Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

TheTrox

Tak a je to tady, počtvrté ... jako vždy, Ghostface je zpět ve městě Woodsboro. Samozřejmě hned se snaží zabít Sidney a její známé, k tomu vše popletené, přeházené. Postavy dělají docela blbosti ( vědí o vrahu, který je venku a stejnak jdou otevřít dveře, a zamykání dveří v takovéto chvíli jim taky nic neříká) Pro mne naprosté nic. Dávám alespoň jednu hvězdičku za snahu režie udělat z toho alespoň "dobrý" horor.Celkové hodnocení: 20% ()

Chundys

Jelikož už si moc nepamatuji ostatní Vřískoty, tak komentuji jen tento! Dlouho jsem se rozhodoval jestli 3 nebo 4! Nakonec 4 vyhrála! Pravda sice jsem se ani jednou nelekl, ale to jsem se nelekl ani u předešlých tří dílů! Líbilo se mi herecké obsazení a celkem dost mě překvapil konec! To jsem fakt nečekal! Někdy je to jasné hned, ale tady prostě ne! ()

KOZEL84

První dvě třetiny sou jen těžká opakovačka (nejen) třikrát viděného a monotónní řezničinu zachrańuje kopa známých a sexy ksichtů.Poslední třetina se pak fakt vytáhne a chce se mi říct,že lépe dopadnout nemohla.Jenže ona mohla.Jo,zničený náběh na další serii pojatou z opačné strany fakt zamrzí,ale dejme tomu,že odhalení řezníka i jeho hlášky (''nemusíš umět vůbec nic''-obzvlášt' u nás to kvete-kdejaké lejno je celebrita) a ta pravá nálož odkazů (na sebe) potěšila hodně.Já mám Vřískání rád a takhle-minimálně dobře,bych to od čtverky nečekal. ()

chelsea17

Halloween, Pátek třináctého a ted i Vřískot. Proč se furt musejí dělat další a další pokračování všech populárních hororů ? Jediný smysl to má a to hrabivost ... Každý z těchto novějších filmů skončil tragicky a Vřískot není žádná vyjímka. Nechápu čeho tím chtěl Craven dosáhnout, akorát ukázal jak jsou jeho díla čím dál horší a už vůbec to není mistr hororu. Tohle čtvrté pokračování nenabídlo nic nového, nemělo to žádné napětí, vše bylo takové umělé a výkony herců nevěrohodné. Navíc konec byl něco neskutečnýho, nechápu kolikrát ještě každý vstane a udělá tamto a todlecto ... Pro mě zklamání, ale ne obrovské, jelikož jsem to čekal. ()

theSaint

Má předtucha se vyplnila- stejně jednoduché, jako všechny předchozí díly. První díl možná přišel ve správnou dobu a skutečně změnil vnímání hororu na jinou úroveň, ale to samé prostě nemůže fungovat i o 15let později. Pro můj vkus až příliš konstantní s minulostí, zázračná nostalgie mě nepřepadla, naopak, byl jsem zklamán, že tvůrci nevymysleli nové pojetí. Předvídatelné, tak hrooozně předvídatelné, tudíž... nezáživné! Pro současného diváka, který očekává trochu originality a doufá v příjemnou změnu, vzhledem k předchozím dílům, to musí být nedostačující. ()

sNeDy

A stačilo. :) Jasně, Vřískot nenudil, na to je ve scénáři až moc černého humoru a v obsazení až moc sranda herců a pěkných hereček. Ale za měsíc si pravděpodobně nevzpomenu, jestli jsem už poslední Vřískání viděl. Aneb old-school čtvrtý díl série, která před sedmnácti lety udala nový směr hororům. :) ()

TuT

Po dlouhé době jsem se podíval na horor a docela dobré, až na tu předvídatelost. Přišlo mi, že se film snaží divákovi vnutit o kom si má myslet, že je vrah, aby nakonec byl překvapen tím kdo vrahem ve skutečnosti je. ()

R4kosn1k

rozhodně lepší než trojka :), krvavější..., tajemnější, překvapivější. No přece jenom do hororu, u kterého se klepu strachy to má daleko.... ()

Silencia90

Neměla jsem z filmu ten správný "vřískoťácký" pocit, jenže musíte omluvit mé subjektivní hodnocení, protože já tuhle sérii prostě miluju. Byl to můj první horor, někdy na základce. A je to také ten pravý "typický" horor. Člověk v masce vraždí lidi z nějakého určitého důvodu, než jen pro zábavu. Nic víc, nic míň. Takhle má vypadat správný horor. A za tím si stojím. Až se na to kouknu znova a v klidu, určitě se o správnosti hodnocení zase přesvědčím. (Btw. Předchozí díly se Sidney jako obětí jsou asi o maličko lepší, ale identita vraha mě nakonec fakt překvapila.) ()

Tred2

Velmi milé překvapení. Craven sebral všechny herce a herečky, kteří mu padli do oka a pod svojí neuvěřitelně naspeedovanou režií je zvládl táhnout celou stopáž filmu. Film je chytrý, zábavný, poměrně inteligentní a plný filmových odkazů - tak, jak by "správný Vřískot" měl být. Bohužel je faktem, že Vřískot dneska už moc netáhne, což je docela v případě tohoto dílka škoda. PS: Použít daného herce/herečku jako vraha byl určitě zajímavý krok. ()

Mallyyy

Hned po jedničce nejlepší díl. Docela jsem hádal, kdo bude vrah a neuhodl jsem. Opět krásné herečky tu jsou (Neve, Cox, Emma i Hayden)... ()

Shamusss

Nemohu uvěřit relativně vysokému hodnocení téhle sračky (v době kdy tohle píšu má film rating 63%). Pochopil bych to, kdyby ve snímku ukázala Emma Roberts kozy, ale vzhledem, k tomu, že se tohoto nadpozemského zážitku nedočkáme, nechápu proč byli uživatelé k téhle vyčpělé blbosti tak štědří. Film se snaží parodovat sám sebe, což nemůže v malé míře vadit, ale tohle už je moc. Chybí nějaký rozumný a smysluplný motiv hlavního vraha (pokud může být masové vraždění smysluplné). Počet mrtvol zbytečně velký a nereálné chování obětí při zabíjení je u série Vřískot už trademarkem. Ne. Tohle se opravdu nedá nijak rozumně ohodnotit. Správně - jedna hvězda za Emmu. ()

Gastovski

Oproti předchozím dílům je tu větší porce prdelí, střev a krve. Vše ostatní je stará písnička. Jenomže je stará, dobrá a pohodová. Prostě oddychovka, která si na nic nehraje a rád se na ní, spolu s předchozími díly, kouknu i v budoucnu. ()

Matli

O maličko lepší než trojka, ale stále si Vřískot jede svojí lajnu průměrnosti, ono to ani jinak nejde. Je fajn, že tam jsou i po takové době stejní herci + dost známých seriálových herců. A vraha jsem uhodl na začátku jen z poloviny :-) 62% ()

Aurus

Za mě je Vřískot 4 nejlepší díl série Vřískot. Příběh je nejlepší ze všech dílů. Postavy jsou sympatycké a dobré. Skvělá hudba zde samozřejmě nechybí. Tenhle film žádanou chybu nemá. Film má 63% nezaslouženě, zaslouží si 80%. Za mě 8,5/10. ()

Wolvie

Promiňte,vím že nadhodnocuju.Ale osobně považuji první díl Vřískotu za jeden z nejvýznamnějších hororových filmů všech dob,dvojku za velmi rafinovanou parodii na překombinované sequely a trojku za možná zprůměrované,ale přesto relativně důstojné zakončení trilogie.A čtvrtý díl dělá pro hororový žánr druhé dekády 21. století totéž,co jednička pro polovinu 90. let.Sofistikované žánrové cvičení,kterému nechybí nadhled,napětí a hlavně inteligence.Na film jsem se strašně těšil,ale zároveň se obával,že z něj bude zklamání roku.Nestalo se a Wes Craven nám předložil nejlepší horor za posledních několik let.Film,který definuje žánr znovu na hodně dlouho dopředu.Moje radost z poctivé žánrové práce v záplavě všech těch Sawů a Paranormal Activity je nezměrná,proto těch přehnaných,upřímných a nadšených pět hvězdiček. ()

kostej_

Do původního jednoduchého schématu byly přidány vtípky (ale opravdu jen pár, aby se neřeklo), jednak protože to dneska frčí (Piranha, severské horrory), jednak by bez nich film byl jako vystřižený z devadesátých let. Vřískot 4 je tak slabý (žádný gore, žádné nudity, žádné promyšlené vraždy), že to obvyklého diváka horrorů nijak zvlášť nepobaví, na druhou stranu průměrného diváka to neodežene, a co víc, obvyklé rádobychytré řeči o "žánru" dají naivnímu diváku pocit horrorového matadora. Jediné, co film drží nad vodou, je detektivní tipování, kdo se tentokrát skrývá pod maskou. 5/10 ()

SidneyP

Upozorňuju, že článek obsahuje spoilery! Zhodnotím to, co bylo ve filmu, takže čtení dalšího řádku je jen na vaše nebezpečí. Vraždy - Pokud jste fanoušci trilogie, tak víte, že vraždy byly propracované (oběšení, shození z balkónu, zachytnutí o garážová vrata,...) a měly svůj smysl. Právě proto jsem se divil, že např. úvodní sekvence, kdy nás vždycky vrah překvapil svou krutostí a oddaností udělat úplně cokoliv, byla tady obsazena jako sunar pro dětičky. Nějaké bodnutí do ramínka dneska už nikoho nedostane. Ale nejen ta úvodní vražda, ale i ostatní stály vyloženě za prd. Nemělo to žádný efekt, žádný takový ten podtext nějaké hrubosti, prostě pořád se jen tak uměle bodalo, až jsem si myslel, že vrah je na baterky, když neumí nic lepšího. Jen u jedné vraždy šla vidět pořádná jatka, ale dojem z celýho filmu mi jedna oběť nenapraví, že jo. Vrah - Musím uznat, že tentokrát jsem mohl hádat jak chtěl, ale opravdu bych na hlavního záporáka nepřišel. Bylo to to pravé ořechové, ten moment překvapení tam rozhodně byl. A až mě z toho zamrazilo, jak jsem z toho byl padlej. Ovšem, motivy k celému tomu vraždění jsou více než jen trošku ubohé. A ještě něco: Vrah nemůže být ženská, která váží šedesát kilo i s postelí a kluk, kterej je vyschlej jak tyčka a kterej je skoro bez síly. Vtip - Ten má čtyřka rozhodně na rozdávání. Ať už se jedná o další hororové žánry posledních let (Saw 4 - "Není to horor, jde jen o trhání masa, fuj!"), nebo prostě i parodování sebe sama (Stab 8 - Robert Rodriguez), Williamson pořád ví, jak diváky zaujmout a pobavit. V některých pasážích jsem si ale trochu připadal jak ve Scary Movie... A to není dobře, protože když se u hororu smějete absolutní blbostí vraha (ale nejen jeho, že Dewey?!), tak tu bude asi něco špatně. /// No, co říct závěrem? Nové desetiletí opravdu nabízí úplně jiný typ vražd a hlavně plno vtipných a sarkastických momentů, u kterého si někteří budou připadat jako doma. Pokud bych to měl přirovnat, čtverka rozhodně přesahuje kvality dílu třetího, v některých místech (ikdyž je jich prachbídně málo) i druhého, ale na první díl nemá ani po kotníky (celkem bych se divil, kdyby ano). Sidney na konci řekla jednu moudrou větu: "Neser se do originálu!" A já souhlasím. Originál je totiž jen jeden a čtyřka mi bohužel nenabízí takové obzory jako její starší předchůdci. 65%. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky