Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

hackstolle

Clovek musi byt opravdu velky fanda "zanru". Ja mam s tim trochu problem a nebyt Kristen, tak se na to mozna ani nikdy nepodivam. Co jsem cekal, jsem dostal. Takze vlastne skoro nic. ** ()

Pitryx odpad!

Zvědavost se nevyplácí. Byl jsem zvědav, zda je pokračování Svítání také tak debilní jako Svítání samotné. Tím jsem se zbytečně připravil o čtyřicet minut života, protože déle jsem to opravdu nevydržel. A to ještě když jsem koukl na to jak je to dlouhé, tak jsem to vzdal úplně. Už nikdy nechci mít cokoli společného s Twilight ságou. 021220114000/12119/????? ()

fordhont

Neskutečně otravná hlavní hrdinka, která se svou nerozhodností, sobeckostí a tupostí provází celý film. Od fantasy filmu bych čekal víc fantasy scén. Napětí téměř nulové, vtip žádný, zápletka na úrovni telenovely. Mezi klady filmu patří kamera a hudba. ()

Brano

Opäť film o ničom. Ešte slabšie pokračovanie, akým bola biedna jednotka. Chabý dej a o hereckých výkonoch ani nehovorím. A ten záver to cele spečatil. Pre mladšie diváčky to musí byť určite veľký zážitok, ale ja sa tomuto už budem veľkým oblúkom radšej vyhýbať. /40%/ ()

Berty00 odpad!

Človek si povie "Až tak zlé to nebude" veď prvý diel síce nebol až taký dobrý ale bolo to novodobá adaptácia filmov o upíroch...No po vzhliadnutí tohto som si povedal "Čo to ku*** bolo?" Kristen Stewart/Bella rieši úplné sračky,otrepané dlhé dialógy o tom kto je viac v nebezpečí a záver filmu...Aký záver ?Veď sa tam nič nedialo po celú tu dobu...Ale má to aj plusy...Stačí pozorne sledovať a smiať sa z tých chýb...A ešte keď tam príde vlk v podobe Taylor Lautner/Jakob tak to je hotová katastrofa..Nieje to ani romantický ani dobrodružný,ani fantasy a ani dráma...Ľahko predvídatelný dej...Vlastne to sú dve hodiny zla a strašná strata času ..Druhýkrát nedoporučujem pozrieť. ()

Kimkong

Upíry z větší části nahradili vlkodlaci, kteří vypadají celkem dobře. Zdlouhavé rozhovory o ničem však zůstali. Z Belly se navíc stala pěkná kráva, které svým chováním sere nejen diváky, ale i všechny postavy kolem sebe. Naštěstí přibylo trochu akce, takže se dvě hodiny daly přežít lépe nežli v předchozím díle. ()

Snilek1379

Musím říct, že oproti prvnímu dílu, je zde vidět znatelný pokles. Možná nyní půjdu proti názorům mnohých lidí, ale takhle to vidím a cítím, takže to sem napíšu. Co se týče hereckého projevu, ten se mi moc líbil a dle mého byl skutečně na úrovni. To, co mi ale skutečně trhalo uši a kazilo zážitek z filmu byla nevhodně vložená hudba. Myslím, že v některých částech se sem vůbec nehodila a jinde naopak chyběla. Vůbec nepodbarvovala děj a nepomáhala v navození potřebné nálady, jak to má hudba dělat. Jsem trochu zklamaná. Přesto ale musím vzdát hold režisérovi, který podle mého názoru odvedl velký kus práce. ()

JosefTomas

Jednoznačně nejlepší nejhorší díl. Logika poztrácí smysl i v tom, v čem trochu smysl dával jednička. Navíc 130 minut, při kterých se stane, vlastně se tam nestane vůbec nic. Končí to debilně, scénář je debilní, film je debilní. To stačí. ()

PlysovyMacko

Upír odišiel, tak sa Bella zblizuje s vlkom. Strašne riedky dej. Cele je to tak naivne napísané a problém bude v predlohe, z ktorej ani režisér ani herci nevedia vykresat niečo viac, lebo tam toho viac není. Scéna keď viedli turistickú skupinku k upírom ako jedlo ma pobavila. ()

Zodiak odpad!

Po pekelnych komentar ohledne kvality snimku jsem nevahal a stahoval. Myslel jsem, ze se alepson zasmeju nad demenci scenare, neherectvi, trikum, hudbe atd. Ale bohuzel mi to k smichu neprislo. RUCE PRYC. 5 minut z True Blood prebije oba dily tenhle holcici sagy!!!!!!!!! ()

Insomniac odpad!

Tak pri jednotke som vydržal asi do polovice, tu ešte menej... Nechápem ten záujem. Zatracujem do najhlbších pekiel!!! Ruky - nohy dolámať tým, čo točia takéto sračky!!! ()

Paladin25

DOKONALÉ!!! Presne tak by som začal hodnotenie tohto geniálneho filmu. Takto som si predstavoval pokračovanie Twilight sagy. New moon mal všetko. Kvalitné herecké obsadenie, ktorému kraľuje Kristen Stewart ale ani ostatné osadenstvo filmu v absolútne ničom nezaostáva. Úžasná hudba aj pesničkové aj orchestrové skladby ma dostali. Vynikajúca réžia a scenár. Fakt musím priznať že toto bolo asi prvé spracovanie podľa knihy, ktoré sa tej knihy aj dostatočne držalo a nevynechalo nič čo by som považoval za dôležité. Kamera!!! Tak to bolo to pravé kamerové majstrovstvo. Niektoré zábery mi doslova vyrazili dych. Tento film je jednoducho úžasný a oplatí sa vidieť. A či už ste fanúšikom Twilight sagy alebo nie musíte uznať, že tento film má kvalitu. ()

Insegrim

Věděl jsem, že tohle není film pro mě, ale slíbíl jsem, že půjdu tak jsem šel...Neviděl jsem první díl ani nečetl knihu no po tomto zážitku neudělám ani jedno. ()

diwoshka

Podle hodnocení na ČSFD předtím, než jsem na tohle šla do kina, sem čekala, že to bude příšerný propadák, ale celkem mile mě to překvapilo (asi i ostatní, vzhledem k tomu, že procentní hodnocení zatím pořád roste). Mám i chuť podívat se na některé scény znova. Jinak jak už tady psali i jiní, tenhle film jednoznačně není pro každého. Ostatně Twilight Sága se nikdy nesnažila líbit se všem...Je pro ty, co četli knižní předlohu a taky hlavně pro holky. Rozhodně nedoporučuju New Moon pánům, kteří sami vyhledávají spíše filmy typu Doom nebo Terminátor. Prosím, nechoďte na tenhle film do kina! Samozřejmě od Chrise Weitze nemůžeme čekat umělecké dílo s nominacemi na Oscara, ale na odreagování je tenhle film super, pokud přežijeme par trapných scén typu: Bella a Edward spolu bězí lesem a to celé "slow motion"... Na druhou stranu jsou tu i scény poměrně dost vydařené, dobře nastříhané, i ti vlkodlaci jsou celkem fajn... a opět skvělý soundtrack jako v jedničce. ()

(fjw)

S donucením musím tento film ohodnotit třemi hvězdami, kvůli mé drahé polovičce, se kterou jsem přetrpěl dvě hodiny filmové telenovely. ()

Zaynab

Nebudu lhát, jednička je o kousek lepší. Ne o velký, ale přece jen, a to jen a jen proto, že v ní lépe fungovaly emoce, které tady nějak ustoupily do pozadí, ačkoli dvojka nestaví na ději, ale právě na citech. New moon mě chvílemi doháněl k šílenství - na jednu stranu dobré scény (přechod USA - Itálie byl vyřešen geniálně), na straně druhé wtf scény, kterých nebylo málo (Jackob šplhající do okna stylem šimpanze a ne vlkodlaka; Bella sedí v křesle, a protože diváci jsou intelektuálně podprůměrní jedinci, k měnícímu se počasí za oknem je třeba připsat názvy měsíců, které takto promrhá; to hnusně špinavé tričko si nesundávám proto, že potřebuješ ošetřit ránu na hlavě, ale proto, aby se na plátně konečně objevil polonahý kluk; mám narozeniny, které mi způsobují depresi, ale polib mě, to bude dobrý dárek - což bylo divné i na papíře atd.). Hudba většinou bodovala, ale v závěrečné scéně mi zoufale nesedla, celé to zavánělo hrozným klišé - žádost o ruku plus instrumentálka "teďpřijdeněcostrašněosudového". A konečně jsem pochopila, proč se mi Robert Pattinson tak strašně nelíbí (resp. proč na plakátech dokáže udělat dojem, ale ve filmu ne). Není to jen tím, že jeho herecký projev působí pateticky. To bych chápala, tak byla postava Edwarda napsána (ačkoli v tomto směru bych klidně sáhla ke změnám charakteristiky hrdiny) a dialogy nepatří obecně ke kladům tohoto filmu. Ale způsobuje to jeho vzezření! Ano, teď budu přízemní:) Ale když cokoli natřete na bílo, vyniknou vám jasně nedostatky takového objektu. A upír bohužel nepředstavuje výjimku. Ta tam je prostě jeho image dokonalého, úžasného, dechberoucího a bezchybného milovníka z knih. Bella OK, jen by se nemusela tvářit tak často jako neuspokojená nymfomanka, zvláště proto, že knižní verze se k sexuálním vztahům hrdinů staví nesmírně konzervativně. Kupodivu Taylor Lautner mi nevadil jako v jedničce, zato z Jaspera udělali v kostymérně a maskérně podivného homosexuálního hudebního skladatele z 19. století. Raději skončím, než si těch zamýšlených 50 % rozmyslím, nicméně je poctivě dát musím, protože jsem zaznamenala jen několik málo momentů, kdy bych se v kině vyloženě nudila. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání