Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

Olafsson

Naprosto boží akční scény a souboje.. Bohužel zbytečně protahovaný a tudíž nudný rádobysrdcervoucí emocionální scény.. Kvůli té akci ale rozhodně stojí za to vidět.. ()

Benzinka

Excelentní! Korejci tyhle filmy umí dokonale. Fakt díky za ně. Luxusní herci, parádní scénář, režie i souboje. Závěrečný fight je z jiné planety. "Vy lidi žijete jen pro zítřek, že jo. Lidi žijící pro zítřek nemají šanci proti člověku žijícího jen pro dnešek! Já žiju jen pro dnešek..a jak mizerné to může být, to ti ukážu.." ()

RigorMortis

Správne pochmúrne a napínavé, kórejská neesonovka. Jediné, čo mi skazilo celkový zážitok z filmu, bol 'murikánsky dabing a odfláknuté a často nepresné české titulky. ()

Dinsberg

Osamocený mstitel, tolik obehrané téma, z kterého dnes těží hlavně 96 hodin. Ale korejské pojetí je natolik jiné. Nejen naturalistické, ale opravdovější. Nedělané na efekt, ale pro prožitek. Osud, kterého by se zhostil každý člověk se svědomím. ()

johnsnow

Pičo to bola sila. Až sa hanbím, že som tak dlho zanedbával ázijskú akčnú kinematografiu. Síce majú svojský štýl ale dá sa na to zvyknúť. V prvom rade je tu pomalšie tempo ale to vôbec nie je na škodu. Akcie je málo avšak je drsná a má veľa dobrých momentov ktoré ostanú v pamäti narozdiel od USA filmov kde si zapamätáte tak jeden konkrétny kill. Kebyže tam pridajú 1-2 akčné scény navyše a trošku by sa pohrali s pasážou kde hrdina slúži mafiánom, tak by som dal plný počet. ()

exoomer

Taky viac menej klasicky akcny film, ale neviem preco, zaujal ma. Avsak ten happy end to zatal, naozaj si ho mohli odpustit. ()

chrustie

Neuvěřitelné. I přes, v mé verzi, naprosto děsný anglický dabing se jedná o výbornou podívanou. Mít tak lepší herecké obsazení. Vyšperkovaná závěrečná scéna spolu se závěrem, je naprostou perlou. ()

srolyma

Zajímavý film. Mafie, únosy, korupce, dostatek akce, bohužel pro mě značně nepřehledný. Příznivci asijské kinematografie mě asi budou kamenovat, ale já bych se rád podíval na případný americký remake. Pak bych si aspoň mohl plně vychutnat vrstevnatý děj místo toho, abych se snažil (beznadějně) vyznat se ve jménech jednotlivých postav, pochopit proč na sebe neustále tak příšerně ječí, ikdyž (třeba) jen nakupují a zapamatovat si aspoň tvář hlavního hrdiny, když už všichni bez ohledu na pohlaví vypadají jako jednovaječná dvojčata (a když hrdina v půlce filmu shodil svou do té doby typickou emo-patku, tak jsem se ztratil úplně)… No jo, jak je život filmového konzumenta jednodušší, když se lidi jmenují John a Mary, když je jeden běloch, druhý černoch a až ten třetí asiat a kdy místo minutového hysterického monologu stačí říct jen „f**k“. ()

springtime

Po shlédnutí mě napadlo v první řadě srovnání s Leonem, který je u mě top film. A Ajeossi u mě obstál, na plné čáře. Kombinace Won Bin a Sae-ron Kim fungovala. Nevadilo ani nerušilo místy pomalejší tempo. ()

davistercz

Wow! Tak tohle teda byla ale jízda korejským způsobem. Začátek sice nic moc, jak byste čekali ale po chvilce se to začne rozjíždět a rozjíždět. A potom to je teprve ten korejský akční způsob, který vás popadne za nohy. Myslím si, že film se velmi povedl, hlavně když ho ztvárnil tak "nový" režisér, takže velká gratulace. Shlédl jsem hodně asijských filmů a snad nejvíc se mi líbí filmy z Koreje. Možná je to tím, že mají velkou fantazii nebo se prostě s tím narodili, že jsou tak dobří. Nebo všeobecně Asiaté jsou nejlepší. Dávám plný počet bodů. ()

Sticks

Fanúšikovia akčňákov jasajú, ja však nie. Je to totiž prekvapivo ne-kó-rej-ské. Hlavne čo sa scenára týkajúc, postáv pokračujúc a zápletkou končiac. Polostrovný priemer. 6/10 ()

JohnCoffe

Korejský film má svoji úroveň !! Akční a velmi krvavé drama vyprávějící tisíckrát obehraný příběh o pomstě, ovšem takovým způsobem,který mě naprosto dostal .Takhle skvěle natočený krvák s takovýma řežbama ze sebe nevymáčkl už roky nikdo !! 100 % po dlouhé době ..BOMBA ! ()

muti

Tanecnica z klubu ukradne zasielku heroinu za vidinou bohatstva. avsak netrva dlho a oni si ju najdu. ona aj jej mala dcera su unesene kym sa zasielka nenajde. dcerka ma ale jedneho kamosa suseda co robi v zalozni, ktory ju dokaze vyslobodit. muzova identita je ale v skutocnosti ina a nejde len o akehosi obchodinka. muz od nikial sa vydava po jej stopach, ale cas stoji proti nemu, pretoze pred nim stoji velka skupina obchodnikov s organmi. drogy, vrazdy, vyberanie organov, obchod s detmi, drogove labaky, vyberanie oci a kvalitny korejsky "Neo" :) asi takto by som zhrnul film Ajeossi. ()

newmeex

typicky sablonovity pribeh videny uz milionkrat, hlavny hrdina, tragickymi zivotnymi udalostami sklamany superagent sa zoznami s malym dievcatkom skoro z ulice a po jej uneseny zlymi priekupnikmi bieleho masa a drog sa vydava na krvavu cestu pomsty. Ako obvykle u tohoto typu filmov sa nepozastavujem nad klise zanru ako su suboje jeden proti presile cca 25 protivnikov, ktory ako obvykle poslusne pockaju nez hlavny hrdina odrovna kolegu a az potom ho napadnu....remeselne dobra praca, namet stokrat prevareny ()

elanista1

Kórejcom ešte odpúšťam prehnaný pátos, ten smutný príhovor malej holčičky so mnou trocha pohol, to uznávam. Je jasné, že ak chce človek vidieť niečo akčné a kvalitné, musí zájsť na východ...alebo rovno do profilu tohto filmu. ()

Sefik

"Kdo žije pro zítřek nemá šanci proti někomu, kdo žije pouze pro dnešek". Ztracená zapuzovaná holčička obětí lovců a obchodníků s orgány. Na druhé straně nekompromisní zabiják, toužící najít někoho, koho zklamal, když mu měl pomoci. Úžasný akční thriler. Na korejských filmechj miluju to, že nikdy nikdo neví, jak to dopadne. Med neteče po obrazovce a rodiny se neshledávají v závěrečném objetí. Tady se ale něco podobného stalo a právě tento moment zde byl velice dojemný. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě