Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

gogo76

Chápem, že nie každý má chuť na trochu gýčovo-rozprávkový pohľad od Spielberga, ale Verbalov odpad aj tu rozpútal malé preteky o to , kto každý ukáže, že to Spielbergovi spočíta. Zamyslime sa...ODPAD??? Pozrite si rebríček najhorších filmov a ruku na srdce, patrí tam aj tento film? Trochu objektivity. Pochopím tri, dva, možno aj tú jednu posratú hviezdu, ale odpad nie. Je to možno zaujímavý spôsob ako upútať pozornosť. "Aha-aha...ten verbal im to ukázal, tak ja si ho pridám do topky." A ide mu. Imidž prísne hodnotiaceho užívateľa mu mnohí žerú...............Teraz k filmu. Od začiatku som vedel, že to bude film pre mňa. Samozrejme nie je bez chýb, ale kone milujem a drámy i vojnové filmy rovnako tak. Iste, často to snímanie idylickej krajinky a nasvietenie pôsobí dosť gýčovo, ale ja som si užíval hlavne to blato a špinu v zákopoch a príbeh koňa, ktorý blúdi frontou. Za najlepšiu scénu považujem útek koňa cez frontu, zamotanie sa do ostnatého drôtu a jeho vyslobodzovanie dvoma nepriateľskými vojakmi. Každý prišiel z inej strany, ale problémy majú rovnaké. Spielberg neidealizuje, nevyzdvihuje ani neočierňuje žiadnu z nepriateľských strán. Vojna je rovnako krutá a nepríjemná pre obidve strany. Spielberg o filme hovorí: "Je to rozprávka" a ja ju takto beriem. 90%. ()

Xmilden

Spielberg ve svém nejnovějším filmu dokázal proč ho máme všichni tolik rádi. Neexistuje nikdo kdo by dokázal tímto stylem odvyprávět příběh. Určitá nevyváženost ve filmu je cítit, hlavně v době kdy se přesuneme na bitevní pole a počet postav začíná narůstat. Prvních 45 minut se mi i přes klíšovitost líbilo hodně, poté už jen některé vybrané scénky. Jako celek ovšem film funguje spolehlivě. Steven není žádným nováčkem, takže zde máme všechny jeho poznávací znaky jeho tvorby. ()

Arbiter

Kobyla má kůňátko. Kůňátko vyrůstá v kůně. Kůně je Joey. Joey pluží. Joey mele maso. Joey je François. François mele Dorotku. François je kůň. Dráty melou koně. Kůň je Joey. Joey pluží. Všichni měli vlajku. ()

-bad-mad-wolf-

Nenáročná pohádková omalovánka, hrající na dlouhé pohledy do očí a pozitivní auru všeho kolem (protože válka je špatná, áno). Kůň je za všech okolností nejkrásnější, nejsilnější, nejodvážnější, nejvěrnější a nejrychlejší - čekal snad někdo něco jiného? Film i přes obludnou stopáž nenudí a má vyrovnané tempo, takže je určitě dobrou volbou, pokud vaše děcka mají v lásce koníky. Čistokrevná limonáda se všemy svými klady i zápory (upgradovaná ověřeným umem svého režiséra). Zákopová scéna fajn. ()

Nevada

Patetické? Obrovsky. Naivní? Jistě. Hrající na city? Samozřejmě. Prvoplánově? Zřejmě. Ale kdo jiný než Spielberg, by něco takového zvládl natočit tak, aby to nedopadlo katastrofálně? Asi nikdo. A říkejte si co chcete, já Spielberga a jeho styl ráda. ()

kinej

Škoda, že Spileberg nenatočil tenhle film třeba před 10 – 15 lety, kdy byl ještě na vrcholu sil a chrlil jeden bravurní snímek za druhým. Válečný kůň postrádá eleganci a lehkost je starší tvroby. Nejsou zde ani jedinečné a nezapomenutelné scény, jichž dokázal díky své invenci nadělit větu filmu tolik, jako málokterý jiný. Válečný kůn je vlastně velice obyčejný. Zvláštní je i scénář, protože na to že má být hlavní hrdina kůň, je až moc prostoru věnováno všem lidem které potká. Film se mi tak zdál rozkouskovaný, nelineární a vůbec příběh možná dobrá látka pro knihu, méně však pro film. Dost mi nesedl ani Albert v podání Jeremy Irvina, ve Spielbergových filmech jsem zvyklý na zdatnější herce. No a hudba Johna Willamse je stejně obyčejná jako zbytek filmu. Pár záblesků filmového génia zde je, ale jsou rozmělněny tuctovostí. Rohodně však oceňuju práci s koňmi, protože ti když byli na scéně, okamžitě jsem zapomněl na všechny neduhy a kochal jsem se. ()

paascha odpad!

Uff, očistec v podobě veledíla Pišty Špílberga, který už zřejmě ztratil i poslední špetku zdravého rozumu a soudnosti, pokud tedy kdy nějaké měl, byl skutečně nesnesitelný. V jednu chvíli jsem myslel, že chytrý koník začne hrát na banjo a zpívat nějakou jidiš romanci na téma nespravedlivého osudu mladých vojáků na západní frontě, ale Pišta, inspirován zřejmě úspěchem svého masakrálního pojetí vylodění v Ryanovi, si raději zahrál na krvavého Mela a švihnul si další krvavou scénu, tentokrát mezi krátery. A pasáž s ostnatými dráty a šíleným koňem? Zachránila mě. Musel jsem to přetočit dopředu, protože takovou sračku jsem fakt nezvládl. Pak se mi ztratily titulky a při jejich hledání jsem najednou byl na konci u happyendu. Díky, Pišto, za sračku roku, ale raději už táhni do prdele i se svou nenávistí k Německu ()

Shakers

Steven Spielberg nám už poskytol vojnový žáner na plátne veľa krát a vždy sa jedná o kvalitné dielo. Čo sa týka Vojnového koňa, tak určite to nie je jeden s jeho najlepších filmov, ale ani zďaleka nie najhorší. Film je zo začiatku príjemne sympatický, nie len vďaka hlavnému konskému predstaviteľovi Joeymu, ale aj hudbou Johna Williamsa. Po príbehovej stránke je to také klišé, čo mne moc neprekáža. Hlavný problém vidím v tom, že nikto s hereckého obsadenia nie je zaujímavý a nedokáže si vás získať. Za to pred konským predstaviteľom klobúk dolu asi najlepší herecký výkon vo filme. Čo sa týka technickej stránky, tak ako som už spomenul na začiatku Spielberg má už tento žáner v malíčku a vojnové scény skratka vie. Výprava, kostýmy, triky, či kamera všetko je dokonalé a pastva pre oči. Film je to rozhodne dobrý, ale ma nevyužitý potenciál, zvlášť po hereckej a emocionálnej stránke. Každopádne, veľmi pekne natočený film. 85% - 4* ()

lamps

Nezbývá než napsat, že Spielberg opět nezklamal. Zpočátku jsem měl sice trochu obavy, protože filmů o koních už bylo natočeno spoustu a pro filmaře se pomalu ztenčuje plocha, kam s tímto námětem šlápnout, a navíc krajně nesympatického a prkenného Irvina jsem po pár scénách vůbec nemohl vystát. Ale to by nesměl být za kamerou nejlepší režisér všech dob. Příběh pomalu nabral na obrátkách, Irvine vymizel ze scény a zbytečnost válečného konfliktu byla znázorněna o to silněji, že Spielberg už pojal trochu jiný pohled na zmíněné hrůzy a nesnaží se už tolik zaměřovat i na komerční úspěch, jak tomu bylo dříve. Válečný kůň je krásný snímek, který každého diváka musí zahřát u srdce, a závěrečný happy end je podán přesně odměřeným způsobem, aby dokázal dojmout a zároveň nenarušit celkový obraz a atmosféru. Chuť příběhu zkrátka zůstane na jazyku ještě hodně dlouho a rozhodně patří k těm, které bych si chtěl ještě někdy zopakovat.. ()

Pepinec

Tak se asi uklidníme a přiznáme, že je to záležitost vkusu, co vy na to? My Češi tleskáme lacinému humoru a do všeho musíme cpát odkaz na bývalý režim, Američani se zase evidentně klaní patosu a kýči. Jak chtějí vaši, našim je to vcelku jedno. Stýv to tak chtěl, no tak to udělal, a zatímco my na to teď chodíme za hříšné prachy na ČSFD předpremiéru, on si sedí doma v křesílku, pročítá oscarové nominace a v krbu topí stodolarovkami. Místní experti na filtry by mi ještě mohli napsat, jaký filtr mají jeho ´Máčka´... A když už jsem u těch expertiz - nepovažuji se za znalce zvířecí inteligence, ale na plátně skotačící kůň mi pořád přijde chytřejší, než sebestředný řehtající vůl v hledišti. Domluvil jsem, jdu projet Šemíka. ()

KlárkaS

Koně nemám ráda. A ještě víc lidi, co na nich jezdí. Jsou totiž dost divní. Ale, tady to je jiný, tady milujete jak toho koně tak všechny lidi, co se s ním zapletou. A to je důležitý říct, není to jenom o Joeym, ale spíš Joey funguje jako taková spojka mezi různými lidskými osudy. Obzvlášť bych chtěla vyzvednout tu scénu kdy se anglický voják a ten německý snaží vyprostit Joeyho z ostatného drátu. Plus tam máte nádhernou hudbu od Johna Williamse a uroníte spousta slz, kterých nebudete litovat. Ale no tak, všichni chceme vidět tyhle příjemný filmy :') ()

Big Bear

Válečný kůň mi dlouho unikal, ale dneska se mi jej konečně podařilo osedlat a vidět. Ačkoliv je film přesně to co tu jiní popisují zhusta v komentářích - tedy: kýčovitý, přibarvený, aromatizovaný a  navíc pohádka pro dospělé co mají rádi zvířátka, přesto se mi moc líbil a dávám za plný počet. Jasně, ty zápletky během 1. Světové, masomlejnu na všechno a všechny asi ve skutečnosti nemohly takto probíhat s takovou četností náhod. Přesto si říkám, proč ne? Film byl napínavý, peklo války tu bylo znázorněno naprosto dokonale a ke konci přiznávám, ano trochu mi zaslzely oči . No co, trochu toho yperitu asi zahnal vítr skrze obrazovku přímo ke mně... Ten kdo má vřelý vztah ke zvířatům v tomto filmu asi najde to co jiní najít nemohou a snad proto má i tak nevyrovnané hodnocení. Já dobře vím, že zvířata mají duši a i když se k nim člověk většinou chovádost šíleně, z nějakého pro mne nepochopitelného důvodu mu zachovávají svoji oddanost a věrnost, což nutí k zamyšlení. Nádherný film, ať si jej kritizuje kdo chce jak chce. Dávám za 5 hvizdů, * * * * * ()

JohnnyD

Melodramatická pocta starým epickým flákom, ktorá si dáva za úlohu v podstate nesplniteľný cieľ: dôveryhodne zreplikovať niečo čo fungovalo v úplne inej dobe a je v kontraste so súčasnými diváckymi očakávaniami. Díva sa na to pomerne dobre, ale nemožno sa ubrániť dojmu, že ako ručne animovaná Disneyovka by War Horse fungoval oveľa lepšie. ()

Boogeyman

No jo no, Spielberg nezná míru. Toho drsného života na záčátku bylo příliš, stejně jako těch zoofilních scén. Pak se konečně ti dva superkámoši rozdelili a začalo se něco dít. Ale stejně to ten SS vždycky přepískne, aby i ty zajímavé pasáže nakonec vyzněly trapně. Jako třeba scéna s dvěma znepřátelenými vojáky mezi zákopy s uvězněným koňem - výborná pasáž naprosto pohřbená přílišným tlačením na pilu - jako proč si musej tak trapně povídat a dělat ze sebe kámoše, to bychom jinak nepochopili celou absurdnost situace a vůbec celé války? Kdyby to proběhlo beze slova, bylo by to působivější. ()

Nin

Námět je kýč jak bič... ale umím si představit, že by z toho mohl být fajn biják. Bohužel Spielberg tady ztratil veškeré zábrany a naplno kombinuje dětskost a dospělost tak, že v konečném důsledku film není ani pro děti ani pro dospělé. Dlouhá povrchní nuda. (4/10) ()

Indiana

Spielberg má určitě lepší věci, ale i tak de i krásně natočenou, výpravnou a dojemnou pohádku, která mi ale stejně chvílema připadala jako film, kterym se překonala stanice Hallmark. ()

Je.n.n.y

You’ll stop loving me, Rose. And I won’t blame you when you do. Well, I might hate you more, but I’ll never love you less. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga