Vřískot 4

Vreskot 4

Scream 4

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

"What´s your favorite scary movie?" "Shut the fuck up!!!" Vyše hodiny v podstate nudná, skrz-naskrz priemerná vreskotovka s nezaujímavými postavami a pramálo využitým "postmoderným" potenciálom. Vtipné to veľmi nie je, o napätí nemôže byť ani reči, ba ani to gore (mimoriadne šťavnaté, aj na črevá dôjde) vôbec nebolí. Lenže potom Wes a hlavne Kevin prehodia výhybku a vytasia fantastické finále s VEĽMI prekvapujúcim odhalením vraha a intenzívnym masakrom. Keby bol celý film na takej úrovni ako posledná polhodina, bolo by to za plný počet ako legendárna a už asi navždy nedostihnuteľná jednotka. 7/10(27.4.2011)

• LIVINGDEAD

Přesto, že byl docela zajímavý konec, 90% filmu jsem se totálně nudil. Film SCREAM IV je pro mne velkým zklamáním. A to jsem se musel na film podívat 2x, neboť při prvním sledování jsem spal. 20%(31.7.2011)

• PinokKio

Neoslovil mne už první Vřískot, natož jeho další pokračování. Asi je to tím, že hororová pravidla mi jsou cizí a zjištění, že vrahem tady může být v podstatě kdokoliv, mě staví do role pouhého vychutnávače zakrvácených vřeštících teenagerek.(4.12.2011)

Ti starší by měli vědět, že tolik očekávaná hororová komedie navazuje na původní trilogii Vřískot (z let od 1996 do 2000). Původní trilogie promítala popkulturní svět, v němž postavy viděli tuny hororu a znali všechna "pravidla" o maskovaných zabijácích. Nyní se scenárista Kevin Williamson a režisér Wes Craven snaží přizpůsobit sérii i pro tu "technologicky chytřejší" generaci. Veteránka křiku Neve Campbell, Courteney Cox a David Arquette se vžívají opět do svých původních rolí, které doplňuje mladá a sexy krev (panny už nejsou v módě). Stejně jako u předchozích filmů, můžete očekávat spoustu ironické humoru, krve, gore, sprostých slov a sexuálních narážek.(13.4.2011)

Je to takové ušmudlané 5 hvězdičkové hodnocení, protože nedostatků a chyb v tomto díle je požehnaně a čímkoliv se toto pokračování dá odstřelit, ale vem to čert... bavil jsem se u této vyvražďovačky s parody prvky přímo královsky. V mých očí nejlepší díl série a navíc kvůli obsazení také nejvíc sexy… mé hodnocení 4,5 hvězdičky…(31.7.2011)