Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

majkl44

K čemu byly předchozí filmy? Tohle působí úplně jinak než předchozí díly. Film by vůbec nepotřeboval předchozí vyprávění, abychom pochopili, o co jde. Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a řekl bych, že i některé části z Rozbřesku 1 jsou totální traktáty. U většiny filmů i knih člověk přetrpí úvodní část, než se příběh rozjede. Tady se musely přetrpět všechny předchozí filmy ze ságy, aby si člověk mohl trochu více užít poslední část. A ještě jsem zjistil, že stačilo poslouchat nadšené kamarádky, které vše převyprávěli pro případ, že by vám během filmu něco nedošlo. Plus jeden bonus.. Z Belly se stala upírka a vypadala konečně jako člověk :-D ()

Michi88

Ačkoli nejsem fanoušek této upírské slaďárny, musím přiznat, že poslední díl je nejlepší ze všech. Bella se konečně přestala chovat jako nadutá kravka a ta největší chudinka na celém světě. S "bitvou" jsem byl nadmíru spokojen, akorát snad ten největší Happy End v dějinách kinematografie mě nijak nechytl za srdce (za to skalní fanynky skákaly 2 metry vysoko). ()

Aven

Viděl jsem pouze první a poslední díl a oba pro mne byly především díky povedeným soundtrackům snesitelné. V podstatě nechápu, jak se režisérovi podařilo roztáhnout film, kde se nic neděje na dvě hodiny, bez toho, aby mě to sralo, ale Condonovi se to nějak povedlo, takže za mě well played, asi :/ PS: Zdejší pozérské hejtování mě nepřestává udivovat:D ()

jujec

Poněkud očekávané finále celého příběhu - klasická zápletka - místo toho, aby si všichni všechno vyříkali, se prostě intrikuje a bojuje. Ale ve srovnání s prvním dílem to celkem ušlo. ()

Krysa SPK

Myslím si, finále nenáviděné i milované upíří ságy splnilo svůj účel - totiž fanoušci ho budou milovat, odpůrci nenávidět. Já jako snažící se nezaujatě pozorující divák mohu ocenit (stejně jako u minulých dílů) vynikající hudbu - zvláště u úvodních titulků, kdy Carter Burwell s umem sobě vlastním kombinuje všechny hudební témata Twilight ságy). Stejně tak finální bitva má chvílemi punc osudovosti a uměla ve mě vyvolat pocit, že bych se hned přidal do boje za upíří právo a spravedlnost :) Takže Bello, Edwarde, sbohem a teď si jdu pustit klasického Draculu - upíra, co má koule ! :) ()

Timak

Ale tak celkem slušné zakončení za ne zrovna úspěšnou sérií, která doplácí na obrovskou nevyrovnanost svých dílů. Závěrečná (ne)bitka byla brutální a zároveň krásná. A konečně to tady Kristen slušelo. Ale teda o jejím hereckém talentu by se dalo hodně spekulovat. Toto moje hodnocení je za zároveň i hodnocením za celou sérii. 60% ()

Mishqo

S úsmevom na tvári môžem povedať že konečne táto sága skončila. Posledný diel bol len ďalšou travestiou, v ktorom vlastne reálne ani nedošlo k nejakému vyvrcholeniu. Ale tá hudba ma stále berie a aspoň na jej kvalitu som sa mohol spoľahnúť z diela na diel. Najsmutnejšie na celej tejto "paródii na film" je, že ľudia to tvorcom žerú aj s navijákom a ak to bude takto pokračovať aj ďalej tak neviem kam až hodnoty tejto spoločnosti klesnú. (...) ()

Unnamed

Konečně poslední díl ságy, konečně je všemu konec... tedy alespoň než se celá znovu přetočí z pohledu Edwarda nebo jiné postavy (alespoň mě tím již někdo strašil). A jaký byl tedy poslední díl? Z celé ságy se určitě řadil k těm lepším, i když to o kvalitě samotné moc neříká. Za ty roky si člověk na hrozný scénář, ještě otřesnější dialogy, nesmyslný děj a patetické scény již zvykl, takže nevím, co bych zde měl psát, abych se pořád neopakoval. Upřímně se mi tam i jedna scéna líbila - to když Alice dala Arovi nahlédnout do své vize; Garrett pak byl konečně první prototyp ucházející upíra v rámci Twilight ságy. Jak se říká: konec dobrý, všechno dobr... ale vlastně ne, konec byl hrozný - další dlouhé pohledy a vražedná vzpomínka na předešlé díly, bleh! Tvrdě vybojovaných 2,5*. ()

VanTom

Po úvodní komické vložce s krvežíznivou novorozenou upírkou na lovu přišel prudký sešup do nechutně barvotiskové rodinné a partnerské pohody plné štěstí, úsměvů, sociálních jistot (proč proboha mají tu Bellu všichni tak rádi?) a zrůdného digitálního mimina, následovaný jalovým vysvětlováním a "sestavováním týmu". Když konečně došlo na dlouho očekávanou bitvu, překvapivě i napětí se dostavilo a to nekrvavé utrhávání hlav ve stylu "emo X-Men" pobavilo. Dojemný závěr s představovačkou herců celé pentalogie se pak pokoušel namluvit, že "The Twilight Saga" byla vlastně celkem fajn... Což tedy opravdu nebyla, přes pěkné momenty je zde prostě tolik neodpustitelných věcí špatně! ()

Sany33

Najepickejšie vyvrcholenie celej série Twilight, ktoré sa nemohlo skončiť inak ako najbrutálnejším súbojom všetkých čias. Táto časť sa mi obzvlášť páčila preto lebo romantika je v miernom pozadí a na povrch sa tlačí vôľa prežiť a ochrániť svoje potomstvo čo je dosť vznešená idea. Príbehy podľa knižných predlôh, ktoré sa stlali bestsellermi v denníku NY Times. Teda až na pár výnimiek, ktorých je určite iba mizivé percento. Touto časťou sme sa teda rozlúčili s upírmi a psíkmi a aj to zdvíha moje hodnotenie na 91%. ()

mkubalikova

Také patřím k cílovce, takže dávám 70%, i když si film nezaslouží více než 50% (příšerné triky, hloupoučké dialogy...). Na mě to funguje. Opravdu jsem se bála velkého průšvihu, ale to se naštěstí nestalo. Body navíc u mě získávají x-menovské scény a hudba. Hm, půjdu si do kina ještě jednou poplakat... ()

Puyi

Ale jo, na závěr to bylo přece jen lepší, než jak to mu bylo u předchozích dílů, i když tomu 100% pomohlo kino. Tento díl přináší více humoru, což je asi hlavní plus, jinak by to byla taková klasika a zůstal bych u tradičního průměrného hodnocení. Jako druhé velké plus považuji Michaela Sheena, ten by opravdu skvělý, líbil se mi i závěr a možnost vidět jak to všechny ty fanynky hltají byla také zajímavá. Slabší 4*. :) ()

Kurikmoon

4/5 bez zaváhania. Áno, má to i svoje zápory. Lenže klady teraz hravo pravládajú. Príjemne som sa zabavil a vôbec som sa nenudil. Hudba a všetky tie farby okolo, spokojnosť. Estetickosť prevláda. Úvodné i záverečné titulky zaujímavé. Sneh nasiaknutý krvou, ...prečo nie!! A čo potom snehové vločky? Opäť i vtípky, podobne ako i v minulých dieloch, zabrali. Jacob s neistým tatínkom, :D. /// A všimol som si, že ľudia tu robia haló pre nejaké pedo-náznaky. Myslím, že všetci zainteresovaný vedia o čo ide, a že väčšina z tých čo túto namietku píšu sa silou mocou snaží nájsť nejaké zápory filmu... /// ++A veľmi milo ma prekvapila zmena oproti knihe. Zmena, ktorá dej oproti knihe nespravila takmer žiadny, avšak vo filme rozhodne odviedla poriadny kúsok práce. Som spokojný. Takmer by som pridal hviezdičku, aby som aspoň trošku vyvážil tú nerovnováhu anti-twilight snaživcov //...Ktorí fakt netuším, prečo chodia potom do kina, keď túto sériu nemôžu cítiť. Žeby charita? // ()

kklepkaa

Ta tohle bylo důstojné zakončení ságy... pro mě jeden z nejlepších dílů a rozhodně teď odsoudím hodnocení tipu odpad. Chápu, že se to někomu nelíbí a že je už co se týče Twilightu zaujatý, ale dávat odpad je nesmysl. ()

Lukyn007

Řekl bych, že Bill Condon se toho zhostil asi nejlíp ze všech režisérů. První část byla sice katastrofální, ale o této to říci nemohu. Herci a dialogy jsou sice stále blbí, ale pár nápadů, co rejža měl, se mi líbili. I ten Carter Burwell (hudba) se oproti prvnímu dílu zlepšil jako prase. Dávám 50% Ale jsem strašně rád, že už to konečně skončilo, poněvadž tak tupou filmovou sérii jsem snad neviděl, a zřejmě už ani, aspoň doufáááááám, neuvidím. ()

ghatos odpad!

To nejde...ty šílené prostřihy, digitální triky, herecké výkony. Málem jsem při "geniálním" závěru umřel. Septik...-77%. ()

strelenaL

Upřímně jsem očekávala od poslední části rozbřesku daleko víc. K vidění mi byl opravdu průměr a hodlám zarytě tvrdit, že první část byla daleko lepší. Druhá část hrozně rychle ubíhala. Scény byly poslepované a strašně rychle se střídaly jedna za druhou. Bitva byla skvěle napínavá bohužel však málo krvavá (s tím se však už dopředu nedalo nic dělat). Flashbacků mohlo být daleko víc, ale jsem ráda že aspoň nějaký byl. Spoiler: Například při vzpomínce, kterou Nessie ukázala Belle. Proč to nebylo tak i u ostatních upířích přátel. Závěrečná scéna na louce skvělá (kdyby nebylo této scény, hodnotila bych o hvězdičku méně). Upřímně jsem doufala, že právě tam Bella odhalí Edwardovi své myšlenky. To jak si pohráli odborníci na speciální efekty s Renesmé, aby to bylo věrohodné si myslím špatně nedopadlo. Belle také trochu přidaly do krásy, takže vypadala úžasně (jak kdyby opravdu nebyla člověk). Na závěr: Čekala jsem "EPICKÝ KONEC" na místo toho jsem se dočkala průměru hodné jako u NOV. Doporučuji tedy počkat na dvd a kouknout na poslední část filmu až doma. ()