Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

E lan

Nudné, dlouhé, nedomyšlené. Příběh se plácá přes dvě hodiny, jedinou světlou chvilkou byli vlkodlaci, se kterými si animátoři výborně vyhráli a jejich scény stojí jediné za to proč se na tento film dívat. Tedy pokud nemyslíte i na další pokračování a nechcete ztratit nit. Já bych jí klidně ztratil... ()

Oonika

Tak v tomhle se kritika může opravdu vyžít.... Myslím, že film hodně poškodil reputaci knihy a její odpůrci budou na koni :-) ()

Design

jak zpackat skvělý námět. Super akce a vše jak má být až na nekonečnééé dialogy typu Mám si vybrat toho ? nebo toho? a co se stane když si vyberu toho? .... kdybych měl po ruce stůl tak o něj mlátím hlavou. Hold jak se dá něco super zpackat. Snad další díly budou lepší. ()

haroska

Samé uzoufané pohledy,na kilometry vzdálené od knižní předlohy a i ta křehkost lásky mezi Edwardem a Bellou se tu tak nějak vytrácí. ()

Shaleman odpad!

No...první díl mě nějak zvlášť nenadchnul. Chápu rozruh kolem knihy, ale to jde o knihu - dobře, nechápu. A tohle byl film. A hrozně mizernej. Nudnějších a nekonečnějších 125min plných blbých dialogů ("jestli si blížíte mezi sebou, ulížíte i mě") a nulové akce. Holka co randí s upírem co nesaje lidskou krev (?) se zamiluje do vlkodlaka, který nežere lidi (!!!) a ještě je chrání před zlými upíry, který se vlastně ukážou až na konci a v podstatě úplně zbytečně, protože stejně nikdo neumře a všichni se zachrání. Romantická stránka nějak vyšuměla už v titulcích hned na začátku a napětí zřejmě dostalo strach a z filmu uteklo. O jeho konci, který jsem zřejmě asi ani nepochopil (myslím upírský soud či co to mělo být), ani nemluvím. A ten pěkně udělanej vlk to už nezachrání v žádným pokusu o akci - i když hraje líp, než hlavní trio dohromady. Snad kdyby to bylo manga s půlkovou stopáží, tak by se to alespoň na dvě hvězdy vyšplhalo, ale takhle určitě, ale určitě ne. ()

milaneg

Po shlédnutí prvního dílu ságy jsem už od druhého moc neočekával-a i přes výměnu režiséra moje (ne)očekávání naplnil...! S upíry jsem viděl spousty lepších děl!! ()

Claude Speed odpad!

Přichází další díl Twilight. Ještě než jsem začal koukat, tak jsem se děsil dalších dvou hodin, které při sledování promrhám. A jak se předpokládalo, tak se taky stalo. V pokračování bude asexuální neherečka Bella postavena před těžkou životní zkoušku: "Tak s kým teda budu chodit? Se psem, který si líže vlastní koule, nebo s antiheterosexuálním komárem?" Během filmu jsem asi třikrát usnul protože se v něm neustále opakovaly stejné trapné průpovídky, které mimochodem zdobily ten videoklip před tímhle. Na film jsem se díval s mým kocourem, který po deseti minutách na koberec vysral táhlé, opravdu aromatické hovno (typuju, že ten film právě hodnotil), ale alespoň mi prokázal službu a trochu jsem si to čekání na konec zkrátil úklidem, za což jsem mu pak byl nesmírně vděčný! Kromě fakt příšerné výpravy mě ještě na filmu štval Pattison s neustále stejným gumovým xichtem. Dvě promrhané hodiny života. Ale pro namyšlené a prostoduché holky samozřejmě důvod k vlhnutí, když při tření klitorisu prožívají každý Pattinsonův škleb. 10%. ()

waska

Tady prakticky platí to samé jako u prvního dílu, ale to kouzlo "nečeho nového" přestalo působit úplně. ()

Crysis52

Keď som dopozeral tento film mal som pocit že sa mi to asi len sníva. Hovadina prvej triedy, pokiaľ nechcete byť dobre naštvaní radšej to ani nepozerajte. Ja viem že nie som cieľová skupina (to sú násťročné baby) ale nerozumiem tomu. Čo sa komu na tom môže páčiť? Viackrát nie. Ak som niekoho komentárom urazil tak pardon, ale je to len môj názor ()

barajda

Takhle moc jsem u filmu už dlouho netrpěla. Bella není normální. Edward není normální. A kupodivu ani Jakob není normální. Ani scénárista očividně není normální. Celý film se neděje vůbec nic, aby se na konci stala jedna událost. Celý film posloucháme, jak ani jeden z mužů s Bellou nemohou být, ale zároveň s ní chtějí být. Aby to Bella dokonale pochopila, musí jí to oznámit několikrát (příliš často na 125 minutový film). Nicméně jsem to dokoukala a podívám se i na další díl. Proto jedna hvězdička. ()

sarfian

Lepší príbeh bol ten predchádzajúci.Tu boli aj vlci čo dodalo trošku zaujímavosti. Lenže polovica filmu brutálne premrhaný čas a polovicu filmu má absenciu PATIZÓN, takže pipky si trošku oddýchnu od hádzania "rodidlami" :o). Škoda tej premrhanej hodiny. VIDENÉ 1x ()

Acrobat odpad!

Montekovci a Kapuletovci sa v pomyselnom hrobe obracajú a zrejme heroínový Shakespeare otvára ústa nad dojemnými a múdrymi prednesmi americkej mládeže, reprezentovanej vždy neprítomnou Kristen, steroidovým Taylorom a nedostatkom železa trpiacim Andrewom. Láska, ty nepríčetná slasť, nútiš ľudí k nehumánnym činom, pritváraš dvere pokoja a telo sa chveje. O krvi, smrti premýšľaš, adrenalín využívaš. Kristen nerob to! Zámok sa zmenšuje, vlci vyjú, upíry čaše dvíhajú. Plače každý a myslí na rozpad eura. Ríše padli, zjednotenie nevyšlo. Viem, že ty, Twilight, hodnotu máš, pretože zisky od platiacich ľudí si každým dielom pridávaš. Tí ľudia s tebou vonku behať budú, držať ako cennosť, a slzou odprevádzať dobu ponurú a zlú. /Nerozumiem plaču a vážnosti každej vety, ktorá má reflektovať lyrickosť dvojtvárneho sveta ľudí a tých bytostí. Usadeniny nabubralosti a ničotného významu. Ó, tragédie hrdinov, Ó veľkosť epiky. „Vezmeš si ma?“ Taylor zabaľ to. (videné 08.06.2012, Markíza) ()

Kejtlin

Půlka filmu je o ničem a druhá půlka o blbostech. Myslela jsem, že po natočení Stmívání se lidi poučí a natočí pokračování tak, aby to už nebylo k smíchu. Omyl. Druhý díl byl směšný už od začátku až do konce. 1* ()

Brinkley

Viděno cca před rokem... a cože se v tomto dílu vůbec řešilo? Buď už mě dostihla stařecká skleróza nebo asi nic zásadního. ()

Polnoch

Tento diel má asi najbližšie ku knižnej predlohe. Výber soundtrackov a hercov je naozaj skvelý. To ako sa dané postavy správajú (často tu čítam, že Bela je sprostá atď.) nebudem brať do úvahy pri hodnotení, lebo za to môže autorka, nie tvorcovia filmu ani herci. ()

Wyrdas odpad!

Druhý díl byl o poznání lepší, než první. A to z jednoho prostého důvodu. Edward Cullen, ten prvotřídní blbeček a idol všech psychicky narušených desetiletých dívek odjel do pryč a tak se většina filmu obešla bez jeho stupidního ksichtu. Více prostoru tak dostal sympatický Jacob Black. Opět jsem si opakoval, že je rozdíl mezi vlkodlakem (lykanem) a vlkem v podání Twilight ságou. To beru, jiný nadhled. Opět jsem ale nedokázal přetrpět diamantové upíry na denním světle (místo uhořelých upírů). Dialogy byli stejně trapné a nudné jako v jedničce, příběh byl stejně předvídatelně stupidní. I přesto, že byl Nový měsíc lepší tak pro imbecilitu Belly a její lásku k nemrtvému manipulátorovi hodnotím stejně jako předešlý díl. Ztráta času. ()

Kritik.

Celý tento film (dvojka) by mohol trvať 5 minút. Ide len o to, aby divák spoznal Jacobovo tajomstvo (ktoré je už aj tak predvídateľné) a aby sága mohla pokračovať ďalšími príbehmi... ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání