Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Georgeton

Tak vyjadrím sa k celej ságe. Ak by som pozeral na to aké herecké výkony herci podali ako sa pasovalo so strihom, kamerou atď, bol by som viac menej kritický. Avšak, jedno avšak, dal som filmom po väčšine 4* a to preto, lebo tak isto ako Harry Potter aj Twilight v ľuďoch zanechá pocity, veľké pocity, ktoré driemu v človeku trošku dlhšie a snažia sa mu vytvoriť ideálny svet. Niekedy takéto pocity z filmu, aj keď nie je veľkým fenoménom a nie je natočený a zahraný veľmi dobre(viď zlaté maliny pre hercov) sú oveľa drahšie ako tie v oscarovom filme a popritom ťažšie pre režiséra vyjadriť tieto pocity správne. ()

Jason13

Odpad? Nejhorší twilight? Ani náhodou! To jsou jen z principu rozdaný hodnocení haterů. Ale budiž. Možná bych mohl i poděkovat za ta nízká hodnocení, protože jsem od filmu dostal víc než jsem očekával, a to je vždy milé. Já nejsem nějak zvlášť ujetej na tuhle místy přeslazenou ságu, ale celkově jí hodnotím kladně a myslím, že poslední díl jí zakončuje víc než důstojně. Proti závěrečné bitvě (a jejímu rozuzlení) také nic nenamítám. Abych to shrnul: Twilight sága - ostrá střela mířená na trochu jinou cílovku než do které spadám já (a zástupy odpůrců). Nicméně mě zase tolik nemíjí. Bohužel jednotlivé díly byly, co do kvality, jako na houpačce. Akce tu bylo poskrovnu, ale když byla, tak obstojná. Ideálně bych si to dovedl představit osekaný na trilogii naplněnou souboji a samozřejmě nehynoucí láskou. :) Pořadí oblíbenosti: TW5, TW3, TW1, TW2,TW4 (poslední dva nastejno) ()

EddieIron

Z těch odpadů,které provázejí celou sérii,jsem fakt mimo.Nejde o nic jiného,než o léčení jakýchsi komplexů,protože pod pojmem odpad si představuju třeba Bastardy,ale rozhodně ne tohle.Nejsem z Twilight Sagy určitě nijak nadšen,ale taky necítím potřebu to kritizovat,abych dokázal,jak rozumím filmům a jaký jsem intelektuál.Tři hvězdy pro celou ságu ! ()

DansteR

Sláva, dokoukal jsem to. Nejsem z těch co by film odsuzovali z principu, ale přece jenom nevím jak by to dopadlo kdyby byly další díly. Negativa jsou u této série už klasika, tupé dialogy, nic moc námět (i když v tomto případě je to lepší než v předešlých dílech) a spousta slepých a zbytečných či nelogických scén. Na straně druhé jsou opět krásky Ashley, Dakota a dokonce i upírka Kristen. Velkolepá bitva v závěru taky nemá chybu, ale trochu to kazí ono rozuzlení, přece jen to není to co člověk čekal, i když všichni zúčastnění to asi ocenili. Takže i přes všechny negativa si poslední díl zaslouží u mě titul nejlepšího filmu z Twilight ságy, takže si zaslouží i 3* ()

springboks

Takle to zakončit je fakt sprosťárna. První díl sem zkouknul a docela to šlo, 3 hvězdy asi zasloužený, další díly sice šly tak nějak do kopru, ale pořád se to aspoň z nudy dalo sledovat. Pak přijde tahle šílenost, chvílema to vypadalo, jako kdyby to paní Meyerová chtěla mít celý rychle za sebou a napsala to někdě na koleni. Na konci sem byl šťastnej za tu bitvu, ta by to celkem pěkně ukončila, poněvadž by se už nemuseli bát těch Italů; v poslední minutce vyjde najevo, že je to jenom nějaká iluze a finíto prostě? To sem fakt nežral. ()

heavy

Bella se zamiluje do Edwarda, a ten je upír... Tak začíná velkolepá sága lásky... a nenávisti. Patří k dobrému tónu Twilight odsoudit, zavrhnout, poplivat a vysmát se mu, až se za břicho popadat. Dokonce i náležitě onálepkovat ty, kteří nejsou dostatečně pohoršeni a znechuceni a nechce se jim zvracet, ba dokonce se jim to (ó hrůzo!) i líbí. Se zdviženým obočím a prstem poukázat na to, jak je škodlivý pro mládež (sic!), jak jsou herci příšerní a co všechno skrytě propaguje. Někteří osvícení kritici dokonce zacházejí tak daleko, že si myslí, že R. Pattinson (Patyzón, muhehe!) je upír i ve skutečnosti a nejraději by ho přibili na vrata stodoly Stephenie Meyerové a probodli mu srdce špičatým kolíkem. Nuže, já se u Twilightu bavil. Pravda, někdy zvráceným způsobem. Ale někdy upřímně. I když je to příběh pro náctileté (z kteréžto kategorie jsem se vymkl už před nácti lety). Twilight je popkulturní fenomén, který zná každý - nadšená obdivovatelka čtenářka Bravíčka i běžný stádní hejtr. Znají ho dokonce i vaši rodiče, kteří ten film nikdy neviděli. Neuniknete mu. Je všude. Znají ho všichni. I ti, kteří z něj nejsou ani bezmezně nadšení ani totálně zhnuseni. I ten, který stojí někde uprostřed. Ten, který se někdy i baví. ()

Do_

Nejdřív si říkáte, to snad není pravda. Bella je ve většině filmu nemotorná, doslova zhulená když to tak řeknu a všichni v kině se chytají za hlavu. Sami se červenáte, jak jste na ten film mohli jít, ale pak se blíží finále, které vás překvapí a uvrhne do přesvědčení, že přece jen něco na tom filmu je. Rozbušilo se mi srdce, třásla jsem se a zjištění, že velké finále bylo jen zhmotněnou myšlenkou bylo zklamáním ale i uklidněním zároveň. Hned po Stmívání, nejpovedenější film ze ságy. ()

Tinusa14

Pretože to je podľa knižnej predlohy tak to mohlo dopadnúť oveľa horšie, takto sa dajú chyby ohľadne niekedy hlúpeho deju zvaliť na knihu. Čo mi najviac vadilo na tomto filme boli niekedy až prehnane "epické" scény, ktoré si mohli kľudne odpustiť. ()

Leegy

Tak tento film překonal všechna má očekávání. Myslela jsem, že Stewart a Pattinson nemůžou hrát hůř než v Rozbřesk- 1. část, avšak evidentně jsem se mýlila. Upřímně, první půl hodinu jsem se velmi bavila. Smíchy jsem se válela po posteli, když jsem, když jsem sledovala Stewart, lezoucí po skále, nebo běžící lesem. Co se týče malé Reneensmé, nevím, zda je to opravdové miminko, ale pokud jo, tak jí velmi lituji, protože nepřirozeněji vypadající dítě jsem snad ještě neviděla. Ale abych jen nevyčítala, příjemným překvapením pro mne byla bitva, odehrávající se v Alicině vizi, protože oživila úsek, který byl v knize silně nezáživný. Malá rada na závěr: Pokud se rozhodnete tenhle film shlídnout, pusťte si originál, protože při českém dabingu jsem měla pocit, že si musím držet uši, aby mi neupadli. ()

Idoviren

Mistři v zírání nasadili v už v předchozím díle laťku dost vysoko a abychom se v druhé části nenudili, vzali k sobě další postavy, které na sebe mohou vzájemně zírat. Všichni se tváří příliš vážně i když jde jen o běžné rozhovory, opravdu bych chtěla vidět tu rodinnou schůzi na téma "Kdo nechal prkýnko nahoře", protože něco tak vážného nemůže skončit jinak, než defenestrací. A navíc, nemůžu si pomoct, ale Pattinson je mi hrozně nesympatický. Prostě mám vždycky hroznou chuť praštit ho přes obličej lopatou a vykouzlit mu na tváři alespoň nějaký výraz. Rozbřesk jako film má potom kostru z dějových zvratů ve stylu "Co se to sakra děje?". Načež se všichni tváří vážně. Závěrečnou část upírské ságy si budu pamatovat jen kvůli scéně, kdy Jaspera drží dva Volturiovi a najednou se odnikud vynoří ruka a vlepí mu facku. Ta scéna působí (nejspíš neúmyslně) velmi vtipně a já u ní vyprskla smíchy. A dostala jsem chuť mu taky fláknout. ()

Jessicahamby

Závěr fenomenální Twilight ságy mě nepotěšil, ani nezklamal. To ani nemohl. Po první část jsem to vzdala a přestala se snažit porozumět, proč má sestra na stěně nejméně deset plakátů s polonahým Jacobem, bledou Bellou a Edwardem se zkroušeným výrazem. Jediné, co mi za pohled na film (obě dvě části) stálo, byl pohled na Bellu, jak stojí u hromady mrtvol, před svou svatbou. To mě pobavilo. Co se týče výkonů herců, bylo to u většiny žalostné. Bella ve tváři neustále stejný výraz, to samé i Edward, ani další postavy na tom nebyly o nic moc lépe. Rozdělení tohoto filmu na dvě části, mi přišlo úplně zbytečné, samozřejmě šlo o napětí a snahu překvapit - což se moc nepovedlo, protože skoro každému bylo jasné, že Bella přežije (o čem jiném by pak byla ta druhá část?) - a také bychom samozřejmě přišli o spoustu nudných dialogů a romantických scén... ()

Desmi

Vrchol série. Závěrečná bitka je vcelku pěkně dotažená a nakonec i překvapivá. Když pominu ten nepochopitelný vztah první trojky, dá se na to koukat. Což se dá sice na všechny díly, ale tenhle má alespoň nějaký děj. Tohle byla fakt divná filmová série. Byla totiž fakt dementní a stejně jsem se na ní dodíval do konce.. ()

sto7ra odpad!

nuda nuda nuda, robotické pohyby a mluvení. zapomenuté čočky a mrtvý bezvýrazný obličej pattinsona! (ještě že funguje přetáčení dopředu) ()

MartCT odpad!

Tak tohle byla brutální sračka. A kdo na konci filmu musí opakovat filmy předchozí? Tak to už bylo i na mne moc. První díl je proti tomuhle monstrózní veledílo.... ()

Kalda69

Nez abych tyhle sracky hodnotil po jednotlivych dilech, tak to napisu k tomu poslednimu. Oblibenost teto serie je dana tim, ze jde o cervenou knihovnu s tematikou upiru, coz pro damske osazenstvo bude zajimave ale muj salek kavy to rozhodne neni. Ve vsech dilech jsem objevil tri sceny, ktere me rozhodne zaujali, ale za to mortyrium shlednout celou sagu to urcite nestoji, tri sceny a to bitva upiru proti vlkodlakum, zaverecna virtualni bitva v mysli hlavniho veliciho upira a vlastne tak nejak normalni cisarsky rez, ktery ovsem provadeji upiri a diky tomu vznika komicka situace pac slecna ktera reze ihned dostava chut se tak nejak do Belly zakousnout :o) proste sranda. A jak jsem psal na zacatku zbytek z 588 minut je normalni cervena knihovna. ()

janinka123

Tento díl byl nejlepší ze všech, protože tam bylo hodně situací, při kterých jsem se nenudila. Bitva byla skvělá a závěr se mi také líbil. ()