Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

megan017

Přesně ten typ filmu, který po odpadu přímo touží. Upíří, kteří ani neumí ukázat tesáky, podle autorky jsou nadřazenější vlkodlakům, ze kterých udělala jen tuctové přerostlé ovčáky. Upír, který je mrtvý a nekoluje mu krev, přesto dokáže zplodit dítě. Smích jedna. U které hrůzy mám začít? Ok, postavy. Bellu, kterou jsme znali jako uknouranou, anti-feministickou chuděru najednou vidíme machrovat jako největší femne fatale. A musím říct, že mi uknouranou pipinu jsem měla radši. Krom toho, že jí to potom všem člověk těžko žere, jak je najednou vyspělá, silná a odhodlaná za jednu noc. Vývoj té postavy je naprosto tragický. Edward je furt stejně hrozný, jen ted k tomu ještě nadržený. Jacob už není ubrečený a tvrdohlavý a z hlavního tria asi nejuvěřitelnější a nejsympatičtější postava. Efekty těžce nezvládly, jak nevkusné běhaní po lese, tak vlci, obličej Nessie a "akčních" scén. Make-up, no bože. To, že někdo vypadá jak vyblité lečo a má vyfetlé oči hned vypadá jako upír? Dialogy na pár zlomových vyjímek naprosto o ničem. Herecky nejlepší tu byl Michael Sheen(nevím, pro které rány vzal roli v tomhle braku) jako Aro, ovšem celé pověst Volturiů byla naprosto zničena faktem, že jim nakopali prdel nějací čerství pubertáci. Bitva byla od začátku až do konce k pláči i k smíchu zároven. Skoky s rozbitými jatpacky, pár upírů na jedné straně, pár upírů na druhé. Animovaní pejsci rozbíjeli porcelánové upíry. Opět zlaté hollywoodské pravidlo, "jsi-li hlavní hrdina, máš vystaráno". Co se povedlo byly zajímavé vedlejší postavy v podání dobrých herců(Maggie Grace, Lee Pace atd.) Z Cullenů mi už přišli snesitelní jen Rosalee a Carlisle. Nějak si ale nemůžu stěžovat na vztah Nessie + Jacob, Vzhledem k tomu, že jí dělal jenom bodyguarda a pak v její dospělosti začal cítit něco víc, to mi zas tak hrozné nepřišlo. Je prostě vidět, pro jakou cílovou skupinu je to natočené. Dokonalý život, vztahy jsou dokonalé v nereálnosti, už se vlastně ani nemusí bát žádné autority. Z toho přeslazeného happyendu na louce jsem pocítila krásnou černoknihovní naivitu autorky celého universa. Upřímně, aby z celé této série byly kvalitní filmy, tak by se z knih museli vytáhnout jen určité myšlenky a zbytek kompletně odbourat a předělat. No, děkujme bohu, že už je konec. Prozatím. ()

Jacccob

Jedna hvězdička za pár ucházejících pasáží a hlavně za to, že už je konec. Vlna nenávisti proti této sérii je z větší části psaná těmi, co to ani neviděli, jen vidí špatné hodnocení, tak se na tom povozí taky. Já můžu upřímně s klidem říct, že jsem ( bohužel ) všechny díly viděl, tudíž má nenávist je opodstatněná a zcela v pořádku. ()

SONY_

Tak jsem se zase musel u filmu několikrát zasmát. Jak se Bella prostě tvářila jako nějaká frajerka, to stálo za to. Smích ale pak utichl a začal jsem se mírně nudit. To všechno spravila závěrečná bitva, která se vlastně vůbec neodehrála, to byl jeden z momentů překvapení. Takže za mě by to mohlo být kratší. /40%/ A abych shrnul celou ságu. Bez pochyb se jedná o slabší ne-li slabou ságu, která je, myslím si, zaměřená spíše pro ženské publikum. Sága je rovněž hodně diskutabilní. Mně se nejvíce líbilo Stmívání a ostatní díly byly u mě takové spíše vyrovnané. Ovšem musím konstatovat, že vyjma posledního dílu, jsem se u toho nenudil a rychle to utíkalo, takže, jestli by na to někdo chtěl koukat se mnou, neměl bych s tím problém. Hodnocení celé ságy mi podle procent, které jsem psal ke každému dílu, vyšlo na /45%/, což odpovídá. ()

STARKOVA20

Pro mě nejlepší díl ze všech. Kristen Stewart konečně ukázala i jinou hereckou tvář, než jsem byli všichni zvyklí a mě se to líbilo, jako "nová" upírská Bella byla fakt skvělá. A finální bitka mi otevřela pusu dokořán nejvíc. Za tu přidávám o hvězdičku navíc. Zvonec a konec. ()

nudla

Suverénně nejhorší díl Twilight ságy. Nic se tam nestalo, už ani emotivně to nijak nepůsobilo, prostě jenom 2 hodiny ničeho. Závěrečná bitva, která ani nebyla skutečná, byla jediným hybným momentem filmu. Objevilo se tam i několik vtípku a musím se přiznat, že některým jsem se upřímně zasmála. ()

Cherry_Bomb

Zdá sa, že tvorcovia tejto ságy vo filmovej podobe sa držali hesla to najlepšie nakoniec. Efekty, bojové scény a chtiac nechtiac niektoré vtipné dialógy. V skratke dali si záležať, aby ten koniec stál za to. Herecké obsadenie to krásne dotiahlo až do konca a poskytli svojím verným fanúšikom skvelé výkony. Novo zrodená upírka Bella, ktorá bola perfektná či už hláškami alebo svojou ,,jemnosťou", ktorú venovala členom svojej novej rodiny. To čo musím, ale vyzdvihnúť najviac je scéna pri konci filmu, ktorú nikto nečakal (dokonca ani ten, kto má prečítané všetky knihy). Pri tejto časti som bola prilepená na sedadlo v kine a pozerala s otvorenými ústami čo bude ďalej. (Nechajte sa prekvapiť!) Záver Twilight ságy nám teda ponúkol všetko čo mohol, dokonca aj niečo neočakávané a za to mu dávam 5 hviezdičiek. ()

thepeabody

Kdo šel na tenhle film nezaujatý a zvědavý, bez toho ,aby se předem rozhodl to tvrdě podhodnotit, zjistí, že poslední film Twilight ságy opravdu není jenom pro slepé fanoušky, ale i pro ty ostatní, co prostě hledají DOBROU zábavu. A že jí bylo! Oproti předchozím dílům jde o téměř všestranně povedený zářez: upírka Bella se zbavila depresivních nálad a hlavně emo xichtů, Edward nedostal tolik prostoru k hloupým kecům, Jacob mi byl poprvé (taky bylo po 4 filmech načase) sympatický, film utekl tak rychle, že jsem se u závěrečné bitvy nevěřícně díval na mobil s tím, že už je tolik hodin. Až na pár hloupoučkých dialogů, které mi párkrát připomněly, že jde pořád o díl Twilight ságy, a digitálnímu dítěti (to mě naštěstí do očí bilo jenom prvních pár scén, které se ale díky vtipu daly zvládnout) nemůžu filmu nic vytknout. "Epická" bitva (a zvlášť scéna "Alice vs. Jane", při které jsem přítelkyni drtil ruku)musím říct, byla fakt nejen v Twilight univerzu epická a neztratila by se ani mezi vážněji přijímanými filmy. A o závěru nemluvě. Oproti předchozímu dílu můžu o Breaking Dawn Pt. II s klidem v duši prohlásit, že tentokrát o plnohodnotný Film jde, z kina jsem totiž odcházel a teď nekecám - velmi překvapený a velmi nadšený. ()

Avarga

Je nesmysl dát odpad z předsudků, jako dát plný počet hvězd... Takže kdo dal odpad by si měl vzít hák, strčit si ho do řitě a tu si patřičně natrhnout až k uším... To samé ten co dal pět hvězd, ale jen v opačném pořadí. ()

jafuska

Nastal den D a já jsem šla na poslední díl mega filmu Stmívání, nešla jsem na premiéru,představa, že bych se musela prodírat davy fanoušků, kteří jdou také na tento film, to zrovna nemusím a tak jsem si počkala pár dní po premiéře a můj dojem? Nechci neustále psát, jak nemám ráda herce Pattinsona, kdo čte mé komentáře, ví moc dobře, že nikdy nebude můj oblíbenec, nelíbí se mi jako herec ani jako člověk,ale to jde stranou, nejdůležitější je, jak se mě líbil samotný film, nerada píši, že jsem tak trochu zklamaná, asi je to tím, že pro mě bylo moc té romantiky, té velké lásky mezi Edwardem a Bellou, kdy bylo těch přeslazených scén víc než dost, ale kdyby tam dali více akčního, více záporných rolí,které mám raději, tak bych byla plně spokojena, upřímně nejvíce se mě líbil první a druhý díl, upřímně nejsem velkým fanouškem, abych šílela po hercích a podobně, ale viděla jsem všechny díly, a tak asi tak trochu fanouškem přeci jen jsem, jen stojím pevně na zemi a beru vše s nadhledem, a upřímně, líbilo by se mi žít takový život jako žila Bella,škoda, že opravdu takový svět a život nemůže být, ale zpátky k naší tvrdé a realistické realitě, aspon jsem na chvíli upustila od svých pocitů, které jsem měla po celou dobu sledování filmu, a plně se nechala strhnout do děje, ale co mě tedy hodně šokovalo a mrzelo, byl skoro konec filmu, kde se strhla ta velkolepá bitva, kterou jsme všichni očekávali, a jaké to pro mě bylo zklamání, když nám bylo ukázáno, že je to jen představa, co by se mohlo stát? proč to nemohlo být skutečné? nechápu, proč zrovna toto museli takto pokazit a snížit dojem z celého filmu, proč by nemohlo být ukázáno, jak se člověk vyrovná se zlem? Proč neustále musí všechno končit dobře? to dost dobře nechápu, proto nedávám plný počet hvězdiček, protože my nežijeme jen v dobru, tak proč nedat do filmu i toho špatného? tam to prostě mělo být, a bylo by to dokonalé, realita našeho života taky přeci není jen dobrá, ale žijeme i ve zlých momentech? Předstíraný ukázkový boj ten byl ale teda dost dobrý, o tom žádná, takže abych to shrnula, poslední finále, na který jsem tak dlouho čekala a dočkala se, dostala jsem co jsem chtěla, i přes některé výhrady bude tato nezapomenutelná trilogie navždy v mém srdci a jen tak se na ni nezapomene ()

AndyMagika

Úžasné zakončení velkolepé ságy, neuvěřitelný konec, vše dopadlo dle mých představ, obrečeno a prostě jako velká fanynka Twilightu nemůžu jinak, takže nekriticky:D Jen věčná škoda, že už je toho konec... Tak snad aspoň i Robsten budou pokračovat ve stejným duchu;) ()

BeeEsh

Úctyhodné završení dle mého názoru nejrozporuplnější série současné doby. Éra Twilightu trvala bezmála čtyři roky. Strhla s sebou neuvěřitelné množství fanoušků, vše na základě knihy s prosťoučkým motivem, který však uděřil na ta správná místa - do holčičích duší. Zasáhl i tu mou. Twilight sága mne zformovala, ať už literárně či co se týče filmové stránky. Pravda, s odtupem času ji nehodnotím tolik kladně jako bezprostředně po zhlédnutí, avšak s ohledem na to, jak jsem této sérii vděčná si své hodnocení, čítající 5* neodpustím. Od Rozbřesku jsem dostala vše, co jsem chtěla. Možná i víc. Toužila jsem se vrátit do dob, kdy jsem četla knihu, film obsahuje veškeré mé oblíbené momenty, je takřka úplně shodný s předlohou. BD mě dokázal i překvapit, hlavně v momentě, kdy Alice ukazovala svou vizi. Je snad až ironické, že nejvíce mne potěšily závěrečné titulky, s hláškami z knih. Víte, chápu hodnocení všech uživatelů. Ať už těch, kterým se film nelíbí či těm, kteří jsou jím posledlí. Jsem vděčná za celou sérii i za její epické finále! ()

bloody21

Bitva na konci filmu, která byla jen vizí Alice, byla v některých částech opravdu brutální až masakr (Carlisle nebo Jasper).. obasazení do rolí postav se do filmu skvěle hodilo, líbila se mi holčina, která stvárnila Renesmé a také Bella už konečně vypadala jako kus sexy ženské :D Není nad to stát se upírem :D Zamyšlení: někteří říkají, že ságy jsou o ničem a že se tam nic neděje. Ale kdo říká, že každý drama-film musí vypadat stejně a podle stejných pravidel? Není nic špatné na tom, když je romantický film klidný a místy dramatický a vůbec nevadí, když je půlka filmu o "ničem".Určitě to má své kouzlo.:) Jednou si přečtu knihu a bude mi fajn :)Málá úvaha: Jak Edward mohl stvořit s Bellou dítě, když mu v žilách neproudí krev? :D ()

Vykuk

No mám sice pocit, že to bylo ubožejší než předchozí díl, opět první půlka nuda, ale ta závěrečná bitva, která se sice nestala:), ale ta byla fakt povedená, ano některé utržené hlavy sice byly směšné, ale tak na romanťák dobré:) Víckrát to vidět nechci, ale 3 hvězdičky si to zaslouží. ()

morris22

V tomto případě si musím vypůjčit slova L. Smoljaka, resp. Varla Frištenského: "Tak bylo to hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát..?" :) Což ostatně platí o celé Twilight sáze. ()

pmusic

Kdyz pominu ty prostoduche dialogy a chvilky, kdy si hlavni hrdinove bezmezne vyznavaji lasku a miluji se az za hrob, jedna se o nejsnesitelnejsi a nejmin nudny dil sagy. Jsem rada, ze mame posledni dil za sebou a moje nutkani jit "ze zvedavosti" na dalsi dil do kina tim padem skoncily! :)) ()

matab

Nejsem žádným velkým fanouškem, ale ani tuto ságu neodsuzuju. Sám osobně považuju počátek za né příliš špatný, ale další dva díly, byly skutečně o ničem. Naštěstí konec mě utvrdil v tom, že se celkem povedl. Sice pravda, že plno scén bylo strašně přeslazených a vlastně trochu o ničem. Ale příchod Volturi, Bella se učí ovládat své nové já považuje za dobré části. A samozřejmě alternativní konec kde Alice ukáže Arovi budoucnost jsem tvůrcům jako celý kinosál žral až do té chvíli, než jsme zjistili, že se to ještě nestalo. Osobně tyto scény považuji za nejlepší momenty Rozbřesku. Konec opět hodně sladký, ale zároveň i trocha nostalgie z minulých dílů zapůsobila. Uvažoval jsem jestli dát tři hvězdy, nebo čtyři. Na čtyři to zatím necítím, ale třeba se to ještě změní. Celkově asi 60 % ()

LadyD

Do kina jsem přišla bez nějakého super očekávání, ale nakonec jsem byla i příjemně překvapená. Nové postavy upírů a jejich schopnosti dodaly filmu trochu na kreativitě. Velmi mě překvapila scéna poslední bitvy a její atmosféra byla dokonalá ... musím se přiznat chvílemi jsem ani nedýchala. Ale bylo tam i pár scén, které mě opravdu neokouzlily ... nebudu jmenovat ... pokud to mám shrnout, ze všech dílů na tento se aspoň dalo koukat . ()

B!rkof99

Jestli něčemu rozumím, tak je to důvod, kvůli kterému 99 % mužů Twilight zavrhlo. Ono dívat se hodinu na bezduché, bezpředmětné cicmání se hlavních postav, není úplně něco, co by bavilo. To si radši každý správný muž pustí porno. Nejsem výjimkou. I přes to jsem Twilight zvládl od prvního dílu po ten úplně poslední. A stálo to za to. Pro fandy fantasy, romantiky, páry, dívky 12 - 18 let, pro ženy po přechodu, je to fenomén. Pro mě je to jen sága, na kterou jsem se díval hlavně kvůli Kristen. A díky tomuto dílu nelituji. :) ()

george82

Nuda stejná jako u předchozích dílů s tím, že konec jsem čekal víc akční a to se nestalo. Všichni se rozešli v míru jako trapáci. Cullenovi se rozhodnou žít v symbióze s vlky...no prostě...WTF. ()