Vřískot 4

Vreskot 4

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

,,HALÓ, KDO JE TAM?“…,,POSLEDNÍ ČLOVĚK, KTERÝHO UVIDÍŠ NAŽIVU“..... /// Nejsou tady mimozemšťani, zombíci, ani duchové asijských holčiček. Jen hloupý blondsky s velkýma kozama. A mají zábavnou roli! (,,Na člověku s nožem, který zapichuje lidi je něco opravdového“.) TO SE FAKT MŮŽE STÁT. Duch teen hororů žije. A je zábavnej! Líbí se mi tempo i styl. Nostalgická atmosféra je přebíjena novými ,,zážitky“ a Woodsboro se vylidňuje. Vřískot (4) nechce ani tak strašit jako bavit. Holky (i kluci) si stupidně chodí pro smrt, protože tak je to správné (tak to má byt). JAK TI DRŽEJ STEHY? Jako ve filmu. Dobrá práce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím podle jakých pravidel přežívají policajti ve filmech. 2.) Zjistím, jestli se dá zastavit krvácení z bodné rány do čela. 3.) Rád řeším hororový kvízy. 4.) Toužím po tom stát se hrdinou. 5.) Thx za titulky ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(20.7.2011)

Čtvrté píchání silikonových barbín dvaceticentimetrovým žabikuchem je, až na dynamické vyvrcholení, unylým pokusem vetchého starce o znovuztopoření jeho dávno zvadlých ambicí. Následkem je pouze předávkování viagrou a tenisový loket režiséra a na světě je další sériová Cravina. Ač se Wes snaží vřískat sebevíc, žánrová vyčpělost a zoufalé vykrádání sebe sama jsou znát v každém zaboření čepele do sexy těl tupých, šestnáctiletých figurantek, které se v "hereckých" rychlokurzech bezesporu naučily daleko lépe předstírat orgasmus, než vlastní smrt. A moc tomu nepomůže ani exhumace těch několika "přeživších" ze staré gardy. Napatlat takové Courtney Cocks obličej natolik, aby vzhledem unikla blížící se padesátce, muselo stát minimálně kamion botoxu a smrt únavou několika balzamovačů a výsledek je natolik rozpačitý, že jeden místy žasne, jak nenuceně se povedlo z teenagerské vybíjené udělat zombie flick.(20.7.2011)

Craven vrátil sérii dôstojnosť. Je síce pravda, že som sa miestami v deji strácal a bolo by asi lepšie nabudúce pozrieť si celú sériu spätne ešte raz, pretože je v nej neskutočné množstvo odkazov na predchádzajúce diely. Inak som mal z toho celkom dobrý pocit, film má hlavu aj pätu, má zaujímavú zápletku, je plný zvratov, zábavných okamihov, ktoré však nezhadzujú film do lacnej frašky a celý dej je pomerne inteligentne poprepájaný. Rovnako odhalenie vraha je asi najlepšie od prvej časti. Takž spokojnosť, ale prikláňam sa k názoru, že táto časť by mohla byť definitívne poslednou. 75%.(30.9.2011)

How meta can you get? Jako rozloučení s fenoménem Vřískotu i slasheru vůbec je to pořád moc fajn.(22.2.2015)

• PinokKio

Neoslovil mne už první Vřískot, natož jeho další pokračování. Asi je to tím, že hororová pravidla mi jsou cizí a zjištění, že vrahem tady může být v podstatě kdokoliv, mě staví do role pouhého vychutnávače zakrvácených vřeštících teenagerek.(4.12.2011)

• - Původně měl mít film premiéru v říjnu 2010, kvůli zpožděnému scénáři se posunula až na duben 2011. (StrYke)

• - Původně se s čtvrtým dílem příliš nepočítalo, ale když se začalo mluvit o novém Vřískotu, padaly návrhy na restart. Naléhání fanoušků trilogie na přímé pokračování však nakonec všechny strany přesvědčilo. (darek kartac)

• - Scéna, kdy Kirby (Hayden Panettiere) řekne, že její nejoblíbenější horor je Bambi (1942), odkazuje na druhý díl, kde Randy (Jamie Kennedy) odpoví na tu samou otázku "Showgirls (1995). (SidneyP)