chorál... Sanguis minimus corpus edimus... ()

movemat

Obesenie a dekapitácia sú najvýraznejšími momentami filmu. Zvyšok je len naťahovaná nuda. V rámci 70-kového "súboja" dvoch najväčších démonskych kultovín, t.j. tohto filmu a Exorcistu, uprednostňujem Exorcistu. Z neho miestami naozaj mrazilo. Z tohto len klipkali oči. ()

Rattlehead

Naprosto dokonalé! Nikdy nezapomenu, jak mocně na mě tento film zapůsobil, když jsem jej viděl poprvé v nějakých sedmnácti letech. Výborné po všech stránkách, bez slabší scénky, s výtečnou gradací - láska na celý život. ()

Marat

Snad nejlepší satanické zpracování horroru. Děj nepokulhává ani vteřinku, drží diváka v napětí. Tento film je skutečně originální a od chvíle, jak se na začátku filmu oběsí služebná, tak jsem hned tušil, že tento film bude patřit mezi mé oblíbené:-) ()

zly.dvojce

Co se týče samotného filmu, vše podstatné už bylo řečeno. Pro mne osobně je to naprosto atmosférická záležitost, která nemá výraznější konkurence ani v Exorcistovi, ze které čiší ten nejsilnější z podvědomých strachů. Jasných pět hvězdiček. A vyprošuji si, aby na ČSFD měli účet a dokonce tu drzost hodnotit tento film (navíc odpadem) smradi typu lift666, který má mezi nejoblíbenějšími filmy House of Wax s Paris Hilton a dá tomu pět hvězdiček. Takže ty smrade, jestli mne budeš moc vytáčet, tak si tě najdu, dotáhnu tě v noci na opuštěný židovský hřbitov kousek od mého města a tam tě přivážu na nejbližší hrob a do rána ti tam nechám zaplýho Omena, až se z toho zesereš až za ušima. ()

Lumpus

Nevím ale jsem zde asi jediný kdo viděl první remake a pak až tuto klasiku. Řeknu to ale na rovinu tak jak si to myslím: Remake se mi zdá lepší a více děsivější než jeho předchůdce. Jen už když si vezmete Damiena,v remake vypadá kluk opravdu jako ďábel a největší zločin, zde je to andílek. A podobných přirovnání mě napadá více...............remake je temnější a ůděsnější! Tady bych vyzvednul jen výkon Gregoryho Pecka ()

Mr.Roman

Ako prvý som videl remake z roku 2006. Ten ničím neoslnil, ani neurazil a tak som si sľuboval od originálu väčšiu dávku napätia, hrôzy a celkovej atmosféry, ktorá remaku chýbala.. no na moje (nemilé) prekvapenie, som sa dočkal takmer toho istého - postavy, ktorých smrť mi bola ukradnutá, hoci zahrané kvalitnými hercami a atmosféry (síce podkreslenej kvalitnou hudbou) ktorá vo mne pocit strachu nenavodila ani raz za celý film a to je veľké mínus pre snímok, ktorý na ňom stavia. Aspoň ten malý harant bol uveriteľnejší a mohol dostať viac priestoru. ()

snakepit

Pri pohľade na filmy ako The Exorcist, The Thing alebo The Shining sa človek jednoducho musí zamyslieť nad tým, kde nastala chyba, že takéto žánrové klasiky jednoducho vymreli a vystriedali ich lacné teenagerské vyvražďovačky. The Omen je taktiež skvelý príklad takejto žánrovky, kde sa viac ako na litre preliatej krvi dbá na vytvorenie pôsobivej atmosféry, ktorá nepoľavuje až do záverečných titulkov. Jedine ten Damien mohol byť trošku hrôzostrašnejší, vo filme to vypadalo ako všetky "nešťastné náhody" išli mimo neho. Každopádne sa však jedná o nadpriemerné dielo, ktoré si miesto medzi najlepšími horormi jednoznačne zaslúži. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner