Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

syphoon

Tak trochu jsem doufal, že by to mohl být malý filmový vánoční dárek! BYL! :) Skvělé, skvělé, skvělé. Vtipný, akční, vtipné a zase akční! Mohu říci, že jsem mohl film vidět ve 3D - některé scény, hlavně ta honička v mrakodrapech, si svoje místo mezi nejlepšími scény za pomocí efektů rozhodně zaslouží! MARVEL valí!!! 82% ()

KillerZeli

Herecky i vizuálně nejlepší marvelovka. Snad jediné, co ji táhne zpět, je opět stejná kostra příběhu jako u ostatních origin story a občas ne dobře umístěný humor. ()

dawnie

Sranda, kousavost, kaleidoskopický běhání po barácích... jo, magickej Marvel mě baví spíš než některý další příspěvky do jeho univerza, který jsou ve srovnání s DOCTOREM (ne panem, ne mistrem) STRANGEM chvílema bolestivě nudný (nebudu jmenovat - no, Thor: Temný svět). Doctorovi se totiž krásně daří s grácií a přirozeností kombinovat tu leckdy patetickou hrdinskou linii plnou velkejch slov s tou uzemňovací pozemskou, která vám rozvibruje bránici. Za mě ANO (i když scénář mohli ještě víc vyladit, aby neobsahoval ty předvídavý momenty, viz záchrana v osamocené uličce). ()

boo-boo

Na Strangeovi sa podarilo asi všetko (obsadenie, vybalansovaný humor, akčné scény, vizuál, hudba atď. atď.) Za mňa najlepší origin film od Marvelu. ()

hekla

Dostala jsem výbornou hru s efekty a dimenzemi (která byla opravdu autentická, dokonce se mi po odchodu z kina město deformovalo před očima), nepřekonatelného Benedicta (nenapadá mě nikdo jiný pro tuto roli), výborného Madse a Tildu, pěkné souboje, a trochu zábavy. Zároveň ale vpodstatě nic originálního, mnoho věcí už se objevilo v jiných filmech předtím, byly tu chvilky nudy, pár trapných vtipů, při některých bojích mi zůstávala hlava stát nad neschopností bojovníků, a byly tu také trošku nejasnosti ve světě dimenzí a jeho fungování. Myslím, že kdyby tohle nebylo od Marvel, tak jsme se mohli dočkat mnohem lepší podívané. To ale nemění nic na tom, že návštěvy kina rozhodně nelituji, a doporučuji, protože v televizi to bude o ničem. 4* dát nemůžu. ()

Jozka7

Na tenhle film jsem šel do kina v podstatě proti své vůli, jelikož švagr se bál jít na Hacksaw Ridge, že by měl noční můry. No, co k Dr. Strangeovi říct. Nebyla to vyloženě ztráta času ani peněz, to uznávám. Výborný výkon podal dle očekávání Benedict Cumberbatch, jehož arogantní egomaniakální lékař (znám pár takových) patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Zdravotnická zápletka s Rachel McAdams byla také fajn, byť po odborné stránce to občas fakt nešlo... Co dál. Pár velmi dobrých momentů, některé původní, jiné daly vzpomenout na nedávnou filmovou klasiku typu Batmana, Inception nebo Harryho Pottera. V tomhle má Strange smůlu, že jeho filmová adaptace přišla později. Tilda Swinton mi svým pohledem (ne vzhledem!) připomněla Galadriel z Jacksonovy středozemské série. Kdo má rád triky, užije si jich nadmíru (pro většinu z nás jich bylo až moc, viděno v 3D). Velkou výhradu mám vůči některým principům ztvárněného světa, SPOILER, kde dobro k trvalému efektu své činnosti čerpá sílu ze zla a vůdkyně klaďasů v tomto systematicky klame své následovníky. Obecně není z filmu moc jasné, podle jakých pravidel se tady vlastně hraje. Podtrženo, sečteno, pro normálního diváka je to mírně nadprůměrná a akceptovatelná jednohubka, ideální na rande, kde vás zajímá spíše partnerka než film. Fanoušek nechť si přidá hvězdu, ryzí fanoušek dvě. ()

Ewík

Měla jsem velká očekávání (ano, jsem bezostyšná fanynka Cumberbatche a jeho Sherlocka) a moc jsem se těšila. Vizuálně je film pěkně vyppiplaný, ale dějově...no, měla jsem pocit, že se připravují na dvojku...a ve dvojce se budou nejspíš připravovat na trojku...zkrátka si to nedokáží užít naplno teď a tady. Tildu mám ráda a Madse jsem už děsně dlouho neviděla. Přesto mě film nějak víc nenadchnul a postava arogantního doktora moc nezaujala. Asi jsem už z toho vyrostla. Škoda, že nemůžu dát 5*. ()

Lavinia

Tak pro změnu jednou bez techniky, čaruje se o sto šest, klasicky dobro kontra zlo ... můj problém je, že mi to do toho scifi technosvěta moc nepasuje. Na vypnutí mozku ale bohatě stačí, důkazem je, že si z toho děje celkem rychle nic moc nepamatuji, až na spoustu efektů a Benedicta. ()

comicsJan

Vizuálně skvělá podívaná se skvělými herci a pěkným příběhem. Jelikož však zápletka nebyla nic unikátního dávám stříbrné 4 hvězdy. ()

Clark_Kent

Víceméně pohádka a příběh dost kostrbatej celkově. Spatlanina nějakýho nadsvěta a temných zákoutí, trochu kopírovačka Temného rytíře. Benedict má určité charizma ale nestačí to na dobrý komiks. Mikkelsen se v této roli vážně nepovedl ml jsem z něho pocit takového vynuceného sračičko záporáka celkově oničem. Žádnej respekt absolutně nic jen jakési kruhy pod očima, radči ho vymazat. Možná jen Adkins uchvátil bojovým nádechem. To běhání mezi barákama to Marvel zesral solidně NUDA. ()

Mkartaylas56

Film sám o sobě dobře zpracován, netradiční prostředí v podobě Nepálského města Káthmandú, každopádně v závěru jsem čekal o něco lepší zakončení a proto 4,5 * :). 75% ()

hamir0

Když se potká triková vykrádačka Inception, Harryho Pottera a Matrixu se standardním komiksovým příběhem, je z toho standardní komiksový příběh s cool triky, Benedictem Cumberbatchem a Madsem Mikkelsenem. Takže žádné ohromení, ale vlastně celkem fajn. ()

TaNya_

Strašně moc jsem se na tenhle film těšila a hrozně mě mrzí, že se mi nepodařilo dostat se na něho do kina. Z poloviny je moje nadšení dílem Benedicta, ale tak každý má své oblíbené herce. V obsazení potěšil i Mads Mikkelsen, ikdyž mohl dostat víc prostoru předtím, než se z něj stal typický padouch. Celkem jsem se bála, že Marvel už nebude mít čím zaujmout, ale s potěšením můžu říct, že Strange ani v nejmenším nezaostává, naopak je tu i charakterový posun vpřed. A na závěr, troška nenucenýho humoru je přesně to, co u jiných marvel snímků chybí. ()

Brooks

Príjemne orientálne, atmosferické dobrodružstvo. Skvelo obsadené, s detailne prepracovanými akčnými scénami "a la Inception" a decentným humorom. Vo finále, ale rovnako šablonovité ako všetky doterajšie marvelovky. Tentoraz navyše aj kŕčovité. Tradičná slabina v podobe nevýrazného záporáka a generickej hudobnej kompozície opäť prítomná. ()

Lord.Speedr

Fenomenální efekty, ASTRÁLNÍ CESTOVÁNÍ (juhůů), skvělý Benedict a mystický plášť. Efekty nebyly vůbec zlé, i když domy občas trpěli krabicovou formou. Celkový příběh pomalejší a ne zrovna propracovaný, přesto si odnáším dobrý pocit, že se jednalo o něco zcela nového ve světě Marvelu, konečně tam bude někdo "fantasy/fantasticky" naladěný. Herci sympatičtí. PS: Konečný smích podal svědectví o vážnosti filmu ;) Za mě: 4,6* ()

Miagy

Taká mierne nadpriemerná, netradičná zábava, B.C. je vynikajúci herec, dej filmu obstojný, efekty skvelé, fajn. ()

darthhokro

Největší kouzelník, byl a vždy bude Albus Brumbál. Doktor Čáryfuk je jedna velká nuda, nic co by mě nějak přikovalo do gauče, nezajímavá hudba. Efekty jsou furt stejný, tam není už co hodnotit. Scénář malovali děcka ve školce před obědovým hajáním. Ale nejhroší bylo čumět na toho hnusnýho plešatýho transvestitu Tildu.... pfujtajksl!!! Z bídou jedna hvězda, ale spíš bych to šacoval na odpad. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení