Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

TinoArts

[Názor na celú sériu v komentári k prvému filmu] Nejdem sa rozpisovať, podstatne slabšie ako prvý diel, vyplňovacia vata a posun v príbehu, ktorý možno je potrebný, ale mohol by mať o polovicu stopáže menej. 40% ()

Nikitoss95

Jediný díl, který mi nesedí s knížkou, protože tam dost chybí, a tudíž některé scény působí až moc depresivně, hlavně Bellino období, kdy se uzavře sama do sebe po tom, co jí Cullenovi na nějakou dobu opustí; nicméně Twilight sága je skvělej přiběh a všechny díly hodnotím uceleně, navíc IMHO hodnocení je až moc nízko na čsfd, takže 5 hvězdiček je povinnost ()

karlboy

Nemyslím si, že to bylo úplně hloupý. Natočit to trochu vkusněji, mohla to být docela slušná fantasy trilogie (nebo kolik toho je). To co ovšem bolelo úplně nejvíc bylo, jak často tam byli polonazí kluci. A to i v dešti, sněhu, větru, venku nebo uvnitř. Jasně jsou to vlkodlaci a jsou horkokrevní. Ale taky se snaží aby si jich nikdo nevšiml. No a partička polonahých týpků jen tak v dešti je úplně normální přece žejo. ()

PaTeXx

Dvojka je za mě ještě prachbídnějším počinem (všimli jste si, že jsem nepoužil žádný vulgární výraz?) než jednička. Celý film byl zdlou-ha-vá nuda, ale odpad tomu dát z nějakého důvodu nemůžu. Asi to bude akčními scénami CGI vlkodlaků, i když samozřejmě nemůžeme popřít, že vůbec jejich existence v podobných teen-romantických hovadinách je špatná. Ale od začátku jsme všichni věděli, že nás to čeká. Když už museli do této ságy zasadit jednu debilní entitu, musí přijít i další. Poslední věta filmu byla vrcholem trapnosti, ale očividně tady tyto věci na některé mladší ženské existence platí, když se tak koukám na ty tržby. Je mi z toho až zle. ()

Sethlans

Tak to je opravdu šlápnutí vedle. Ani změna režiséra se v ničem nezměnila. V celém filmu se skoro nic neděje. Po jedničce u které jsem si říkal, že film muže zachránit jen ulítlé holčičky na Roberta Pattinsona,dvojku nezáchnání témeř nic. Teď se jen modlit,aby se trojka nebyla tak sračkoidní,jako zrovna tento díl. 15% ()

brasek odpad!

Horšie než odpad! Nuž... ešte dva diely a máme pokoj od tejto nenormálne blbej sračky. Teší ma, že je to sprostejšie ako jednotka... tak dúfam, že nasledujúce pokračovania by mohli byť len obyčajné videofilmy dotvorené v photoshope. ()

Peťko

Dve hodiny koncentrovanej nudy sumarizujúce niekoľkomesačné peripetie mladej nádejnej upírky, poťažmo vlkožienky (chudera sa ešte nerozhodla). Keď sa nad tým človek zamyslí, je to skutočne majstrštyk z príbehu v ktorom proti sebe stoja upíri a vlkodlaci vyrobiť argentínsku telenovelu, kde sa hlavné postavy nekonečné hodiny vykecávajú o hovne. Akčných scén je tu menej ako za hrsť a ich kvalita je nizulinká. Na druhej strane musím priznať, že sa objavili momenty v ktorých si scenáristka uvedomila, že nejaký ten nadhľad musí byť a preto vypotila pár vtipných hlášok. Celkový dojem je však strašný a Pattinsonov ksicht, snímaný zásadne pod 45 stupňovým uhlom mi bude zrejme pár dní brať chuť do jedla. ()

Shaij

Začátek filmu je poměrně utahaný. Hudba taktéž pokulhává a pro lidi, kteří nečetli knihu je film místy praštěný, matoucí a co se pochopení děje týče - nedostačujicí. Pro antifandy naivní romantiky navíc odpad prvního kalibru. Ale... Lautnerův i Pattinsonův strhávaný výkon se mi naopak líbil. Dvojka od jedničky přidala na vtipu, scény mi přišli skutečně dobře natočené a pro fanoušky Twilight Ságy je to nakonec strhujicí podívaná. Weitz s daným materiálem udělal téměř, co mohl. Celkově bych hodnotila něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale vzhledem k velkému množství přehnaně nízkých hodnocení, zkouším vyvažovat. Do kolonky těžkých odpadů film podle mě rozhodně nepatří. ()

Insomniac odpad!

Tak pri jednotke som vydržal asi do polovice, tu ešte menej... Nechápem ten záujem. Zatracujem do najhlbších pekiel!!! Ruky - nohy dolámať tým, čo točia takéto sračky!!! ()

Ellway

Jsem překvapená jak dobře druhý díl téhle ságy pro náctileté (a podle všeho asi i praštěné emo holky že?) kopíruje knihu. Jako fanynka nemůžu hodnotit jinak, i když neříkám, že tenhle film je stoprocetně skvělý, má i slabé chvilky spočívající v (pro někoho) nudných a možná zdlouhavých dialozích. Ale v tom případě, přečtěte si všechny ty knihy, pak hodnoťte. ()

Synesis

Tak si tak sedím v rohu, řežu si žíly a uvědomuju si svoji tragičnost...Vlastně ne no. Emo film pro 13-ti leté - nesnesitelný začátek. Kasovní trhak jinak brak. Teplého piráta nahrazuje teplý upírek. Na rozdíl od piratu se na tohle nedá pořádně koukat. Nevím jestli to, že se tam objevují upíři dává filmu právo si říkat horor, ale nedoufejte, horor to neni ani z jedné promile. Přístupnost filmu by měla být omezena od 15 nahoru z důvodu hrozící degenerace mozku. ()

Mrenka

upřímně nechápu, jak tomu někdo může dát méně než tři. fakt. žánr je jasný, styl filmu jasný, takže co, že je to romantické, no ale tak to má být, tak není nač žehrat. triky super, hudba super, opravdova zamilovanost z toho číší, já jsem spokojená. ()

orbil

Kristen je sice hezká, ale její dvě polohy - s upírem vlhnu, bez upíra taky, mě štvaly už v Stmívání. Když jsem se nesmál, tak jsem usínal. Pattinsonův výraz, který mu zůstal po Avada kedavra! je příšerný. Těším se na trojku. ()

bigboss_ odpad!

Uffff to teda bolo.... Ked sa to skoncilo, tak som si myslel, ze mi chyba polovica filmu. Dve hodiny tocit o nicom, no to som uz davno nevidel. Bola to taka dlhsia reklama, ktora chcela ludi navnadit na tretiu cast. Ziadny dej, pointa, gradacia. Proste kopa h*vna.... ()

new4nomaly

Mám dojem, že všichni co dali tomuto filmu méně než tři hvězdičky jsou slepí, hluchý a blbí. Nevěřím, že hodnocení pro propadáky dal někdo s úplnou vážností. Film je po technické stránce téměř dokonalý. Chápu, že pro drsňáky je to trochu tvrdší oříšek, ale tak se na to teda nemají dívat a hodnoťit jako kanálové. Podle mě je drzost kecat do řemesla, s kterým nemají nic společnýho. No nic, pro mě OK film a těším se na Zatmění. ()

Jamall odpad!

Nejvýdělečnější odpad historie.Nejnadrženější postava (kam se hrabe Sharon Stone ze Základního instinktu, Bella jí strčí svým výrazem do kapsy). Nejvíce makeupu. Nejvíce zamračených tváří. To vše v nejlepší parodii posledních několika let! Never more! ()

FunkyBee

hodnotím první asi půlhodinku, usnula jsem u toho a nic víc nevím ale k tomu co jsem viděla můžu říct jen jedno- wtf? když jsem viděla twilight řekla jsem si, no dobře, je to pro teenagery, ale co má být toto? Mě je 14, polovina mých spolužaček se to líbí a druhá je tím naprosto posedlá, znají všechny hlášky a všechno...vážně to nechápu...hovadina na entou.. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání