Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

VerenaLord

Propadák roku-opět opakuji, kniha stojí za to, byť je asi nejslabší ze všech čtyř knih. Co se filmu týká, je to tak hrozné, že nenacházím vhodná slova. Kristen zde vypadá jako nadržená a mentálně zaostalá dívka s neustále pootevřenou pusou a vzrušeným dechem. Její výkon se nedá nazvat ani hereckým. Vážně zklamání. Tento díl je zatím kandidát na nejhůř zfilmovaný díl (uvidíme, zda ho neporazí poslední dva díly). Palec dolů za vše krom hudby díky níž dávám jednu hvězdu. ()

Paulusek odpad!

20 minut, o pouhých 20 minut jsem vydržel se koukat na druhý díl serie kde upíři vypadají jako by vylezli na slunce s kůži od Swarovského. Prostě červená knihovna pro dnešní mládež. ()

Jeand´Boa

Toto je film o zapomnění...stále si v něm někdo zapomíná obléct tričko nebo košili...někdo jej zapomněl udělat pořádně a s dávkou alespoň něčeho zajímavého...já jej zapomněl kdysi ohodnotit...což napravím nyní:...nejraději bych na něj zapomněl... ()

ex.it

Líbí se mi scéna, kdy Bella skáče z útesu a pak taky ten napínavý skorozávěr, kdy se Bella snaží Edwardovi zabránit, aby se ukázal na slunci lidem. Ale mimo tyto dvě scény je to vlastně skoro odpad. ()

kersten

Stále nedokážem pochopiť, čo tie pubertálne decká na tomto trápnom filme vidia. Neustále to omieľajú v autobusoch , donekonečna rozprávajú aký je Pattison neodolatelný a podobné kecy. Hanbím sa za to že som tento film vôbec videla. Jedna hviezda za snahu dačo takéto vôbec natočiť a že som to vydržala dopozerať až do konca. Fuj. ()

HappyDeath

"Jsem jen člověk....jen nicka..." To je mi alespoň myšlenka panečku :-) Taková ta novodobá klasika typu Romeo a Julie okořeněná o upíry a vlkodlaky aneb to co chce dnešní doba ne? Slečny mají asi radost ale já jsem na tom neshledal nic úža ani super. A ponaučení? Když mám problém tak uteču a když přijdu o svou lásku tak se zabiju... Jednu STAR za celkovou stylizaci, kameru a ty souboje, ty opravdu nebyly špatně udělané, ale film není jen o efektech. ()

UniqueNett

Nejnudnější díl ze všech. Jakob mě fakt nebere. Nechce se mi to házet do opadu ale zase nevím, za co bych měla dát aspoň jednu hvězdu. Nechávám bez hodnocení. Radši. ()

tomik99

Pokračování si vzal na starost konečně mužský režisér Chris Weitz, který dal Twilightu novou šťávu, ale i tak z hrozného materiálu neuděláte dobrý film. Problém je opět scénář, který nenabízí nic zajímavého a ty dvě hodiny v kině vám přijdou sakra dlouhý. Efekty se od minulého dílu dost zlepšili, stejně tak kostýmy s hudbou. To je ale jediné, co můžu na pokračování pochválit. O hrozném příběhu už jsem mluvil, teď už nefunguje ani romantika, což bylo jediné eso minulého dílu. Všechny romantické scény jsou prkenní a vyzní až směšně. Bella svou posedlostí Edwardem je doslova nesnesitelná, samotný Edward naštěstí ve filmu moc není, ale když už se ukáže, máte chuť mu dát pár facek, aby se probral a začal něco hrát. Svalnatý Jacob dostává sice hodně prostoru, ale o svých hereckých schopnostech mě nepřesvědčil. Sečteno, podtrženo. Jedná se zkrátka o film, ve kterém se nic nestane a který stojí za kulový. Posledních 15 minut je rozhodně nejlepších, máte chvilku pocit, že jste aspoň v upířím světě. Škoda, že pradávné upíří rodině nebyl věnován celý film. ()

NiaWolf

Musím uznat, že oproti předchozímu dílu jde vidět větší pokrok při zpracování filmu. Dialogy už dávají trochu smysl a kamera se konečně neklepe..filmu asi hodně pomohlo, že kostnatý Pattison byl odstraněn do pozadí hned na začátku, takže mají prostor i herci, kteří dokážou hrát (K. Stewart stále ne). Bohužel jak se minuty vlečou, začne být příběh druhého dílu poněkud povědomý: Opět tu máme pubescentku, co se zamiluje do kluka, ze kterého se vyklube bestie. Nejdřív ji za každou cenu chce, pak zase nechce. Jeho rodina ji chce nejdřív zabít, pak se spřátelí...no jednoduše řečeno, recykluje se příběh z prvního dílu, ale tentokrát v lepší kvalitě až na to, že to opět to kazí konec (že by to souviselo s návratem Édy?). Na druhou stranu musím říct, že tenhle díl mě nahlodal zkouknout další díl, tak uvidíme... ()

sarkareifova

Jak tohle mihl vůbec někdo natočit? Zbytečných 125 minut mého života. Koukat dvě hodiny na to jak jedna ne moc normální holka se užírá depresema protože její kluk odešel. Pak se pokouší o sebevraždu protože když je ve smrtelném nebezpečí tak vidí jeho ducha. Nevím za ani za co jsem dala jednu hvězdičku. Snad jen z lítosti k nim. ()

Hartigan

No nevím, mile holky a kluci (převážně to první). Ale tohle bylo o poznání slabší, než první předchůdce. IMHO vlastně po většinu času děsná prdel. Hodinu a půl se nic neděje. Tedy děje, ale většina lidí na to nepříjde. Pak se objeví něco divného, co nás má nakopnout a po dvaceti minutách to zase působí, že se stejně nic nestalo, a tím pádem jste na to čuměli zbytečně. Pattinson vyklidí pole ihned na začátku, takže cca půlku stopáže musíte sledovat jednoho z největších neherců 21.století Lautnera, jak to zkouší na smutnou Bellu Swan, která se k ničemu nemá, a k tomu je opět stále bezdůvodně nahý, tentokrát i s celou vyfitkovanou vlčí smečkou! Nejhorší pokračování, co nemůže světu nabídnou zhola nic. Kristen Stewart je nicméně ňuňu a dlouho byla hlavní postavou mých erotických snů. :) ()

Automaniak odpad!

Bella, je praštěná, Jacob, stále touží po Belle, vzpoury mezi Edwardem a Jacob stále panují. Víc p*sr*t se to nedalo. ()

FilipStinef odpad!

Já dokážu být celkem solidární, když přijde na hodnocení filmu. Snažím se ocenit všechny stránky práce filmařů, protože se snažili a dali si na svém počinu hodně záležet. Vlastně i u těch horších se dobře bavím, protože mám prostě velmi rád filmy. Jenže když jsem se dostal ke sledování pokračování toho nejtupějšího, nejnudnějšího a technicky vážně špatně zvládnutého filmu, jestli se tomu tak dá ještě říkat, čekal jsem cokoliv. Vážně cokoliv. Jakýkoliv příběh. Jenže Twilight opět předčil má očekávání a žádný příběh mi nedal! Ani po hodině a půl jsem jen marně hledal náznaky zápletky, které by mě dovedly k nějakému rozuzlení. A co hůř, ta hodina a půl pro mě pocitově trvala spíš tak 3 hodiny. Já se většinou snažím na filmech najít alespoň něco pozitivního. Leckterým filmům jsem dal lepší hodnocení jen pro nějaký hezký detail, scénu, nebo písničku. Jenže tady se nekoná ani to. Kromě toho, že scénáristka to pravděpodobně nepsala střízlivá, těžko říct, v jakém stavu byla předloha, také musíte sledovat neskutečně odpornou práci kamery a střihu. Kameramana to nejspíš v půlce natáčení přestalo bavit a tak se rozhodl brát náhodně některé záběry z ruky, aby se i v klidném rozpoložení momentální situace ve filmu obraz tak strašně klepal. Vizualizace filmu se jim taky nepovedla, protože všechny barvy jsou vyblité a efekty vypadají nekoukatelně. Herci ani nejsou herci, tohle je nějaký spolek anonymních alkoholiků, který se snaží vypadat seriózně, ale místo toho mi přivedli audiovizuální utrpení, na které dlouho jen tak bohužel nezapomenu. Všichni herci by mohli soutěžit v tom, kdo udělá za celý film kreténštější obličej, ovšem Bella by měla obrovský náskok, protože na ten její ksicht se nedá po celý film koukat. Mohla by to zachránit třeba hudba? Ani náhodou. Hudba tu hraje ošklivá a atmosféricky nijak nesedí k situaci, utrpení se tím jen víc prokrvuje. Po celých dvou hodinách politováníhodného sledování filmu se konečně dostaneme k něčemu, čemu by se dalo říkat finále, i když absolutně nechápu, jak jsme se k němu dostali a co se příběhově děje, zjistíme, že tímhle filmem ANI JEDNA Z POSTAV NEDOSÁHLA ŽÁDNÉHO PŘÍBĚHOVÉHO POSUNU. Ten film je úplně zbytečný, protože začíná i končí úplně stejně. Ten film vůbec nemusel vzniknout, mohli jste jít rovnou natočit trojku a nic by se nezměnilo, proboha. Tolika lidem byste ušetřili trápení, vy umělečtí neznabohové! Suma sumárum, kdyby šlo dát hodnocení do mínusu, pravděpodobně bych se na něj v případě tohoto filmu ihned obrátil. Jenže já musím zůstat u klasického nefalšovaného odpadu, který je pro tento film až moc dobrý. Já jsem dokonce musel po sledování tohoto filmu jít změnit hodnocení původního Stmívání z odpadu na jednu hvězdičku, protože jsem nechtěl nechat oba filmy na kvalitativně stejné úrovni. První Stmívání totiž má alespoň příběh a bylo daaaaleko menší utrpení se na něj koukat. A víte, co je na tom nejhorší? Že já si v blahé nevědomosti pustil nějakou delší verzi, takže jsem sledoval o PĚT MINUT Stmívání více, než bych musel, dodnes se za to proklínám. Děsím se, co přijde příště. () (méně) (více)

tranquill

"Je možné, že tu není nic normálního nebo rozumného?" Nevím, každopádně to nějaký brak. Prostě pokračující upírská romance. ()

arkie

Proč všichni tak strašně nesnáší tenhle film? Ošívala jsem se mnohem méně než u jedničky. Jistě, Lautner je slaboučký herec, děj je silně nelogický pro všechny, kdo to nečetli, a poslední scéna fackou těm, co to četli. Toliko připouštím - a i víc, jen se mi to nechce celé znovu opisovat. Detailních recenzí o tom, jak hrozný je New Moon, si můžete přečíst všude mraky... Možná za to může soundtrack nebo to, že Pattinson má v tomhle díle o něco menší vrstvu mouky na ksichtě (ten kluk umí zahrát dobře i ten nejdebilnější dialog), ale nejspíš hodnotím za pěkný tři díky tomu, že jsem měla od začátku vcelku nízká očekávání. Pokud jste mladá slečna ponuře romantické povahy, odhoďte pseudo-intelektuální skrupule a klidně jděte do kina, nejlépe posilněna jednou či dvěma skleničkami. A pokud jste to nečetla, klidně se do toho pusťte (raději v originále, za český překlad neručím). A proč bychom se, dámy, měly cítit guilty za naše guilty pleasures? Já se celkem dobře bavila a vyčítat si to nehodlám. (Btw.: Thom Yorke!!!) ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání