Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Bivoy

Kýčovité až běda a nepravděpodobné až k smíchu. Jen z té části, která zachycovala boje v zákopech, mi skoro běhal mráz po zádech... to Steven ještě pořád umí. ()

IsaacNewton

Moc krásný film, mám ráda Spielberga, mám ráda koně, mám ráda po celém dlouhém týdnu páteční dojemný film v kině o neodlučitelné dvojici. Spielberg točí ty nejlepší válečné filmy, je jasné, že Válečný kůň nemohl trumfnout jeho staré trháky, ale stejně, nebyl jsem zklamaná, naopak. Myslím, že mladý J. Irvine zvládl svojí roli krásně, úžasná je scéna, kdy učí koně strčit hlavu do postroje. Čekala jsem, že David Thewlis bude hrát nějakou větší roli, ale dost jsem se pobavila, byl opravdu skvělý :-) No a nominaci na Oscara měl dostat úžasný koňský kompars, já opravdu nechápu, jak je to mohou naučit dělat tak úžasné čumáky, vždyť ta zvířata hrají lépe, než lidé. Hudba byla ovšemže okouzlující, se sovám houkáním a jemným koňským pofrkáváním to byl nejkrásnější zvuk, co jsem za celý týden slyšela... Spielbergovi se to zase povedlo, jen pár blbůstek se ve filmu jistě najde, tak např. již mnohokrát zmíněná záchrana vraníka od Joyeho, nebo ukázka svému koňskému kamarádovi, jak se strká hlava do postroje...Výborná byla kamera a střih, koně táhnoucí do boje, ten dusot, v kině se to úplně rozléhalo! K dokonalosti tomu chybělo jen malinko, mrzí mě poměrně nízké hodnocení, 65% je doopravdy málo. Doporučuji všem, kdo mají rádi dojemné příběhy, s kapkou nadsázky, vtipu a napětí a také těm, kteří se dokáží dívat na koně, jak se předvádí v celé své kráse a síle... --------------PS. Ještě nikdy jsem do komentáře nenapsala, co si myslím o komentářích jiných uživatelů, každý má právo na svůj názor, ovšemže, ale tentokrát mě doopravdy rozčílil uživatel verbal, to, co napsal svědčí opravdu hodně o jeho pohledu na svět, myslím, že tohle si Spielberg nezasloužil...Chtěla bych vidět jeho, jak natočí něco takhle krásného a chtěla bych ho vidět, co by dělal v 1. světové válce... ()

phoorecek

No já nevím.. zpočátku se mi to líbilo, ale poté se k dosti absurdnímu ději připojily kýče se srdceryvnými scénami a moje nadšení bylo tu tam. Kůň na místě "nejlepšího přítele člověka" mi prostě nesedí, pokud by ovšem všichni nebyli takové mozkovny jako je hlavní postava filmu, jenž by předčil v IQ testech kdejaké zvíře možná i člověka. Jistě že to musel završit dojemný happy end. Silnější 2 hvězdy,pá "Džouí". ()

divisak

Přeji Panu Režisérovi ještě mnoho elánu, protože jeho vitalitu, s níž v posledních šesti sedmi letech dokazuje na filmových plátnech svůj um, by mu mohli závidět i jeho mladší kolegové. Už se těším (jsem zvědav) na Lincolna. ()

jerenymo

Ačkoliv je to od Mr. Spielberga, tak to musím nazvat sentimentální sračkou, kterou nás táhne po dobu dvou hodin pěkný kůň. Krom scény vystřihování koně z drátů, totální patlanina, která nedává smysl. ()

Mr.Mick

Klasické Spielbergovské a jedno obrovské klišé kde vymenil ľudských hercov za kone a teraz si tvorcovia myslia, že každý z toho sadne na prdel a bude roniť slzy, úsmevy a podobne. Prachbiedny priemer ale s nadpriemerným Williamsom a jeho hudbou + pekné filtre na kamerách. ()

Eterninox

Troufnu si tvrdit, že divácký prožitek u War Horse hodně záleží na tom, zdali má člověk vztah ke koním, a zdali byl významněji zasažen staršími výpravnými dramaty ve stylu Gone with the Wind. Já osobně nepatřím ani do jedné z těchto skupin, a proto mě dlouhé a pro mnohé jistě velmi emotivní záběry na slasti a strasti ústředního kopytníka spíše iritovaly, a mohutný pathos v zásadnějších dějových scénách ve mně spíše než dojetí vyvolával rozpačitost. Neměl bych nic proti retro/homage stylu, kdyby ovšem nebyl zhusta prokládaný scénami technicky i vypravěčsky značně moderními (např. poprava dezertérů, vyprošťování z ostnatého drátu). Pokud by se tedy člověk na War Horse díval jako na „konvenční“ historický velkofilm, budou ho velmi pravděpodobně rušit ony násilně slzavé momenty, a naopak divák hledající nostalgickou podívanou bude znechucen přehršlí silně nenostalgických výjevů. *** Příliš laskavý k dnešnímu divákovi není ani scénář, který většinu zajímavých lidských postav velmi rychle odpraví, nebo je nechá záhy z filmu zmizet. Mimo hlavního koňského hrdiny se tedy divák konzistentněji setkává jen se zoufale schematicky a sentimentálně ztvárněným Albertem, a jeho o nic méně schematickými rodiči. *** Po řemeslné stránce by se nicméně hledaly výtky docela obtížně. Spielbergovy neoddiskutovatelné režisérské schopnosti spojené s majestátní hudbou Hanse Zimmera dokážou vykouzlit ten správný tón a atmosféru pro každou scénu, ať už se jde o romantický západ slunce nebo hrůzný válečný výjev. Výborně je zvládnuta i kamera, střih, a vůbec celý „formální“ aspekt snímku. Vyzdvihnout je určitě třeba i výkony herců, kteří s nevděčnou látkou zápolí více než zdatně. Nic z toho však příliš nezmění na celkové nesourodosti filmu, která citelně snižuje jeho kvalitu, ať už je na něj nahlíženo z jakékoliv stránky. 65% ()

Pavelos

Tak se mi zdá, že Steven před natáčení tohoto snímku asi omylem šlápl do koňského lejna.. Protože takhle hanit koně není jen tak.. Na mě asi až příliš romantické a kýčovité.. Přehnaně dlouhá stopáž, ve které chvílemi nikdo nevěděl co má vlastně dělat, tak se tam prásknul koník zepředu, koník zezadu, koník zespoda, koník zezhora, koník..... Jediné štěstí že se neobjevila poloha na koníčka mezi koňmi:-)) Prostě a jednoduše, jedno velké zklamání.. ()

Vendo86

v urcitych momentoch mi tento film pripadal ako Forrest Gump len v "konskej podobe". Nezazivne, opakujuce sa klise sceny. ach jaj... ()

Atheas

No není to špatné,jenže je to takové o ničem.Některé scénky jsou fajn,hlavně ty s koněm.Ale opravdu je to takové bez života.Mnoho scén je uplně zbytečných a jaksi bez ladu a skladu. ()

Ad4mson

Vizuálně opojné (Kaminski je opravdu geniální kameraman, co záběr, to opravdová něha pro oči), emocionálně však až nedůstojně vyprahlé. Takřka bezchybné filmařině s otiskem tria Spielberg, Kaminski, Williams zkrátka chybí duše... ()

Hepy13

Je více než pravděpodobné, že Spielberg už nenatočí takové pecky jako je Ryan, Schindlerův seznam, Indiana Jones. Nicméně jsem rád, že Steven nevystřílel všechen svůj střelný prach. A natočil (pro mě určitě) silné válečné drama o jednom koni, který si prošel těžkými zkouškami války, které obvykle zažívají hlavně lidé. Nejsem žádný koňofil, o to víc bych nevěřil, že film s koněm na mě tak silně zapůsobí a naplno si mě získá. Mám jednoduchou rovnici - Pokud mě film dokáže emotivně totálně rozložit, dávám jasných pět hvězd, a nic dalšího už mě nezajímá. Byla tam válka, emoce, krásná hudba, krajina- Moc se mi to líbilo! ()

Echelon1

Film pre deti, ktorí nie je pre deti. Objektívne by som dal 3*. Vážny naivný film, nejeden boj bez jednej kvapky krvi a tak inteligentným koňom, že už len chýbalo hovoriť dialógy ako vyprávač príbehu. Ak ste ochotný prijať všetky farebné scenérie a západy slnka, boje bez kúska napätia a nulovej realistickosti (pritom množstvo krvi vo filmoch ala Zachráňte vojaka Ryana vôbec nemusím) a máte radi kone, poprípade filmy so zvieratami, mali by ste byť spokojný. ()

Nolanofil

Film mal byť minimálne o pól hodinu kratší, tých 140 minút dá vážne zabrať. Dialógy ktoré vypúšťali z úst, boli miestami trápne a pritiahnuté za vlasy, že to ani možné nieje. Po hereckej stránke mi tam vadil skoro každý. Hlavný hrdina, francúzsky dedko s vnučkou a aj nemecký radový vojaci, ktorý každý jeden plynule rozprával po anglicky. Jediný mi tam nevadil a mrzí ma že nedostal viacej priestoru, je Tom Hiddleston. Ohľadom technickej stránky je to bezchybné (predsa len to točil Spielberg), hudba je pekná a sú tam aj vážne krásne scény. Steven je síce plodný ako jablonka, (predsa len 2 filmy za rok režiséri nerobia) čo z toho keď to človeka nebaví. S veľkými obavami, očakávam Lincolna. Ak by som mal porovnať s Tintinom, Tintin a ten jeho pes jednoznačne vyhrávajú, i keď aj to nie je žiadna výhra. ()

Jiu

Pokiaľ nepatríte k ľuďom postihnutým úchylkou voči koňom, tento film vám absolútne nič nedá. Je to len dvaapolhodinová nuda v štýle Čierneho krásavca, na neatraktívnom a nezaujímavom pozadí prvej svetovej vojny. ()

Gulde

Já vám nevím. Ten námět a i příběhově to působí skvěle, ale nějak jen horko těžko věřím tomu, že tohle točil Spielberg. Spíše to na mě působí jako film režírovaný mladým, začínajícím režisérem se slušným talentem a dobrým potenciálem, a ne že to točil ostřílenej stařec, kterej má na svědomí nejeden megaúspěšnej film. Ale jak jsem řekl, film to špatný není, jen to prostě působí jako směsice velkofilmu a béčkovýho filmu v jednom. ()

nessbeal

Tak tomu hovorim kvalitna rozpravka pre deti...Pozeral som len kvoli Spielbergovi, ale presviedcam sa ze furt je to horsie a horsie ()

katalog

Přišlo mi že se snaží Spielberg hrát na tu starou zaběhlou strunu ale jako by mu už ubývalo sil, chápu že hlavní hvězdou byl kůň ale neuškodilo by kdyby jednotlivé postavy a jejich příběhy více rozvedl takhle se tam každý pouze mihl...film by si zasloužil 3hod. stopáž. Trochu mi vadilo poměrně velké tlačení na emoce a jako celek to celé vyšlo dost trhavým dojmem, film neurazil ale vracet se k němu již nebudu. ()

barteca

Spielberg si splnil svou poctu ke knize svého mládí. Přepis je ke škodě věci doslovný a scénář je tak plný polopatismů a naivity jak v Rychlých šípech. Válečnou vřavu tu on umí, tam je film přesvědčivý. Bukolická krajina, retro filmová technika vše odkazuje k pohádce a já bych dala přednost spíše realismu. Jako výchovný film pro děti útlého věku velmi dobré. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga