Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

masekjc

Bohužel zklamání. Angelina je samozřejmě jen jedna ale Alicia Vikander mi byla v této roli těžce nesympatická. Lara má být podle mě Indiana Jones v ženském provedení. Tahle drobná a křehká dívenka, co má ručičky jak párátka, mne vážně nepřesvědčila. Pokud toto má být restart, tak to bude chtít hodně přidat, jak v posilce, tak i na scénáři. Nebo radši nic! ()

hazdrova

Na začiatku je človek prekvapený a hovorí si - toto nie je croftovka -. Úvodná polhodinka s Aliciou sa moc Angeline chovaním ani herectvom nepodobá (aj keď si nemyslím, že to bol zámer). Neskôr sa to však dostalo do croftovských koľají, človek má pocit, že naozaj pozerá staré diely. Nebolo to však také akčné a rozvité, ako to vedeli tvorcovia predtým. Určite by som si to znovu nepozrela. Stará klasika je lepšia :) 3* ()

boo-boo

Takto - nový Tomb Raider mal VŠETKY predpoklady k tomu, aby ma zabavil. Som v tomto smere cieľovka, aj priemerný dobrodružný film si dokážem vychutnať a som zaň vzhľadom na ich sporadický výskyt vďačný (pozdravujem The Mummy a posledné Jumanji). O to viac ma štve, že ma Alicia dve hodiny v kine nudila a všade oslavovaná scéna s padákom mi prišla odporne digitálna a v podstate som ju nevedel pozerať. Ale teda aby som len nenadával, tak s lepším scenárom si Aliciu v tejto roli pozriem hocikedy (len prosím, prosím, nabudúce bez tých kŕčovitých macho kecov), vedľajšie postavy boli obsadené prémiovo a čo doceňujem najviac je záporák so zmysluplnou motiváciou, ktorý pre sa zmenu nepokúša zničiť svet. ()

Ondr0n

Obsazení sympatické, Alicia Vikander je super Lara, Walton Gogggins taky ujde a Nick Frost potěší. Vizuál taky není nejhorší, ale zbytek je prostě nuda. A celkový dojem z filmu zachraňuje jen posledních 20 minut. ()

Shitonit

Trochu jsem se bál, že nové zpracování mé oblíbené pohádky, se nějak povede vykurvit. Naštěstí se tak nestalo, Alicia a spol to v pohodě ustáli, zůstala dodržená základní podstata příběhu a napětí je fázovaný přesně tak jak to mám rád, tzn můžu se těšit na další díl, který jistě brzy přiletí. ()

himor

Toto vôbec nebola taká kktina ako s A.Jolie. Pochopiteľne dejové zvraty a množstvo hádaniek, ktoré rozlúskne opica, to už k tomu patrí. Alicia je jednoznačne oživením tejto série (nehnevajte sa, ale na Angelinu sa mi zle pozeralo), tiež ostatné postavy mi nepôsobili vyslovene protivne. Slušný akčný film. 75% ()

DaweForeman

Filmy podle her v drtivé většině případů nedopadají dobře. Tohle je jeden z nich. Vzhledem k tomu, že spolupracovali se Square Enix, tak se divím, že z toho vzešlo něco takového. Jak tomu bývá, tak ve hře si užijeme spoustu napětí a hlavně mnohem delší příběh. Vzhledem k tomu, že film má omezenou stopáž a obzvláště když se autoři snaží rozsáhlý příběh na několik filmů narvat do jednoho, tak z toho vždycky vznikne paskvil. V tomto případě ani nedbali ani na originální příběh a úplně si ho pozměnili podle svých potřeb - především, aby se tam objevily všechny ty napínavé prvky, které byly ve hře (pasti, vodopády s letadlem, potápějící se loď, krypty, hádanky, zbraně a obzvláště situace alá "last second safe". Chápu, že autoři dělají film tak jak se jim zachce, ale tenhle počin je pro mě zneuctěním původního příběhu nové trilogie Tomb Raider, kde se postupně popisují začátky Lary Croft až po to, kdy se stane ostřílenou lovkyní hrobek. Navíc si to drží prvek mystérie a nadpřirozena, kdežto v tomhle případě se radši autoři drželi reality, což se snahou udržení určitých prvků snižuje kvalitu požitku. Když to srovnám s jinými filmy podobného ražení, tak starý Tomb Raider s Angelinou J. byl lepší (i když to taky nebyla sláva) a naproti tomu stojí stará trilogie Indiana Jonese, která tohle mnohokrát převyšuje, i když byla natočena v době, kdy nebyly ještě mnohé technologie. Jak už jsem zmínil, tak příběh je naprosto nekorektní s originálem a co se týče hereckého obsazení, tak k mému počátečnímu překvapení byla Alicia celkem slušnou volbou. Pak jsem celkem ocenil vedlejší role žoldáků, ale zbytek slabší. Ještě takovým menší plusem jim ale musím uznat celkem slušné designové provedení a zvolení lokací. ()

Shaqual

Kdyby se ten film mermomocí nebral tak vážně, puzzlíky nebyly věčně jen na efekt a vedlejší postavy nebyly chodící a mluvící klišé, tak se z toho asi posadím. Hlavně taky protože pro jednou taky úplně nezkonili lukostřelbu, ale taky kvůli té Vikander, který ta role fakt sedla. Škoda přeškoda, že je to ale taková sázka na jistotu. Výsledek je totiž neoriginální věc, ze který má člověk pocit, že už ji viděl snad tisíckrát. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Lara Croft bez koz je jako Clark Kent bez Supermana. Příběhově průměrné, křečovité scény a Lara jako "vystrašená" holčička...Slabota. ()

papadoce

Tomb Raider, látka, ktorú filmári nie a nie sfilmovať na kvalitatívnu úroveň akú dosahujú hry. Majú vždy dokonalý výber hlavnej predstaviteľky, ale niekde po ceste to proste zakoprcá. Angeline to ušlo úplne, i keď to skúsila dvakrát. Alicka svoj prvý pokus dala o málinko lepšie v niektorých častiach, naopak v niektorých ani veľmi nie. Bohužiaľ ani tentokrát sa potenciál nenaplnil ako by som čakal a uviazol som v rozhodovaní medzi 3 a 4. Ono tých 65% tomu proste svedčí najviac. Alicia je úplne nádherná, Lara jej pristane. Hlavný zloduch úplne trápny, a chýbala mi akcia. Viac, viac, viac. Príbeh bol taký obyčajný, ale body naviac dávam jednoznačne za racionálne vysvetlenie legendy o Mimiko. To sú tie momenty, kedy by pol hviezdy všetko riešilo. Ach jaj. ()

Knor

Nejdřív k hlavní postavě, Alicia Vikander mi prostě není sympatická, skoro až otravná a ani se mi moc nelíbí, v porovnání s Angelinou nemá šanci. Takže mi celkovej dojem kazila nejvíc hlavní hrdinka. Ale vyvažoval to skvělej hajzl Goggins a sympaťák West. Tento Tomb Raider je svižný akční dobrodružství, na který se dobře kouká především díky zajímavým lokalitám a solidní akcí. Nesmí se tu teda moc přemýšlet, je to opravdu oddychovka na zabití hodiny a půl, škoda že tvůrci nepřidali ještě trochu víc srandy. Takhle je to jen průměr po všech stránkách, tvůrci si vzali nebo spíš vykradli Indyho Jonese a to dost očividně, což vypovídá o celkově malý nápaditosti. Nemůžu říct, že bych se u toho nudil, ale víckrát už to vidět nemusím, protože tu není nic co by za to stálo. ()

papilon395

Počítačové střílečky mě v životě minuly, tudíž neznám ani předlohu, ani první filmové zpracování. Byla jsem jenom zvědavá, jak se Alicia Vikander vypořádá s rolí natolik odlišnou od její dosavadní filmografie. A tahle kráska s chlapeckým tělem a laníma očima to dokázala se ctí. Jenom mě to nevzalo za srdce. ()

wege

Přišla domů, řekla čuz a šla spát. To se stalo asi dvě minuty po tom, co jsem to dokoukal v televizi. Bylo to daleko lepší než jakákoliv verze s AJ. Alicia je totiž výrazně lepší herečka, dokáže v tom filmu rozehrát spoustu poloh. Nevinou naivní holku, následně silnou chytrou ženu, která se nebojí být krutá, ba až bestiálně krutá. V té poloze mi někoho hodně připomíná. Kua .. doufám, že si to aspoň někdo užívá. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 17) ()

olmikee

Vzhledem k tomu, že jsem o Tomb Raideru za poslední měsíc neslyšel vůbec nic, i přes poslední povedený trailer mě to do kina extra nehnalo. Zkusil jsem to a z výsledku jsem velice mile překvapen. Jediná výtka by směřovala k trochu utahanému začátku, ale jakmile Lara vyrazí na cestu tak začne naprosto boží akční jízda, která nekončí až do posledního záběru. Alicia Vikander je skvělá i když pořád někam padá, skáče a lítá, je přesvědčivá a budete jí to věřit a hlavně fandit! Skvěle jsem se bavil a kdyby za pár let vzniklo nějaké pokračování, vůbec bych se nezlobil a docela se i těšil. ()

carodejb

Alica sa snaží a je dobrá Lara. Akcia je pekná, hudba výborná. Avšak: keď postavy otvoria ústa valí sa z nich jedna otrepaná klišé hláška za druhou. Filmáry sa navyše držia pri zemy, výprava je hrozne chudobná. Oproti predlohe strašne vykastrované. Film, ktorý je fajn ale chýba mu odvaha a šťava. ()

nudla

Osobnost nové Lary pěkně odpovídá postavě ze hry. Problém ovšem je, že někdo nepochopil, že hra se nedá jen tak přenést na plátno. Nejenže je příběh oproti herní předloze hodně osekaný (což by se ale dalo pochopit kvůli rozdílu 30 hodin game play a 2 hodiny filmu), ale on ten příběh vlastně přišel o své kouzlo. Začátek je úplně zbytečně dlouhý a pak se koukáme na špatně sestříhané akční scény, u kterých pořád vidíte jak máte mačkat E nebo šipky abyste už zase nechcípli.... No asi jsem dost zaujatá hrou, ale já bych být nemusela, kdyby tvůrci měli aspoň trošku imaginace a pochopili, že hra není to stejné jako film. Zlaté díly s Angelinou, už i filmová Lara šla do háje. ()

Mistr_Moon

Působí to tak nějak devadésatkově, ale vůbec to není na škodu. Klidně by mohli natočit dvojku, ovšem lépe už s vlastním (propracovanějším) příběhem. ()

LukeSharp

Je to tam!! Jedna z nejvěrnějších (i když ne nejlepších) videoherních adaptací. Konečně někdo pochopil koncept filmu podle hry, který si tak nehraje na něco, čím není (a co my hráčí my hráči ani nechceme) a drží se šablony herního Tomb Raider rebootu. A nepřekvapivě to funguje. Hra byla výborná a že film neobsáhne všechno je vcelku logické. Obzvláště s poměrně (ehm...) malým rozpočtem. Ale stihne do diváka nasypat pár epických momentů ze hry, půjčí si nástin příběhu, který pak hráče celkem překvapí (značně poupravená verze oproti gamese), hodí celkem fajn záporáka a hlavně....Alicia Vikander je parádní Lara Croft! Ta holka na to prostě má jak fyzicky, tak herecky. Její přerod v kickass vykradačku hrobů je pak opravdu uvěřitelný a je mi úplně šumák, že typickou Angličanku hraje Švédka. O to více mě zamrzí případný komerční fail. Tuhle sérii bych rád vídal pravidelněji a druhý díl tak uvítal s otevřenou náručí. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)