Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

CrazymanM

Opět další z výborných asijských akčních filmů,příběh je sice takový otřepaný,ale stále to funguje,i ta slzička dojetí ukápne! Akční scény výborné,prostě se mi to líbilo,jen tak dále!!! ()

DonBraso

Někde na pomezí lepších tři a horších čtyř hvězd.Příběh jede vcelku šablonovitou vlnu,která místy chce odbočit a různě si nechávat otevřený vrátka.Mojí chybou bylo nejspíš,že jsem se zase u těch korejských jmen ztratil,až po půlce díky už tvárnějšímu příběhu opět naskočil do sedla.Je pravda,že v půlce filmu film ztratil glanc.So-Mi a Tae-Sik si prostě najdou společnou věc a to je máma,potažmo manželka.Tohle ty dva vlastně drží a hlavně hlavního hrdinu,aby popravil vše co mu přijde pod ruku.Ke konci to slušně zapadá a je to prostě jen postava,která ztratila jednoho krásného dne  vše pro co žil.Do toho drogový kartely,který se tam navzájem napadají a policie.Rozhodně zde nehledejte komediální vložky či vůbec nějaký narážky na policejní práci.Korejci jsou tímhle docela proslulý,ale zde to jede vážnější notu a jen sem tam letmo nějaký slovo.Akčních pasáží není mnoho,jsou vcelku realistické.Opět na co je divák zvyknutý,kdy boj tam trvá i 20 minut odpadají kusy masa,tak to rozhodně ne.Kromě jedné scény,kdy Sik si tam přijde pro holku,to nemá trvalejší akční punc korejského ševce.Hlavní je,že to jede kvůli příběhu.Prostě pomsta či vysvobození se dá natočit zvětšiny vždycky dobře a zde J-beom-Lee nešlápl vedle.To,že konec bych si představoval trochu jinak a né hodit scénu jak známe ve filmu Muž v ohni,ale budiž.O kousek lepší než režisérův další počin "Plačicí muž".Pro oko je tu pár gore scének,ale musím říct,že atmosféru bych čekal víc syrovější a uhlazenější.Nebýt ty holčičky,tak nevím nevím.75% ()

Ondrew

Azijska kinematografia je velmi specificka a svojska, a co je najdolezitejsie -- zatial ma snad ziadny film z danych koncin nesklamal. Pochopitelne, ze ma patricne zaujal i tento kusok, hoci snimkov o pomste zacina akosi nezdravo pribudat. Kazdopadne, tentoraz mi dej filmu pripadal miestami zbytocne prehnane melodramaticky, comu zodpovedalo i spravanie sa postav. Z hladiska akcie som predsa len cakal viac, hoci ked uz sa nejaka na obrazovke odohravala, tak vskutku stala za to. Hmm... z tohto filmu skratka fakt nepadam na prdel, ale to neznamena, ze si nezasluzi stale slusnych 70%. ()

Cid

O co méně toho namluvil, o to více toho rozsekal a rozstřílel. Konečně pořádná řežba, která ve všech ohledech splnila mé požadavky na akční podívanou. Sympatický hlavní řezník (pardon hrdina) vykuchal ten spolek záporáků takovým způsobem, že by mu i řezník Krkovička záviděl. I milá dívenka od vedle mě byla kupodivu sympatická, na rozdíl od většiny dětských hereckých "hvězd" současnosti. Děkuji pane Lee, byl to výborný akční zákusek a rád bych si objednal nášup! ()

tomino28

Pořádná korejská řežba s hutnou atmosférou. Děj je dost neoriginální, ale přesto je na tomhle filmu něco, co vás dostane. Je to snad hlavní hrdina, skvělý Bin Won, parádní finále nebo něco jiného? Těžko říct, asi od všeho trochu. A dohromady to působí jako vyvážený celek, který stojí za to. ()

Carnosaurus

Vymazlené akční drama s cool hlavním hrdinou a vypiplanými akčními scénami, které oddaně slouží dojemnému až sladkobolnému příběhu. Ultimátní mazec, čistá řežba. Další důkaz, že Korea jede. ()

v.indruchova

Bylo to smutný a moooc krvavý. Moderní mstitel zahalen do hávu krve po azijsku. Drsnej týpek, kterej se s lumpama nemaže, SPOLER: ! celý děj filmu v kostce- Dříve agent utajení s drsným výcvikem. CHLÁPEK CO ŽIJE SÁM, podivín. Dozvídáme se pomalu proč: přišel o těhotnou manželku, schválně ji mafící rozmáčkli v autě jeho postřelili, je jako mstitel. Holčička chodí za tajemným cizincem do zastavárny a on jí ze začátku vyhání pak se o ní stará, když se její matka opět sfetuje. Holčičku si zamiluje. Její matka je tanečnice a ukradne drogy mafikům v šatně, ty jí zabijou, použijou jí na orgány a její dceru drží zavřenou s dalšími dětmi za podobnými účely. Děti pro ně pašují drogy a pak, když je zájem dají je na orgány. Ten borec vybije skoro všechny grázli. Zachrání malou. Myslí si, že už je mrtvá mafík mu ukaže hnědě oči (což maj "všichni" asijati), proto si náš super hrdina chce prostřelit hlavu, v tom přijde malá, když už je po padouších, objímaj se. Zabásnou ho policajti (za takovej maasakr, lae poldům udělal spíš službu) s malou se rozloučí a ještě jí nakoupí spoustu věcí do školy, zapalčou si a je konec. ()

kolly13

Proč to nemohlo být jako druhá půlka, nerozumím. I když je to stále asijský film, dost pobral s amerických akčňáků, zvlášť konec. Ale jako akce, to fakt ujde. Vše postaveno na hlavním herci. Tohle prostě ti kluci umí. ()

Setanta

O tolik lepší než stupidní John Wick, který zapomněl svojí přímočarou tupost vykompenzovat humorem, nebo emocemi. Tohle taky není vtipné, ale aspoň efektně syrové a asijsky procítěné (což někoho sere a někdo - já - to má rád). ()

Karbos

Začnu asi tím, že mi moje chytrá O2 TV tvrdila že si pouštím Warriora s Hardym a ono ejhle, tak jsem to teda zkouknul a pak si dal tu práci zjistit jak se to jmenuje doopravdy, řekl bych, že Muž odnikud a Válečník je slušně velká mejlka.....ale k filmu, trochu mi to připomínalo dvojfilm Zátah skřížený s Leonem :)) prostřední část trochu ztrácela dech, navíc jestli Asiatům něco nejde, tak je to hrani na city, nějak jim to jejich patosový podání prostě nevěřím. Každopádně super provedení akčních a zejména bojových scén, scénář nijak enormně nedráždí ucho a závěrečné finále opravdu stojí za to :) btw dabing se nepovedl, je lépe se mu vyhnout a dát přednost titulkům ***.  *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Ronkar

Hrdina: mlčenlivý zabiják s tragickou backstory. Cíl mise: zachránit malou roztomilou holčičku, na které mu záleží. Překážka: dealeři drog. Je u revenge story potřeba víc ohledně příběhu? Vlastně ne. Muž odnikud je klasické archetypální story. Jednoduché, černobílé, přímočaré a vlastně dost dobré. Karty jsou vyloženy jasně a dostanete přesně to, co synopse přislíbí. Akce je méně než bych čekal, ale když přijde na scénu, hrdina to kosí s chladnou přesností. Korejci se násilí u podobných snímků nebojí, takže krve stříká dost. A protože jsou padouši fakt padouši (využívají kolem drog malé děti), máte u jejich mordování příjemný pocit zadostiučinění. Navíc si dá scénář načas, aby vytvořil mezi hrdinou a holčičkou dostatečně silné pouto, díky čemuž funguje i emotivní finále. Nač si tedy stěžovat? Možná by akce mohla být místy přehlednější, ale současně je chytře udělaná (hrdina využívá v průběhu bitek oponenty jako štíty i zajatce proti ostatním) jinak výtky moc nemám. Finální konfrontace má zajímavou choreografii, pořádnou dávku řezničiny a soundtrack, který skvěle vystihuje hrdinův smutek i vztek. Palec nahoru. ()

badclown

Korejsky Emo hrdina (do polovice filmu je mu skrz vlasy vidiet iba jedno oko) na ceste za unesenou susedou. Styri hviezdy za akcne sceny a zaverecny suboj s nozom, ktory je najlepsi aky som za posledne obdobie vo filme videl. ()

Neroy

Na konci sice trošku melodramatické, ale úžasná akční jízda.5. hvězda je za hudbu, která dotvořila, už tak skvělý zážitek. ()

SONYAGENT

Těsně po shlédnutí filmu musím uznat, že jsem lepší korejský akční thriller neviděl. Opravdu úžasná, i když trošku pomalejší filmová nota, je velmi silným zážitkem.. Bin Won zahrál perfektního klaďáka v tom nejklasičtějším příběhu o pomstě a hledání uneseného dítěte.. Užil jsem si film od začátku dokonce a dostávám se konečně na notu tolik opomíjených filmů z korejských produkcí... Musím zároveň ocenit čím dál kvalitnější titulky a boom, kterým se nám dostávají tito kulturnělogické filmy pod kůži.. ()

Yoru

dokonale realistický film...na konci už hl. hrdina vyzeral fakt trochu vyšinute, ale opak je pravdou...dokonalý osamelý pomstiteľ...ten koniec sa mi nepáčil, aj keď bol veľmi dojímavý :D som zástanca "žili šťastne až do smrti" ale aj tak viem, že dnešný svet takto nefunguje ()

mirushbiatch

Mám pocit,že sa budem často opakovať pri komentovaní filmov.Ale točiť filmy a žnať za ne aj úspech,bude čoraz tažším údelom.Príbehy a postavy sa budú podobať,či opakovať.A k tomu mnou nenávidené remake-y mi nádej tiež do budúcna moc nedávajú.Potom sú tu filmy ako Ajeossi.Tendenciu podobizne medzi sebou ásijské filmy vždy zdielali a napriek tomu sú úspešné.Teda hl. v krajine ich vzniku.Aby som sa aj dostal k filmu,pomaličky sa rozbiehajúci príbeh o jednom sekáčovi,ktorý žije len pre dnešok a zaumieni si jeden cieľ nie je žiadnym prúserom a hl. nižšie spomínaná záverečná scéna dá zaspomínať na niekdajších hrdinov typu zlomená ruka/hlava/koleno.Ďalší hrdina kórejskej akčnej éry by mohol byť na svete,čas ukáže.Zas som sa raz v kľude bavil. PS:Bin Won samozrejme nie je žiadnym nováčikom.Jeden z najlepších vojnových filmov je toho dokazom http://www.csfd.cz/film/182330-pouta-valky/ ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě