Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

andaa

Ano, je to trapné, je to hloupé, na to kolik mi je let, ale oproti tomu, že jsem dala prvnímu dílu jen jednu hvězdičku si prostě tenhle čtyři zaslouží. Tutam je trapná puberťácká romance o ničem. Tohle je dospělé, nakolik příběh o vlkodlacích a upírech být dospělý může. Žádné wtf momenty, žádné zbytečné natahování. Kouzelná malá Renesmee ve všech podobách. Pointa příběhu je hodně kvalitní a upřímně by mě zajímalo, jestli i knihy mají takovou vzestupnou tendenci. Líbí se mi, že je to vlastně no-happy end v velkém happyendu, mělo to smutek i štěstí a vlastně vysvětlení a pochopení všeho předchozícho, aniž by tím někdo extra přišel k újmě, což je tady uděláno nenásilně a přirozeně. Ač nerada, poslednímu dílu tleskám, uričtě stál jako velkolepý závěr za to, ovšem je škoda, že sága odradila spoustu lidí u svých trapně průměrných a pubertálních předchozích dílu. ()

Mallyyy

Hej, už jsem byl připravenej napsat jaká je to sr****, ale to se konat nebude. Líbilo se mě to. Finální souboj jsem prožíval a to je důležitý. Možná je to i tím, že to nemá přes 2 hodiny. Takže moc keců tu nebylo. Spokojenost. A Teď smazat všechny ostatní díle, aby to bylo úplně nejlepší... ()

Lúca odpad!

Mno, tak jsem se konečně dostala k tomu kouknout se na poslední díl ságy. A co na to říct, uf, ještě že už je konec - Jak alespoň doufám. Celý film je založený na zamilovaných pohledech Kristen, které ji rozhodně nevěřím. Kamera je tragická a pernamentní rozdrolování dějově linie je naprosto tristní. Původně jsem myslela, že z nostalgie dám alespoň jednu hvězdnu, ale bohužel to nejde - odpad!!! ()

Tred2

Hater jsem byl, hater stále jsem a nejspíš jím ještě nějakou dobu zůstanu.. Všebecně, nejen vůči Twilightu. Ale tady to platí dvojnásob. Mám tendence zavěry ság, hodnotit hodně podle toho, jak jsem jim průbežně strhával, příp. přidával u jednotlivých dílů. Tentokrát udělám výjimku. Poslední díl Twilightu je po všech stránkách vyloženě s****a. Ne celé, jsou tam momenty, které vyvolávají téměř dojem průměrnosti, ale ve výsledku Twilight není schopný přednést vůbec nic, čím by zaujal (vizuál, zajímavé herecké projevy, zajímavé zvraty, či příběh). Nemá smysl moc rozebírat, Twilight je zlo. Zlo, které se stalo trendem. Těm komu se tohle líbí opravdu fandím... ()

Matli

Omáčku a nudu střídalo něco co mě bavilo, určite lepší než díly před tím a to nemluvím o závěrečný bitce. Pokud by tvůrci dali nějak šikovně dohromady první a poslední díl, tak by z toho mohla být dobrá tříhodinová podívaná....škoda. No a za závěrečnou bitku a nečekaný zvrat jsem musel dát hvězdičku navíc, ale bylo to těsný. 67% ()

heihatchi

Konečně díl, kde se aspoň něco děje. Je to mezi dvěma a třema hvězdama, avšak ta bitva nebitva s tak slabejma efektama tomu moc nepomohla. Ale jinak si mysliím, že to je asi nejlepší díl z celé série. ()

edie sedgwic odpad!

Dokonala odpadova bodka za celou touto malozmyselnou sagou. Cely cas som sa snazila pochopit, co tam vlastne vsetci riesia, ale k odpovedi som sa nedopracovala ani po zaverecnych titulkach. Chvalabohu to uz bola posledna cast. ()

Saur.us

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Poslední díl si zaslouží víc než jednu hvězdičku. Na stará kolena asi měknu ale měl jsem pocit, jakobych se v průběhu závěrečné bitky díval na něco jiného, o stupeň kvalitnějšího, dokonce s překvapivou pointou. Jen jsem se ale ohlédl, zase na mě zaútočila ta stará špatná teenagerovská holčičí srajda s přímo unikátní, prvoplánovitě "dojemnou" rekapitulační kaší všech dílů. Ale mám to za sebou, to se musím pochválit. Nikdy víc. P.S. musím citovat uživatele Douglase a jeho analýzu - "Digitální nemluvně Renesmé je to nejstrašidelnější a nejvíc zneklidňující stvoření, jaké jsem za posledních několik let v kině viděl, libovolná monstra z libovolného hororu to nemohou trumfnout." ()

Bozvav

Tento díl je naprostá špica. Prostě první a poslední, zbytek nic moc. Vlastně když tak přemýšlím,kdyby to celé bylo natočeno v tomto duchu, tedy více magie, bitek a děje, mohlo těch dílů být třeba i osm. Pěkná hudba a exteriéry. Velmi dobrá zábava.Za mě slušných 80%. ()

Darren98

Vyvrcholení ságy se zavádějícím vyvrcholením filmu s nejvíce vyčnívající změnou povahy dílu vrací původní postavy, aby naverbovaly mnoho nových tváří. Veškerý obsah s tímto motivem pak vyvíjí stále větší břemeno na třetí dějství, se kterým tvůrci naložili jako s extrémně riskantním experimentem. Ani postavy Lee Pace a Ramiho Maleka i píseň od Christiny Perri pak nezvládají napravovat pocity divákům, u kterých se zbytečně pravděpodobné selhání závěru naplní. 40% ()

Wolvie

Kdyby se Rozbřesk vypustil do kin jako jeden film,klidně bych ty svoje dvě jednohvězdičková hodnocení sečetl a žádná nenávist by se nekonala.Vždyť první tři díly jen neškodně propluly kolem mě (jednička),zvrhle jsem se u nich bavil (dvojka) či se mi svým způsobem vlastně docela líbily (trojka).Jenže rozdělovat plytký dovětek série na dva filmy? U Harryho Pottera to bylo na hraně,u Hobita z toho může vyplynout strhující výsledek,v případě Stmívání jde ale o totální průser a nesoudnost při honbě za penězi,ze kterého vznikla dvojice snad vůbec nejvyprázdněnějších filmů v hollywoodských dějinách,které navíc i při poměrně vysokém rozpočtu působí podivně lacině a nedovedu si ani vzdáleně představit,že by to mohlo nějakým způsobem oslovit kohokoliv,kdo vyšel z puberty.Obsah nemá moc cenu rozebírat,ten byl shitoidní od prvního dílu.Ale ze začátku mě série alespoň neštvala svojí uměle vytvářenou nabubřelostí a z prstu vycucanou osudovostí.Nic takového tady není a nikdy nebylo,tak nevím proč nám tvůrci místo dvou sraček hrajících si na velké završení velké série nepředvedli jednu alespoň trochu dějově hutnější sračku nesnažící se ze sebe dělat něco,na co absolutně nemá potenciál.Že film nakonec technicky není špatný a Condon jej režíruje jak nejlépe umí,je v tuto chvíli úplně vedlejší.Jde o princip.A jako člověka,který miluje filmy,mě závěrečný dvojdíl Twilight ságy neskutečně sere. ()

Nikkilee

Tak celkově vzato k smíchu....závěrečný flashback mě ale přinutil si nostalgicky rozpomenout na to, proč jsem tenkrát v Ohiu v roce 2008 šla na první díl třikrát během jednoho týdne a naběhla do Borders a koupila všechny knižní předlohy. Tenkrát se mi tajil dech při " so the lion fell in love with the lamb"...škoda,že se to během té celé ságy tak nějak rozplynulo do ztracena...Za mě Twilight *****, New Moon **, Eclipse ***, Breaking Dawn part 1 *, Breaking Dawn part 2 *** a to za tu bitku, flashback, překvapivě hezké závěrečné titulky a hlavně nostalgii a vzpomínky s tím spojené..."enough for forever..." ()

kacirek_

Zážitek v kině nepopsatelný - davy vzdychajících dívek kdykoliv se na plátně objeví Jacob (při prvním záběru šly mnohé do mdlob) a občasné povzdychy, když se objeví Edward. Četla jsem všechny díly, chválím film, jelikož se knížce velmi podobá. Opravdu sem se nasmála při scéně, jak se Jacob svléká před Charlim - to bylo k popukání. Velké překvapení se konalo v podobě bojové scény - hustýýýý!!! - to se musím přiznat, že jsem ani nedutala a jen si říkala, tohle ale v knížce nebylo nebo jo?...Ale jinak opět ty romantický třesky plesky - jako že velká světová láska, nikdo nikdy nemiloval nikoho tak moc, že je to navždy atd... Ale, přiznávám bez mučení, bavila sem se a pustím si to znovu:-). ()

optimus0s

35%...Tak a máme za sebou další "fantasy" ságu. První díl byla vcelku slušná podívaná, ale další díly (hlavně vtipná dvojka a trojka) to byly s prominutím sračky (dobře, první čtyrka až tolik ne), které zkazily kariéru Kristen Stewart, Chrisu Weitzovi a spol. V poslední části se na sebe postavy stále koukají, moc se všichni milují, Jacob si sundá tričko (heh asi nejvtipnější scéna) a je to plný triků jako pro druhořadou americkou televizi (vlkodlaci, malý NĚCO co má připomínat dítě, běhání WTF?!). Ale na konci přišla asi první pořádná bitva v Twilight universe, kde se trhají hlavy, zem praská, vlci lítají, ALE...celá bitva byla nepřehledná, jednak díky roztřesené kameře a pak díky kostymérům, protože všechny oblékly do tmavých barev, pro nás neznalce, kteří nehltají všechny filmy několikrát do roka, to je nemožný úkol se ve všech vyznat. Další problém v bitvě byl, když "zemřelo" pár hlavních postav. Nedokázal jsem si vytvořit vztah k daným postavám a tak po jejich "smrti" jsem ji jen řekl "hmm, se stává no". Ještě bych rád vystihl úvodní titulky, skvělé kontrasty, navození atmosféry (která hned po skončení titulků vyprchala). Teď jen doufat, že to už opravdu skončilo, a na minimálně 10 let si dají v Summitu pokoj a nebudou kazit skvěle rozjeté kariéry jako doteď. ()

boul

Určitě nejlepší díl ze série a nejvíce stravitelnější.. Opět nechybí trapný dialogy, Edward ze kterýho šílí každá pipinka a joky, kterými tvůrci chtěli dokázat, že Twilight sága není jen pro holky. Podle mě jim to vyšlo, ale že bych z filmů s Bellou a Edem byl mokrej jak někeré female divačky tak to ne. o 100% lepší, než první část a za 2 momenty co mě dostaly hodnotím tří * a 60% ... PS: kdo má občanku tak ten se tomu musí zasmát a říct si, že je to stejně ho*no.. ()

danek22

Čekal jsem břečku, bylo to moje první rande s Twilight. Usedl jsem v kině s pocitem, že je přede mnou 115 minutové utrpení, ale jak jsem si tak seděl bez očekávání, tak jsem se po úvodních rádoby romantických scénách u kterých jsem opravdu trpěl, jakmile ale skončili a začala akční část, tak jsem se musel přiznat, že mě to začíná bavit. Ano bylo tam spousty nelogických věcí, ale bitvy alá X-Men mě bavili, navíc celkové vyústění závěrečné bitvy je podáno překvapivou a skvělou formou. A jakmile začali titulky za hudby Green Day, tak jsem dal Twilight kopačky, ale musím uznat, že mě první rande bavilo, ale ne zas tak, že bych chtěl si dát rande s předchozími díly, které jsem neviděl. ()

croxika

Tak a zažila som to poslednýkrát. Preplnené kino, všade naokolo papierové misky na popcorn s obrázkami hlavných predstaviteľov, prevahu ženskej populácie občasne sprevádzanej mužmi (z čistej solidarity či povinnosti). Je to zvláštny pocit, že už žiadny ďalší film nebude. Po prečítaní všetkých štyroch kníh vrátane novely k Zatmeniu a po prezretí všetkých piatich filmoch môžem prehlásiť, že filmy zaiste splnili očakávania mnohých ľudí, aj keď knihám sa podľa mňa film aj tak nikdy nevyrovná. Myslím si, že tento záverečný diel, vzhľadom na vysoké červené hodnotenie (na twilightovské pomery na ČSFD), bol pre nás - všetkých fanúšikov aj nefanúšikov veľmi milým prekvapením a splneným očakávaním. Film je veľmi kvalitne urobený, kostýmy, kamera, výprava, prostredie, výber hercov - všetko spolu ladí, dej neodbieha od témy, drží sa predlohy a samozrejme teraz už legendárna prekvapivá záverečná scéna prispela k celkovému veľmi príjemnému dojmu z filmu. Tá scéna v kine vyvolala jednotnú reakciu a to povzdych a následný polosmiech a poloúškrn. Nechajte sa prekvapiť - tí, ktorí ešte netušia na čo sa majú tešiť -budete spokojní :) Mňa osobne film nesklamal , ale zase som z neho ani nebola úplne, že na vetvy .. Moje očakávania sa vždy dajú prekonať a navýšiť režiséri ;) Akokoľvek, z kina som odchádzala s pocitmi a dojmami, kde mali jednoznačne prevahu spokojnosť a aj mierna melanchólia :) Takže odkaz pre všetkých nadšencov: Sklamaní určite nebudete. ......................... A zazvonil zvonec a rozprávke o láske upíra s dievčinou je koniec. ()

figliar

Žiadne epické zakončenie sa nekonalo. Film sa drží priemernosti celej série, možno občas sa v ňom vyskytlo niečo prekvapujúce. Veľkého a ohromujúceho boja medzi upírskymi klanmi som sa nedočkal, avšak musím uznať, že akcie je vo filme viac ako v predchádzajúcich častiach. Pár vtipných scén, pekná kamera a fakt, že až taká hlúposť to predsa len nebola si vyslúžia takých 60%. ()