Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Kultak odpad!

Díval jsem se na celou sérii a doufal, že to Bellu, Edwarda a pokud možno i maximum dalších pijavic na konci někdo pozabíjí. Můj zdravý rozum mě však upozorňoval, že cajdáky nikdy nekončí dobře, nýbrž romanticky. Když tedy dojde k závěrečné bitvě a všichni začnou umírat (bohužel umírají i vlci, zatímco Bella a její slimák nadále (ne)žijí), střízlivému člověku pookřeje srdce jen aby zjistil, že to celé je jen vize a všichni se vrátí do svých kobek nezraněni. Největší příval slizu nás ale ještě čeká, protože se máme dozvědět to, co již pomalu začínáme tušit - že žili šťastně navěky. Jediný plus je, že kamenná tvář Kristen Steward byla v předchozích dílech jen součást role a v tomhle díle už občas i projeví emoce. To však zvedá film z kategorie odpad^2 na pouhý odpad, tedy krásných 0%. ()

Paulusek odpad!

jsem rád za jednu věc u téhle ságy a to, že už skončila. A co po sobě zanechala? Pouze zkreslený pohled na upíry jak by neměli vypadat. Ovládat elementy, elektřinu atd. Opravdu? A ještě chodit ve dne a tvářit se jako by mu ulítli včely (všichni tam vypadali jako by jim ulítlo celé hejno a ne jen včel). Nedivím se, že většina mých známých při tom "epickém" zakončení téhle tupíří série usla. ()

cerbygerby

Na poslední díl této ságy jsem se hodně těšil, ale nedostal jsem to jsem očekával, sice poslední bitva byla famozní, ale to bylo opravdu málo... celkově ale hodnotím celou twilight ságu jako za nadprůměrnou a kdo neviděl určitě doporučuju ... poslední díl tedy hodnotím jen 4* a 75% ()

rainman93

O čem všichni v souvislosti s tímto filmem mluví? O závěrečné bitvě. Tento film je důkazem stále rostoucí popularity upírů a jejich expanze do všemožných žánrů a filmových stylu. To že se jedná o červenou knihovnu je v podstatě jedno. Že nás představitelé masírují topornými hereckými výkony je také jedno. Co rozhodně není jedno je fakt, že upíří celou touto ságou prodělali kastraci a lobotomii zároveň. Stali se z nich napomádovaní panáci do výloh a na plakáty. ()

Ondr@932

Tak a mám upírskou ságu za sebou. Některé díly byly lepší. Ale závěrečný díl jsem čekal, že bude mnohem lepší než ostatní, ale to se nestalo. Dokonce musím říct, že jsem viděl i lepší díly z této upírské ságy. 35% ()

ludva10

Tak jak se těšila dcera na vyvrcholení celé ságy, i já jsem byl zvědavej, jak to celé dopadne. A musím říct, že mne to dost překvapilo. Hlavně atmosféra této poslední části byla dost napínavá, děj také slušnej a docela jsem i koukal, kolik tam bylo akce. Poslední bitva byla docela grandiciózní, ale já bych tedy trochu ubral na brutalitě např. s tím trháním hlav. Docela příjemné překvapení a zvrat na konci bitvy. Jinak za mne hodnocení celé série jako docela slušná oddychovka. Jo a u tohoto dílu upřímně nechápu hodnocení uživatelů jako odpad, buď to dotyčný neviděl nebo je to rovnou z principu. Toť můj názor. ()

hrudka

Čím je celá sága, především knižní předloha, tak úchvatná? Připouštím, že některé díly - mluvím o filmovém zpracování - jsou lepší než ty jiné, ale pořád více méně stejné. Na jednu stranu se pak technicky zlepšují a hudební podkresy celkem zaujmou, ale pořád je to ve stádiu stagnace a opakování, které přestane bavit a nepřekvapí. Celé je to takové nijaké. Občas nechtěně vtipné. Škrobené dialogy, respektive věty, které postavy pronášejí, může myslet vážně snad jen autorka předlohy. Uznávám, že se herectví od prvního dílu jakž takž zlepšuje, ale pořád nemají, co hrát a nikdo je příliš nerežíruje. Z konečné bitvy, která se nestala, mám jenom pocit, jako by nám celá sága, tedy její autorka, chtěla dát najevo, že má smysl jenom lásky plný život a všechno zlé je jenom iluze. Která se nemusí stát. Opravdu? To jako fakt? Nebo vlastně moc nevím, co nám tvůrci tím vším chtěli říct. Chtěli vůbec něco? Od každého dílu mám totiž pocit, že se snaží navodit až hororovou atmosféru a být čím dál tím víc cool. Jenomže to všechno zakousne nebetyčná romantika. Až mi z toho krvácejí (rozuměj červenají) oči. ()

Annie078

Překvapivě koukatelný, bez klišé pohledů a nahýho Pattinsona. Díkybohu.. Teď vážně. Uteklo to rychle, děj dobře šlape, dobrá akce, dobrý konec. Aspoň to zakončení "ságy" je pořádné ;)! ()

Sheckley

Přes mou celkovou skepsi k této trilogii zahrnující nakonec pět celovečerních filmů, byl úplný závěr asi tím nejlepším co nám Twilight mohl nabídnout. Trochu slabší efekty nám vynahradil děj a pointa a jak se říká v nejlepším se má přestat a pro tuto sérii je to právě teď.. Celkový dojem s filmu nakonec nepokazil ani happyend, nicméně zajímavě zvládnutý konec, který nevím proč, dává divákovi šanci na pokračování byl asi v pohodě.. Takže celkově vzato v úvahu s výkony herců 60%. ()

Crysis52

Po druhej časti som túto sériu zavrhol no rozhodol som sa že tejto časti dám šancu. Šiel som na to teda do kina a ... Vcelku som sa bavil, síce som minulé diely nevidel ale to vôbec nevadilo. Film plynul celkom dobre a rýchlo, efekty nič moc - všetko CGI,tupé dialógy, scéna boja efektívna, plná dekapitácií (aj keď úplne bez akejkoľvek krvi) dokonca sa mi páčilo aj to kam smeroval koniec.Ale potom... SPOILER: Stalo sa to čo sa stať nemalo a koniec teda bol plný klišé, presladený skrátka nič moc pre mňa. Asi najlepšia časť série (čo nie je bohvie aká výhra). ()

Borda01

K FILMU: Snímek působí vláčným dojmem, vše je takové plitké, pomalé a takové "facepalmovité". Jediná sranda byla závěrečná bitva s trháním hlav, matrixovitým lítaním po obloze a velice "dojemné" zabíjení pejsků (pardon - vlkodlaků). Jaké zklamání však nastalo, když jsem zjistil, že SPOILER : se žádná bitva nekonala a všichni jsou v pořádku, bez újmy. KONEC SPOILERU. Nicméně možná nejstrávitelnější film ze série. Ještě jsem trochu kroutil hlavou nad počítačovou Renesmee - ale bez toho by to nebylo takové romantické (hlazení po tváři atp). Chyb by se dalo najít ještě požehnaně, ale nebudu tu opakovat jiné komentáře. 45% NĚCO MÁLO OKOLO: Viděno v kině - po boji na život a smrt s teenkama, který se mačkaly jako pominutý aby si sedly na to nejlepší místo, s těma samejma dětima, co neustále film musely komentovat, šustit pytlíkama s brambůrkama nebo žrát cosi česněkově smradlavýho. Ani mě u takového obecenstva nepřekvapilo, že ihned po naskočení závěrečných titulků za úplný tmy v sále všichni hledali bundy a mačkali se co nejrychleji z kina. Nicméně to se u podobných filmů dá čekat. ()

Blacki

Důstojné zakončení celé ságy. Je to skvělý průměr. Líbilo se mi, že do filmu nezapomněli zakomponovat i trochu toho vtipu. Bitva byla skvělá, jen pokud by v ní tak nápadně nezabíjeli tolik "hodných", protože potom se ten zvrat dal snadno očekávat. Z celé série rozhodně nejlepší díl. ()

Karp

Tentokrát budu za toho zlého. Nevím, ba přímo nechápu, proč je druhá část závěrečného filmu tak oslavována, když nejde o nic jiného, než natahované ždímání peněz... Kdyby poslední díl nebyl rozdělen na dva, nestalo by se vůbec, ale vůbec nic... Hluchých pasáží bylo v součtu více než nadbytek a přitom prý nebyl důvod, protože děj má být v knize o něco spletitější. Pak už naprosto nerozumím tomu, proč jsme byli nyní odsouzeni k pouhému čekání na závěrečnou bitku. Ta byla pravda strhující, ale zda na záchranu celého filmu stačí, nevím. Zkusím-li zrekapitulovat děj této části, dospěji k tomu, že vlastně nemám co rekapitulovat. Většinu času jsme trávili v domě, abychom si nakonec protáhli ztuhlé údy na zasněžené louce. Zde nezbývá než zvolat: "Díky za Volturiovi," kteří alespoň dodali do té doby chybějící či snad mizerně zahrané emoce. K předchozí části jsem byl shovívavý... Tím spíš ale nyní dávám jen dvě hvězdy. A přitom jsem nechtěl mnoho. - Trochu děje, konzistentní příběh a zrnko napětí. Alespoň toho jsem se nakonec dočkal... I když byl to vážně porod. (Jinak 71% ze dne 19.11.2012 je ostudných. Jedině čas a všeobecné vystřízlivění může navrátit tomuto filmu jeho věcné hodnocení. Chápu, že má někdo rád upíry, rozumím tomu, že mnozí prožívají osudovou lásku dvou hlavních hrdinů, ale kvalita samotného filmu je opravdu slabá... Aspoň to bychom si měli uvědomit.) ()

Chip89

Ironií je, že poslední díl je nejlepší ze všech. Jak kdyby tvůrci chtěli zkoušet diváka, kolik se prokouše prvními díly a na ten nejlepší si musí počkat. Každopádně začátek trošku odflákli, ale závěrečná scéna stála za to, byla jsem napnutá a ten zvrat mě dorazil. Každopádně proč devadesát procent ženských na tohle kouká? No prostě kvůli hlavním hrdinům. A já si svého sexy chlápka užila až až:-) ()

Aurewen

Pro mne asi nejhorší díl celé tetralogie, úplně mimo realitu, to už mě neba. Dcera vypadá jak jejich ségra, za celou dobu řekne jednu větu a pozdraví Ara, Jacob se od Bell odmiloval rychle a Bella se vůbec své změně v upíra nediví, všecko umí hned. Tupé bezvýznamné pohledy (vykulit oči víc nejde?), šílené dialogy a plně nejhorší byly paruky, vyumělkované vlasy a účesy, které drží za každé situace, zřejmě používají Taft. Děj v podstatě o ničem, kdyby tam nebyla Alicina vize, tak se vlastně ani nic nestalo.Nejlepší byly počáteční titulky a konečné promítnutí Belliných myšlenek pro Edwarda. ()

Trixinka

Nevím, kde se bere ten odpor a nenávist k této serii. Hodnocení - odpad - u jakéhokoliv dílu mi přijde přehnaný a uživatel zaujatý. Jde o průměrné dílo pro náctileté (i mírně přes), které je více méně natočené podle knižní předlohy. Tento poslední díl mi přijde jako zdařilé zakončení série, i když nějaké ty chybičky se najdou (hlavně v oblasti triků). Film pobaví (hlavně když je v akci Jacob), místy dojme i zaujme, prostě na odpad to rozhodně není. ()

Mik_e

Pane jo...jsem ohromen.Původně jsem tomu chtěl dát dokonce čtyři hvězdy, pro zdůraznění faktu, že tato poslední část je, patrně i kvůli předloze, opravdu výrazně lepší než její předchůdci.Nakonec jen objektivnější tři, ale poctivé a zasloužené.Má to děj(!!!), solidní akce evokující X-meny, a vůbec to jako celek docela funguje.Sice to má dle mého některé logické díry, téměř jako vždy, když se autor pohybuje na tenkém ledě ovlivňování budoucnosti, ale vzal to čert.Ale co teda nepochopím asi nikdy, proč proboha o tom všem musely vzniknout čtyři knihy a pět filmů.Vždyť by stačily dvě knihy a řekněme dva až tři slušné filmy...no nic.Jeden fenomén skončil a díky bohu nakonec se ctí. ()

Hejsa

Edward má Bellu mocinky moc rád, tak už to sakra všichni pochopte!!!!! :))))) Člověk se parkrát zasměje, ale jistý vývoj od naprosto tragickýho prvního dílu, kde jsem chtěl skoro všechny proplesknout tam je. A prostě bejt upír je cool :) Snad se aspoň 10 let nikdo nebude snažit natočit remake... ()