Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Tony.cs

Naivní, idealistické, prvoplánovité, melancholické. A nádherné. Několikrát během filmu se mi draly slzy do očí. Steven nám kombinuje statické pohledy a dialogy filmů blízkých našemu mládí s jeho zmodernizovaným pohledem na akční části. Fantastická limonáda. ()

Compote

Když ten kůň a ten kluk se měli vážně rádi.. a do toho ta válka.. a co všechno ten kůň zvládl.. a vyhrává si do toho Williams.. Prostě atak na mé citlivé srdéčko. ()

Makky

Takéto sentimentálne snímky plné patosu určené širokým masám sa v súčasnosti už len tak netočia. Pišta nás ale opäť chcel dojímať, a že sa mu to aj podarilo. Scenár je výborný, rovnako kamera a hudba. Nomináciu na oscara zabezpečila jednoznačne scéna, kde sa Joey splaší a uteká cez vojnové pole. Označenie veľmi pekný film je myslím to najvýstižnejšie. Toto je poctivá filmárčina! ()

Alementina

Několikrát bylo zmíněno, že film se utápí v patosu...ale ten film se v tom patosu několikrát přímo utopil a ani sedm životů by mu nepomohlo. Neskutečný kýč, neuvěřitelně zelenou barvou trávy počínaje a přebarevným západem slunce konče. První hodina je nudná k uzívání a navíc silně připomíná televizní tvorbu. Druhá část filmu je spatlanina několika stylů, která ne a ne držet pohromadě. Trapný a až iritující jsou Němci mluvící anglicky s německým přízvukem a Francouzi mluvící anglicky s francouzským přízvukem ... to si pak mohli odpustit hlášku Anglána na Němce "mluvíš dobře anglicky" ! Tohle že natočil Spielberg .. no tak mohu s klidným svědomím říct, že chlap zesenilněl a nikdo asi neměl odvahu mu říct, že natočil sračku, která víc než drama připomíná parodii na válečné filmy. A jako komedie by to snad i fungovalo, kdyby tam nebyly scény, který mi byly nepříjemný, protože přece jen jsem citlivá dušička a nesnáším utrpení zvířat, které tu navíc na muj vkus bylo vyzdvihováno víc než utrpení lidí. Takže 3* a to jen díky scéně se záchranou koně uprostřed válečného pole, protože už dlouho jsem nebrečela smíchy. Hláška "Tak jak je v zákopech" a odpověd "Špica" ... its going to be LEGE - wait for it - DARY ! ()

Tirion

Tenhle snímek jsem nepochopil. Stejně jako Steven Spielberg asi nepochopil nebo nevěděl, o čem chce vyprávět. Měla to být rodinná komedie, válečné drama, zoofilní romance? Kdo ví? Steven to ale rozhodně není. Kdybych si zacpal uši, tak by to šlo přetrpět, ale bohužel jsem to neudělal. Scénář je natolik trapný, že vskutku každá věta v dialozích je skutečnou perlou hodnou Zlaté maliny a klišé na vás čeká na každém centimetru celuloidu. Zkrátka jsem už dlouho něco tak prázdného neviděl a tak jsem pozbyl opatrnosti a utrpení mi bylo odměnou. Herecké výkony britské špičky nejsou špatné, ale co je opravdu špatné je dvojka Jeremy Irvine a Celine Buskens, která je prostě na pár facek. Při dlouhých záběrech do očí našeho hrdiny jsem měl občas dojem, že nás čeká střih na nahé jinochy koupající v řece koně a pak že Jeremy pochopí svůj životní úděl gaye. Jo a taky jste nevěděli, že německý Michael je v němčině "Majkl"? Já teda ne. Němci nám tu vesele klábosí plynulou angličtinou s Frantíky, Britové s Němci atd. Tenhle film je tolik nevyvážený a má tolik hloupých chyb, že ho nezachraňuje ani dokonalá výprava a kamera. Další velké zklamání pro mě osobně je, že se na scénáři podílel Richard Curtis. Richarde, máš u mě červený puntík. A já mám zase rudo před očima, jenom jsem si na War Horse vzpomněl. ()

kaylin

Nejsem velkým fanouškem Stevena Spielberga, i když uznávám, že pro film toho udělal hodně. Jeho filmy jako "Duel" či "Čelisti" jsou skvělými ukázkami kvalitních thrillerů/hororů. Uznávám i některé jeho další filmy, ale v posledních letech nenatočil nic moc, co by mělo větší hodnotu. Jsou to kvalitní snímky, ale žádný z nich už není takový, aby vyrazil dech. "Válečný kůň" rozhodně ne. Trochu bych Stevena připodobnil k Robertu Rodriguezovi. Robert má čas od času - možná až příliš často - potřebu natočit jednodušší filmy rodinného ražení. Jeho série "Spy Kids" čítá celkem 4 díly a nebál bych se tvrdit, že se dočkáme dalšího/dalších. Tak i Steven natáčí rodinné filmy, které jsou dramatické, slzopudné a poměrně odlišné od jeho "dospělejší" tvorby. "E.T. - Mimozemšťan" se pro mnohé stal filmem nenáviděným, ale měl své kvality. "Válečný kůň" už jenom chce představit velký malý příběh jednoho koně. Ano, kůň je skutečně v hlavní roli, a to rovnou dvouapůlhodinového filmu. Jenže Steven vyměkl, a i když se film odehrává v první světové válce, rozhodně nečekejte něco podobného jako v případě snímku "Zachraňte vojína Ryana". Žádné válečné násilí, ale opravdu rodinná podívaná, která se snaží být dramatická, ale vyznívá jenom neskutečně pateticky. Tohle rozhodně není můj šálek čaje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/lode-stud-zoo-marylin-pulnoc-v-parizi.html ()

blackrain

Po dlouhé době jsem mohla vidět americký film, kde pozadí příběhu tvoří období první světové války a ne ta válka následující. Přestože je tu zobrazen válečný konflikt, tak příběh tohoto nádherného a ušlechtilého zvířete působí až pohádkově. Pouto mezi Joeym a Albertem bylo krásné a silné, skoro bych řekla neuveřitelné a magické zároveň. Filmu nemám co vytknout. Dokonce mi nevadila ani jeho délka. Já jsem se prostě tím filmem nechala unést, zapomněla na čas a samozřejmě se řádně dojmula. Zapůsobil na mě v silných momentech, kterých je tu celkem dost, kdy se mi sevřelo hrdlo a po tvářích mi stékaly slzy velké jako hrachy. Spielberg moc dobře věděl co a jak chce natočit. Taky se mu to povedlo. ()

Raketka29

Co se filmu nedá upřít je Spielbergovskej podpis, který je vidět na "malebných" záběrech krajiny a "naturalistějšíchů záběrech kamery. Bohužel jsem si za celé dvě hodiny nedokázala ani koně ani lidé, kteří ho měli za své, vytvořit nějaké pouto. Věcí, která mi docela vadila byla ta, že i němečtí vojáci mluví anglicky (a někdy i německy) takže bez znalosti vojenských uniforem 1. světové války, jsem občas nemohla rozlišit kdo je kdo. Jedno plus tedy za koně, 2 za to že ten příběh byl alespoň něčím zajímavý a 3. plus za to, že mě pobavilo "pozastavení války" pro záchranu koně ... a za scénu s kleštěma ;) ()

Helo

Silně se zdráhám říkat o filmech, že jsou "hezký" nebo "pěkný". Normálně totiž používám slova jako: "ušel, skvělej, výbornej". Ale tenhle film byl prostě pěkný. A hodně velkou zásluhu na tom má jistojistě výborně zahraný kůň(pokud se to tak dá říct :)). Krásný příběh, s pravým americkým koncem (který ale do tohohle filmu patří), skvělou výpravou a dobrými herci. Jen si nejsem jist některými helmami německých vojáků, které bych spíše přiřadil do rakouské amrády. Ale historik nejsem a šťourat se v tom nechci :) ()

MATADOR

Patetická nádhera s přitaženým příběhem a neskutečnou krásou! War Horse v některých momentech ukazuje, že Spielberg si zase tak jistý, ohledně pojetí, nebyl. Z toho důvodu nám to občas klopýtne do komedie, občas do vynikajícího válečného filmu z 1. světové války. Každopádně příběh je to krásný a i když to má takovou stopáž, tak nenudí. Kdyby mě chtěl Spielberg opravdu naštvat, měl zvířata ještě nechat mluvit - některé scény k tomu přímo vybízely :) ()

stration

No, tak teď fakt nevím. V podstatě po shlédnutí všech Spilbergových filmů jsem zíral s otevřenou pusou. Tady taky, ovšem z úplně jiného důvodu. Takovou porci snad všech příměsí klišé jsem ještě neviděl. Nevím, jak je to se Spilbergovými potomky, ale toto vypadá, jako kdyby se na něho sesypalo deset vnuček a tak pět vnuků, kteří mu vyhrožují, že jestli nenatočí něco pěknýho o koníkovi, tak si s nimi bude muset měsíc hrát na paní Nesbittovou. A on povolil a film natočil. Je to film krásný, řemeslně perfektně zvládnutý, ale vůbec kurva né pro mě! Omluvte mě, protože jsem se zase musel rozčílit. Doufal jsem, že to nebude zas tak hrozný. Ach jo. Ovšem pokud byl Spilbergův záměr udělat ze zbytku bezvěrců křesťany, tak to klobouk dolů, protože i já se snad dám na modlení, aby Spilberga příště neovlivnili vnučky, ale nějaký ten šestnáctiletý puberťák. Po všech mých "vtipných" glosech k filmu dávám kupodivu čtyři hvězdy, protože jde opravdu o film vyjímečný a ve Spilbergově filmografii ojedinělý. A Vy, pro které není oslovení: "Ty koňu!" urážkou, už cválejte do kina! ()

Herr_Flick

První věc, kterou si v duchu řeknete: „Proboha proč to všechno musí být tak kýčovité?!“ Jako bych se díval na Jurský park nebo Indiana Jonese, akorát je tady modrooký klučina a jeho kůň. Přitom sem se tento Stevenův rukopis vůbec nehodí. Zkrátka, i když je něco hezké, tak to neznamená, že se to hodí všude. Druhá věc, kterou si v průběhu sledování hnědákova osudu v duchu řeknete: „Bomba! Němčouři, ti dostanou vždycky pěkně nandáno!“ Ten útok kavalerie, ty kulomety v lese, ta scenérie po bitvě, to mělo být jako co? To byl špatný vtip. Na konci ani vlastně nevím, kam bych jej zařadil, pro koho má film být, protože asi nejblíže to má k romantické fantasy pohádce. Možná se zapíše do historie pro největší humbuk kolem orání pole. ()

Philcze

Kýč. A? Čekali jste snad o strýčka Stevena na toto téma něco jiného? Pokud přistoupíte na hru plnou patosu nezbývá než žasnout na dokonalou režií, kamerou a kvalitním příběhem, který se sice v druhé polovině poněkud rozpadá na jednotlivé epizody, ale závěrem jak ze Stopařů tomu Spielberg nasadí vynikající tečku. 80% ()

Thomassi

Ano, je to místami dost kýčovité, ale Steven Spielberg v takovýchto případech takový je. A s tím nic nenaděláme. Proto jsem se zaměřil vyloženě na samotný film a užíval jsem si popcorn s válečným nádechem jak jen jsem mohl. Očekávání bylo obrovské, jen si vzpomeňme na Ryana nebo na přímé podílení se na Bratrstvu a Pacificu. Steven prostě reálii války umí dokonale vyzobrazit a divákovi nezbyde nic jinýho než nevěřícně zírat. A Válečný kůň je přesně takový. Vztah toho hoška s koněm Joeyem je působivý už od začátku a jak se postupně rýsuje, člověk si uvědomuje, že kdyby jeden zahynul, tak druhého to brutálně raní. I když toho koníka asi moc ne :-) Tím se dostávám k bodu samotný války. To je prostě Spielberg. Destrukce všeho kolem a naprosto reálná ukázka země nikoho. Teď mě tak napadá jedna scéna, která mluví za všechny. A to, jak se Joey dostane do spárů ostnatého drátu, kde se ho snaží zachránit jak Anglán, tak Fricek. Opravdu dokonalé, dokonce i s dávkou humoru s kleštěma. No a u takového filmu nesmí chybět skvěle zkomponovaná hudba a dokonalé melodie. Ten kůň si zaslouží rozhodně nadstandartní hodnocení i přes místami slabší pasáže. Jinak ale působivý snímek. 85%. ()

salalala

Nejhorší film, jaký jsem od Spielberga za posledních několik let viděl. War Horse má hrozně kýčovité téma, které by asi ustál málokdo a velkému Stevenovi se to zkrátka nepovedlo. První hodina je tak šíleně nudná a nezajímavá, že jsem se až divil, že režisérem je taková kapacita. Nic se v ní de facto neděje a sledovat nekonečnou pasáž, kde se orá pole, je dost utrpení. S přechodem na frontu se to naštěstí změní, ale ani tady to není nikterak zázračné. Ano, Spielberg davové scény umí a i těch pár bojových a akčnějších je parádních, ale to kolem je zkrátka kýč a nuda. To ať se nikdo nezlobí. Šest oscarových nominací včetně filmu roku je víc než cokoli jiného úlitba slavnému režisérovi, protože objektivně vzato by to mělo být pouze v kategorii kamery, která je opravdu fantastická a výpravy, jinak opravdu nikde. Taky mě nemile překvapilo, jak nevýrazný a vlastně špatný je Irvine v titulní roli. Vlastně tam vůbec nikdo nic extra nehraje a je to škoda. Některé momenty s koňmi tam jsou perfektní, ale je to skutečně moc dlouhé a přehnané, běžný divák to asi moc nezkousne. Scéna, kdy nepřátelští vojáci společně zachraňují nebohé zvíře, mi přišla spíš jako z parodie, což není dobře. Ten film má své momenty, ale na tak velké režisérské jméno mi jich přijde hodně málo. Celkově vzato průměr a zklamání. 60% ()

togaf

Strašnej kýč, který z člověka taká emoce a slzy na litry. Patetické záběry na oči (lidí i zvířat) a okázalé západy slunce. Zní to strašně? Určitě ano, ale Spielgerg to zkrátka umí. I z takového dementního námětu sem tam vypadne dobrá scéna. A pokud máme možnost hlasitě komentovat největší stupidity, přidáte - jako já - hvězdičku navíc. Zkrátka čekala jsem to horší. ()

Tuskík

Co to je s mým oblíbeným režisérem? Proč natočil pompezitu, ve které západ slunce vypadá, jako kdyby ve studiu hořelo, nejlepší herecký výkon patří koni, představitel hlavní role neumí hrát ani na plakátu k filmu (který se nehýbe, ano), ve které se na začátku kromě útoků husy skoro nic neděje a můj nejoblíbenější skladatel je místy velmi těžko poslouchatelný? Nevím. Že je to přece jen točil Spielberg dokázal prostředek filmu, hlavně skvělé scény v zákopech. Konec to ale bohužel zase položil... no, škoda mluvit. Není to zas takový průšvih, ale nominace na nejlepší film? "It's my hou seee." ()

FilmFan24

Asi proto mám Spielbergovy filmy tak rád. Pro jeho úžasnou schopnost vyprávění. Tady je středem filmu jeden krásný kůň. Ten díky vypuknuvší první světové válce mění majitele a spojuje zdánlivě nespojitelné - příběhy obyčejných lidí, kteří přestože stojí na opačné straně fronty jsou si svým způsobem blízko. Zvlášť vyniká scéna záchrany koně britským a německým vojákem. "Válečný kůň" je plný krásných obrázků ze kerých dýchá tolik potřebná naděje a lidské teplo. ()

runner85

Ak máte dilemu, kto je najväčší priateľ človeka tak tento film to napovie. Začiatok filmu stojí naozaj zato, Albert vychováva mladého koňa v krásnom prostredí. Počas toho som si aj spomenul na moje stredoškolské časy a praxovanie, na týždeň sme sa išli starať o kone a potom sme na nich aj jazdili, to bola nádhera, ak by som mal nejakú malú farmu, rozhodne by som tam chcel koníka ... . Postupne sa ale do filmu zamotala vojna, a tam prišiel problém, toto nemohol myslieť pán Spielberg vážne ! ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga