Vřískot 4

Scream 4

Vreskot 4

Horor / Mysteriózní

USA, 2011, 111 min

Máme tu ďalšie, lepšie a kvalitnejšie hororové pokračovanie. Veľmi dobrý a zábavný začiatok filmu strieda masívne vyvražďovanie kadekoho okolo. Keby ale koniec filmu skončil prežitím len Jill, bol by to koniec omnoho lepší, ako ten ktorým to skončilo.(15.8.2011)

• PinokKio

Neoslovil mne už první Vřískot, natož jeho další pokračování. Asi je to tím, že hororová pravidla mi jsou cizí a zjištění, že vrahem tady může být v podstatě kdokoliv, mě staví do role pouhého vychutnávače zakrvácených vřeštících teenagerek.(4.12.2011)

Po ubohém slasheru My Soul To Take jsem Wesovi už prostě nevěřil, že se mu povede důstojný návrat ke slavné vřískající trilogii. Jenže zázraky se asi vážně dějí, Craven to totiž dokázal! Vývoj charakterů tria hlavních hrdinů se za posledních deset let moc nikam neposunul, ale co si budem nalhávat, o to tu ve skutečnosti ani nejde. Jelikož jsme v novém tisíciletí, pravidla všech vyvražďovaček se silně změnila. Nový Vřískot reaguje snad na všechny zásadní události, co se za posledních deset v tomhle žánru objevily. Hrdinové tu rozebírají torture-porn seriál Saw, komentují trapnost remaků a dokonce si sami uvědomují, že jsou v hororovém filmu a chovají se podle toho. Craven opět spojil síly se scénáristou Williamsonem a jde to sakra znát. Jde vidět, že kluci mají svůj žánr v malíčku. Rádi si hrajou, nebojí se experimentovat, a na diváka si přichystali několik překvapení, kterými nejen ortodoxnímu fanouškovi vykouzlí blahodárný úsměv na tváři. Přidalo se na brutalitě, efektivitě (tou trojka hodně strádala) a najít skutečného vraha je opět oříšek, protože podezřelí jsou úplně všichni. Škoda jen, že neměli tvůrci koule na to, ukončit film o něco dřív, čímž by odrovnali naprosto všechny diváky. Přesto velká spokojenost hodná 75 procentům.(15.4.2011)

I keď dávam rovnaké hodnotenie ako jednotke aj dvojke, klasiky mi prišli kvalitnejšie režijne a boli aj hororovejšie (trojku do dnes úspešne ignorujem). Dnes už teenagerské vyvražďovačky veľa vody nenamútia, ale nové mladé osadenstvo a návrat starých známich tvárí potešil a skoro vlastný remake vlastne i ubehol bez väčších problémov i keď tie menšie by sa našli.(1.8.2011)

Posledné slová pred smrťou: "Fuck Bruce Willis" - ten scenár to zabíjal neskutočne, strašne som sa nasmial pri tom :D ...a aj keď som ten film bral s nadhľadom a viac menej som sa na ňom zabával, tak boli momenty, pri ktorých mi prešiel mráz po chrbte, čo bolo na tom celom najlepšie ;)(25.8.2011)