Vřískot 4

Vreskot 4

Scream 4

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

Těšení bylo veliké... a jestli mi z toho udělají novou trilogii, tak budu rozhodně spokojená. Ještě mi to tak úplně neslehlo, ale to přijde. Úvodní nápad skvělý, kočky jako Shenae Grimes, Anna Paquin a Kristen Bell velice potěšily. Ať žije Stabthon, zejména návaznost mezi filmy Stab 6 a 7 :))) Bohužel, velice postrádám kouzlo vztahu mezi Gale a Deweyem, vývoj jejich manželství v posledních deseti letech by si zasloužil minimálně dílčí rekapitulaci. Stejně tak prostřídání mediálních rolí Gale a Sidney (hodil by se i odkaz na Coxové účinkování v Dirtu, seriálu, který sleduje totožné téma jako Scream 4 a částečně jako Hellraiser 8). Ale podobná propast vznikla už mezi Dvojkou a Trojkou, takže na tohle zaškobrtnutí snad brzy zapomenu. Ale byla bych radši, kdyby taky nechyběl důraz na technologické zaostání v kontrastu dospělých a středoškoláků na maloměstě, vzhledem k tomu, jak velké je to téma pro celý film. Eventuálně bych přivítala hrátky mezi nápadnou podobností Heather Graham, která hrála Casey v prvním Stabu, a Marley Shelton, ale to už bych chtěla zřejmě příliš mnoho. A vůbec bych uvítala více k samotné kolekci Stabů, když už tu Jedničku dělal Rodriguez, což se ještě v roce 1997 nevědělo ;) Z nové mládeže pak skvěle zaválela Hayden Panettiere a dočkala se vlastní narážky na seriál Heroes (a naštěstí tak zcela potlačila emaře Rory Culkina). Takže vlastně to nejhorší mají na svědomí již tradičně české zdementňující titulky, které nepočítají s tím, že Vřískoty jsou filmy pro pokročilé diváky. O jejich gramatice ani nemluvě.(15.4.2011)

Nikoli revoluce, ale evoluce. Duo Craven / Williamson se vrací v plné síle a servírují dost možná druhý nejlepší díl série. Ohromné množství odkazů a chytrých žánrových odboček, sympatické mladé maso, bezpočet vypointovaných dialogů, skvěle rozehraná (a dokonale logická!) hra na vraha a k tomu dravá režie, kterou sedmdesátiletý Craven ukazuje záda všem mladým snaživým klipařům. Vřískot 4 je nejlepší ukázkou toho, jak vypadá perfektní žánrový film, pokud mu scénář napíše znalec, který jim žije. Pro neznalé lehký nadprůměr, pro zkušené na hranici filmového orgasmu. Více zde.(13.4.2011)

,,HALÓ, KDO JE TAM?“…,,POSLEDNÍ ČLOVĚK, KTERÝHO UVIDÍŠ NAŽIVU“..... /// Nejsou tady mimozemšťani, zombíci, ani duchové asijských holčiček. Jen hloupý blondsky s velkýma kozama. A mají zábavnou roli! (,,Na člověku s nožem, který zapichuje lidi je něco opravdového“.) TO SE FAKT MŮŽE STÁT. Duch teen hororů žije. A je zábavnej! Líbí se mi tempo i styl. Nostalgická atmosféra je přebíjena novými ,,zážitky“ a Woodsboro se vylidňuje. Vřískot (4) nechce ani tak strašit jako bavit. Holky (i kluci) si stupidně chodí pro smrt, protože tak je to správné (tak to má byt). JAK TI DRŽEJ STEHY? Jako ve filmu. Dobrá práce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím podle jakých pravidel přežívají policajti ve filmech. 2.) Zjistím, jestli se dá zastavit krvácení z bodné rány do čela. 3.) Rád řeším hororový kvízy. 4.) Toužím po tom stát se hrdinou. 5.) Thx za titulky ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(20.7.2011)

Proč má ode mě Čtyřka tři hvězdy, když až do teď to tahle moje gulty pleasure série táhla na čtyřkách? Protože se Wes málo věnuje původním hrdinům - a právě v těch přece spočívá největší síla série. Navíc konec mohl být vážně chytrý a nabídnout zajímavé verze pro pokračování, kdyby film skončil o dvě minuty dřív. Škoda. Nejsem zhrzený a docela jsem si to užil, ale šlo z toho vymáčknout o tolik víc!(20.4.2011)

Čtvrté píchání silikonových barbín dvaceticentimetrovým žabikuchem je, až na dynamické vyvrcholení, unylým pokusem vetchého starce o znovuztopoření jeho dávno zvadlých ambicí. Následkem je pouze předávkování viagrou a tenisový loket režiséra a na světě je další sériová Cravina. Ač se Wes snaží vřískat sebevíc, žánrová vyčpělost a zoufalé vykrádání sebe sama jsou znát v každém zaboření čepele do sexy těl tupých, šestnáctiletých figurantek, které se v "hereckých" rychlokurzech bezesporu naučily daleko lépe předstírat orgasmus, než vlastní smrt. A moc tomu nepomůže ani exhumace těch několika "přeživších" ze staré gardy. Napatlat takové Courtney Cocks obličej natolik, aby vzhledem unikla blížící se padesátce, muselo stát minimálně kamion botoxu a smrt únavou několika balzamovačů a výsledek je natolik rozpačitý, že jeden místy žasne, jak nenuceně se povedlo z teenagerské vybíjené udělat zombie flick.(20.7.2011)