Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

kirmakX6on

podle mě nejlepší díl celé série...je to příjemně pomalé, uvolňující, hraje tam líbivá hudba, samozřejmě strašně romantické (všichni se usmívají, mají se rádi atd.)...bitka, celkem slušná, tam taky je...je tam všude plno upírů s nadpřirozenejma schopnostma....a navíc je to celkem napínavé (na poměry tohoto typu filmů). K plnému pochopení (např. proč byla Bella silnější než ti ostatní) doporučuji pročíst propracovaný článek "The Science of Twilight Vampires" ( http://fanon.wikia.com/wiki/The_Science_of_Twilight_Vampires ). Jediný, co mě na tom dílu štvalo byl ten dům, kterej Bella dostala ještě v době, kdy všichni očekávali, že se odstěhuje (minimálně na desítky let) pryč...ale to byl jediný moment, kdy jsem si prostě musel ťukat na čelo a na žádné racionální vysvětlení jsem nepřišel, i když jsem se zamyslel. Navíc to bylo naprosto zbytečně (scény v tom baráku jsou asi jen 2..). Celkově: 56% ()

kubilov odpad!

Tak, máme to za sebou. Byl to boj, ale všichni doufáme, že se to už nebude opakovat. Kinematografická smrt, která nám od roku 2008 způsobovala šedý zákal, jakmile jsme viděli byť jen plakát s těma pseudohereckejma hvězdičkama, je snad definitivně pryč. To co přetrvá je ale bohužel spousta uživatelských profilů, které založili doufám recesisti a díky nimž je každý z pěti dílů v top 300... ()

gidzitka

Asi vážně stárnu a sentimentalitím. Ve třinácti bych upíří ságu četla procítěným hlasem s kamarádkou a pak by nám nejspíš hrozila smrt udušením (zejména pasáže o dokonalosti a úúúchvatnosti Edvarda); momentálně v xx letech ji shledávám příjemnou oddechovkou, kdy člověk psychicky vypne, neřeší filozofii, psychologii ani logičnost děje a postav či nedejbože dialogy. Asi zejména z tohoto důvodu se knihy staly fenoménem, kterou pánská část publika ostře odsuzuje, přičemž nevidí trám ve vlastním oku v podobě akčním tyátrů, ze kterých si hlavu ukroutím zase já:)). Nu což. Že Meyerová nevyniká kdovíjakou stylistickou zručností, to ví každý, ale ne každý den se mohu soustředit na spisovatelské výšiny typu Annie Proulx, Brigitte Aubert či Joanne Harris, abych vyjmenovala alespoň zlomek mnohem talentovanějších kolegyň. Film samotný za dějem v knize nezaostává, spíš naopak statický text nabírá ve filmovém vyprávění na dynamičnosti. Finální bitvou jsem byla poněkud zaskočena (žádné informace jsem k filmu dopředu neměla), ale spíše příjemně. Pro mě se jedná spolu s jedničkou o nejpovedenější části upírské soap opery. 65% ()

johnsnow odpad!

No tak to sa réžo osvedčil ale spisovaťelka to úplne dojebala. Kto v sérii nechá prežiť nepriateľa? Nikto, ale tu volturiovci prežijú šak prečo nie. Keď sa v sérii dosere jeden diel doserú sa šecki. Odpad a už od nej nikdy nič neprečítam ani nekuknem nech napíše aj fantasy aj neviem čo. ()

BadAs

Tyhle buznyady by mnel tocit gareth evans ad to ma trochu grady..trpel sem ach boze takova lobotomie..nedivim se ze mlady gumy misto fotbalu sedi u pc a veri v buznoupiry a sni o tom ze se jednou promeni v toho carberose a lidi je zacnou brat vazne.-D..toho cucaka z rozslaplym ksichtem nechci ani videt!!! Akristen prehrava a vypada hrozne ()

Brano

Už by som sa len opakoval z predchádzajúcich častí. Táto slátanina nemala už po prvej časti čo viac ponúknuť. Celý film bol opäť dejovo nezmyselný a tak nehorázne N-U-D-N-Y. Obdivujem toho, čo to dokáže pozrieť bez pretáčania. Samozrejme nerátam precitlivené mladé diváčky. Herecké obsadenie veľmi zlé. Tí herci pôsobia neskutočne umelo. A v tom diely mi už dosť vadila aj Kristen Stewart a s jej nadprirodzenými schopnosťami ala Rambo bola len na smiech. Tento film sa ani na sekundu nedá brať vážne. A v popise filmu chýba žáner komédia a paródia, pretože toto je výsmech pre všetky filmy s podobnou tematikou. Už viac krát to vidieť nechcem. /25%/ ()

Ostra

Konečně mi spadl kámen ze srdce, konečně jsem viděl i poslední díl téhle skvělé "pentalogie". Totiž představa budoucího života bez téhle ultranudné ždímačky na peněženky patnáctiletých fanynek je hned světlejší. Zapřísáhl jsem se nehodnotit tohle šílenství bez jeho zhlédnutí a konečně i poslední díl naplnil do poslední kapky moje očekávání. Ta jsem totiž neměl žádná. I v posledním díle se to celé opírá o scénář, který napsala Melissa Rosenberg asi někdy kolem čtvrté ráno po příchodu z hospody a ještě jí do toho zřejmě radil někdo s vyjadřovací schopností vyhazovače v klubu. Pro mě tedy konec této ságy znamená vykoupení a snad taky začátek zapomínání na ohavné hodiny strávené s ní. ()

Kimkong

Co na to říci. Důstojné zakončení všeobecně nenáviděné série. Trochu jsem čekal něco jiného. Něco ve stylu vyspělé Renesmee, která vymlátí celou radu. Ale tak, jak to udělali, jim to zřejmě více zapadá. ()

Bublasaurus

Za mě je to nejlepší díl ze všech! Protože tady je všechno konečně vysvětlené. Ale hlavně se mi to líbí, protože tu jsou super vizuální efekty, dabingy, obsazení, začáteční a konečné titulky ale taky kvůli tomu, že je tu konečně daný nějaký příběh! Ale i předchozí díly jsou super. ()

tombarider

Nenechají se mýlit, pane Kohn, třetí hvězda je tu jenom za bizzare bitku na konci, která u mě zapříninila trvalou salvu smíchu. A respekt Michaelu Sheenovi za ultra teplého pana Vedoucího. ()

JosefTomas

Mít to o chlup lepší scénář, lepší herce a vyšší rating, tak je to na potlesk. Takhle to je jen tuctové zakončení pro puberťáky (ne všechny, samozřejmě), které ukončilo jednu moc dlouhou sérii filmů, při který holky řvaly a měly orgasmy, kluci protrpěli několik hodin a rozumní lidé jen nevěřícně kroutily hlavou, co lze ještě udělat, či co už se stalo s touto značkou. PS: Velká pochvala Condona, co ten dokázal udělat s posledními díly je chvályhodné, vzhledem k tomu, jaký měl špatný scénář. ()

PlysovyMacko

Upíria rodinka sa rozrástla a to ich hybridné decko je predmetom svaru. Všetko smeruje k veľkej bitke, ktorá sa vlastne ani nestane. Cele je to jalové,  emócie nemôžem brat vážne.   Jedna hviezdička je za odtrhavanie hláv a druha ze je tento film posledný. ()

Veskoslav

Myslím, že stačí jediné. Aby upíří film byl bez krve, to je jako sex ve dvou bez toho druhého.....Přísahám, že nejít na to s tou mou drahou polovičkou, tak raději sedím doma a týden škrábu brambory. Mé prokletí bylo to, že nás tam v tom kině bylo takových více. Chudáků, co museli snést toto dětinské a babské utrpení, buzíček upír, buzíček vlkodlak. Pro 13ti leté holčiny ideální (to jsem řekl i té svojí), ale pakliže jde na to holka ve 20 a brečí u toho, tak něco není v pořádku a moje necitelnost a výsměch jim a tomuto fimu to nebude. Doporučuji jít na to opilí, pokud už musíte, ale v takovém stavu, aby jste tu svou nenasrali:) ()

P3tulQa

To mě naprosto dostalo ..Celou dobu jste v šoku, plní emocí, nevíte jestli máte brečet nebo se smát. Nakonec stejně brečíte, ale radostí ..Opravdu povedenej film! Pro mě asi nejlepší díl Twilight. ()

S_Jay

Ač už jste fanoušek, nebo ne. Dle mého názoru skvěle provedený závěr! Skvělá bitva a celkově se mi to opravdu líbilo. Jediné za co házím hvězdičku dolů je délka filmu (mohla by být delší) a víc některé pasáže rozvinout. Né všichni knížku četli a to by bylo dobré vysvětlit. ;-) ps. doufám, že se brzy dočkám dalšího filmu mezi vlkodlaky a upíry ;-) a nemusí to bejt zrovna romanťárna :-D ()