Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Letec88

Popravdě tohle je první film, který jsem vypnul po necelé hodině a nedokoukal ho. To i Johny English má větší náboj a aspoň vtip. Tohle je nudné, nudné a zase nudné. V životě jsem se tak nenudil jako u tohohle filmu.. Snad jenom ten kůň je pěkný.. 1/10 za koně. ()

misiacik

Štefanové citové vyjadrenie ku zvieratkám cez chlapca a jeho prepálené bulvy. Gýčovitý príbeh jedného, či dvoch koní čo spolu tiahli za vojny. Jedno sa však musí nechať a to, že Štefanelitto vojnu točiť vie, slzavé údolie ma síce minulo no srdcervúce scény sa ma zľahka dotkli, jemne prešumeli ponad mojim obočím, ale nezanechali žiadnu vlahu na mojich riasach dokonale otáčajúcich sa smerom k nebesám. Bola to nuda, príbeh ma nebavil a to najlepšie čo film ponúka sa udeje pri spolupráci dvoch vojakov počas záchrannej akcie Joeyho. Príbeh o tom, že všade sa nájdu dobrí ľudia, príbeh o odvahe, skromnosti a bla, bla, bla... ()

xaloha

Spielberg=megafilm v tomto případě úplně nefunguje, ale to rozhodně nesráží na kvalitě. Příběh je v zásadě jednoduchý, jenže divák většinou hodnotí to, jak je podaný. A on je podaný dobře. Klasicky, vyrovnaně, lehce. Tíživou atmosféru dodá samozřejmě válka, která je na jednu stranu zobrazena poměrně realisticky, avšak na druhou zlehčována a odsouvána jak jen to jde. Některé záběry jsou spíše takové udičky - chytí se anebo ne? Pokud ano, máme si co domýšlet, a to už pak není úplná idylka. Film má více vrstev i žánrů, někoho nadchne a zbytek alespoň neurazí. A hlavně - - je to o koni! :)) ()

hajze1man odpad!

evidentne stefanovi jeblo v bedne a natocil taku kokotinu, ze som ju videl na tri krat a pokazde so mi z nej urobilo zle..... Stefane prosim bez do dochodku a neotravuj nam zivot picovinama ()

k.rakonos

Krásný film. Režie, kamera. Nejde o nějaký vyložený krvák, takže tohle válečné drama je vhodné i pro rodiny s dětmi, ačkoliv i zde je ukázáno na hrůzy války, ale jinak než v akčnějších a krvavějších filmech. Příhody krásného hřebce jsou někdy až pohádkové, ale to nic nemění na tom, že to je mimořádný film, na jaké jsme u Spielberga zvyklí. Zde trochu překvapuje poměrně nízké hodnocení v globálu. ()

Upswing

Na Spielberga veľmi slabé, naivné a gýčovité. Tak jednu hviezdu za Celine Bluckens, ktorá ma zaujala a myslím že bolo škoda, že sa príbeh nezačínal od nej ... však asi pre také dievčatká bol určený. ()

HardL

Určite veľmi zaujímavý nápad. Už tu bolo XY filmov, ktoré sa pozerali na vojnu z pohľadu obyčajného vojaka, obyčajného civilistu, ale z pohľadu obyčajného koňa? To tu ešte naozaj nebolo. Začiatok filmu bol presne taký, ako som očakával. Plný romantiky, sentimentu a gýču, ako všetky filmy s veľkým romantickým príbehom. Nič menej prvá polovica filmu ma nebavila a donútil som sa ho pozerať ďalej len zo zvedavosti ako sa príbeh vyvinie (keby to nebol Spielberg asi ho vypnem). Po polovici filmu nasledovali scény z frontu kde si to u mňa tento film mohol značne vylepšiť, no nevylepšil. Príbehovo je vojna vykreslená výborne- so všetkou aroganciou, utrpením a absurdnosťou. Ale kde je krv?, odtrhnuté končatiny? vnútornosti? (trosku viac "Zachráňte vojaka Ryana"?) Viem, že to nieje horror, ale myslel som, že ani rozprávka. Jednoducho bojisko po útoku je posiate mŕtvolami, ktoré tam umreli akoby náhodou na záhadný vírus. ()

Meego82

Tak neviem Spielbergovy nejak v poslednom čase neviem prísť na chuť..Tintina som s veľkým sebazaprením dopozeral do konca a pri tomto som takmer zaspal..Technická stránka filmu bolá skvelá len ten príbeh....nevedel som či sa pozerám na Disneyovku alebo nejakú vážnu drámu a v podstate neviem to ani teraz teda okrem toho že po druhýkrát si to už určite nepozriem. ()

ronin zabak odpad!

Ten, kdo si cení života, neutratí ani chvilku za tuhle romanticko - uchyláckou srajdu ani minutu. Vyjímku tvoří milovníci koní, malých klůků nebo smradlavých uniforem. PHUJ! ()

gomecz

nebudu pridelovat hvezdy, protoze za pribeh bych musel dat odpad a za technicke zpracovani, za atmosferu, kameru, zvuk atp 4,5. tak napred co mi vadilo: zpocatku jsem nechapal kde se pribeh odehrava, protoze prostredi a lide spis pripominali kovboje z divokeho zapadu. stejne tak cviceni jezdcu: misto aby, tak jak bylo bezne v britske armade, cvicili jizdu ve formaci a drzeni linie, tak po americku zavodi kdo bude z rady vice vycnivat, dal mi vadilo jedno klise plynule navazujici na dalsi a konecne... to snad ani nebudu zminovat, jednak by to byl spoiler a dvojak by to bylo politicky nekorektni. co se mi libilo: dechberouci atmosfera, proste Steven Spielberg se nezaprel. nekdy toho bylo az moc, ale i tak byly zabery a sceny dokonale do posledniho detailu. ()

Indio

Neuvěřitelnej kýč s nádhernyma obrázkama. Obdivoval jsem způsob řeči koní a v těch samích chvílích jsem nadaval na citovy ždímačky. Takovej film jde asi těžko dělat jinak ale tkhle tlačit na pylu? Každopadně Spielberg je jeden z nejlepších filmovejch vypravěčů co znám, akorat rád srdcedrasající scenky ve větší míře. I když je to spíše dědský příběh, neměla by se dítka až tak přesicovat sladkou marmeládou. Já svýdědský časi pamatuju a dle sebe vím jak mi přehnaná sladkost vadila, vadí a vadit bude. Podtrženo sečteno- Je to nejlííííp natočenej KÍÍÍÍČ jakej jsem zhlídnul. Ale vadí mi to. ()

Jameich

Silný a nádherný příběh, co víc dodat. Líbil se mi od začátku až do konce i přes občasné citové vydírání. ()

jarkametelka

Spielberg je mistr vypravec a dokazuje to i v tomto filmu.Nejslabsi ve filmu jsou mezilidske vztahy,ktere tak nejak nezanechaji stopu...Spielberg se spise soustredi na dva hlavni aktery,coz je kun a chlapec.A to mu jde velmi dobre.Je to rodinny film,slusne ho odvypravi az do konce ve stylu 40 a 50 let-na filmech,na kterych Steven vyrostl.Prijemny film. ()

jitrovnik

Je to sice pohádka,ale opravdu krásně natočená.Určitě jeden z nejlepších filmů o zvířatech.Steven Spielberg stále patří ve světě filmu mezi ty nejzajímavější tvůrce. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga