Vřískot 4

Scream 4

Vreskot 4

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

Končit se má v nejlepším a to Wes Craven splnil. Velice působivá scéna Emmy Roberts a její masochistické záběry (scéna s nožem do ramene byla vynikající), velmi pozoruhodná postava Courteney Cox! Jako celek SCREAM 4 má skvěle propletený děj, který se rozsukoval v divákově myšlence v celé kráse, ale působivý závěr nepomůže první polovině (v té se Lucio Fulci jen v záhrobí nudí). Ani jediná důvěřivá postava mezi vyšetřovateli zákona, kde to zachraňoval Cox - škoda. Litry krve, střeva bijící do očí, všechno ve stopách prvního dílu - prostě tak jak to máme rádi.(7.3.2012)

• LIVINGDEAD

Přesto, že byl docela zajímavý konec, 90% filmu jsem se totálně nudil. Film SCREAM IV je pro mne velkým zklamáním. A to jsem se musel na film podívat 2x, neboť při prvním sledování jsem spal. 20%(31.7.2011)

Ve městečku Woodsboro se za hysterického vřískotu kuchá krásná mládež. Zase.. Marný pokus o vdechnutí života do žánru teenage slasherů za pomoci moderních komunikačních technologií a Williamsonova derivátu předchozích dílů přecpáného hrátky s hororovými klišé. Občas jsem koukl na loudající se čas na DVD a spřádal plán, že jestli se Wesley C-havran rozhodne pro další odvar, připíchnu mu na čelo dranžírákem jemu dobře známý vzkaz:„Don´t fuck with the original!“ a to nejen proto, že Ghostface v mých očích už dávno patří do svérázného univerzu Wayans Brüder. Ve smyslu toho, co říkal šerif Dewey - dříve vážná věc, nyní už jen vtip a já podotýkám, že hodně ohraný..(2.12.2011)

Dost dlho som nevidel prve 3 casti, ale myslim si, ze v mnohych scenach mi pripominala tato cast prave jednotku a co sa tyka kvality, tak sa jej prinajmensom vyrovnala. Napätie bolo skvele, cely film som tipoval, kto by mohol byt vrahom, samozrejme po tom, ako som to zistil som do cierneho teda netrafil, takze treba sa nechat len prekvapit, ale som rad, ze sa tvorcom podarilo natocit skvele pokracovanie. Pred premierou filmu som mal obavy, ci to nebude scenaristicky dost pokazene, ale bol som milo prekvapeny, ako sa to vsetko snazilo pripomenut jednotku vratane zaveru, ale aj tak to dopadlo inak. _________ Neve Campbell - (Sidney Prescott) +++ Alison Brie - (Rebecca Walters) +++ David Arquette - (Dewey Riley) +++ Courteney Cox - (Gale Weathers-Riley) +++ Anna Paquin - (Rachel Barnes) +++ Kristen Bell - (Chloe Patterson) +++ Lucy Hale - (Sherrie Blake) +++ Roger Jackson - (Hlas) +++ Shenae Grimes - (Trudie Jennings) +++ Dane Farwell - (Ghostface) +++ Emma Roberts - (Jill Roberts) +++ Rory Culkin - (Charlie Walker) +++ Mary McDonnell - (Kate Roberts) +++ Heather Graham - (Casey) +++ Produkcia: Wes Crave, Bob & Harvey Weinstein +++(20.11.2011)

"TRAGÉDIE JEDNÉ GENERACE JE ZÁBAVOU PRO TU DALŠÍ." Plně doceněno až na podruhé. Craven a Williamson na to pořád mají a přivádějí sérii do internetového věku. Sidney si měla tu pistoli, co se s ní oháněla ve trojce, nechat.(15.4.2011)