Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

MissDark

Fakt mě zaráží, že lidi, co o tom nic neví, tu dělají závěry a pozastavují se nad něčím tak zřejmým, že netekla upírům krev...proč jsou asi upíři tak bledí?? Protože jim v žilách žádná neproudí! Jinak nezaujatě by měl tento film tak 3/4*, pro ty,co to ale četli, mnohem víc a konečně opravdu povedený film a super závěr! A vy,co dáváte odpad,zamyslete se nad sebou a trochu tu nenávist ztlumte.. Tenhle film má totiž na víc!!!! ()

lucka14lucky

Tak jsem nyní dorazila domů z půlnoční premiéry. Pocity mám nepopsatelné. Byl to vážně skvělý zážitek. Hodnotím z pozice teenagerky, jelikož se mnou tato sága jde celé mé "pubertální" mládí. Dříve jsem příběh hltala, no sice jsem z toho už vyrostla, ale nemohla jsem si poslední díl nechat ujít. Nepopsatelné zakončení - bohužel už zakončení. Film přesně vystihl mé představy, které jsem měla po přečtení knihy. Až teda na ten skvělý konec - vize Alicina, nebudu říkat o co šlo, abych nezkazila to překvapení. Přeji Všem ať se líbí. ()

headhot

Hodne lidi se tu pozastavuje,proc upirum netece krev pri trhani hlavy. A nekteri tvrdi,ze jim nekoluje preci zadna,protoze jsou bledi. Tak mi potom vysvetlete,jak muze mit upir erekci, nebo ji ma po celou dobu sveho byti? Jsem rad,ze Twilight skoncil, prvni a druhy dil se mi v celku libil. Paty dil je sice blbost,ale nenudi jako posledni dily ()

crabb

Překvapuje mne, kolik diskutujících má potřebu se zde vyrovnávat s vlastní neschopností nejít na film, který vidět nechce. Jakoby ta skupina neobjektivních obdivovatelek musela mít protiváhu v části mužské populace, zachvácené arogantskou hysterií a buranstvím. Rozhlížel jsem se po sále (cca 400 lidí) a viděl tam různé lidi a neřekl bych, že nějaká skupina výrazně převažovala. Za mne film, který se dal přežít a místy pobavil i zaujal. Škoda již zmiňovaných nectností - triky, masky , dialogy a klišé. Nemyslím, že celá série jen tak zapadne. Koncepčně i zacílením je docela výrazně profilovaná a své diváky si najde. ()

zuzulend

Splnilo to mé očekávání.Provedení bylo velmi pěkné a herecké výkony taktéž :) Na poslední část jsem se těšila už jak jsem shlédla v kině první část ,bála jsem se,že to nebude takové,jaké jsem si to představovala,ale myslím,že obavy byly zbytečné.Já a všichni v kině jsme byli velmi šokovaní jednou scénou,myslím,že ten kdo to viděl ví a ten kdo to teprve uvidí,to zjistí,nerada by jsem kazila moment překvapení :D Děj mě natolik zaujal,že jsem si na chvíli ani neuvědomila,že jsem v kině a příběh jsem žila společně s hrdiny.Film mi hodně rychle utekl,že jsem si říkala,že to už nemůžu být konec,když to před chvíli začalo,proto dávám 5 hvězdiček,protože si myslím,že těch 5 hvězdiček si to určitě zaslouží :) ()

KristKrist

Poslední díl upírské ságy...i když kdo ví...mě příjemně překvapil. Nemyslela jsem si,že to bude tak dobré a vůbec jsem nečekala,že mě děj tak překvapí. Hlavní trio nehraje vůbec špatně,vedlejší postavy jsou taktéž dobře zahrány. Místy jsem nemohla popadnout dech z toho překvapení,ze kterého nakonec vzešlo něco úplně jiného. Píšu o ´´bitvě´´ s Volturiovi,o které nakonci zjistíte,že ...no nebudu kazit překvapení těm,co film neviděli. Pokud má někdo Twilight sagu aspoň trochu rád nebo mu nevadí,určitě doporučuji shlédnout. S ostatními díly to srovnávat nebudu,každý díl je jedinečný a přirozeně se mi nyní nejvíc líbí poslední,protože není okoukaný. Mrzí mě,že je konec ..i když místo pro pokračování tu s nesmrtelnými upíry je(jen herci trošku stárnou :D) Skvělý závěr ,který stojí za pět hvězdiček. ()

verryiska

Důstojný závěr obsahující vtipné, trapné, suché a malinko nucené romantické momenty. Ač nejsem twilightholik musím říct, že se mi to líbilo. Už jsem si zvykla i na stejnou mimiku Kirsten, na svlékání Taylora L. v každém díle , na úchylnou pedofilní postavu Ara, na nemluvnou Jane alias Dakotu F. Asi to není film, který bych si pouštěla každý den , nicméně návštěvy kina nelituji. Dávám 4 hvězdičky, na 5 to nevidím. 1. hvězdička- efekty, režie ,titulky 2.hvězdička- hlášky- Jakobe, smrdíš, už jsem chápala, co tím mysleli... Jakobe, nesvlíkej se , oblíkni se :D Dobrý den, pane Aro ! .. Ahoooj :D , Bella je silnější než já :D 3. hvězdička- za scény a momenty- souboj v páce, boj s překvapením pro nečtenáře ... a poslední hvězdička je za soundtrack :-))) ()

yelowangel

Tento díl je naprosto super. To nejlepší na něm podle mě je že se dějově hodně drží knižní předlohy. Ne ve všem, ale když to srovnám s Harrym Pottrem tak o 100% víc. Hodně tady kritizujou herce ale podle mího názoru kdyby režisér nechtěl aby to dělali tak to prostě nedělají. Obrovský plus dávám za výraz Bely - po celý 4 díly se tváří jak typická naivka. Přihlouplí úsměv, sklánění hlavy, nevinný výraz v očích. Ale v tomto dílu je vidět změna. Tváří se agresivněji a její postoj je sebevědomý a jakoby "vždy připravena". Co se týče počítačových animací tak ty se asi nevyhnou už žádnému filmu. A scéna kdy Alice ukazuje Arovi jeho budoucnost je fascinující a má překvapivý závěr, který alespoň v tom kině, ve kterém jsem byla nikdo nečekal - to bylo slyšet ze všech stran. Film jako takový má švih, rychlí spád a občas se divák i zasměje. A to že není přehnaně krvavý hodnotím jen kladně. Kdo se má pořád dívat na nánosy krve, nejsme v hororu a i tam krev neznamená, že film je kvalitní. Vzhledem k tomu že cílovou skupinou jsou dospívající myslím není co řešit. ()

Black1e

Zrovna jsem se vrátila z kina, takže první dojmy: překvapení!! a to velké :-))..poslední díl mě opravdu mile překvapil - a to nejsem velký fanoušek a o knižní předloze si myslím, že je neskutečně pitomá..takže - nádherně natočené, výborná hudba, velice se mi líbily nové upírské schopnosti a upíři celkově a o humor taky nebylo nouze..při oné slavné svlékací scéně šlo celé kino do kolen, včetně mě..něco tak vtipného už jsem dlouho neviděla:-D..no a záveř byl samozřejmě famózní, konečně mě zase nějaký film dokázal nadchnout nečekaným zvratem, bitka opravdu nezapomenutelná..nebýt posledních dvou minut přesládlého tlachání, přidám pátou..celkově velká spokojenost..doporučuji vidět na velkém plátně ;-)..a já ji stejně přidám..zaslouží si to minimálně kvůli těm odpadům ()

iMarusha

Nevim, pro mě moc romantiky, zbytečně roztahané scény, děsivě umělá Renesme, málo akce, výborné "scény" z knížky osekané na minimum. Na druhou Stranu Volturi jsou dokonalí, moc mě bavili. Unešená jsem vážně nebyla, ale dokážu si představit, že se na tenhle film opět jednou podívám, za rok, za dva... :) ()

Evziiik

Luxusní vyvrcholení upíří ságy! Kdo tady dá méně než 3 hvězdy, tak jedině proto, že je pod jeho úroveň hodnotit "upíry" pozitivněji. Rozbřesk je nejlepší knížka z celé tetralogie a ani jeden z filmů ji rozhodně nezostudil!! Z kina jsem odcházela nadšená a spokojená. Jen mě mrzí, že už je konec... :-) ()

BlackLucy

Ať si každý říká, co chce, tuhletu ságu já prostě miluju a podle mě byl tento díl ze všech nejlepší a nejpovedenější. Sice se to nemůžu srovnávat s knihami, protože ty jsou obsáhlejší a samozřejmě lepší, ale i tak na mě tento díl udělal veliký dojem, nechal mě projevit své emoce a až do úplného konce jsem byla napjatá, jak struna. Posledních 20 minut jsem byla zaskočená, protože takový zvrat jsem opravdu nečekala, ale nakonec jsem ráda za happy end. Jen bych si přála, aby tímto dílem příběh nekončil, ale to už bohužel nejde. ()

Morrigan_612

Dejovo nezáživné, herecké výkony hlavnej dvojice postáv na zaplakanie (hlavne kirsten), k tomu treba pripočítať niekoľko prehnane gýčových momentov a "neuveriteľné" efekty pri odtrhnutých hlavách. Jediné, čo stojí za zmienku je ako tak dobre zvládnutá výprava a miestami dobrá hudba... 30% ()

finest

Jak už tu někdo psal, ve chvíli, kdy tu začne někdo nadávat na málo akce, žádný nebo trapný humor, dementní efekty, špatné herecké výkony, atd. atd. , tak si za tím musíte představit pouze PŘEDPOJATOST A ZÁVIST. Jsem sice chlap, ale musím ocenit posun kvality jak hereckých výkonů, nevtíravého a přirozeného humoru tak i děje, který se snaží vylepšovat kde to jde. Jsou sice momenty, kdy vám trapností cuká koutek (lezení po skále, kilometrové skoky...) ale jinak jsem se upřímně smál. Film mě vážně bavil a nelitu dobře utracených 120 kč. Líbí se mi poukázání na jednotlivé schopností upírů a jejich využití, jsem přece chlap, ale i ta romantika tu byla tak akorát. Pro dámy můžu vzkázat: méně vzdychejte, chlapcům, se kterými jste v kině to vadí a chlapci nezáviďte svaly Jacoba nebo vymydlený ksichtík Edwarda a nebuďte předpojatí! Nejlepší okamžik celého filmu je konec, ale i zbytek je dobrý, když překousnete občasné nudné dialogy. Doporučuji si na to zajít, stojí to za to ;) Hodnocení: 60% ale musím nadhodnotit 3* PS vzkaz těm, co za to "zbytečně utratili peníze": tak na to nechoďtě sakra!!! ()

venatrixx

I přes to, že jsem všechny filmy této ságy shlédla především pro legraci, poslední díl mě velmi mile překvapil. Pro mě určitě nejlepší díl ze všech, alespoň co se zfilmování týče. Tedy až na ten kýčovitý happyend... ()

WhiteDevill

Než napíšu něco k filmu,tak by mě zajímala jedna věc...Proč na to koukají lidé,kteří prostě Twilight nemají rádi??Když se vám nelíbil první,druhý ani třetí díl,proč koukáte i na ty poslední??Abyste to pak jen kritizovali a posmívali se?No nic,je to vaše věc...Mě se tento poslední díl velice líbil,opravdu tam bylo hodně z knihy a to velmi oceňuji.Zvláště výběr vedlejších postav byl opravdu zdařilý.Amazoňanky byly vybrány skvěle,přesně tak jsem si je představovala při čtení a dokonalý Benjamin,co na to říct,snad jen palec nahoru!Dokonce mi při sledování ani tolik nevadilo brečící dítě,které rodiče vzali s sebou(sakra,kdo vezme dvouleté dítě na Stmívání??!!),byla jsem zcela pohlcena dějem.Takže za mě-5 ***** ()

NemTalyshev odpad!

Nebudu se s tím nijak piplat. Tenhle film mi za to absolutně nestojí , zkrátka nechápu nikoho kdo dal víc jak jednu hvězdičku , já dávám rozhodně odpad a vím proč. ()

kritička

Návrat o tři díly zpět, alespoň tak to vypadalo podle hereckých výkonů v poslední části tohohle světově proslulého šílenství. Dialogy mezi herci bych zde hodnotila jako nesmírně neumětelsky nacvičené, vůbec tam nebyla otázka odpověď (mezi jednotlivými větami byly tři vteřiny, během níž herci netušili, co dělat a říkat). Opět spoustu věcí vynechaných, bez kterých to ti, kteří nečetli knihy, nechápou atd. atd. Kupodivu ještě horší byl výběr Renesmeé. Jak si může proboha někdo myslet, že když dají roli pětileté holky asi 11leté, tak to bude v pořádku. Neskutečně mě rovněž rozčilovalo "zdigitalizování". Bella tam je tak vyretušovaná v posledních 15 minutách, až jsem si myslela, že snad blbě vidím (a to jsem měla brýle na nose!). Abych to zhodnotila celkově: part I posledního dílu byl herecky nejlepší, tohle bylo nezdařilé zakončení. Nicméně co čekat, když to produkovala sama autorka knižní adaptace. ()

VoiDson

Nejsem ani fanoušek ani odpůrce celé ságy Twiligh a jediné co jsem četl ze všech čtyř knih byl právě Rozbřesk a z konce jsem nebyl opravdu nadšen, takže když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude to co jsem chtěl v knize, tak jsem se i těšil. Po zhlédnutí filmu jsem nebyl vůbec zklamán. Dialogy úplně stačily a byl jsem rád, že jsem se mohl i zasmát a nebilo to celé zbytečně ukecané. Co se týká schopností nebo darů (je jedno jak se to nazve, ale jde o to samé), tak ano, též mi to připomnělo X-meny, ale řekněme si to upřímně to v žádném jiném filmu či seriálu nemůže mít nikdo jiný schopnost než právě X-meni. K efektům bych jen podotkl, že když si to tady, tak o nich čtu, tak by je většina dokázala udělat líp, ale mě nepřišly nejhorší, jen bych u nich vytkl digitálně zpracované miminko, které mi nebylo sympatické, ale budiž. Dotaz pro odpůrce trhání hlav: Proč by si upíři nemohli trhat hlavy, aby zabili svůj druh ... to si mají vrážet dřevěné kolíky do srdcí, které nemají??? Závěrem jsem byl příjemně překvapen i s následným překvapením a byl jsem rád, že jsem viděl to co jsem si chtěl přečíst. Takže filmu jsem chtěl dát 4 hvězdy, jelikož jsem se nenudil a film se mi líbil, tak dávám 5 hvězdiček, abych alespoň trochu naštval odpůrce a závistivce... ()

woltrak

Asi nejlepší díl série. Velmi často jsem bavil - někdy ironicky a někdy vyloženě upřímě. Ikdyž se obávám, že nejlepší vtipy byly nechtěné. Následuje SPOILER. Film utíká velmi svižně, asi jako upír, ale má pro mě jedno velké ale. Absence krve škodí. Hvězdy dávám dolů za poslední bitvu a její nenaplněný potenciál, kdy dojde pouze na první kolo, které bylo velmi solidní a pak všichni ti magoři dostanou rozum! Je to jako když holku pozvete na rande, zaplatíte za účet, dovede Vás ke svému bytu a bouchne Vám dveřma. ()