Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

latvar

Co ty jsi zač, nějaký psychouš? Takovou otázku slyšel hlavní hrdina nejednou. Obchodníci s lidskými orgány mu zajali nejlepší kamarádku a sousedku, a tak po ní začal pátrat. Podle mě film hodně podobný akčnáku 96hodin i stejně kvalitní. 80% ()

Pecival

Prokletá, přepálená stopáž a dojemné, uslzené scény likvidují šanci na plnej. Faktem je, že na závěrečný masakr se čeká v druhé půli výrazně déle než by bylo záhodno. A tak s přibývajícími minutami klesalo moje nadšení. Samožřejmě finální mord je de luxe, ale zazdí to úplně pekelným závěrem. Trauma z mrtvých maželek (dcer, synů, čehokoliv), tajný ex - agenty pracující v zastavárnách apod. u těch korejců už člověk tak nějak čeká :) Přesto hodně slušná podívaná. ()

lofa

Líbilo se Vám 96 hodin s Liamem Neesonem nebo Leon s Jeanem Reno? Je chvíle čekání na Taken 2 už příliš dlouhá ? Tak si ji zkraťte tímto nabušeným akčním thrillerem z Koreii. Pozvolna se rozjíždějící děj se pomalu dostane do těch správných obrátek, aby v samotném závěru vygradoval nejen při vynikajícím způsobem natočené řežbě nožema. 86% ()

manonfire

Taková ojetá Kia, protože tahle zápletka má opravdu najeto stovky kilometrů filmového pásu u svých tématických předchůdců. Pokud jde o emoce, umím si představit, že při premiéře se osazenstvo kina vykropilo tak, až se snad místo 3D brýlí musely rozdávat ty potápěčské, ale snad proto, že evropan potřebuje slzy hlavně na prozaické omývání svých očních koulí, nepřicházelo v úvahu, aby jimi plýtval nad tak sladkou(vlastně slanou) limonádou vymačkanou notabene vopravdu extrémně krev i z bříšky prstů mačkajícího. Jediný zajímavý ksicht měl podle očekávání Thajec v roli nejpohyblivějšího bodyguarda hlavního padoucha. Asie skutečně není můj šálek nudlové polívky. 40% ()

Hollohlaway

Výborná akce a dost hnusně detailní pozadí asijskýho obchodu s orgánama. Jinak je to dějově dost prostý, klasický vzorek dítě+osamělý drsňák+mafie=krvavá jízda pomsty , co celé krok za krokem. Sice předvídatelné, ale dobré. ()

vitekpe

Tyto filmy si pro sebe oznacuji jako "hrane anime"...jinak by to nebylo asi prilis uveritelne/koukatelne. Takto se na to da podivat s celkem slusnou porci pobaveni se....pokud mate naladu na korejce a na odpocinek. ()

ZkuKol

Tentokrát se chlapci od Soulu rozhodli, že není třeba trávit čas nad scénářem a natočili si noir akci o pomstě. Vzali ty nejklasičtější motivy; ztrátu rodičů a záchranu malé holčičky, opepřili to hrdinou s traumatem a tajemnou minulostí a tradičně vše zabalili úhledně do patosu a převázali trochou kýče. Pak vše pečlivě rozehráli (občas to s vysvětlováním a popisem až moc přehánějí), občas naznačí, co by teoreticky mohlo přijít a pak to přijde! V poslední půlhodině je z toho taková sekaná, že chápete, proč v Písnici zavřeli masokombinát, na to prostě v Evropě nemáme. Všichni už asi víme čeho jsou Korejci schopní s originálními scénáři, na dokonalé klasické žánrové jízdy jim chybí ještě trochu cviku, ale už teď je to výborná zábava. Byl jeden muž, co žil jen pro dnešek a ten vyjebal se všemi, co žili jen pro zítřek - definitivně vyjebal... 80% ()

-Victor-

Díky Jižní Korei máme možnost nahlédnout do jiného světa filmu. Ajeossi je skvělý akční počin, který jde na věc z trochu jiného úhlu, než jsme zvyklí a díky za to. Jak je již několikrát zmíněno, Jižní Korea má nového filmového hrdinu. Doufám, že podobných snímků bude jen přibývat. ()

herr_carter

Sice mi zase asi jednu třetinu filmu trvalo rozklíčovat, kdo je kdo a že Hong-Tuk je podobný Bin-Yeovi, narozdíl od něj to není grázl, ale policista, nicméně výsledný efekt film splnil. Takže takový lepší klasický film typu "o všechno jsem přišel a vy jste mi vzali to jediné, na čem mi záleží, takže vás teď všechny postupně vyjebu"......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Na východoasijské poměry nejde sice o nějak úplně nejzásadnější podívanou, ovšem v porovnání se zbytkem filmového světa, samozřejmě včetně toho hollywoodského, jde pořád o výrazný nadprůměr, který dokáže vážně nadchnout. I když tentokrát tu nedostává hlavní slovo akce, ale spíš zápletka, ovšem v tomto případě to vůbec nevadí, neboť onen příběh je svižný, napínavý, dramaticky fungující a emočně silný, i když musím tedy podotknout, že už mi krapet nepřijde jen jako náhoda, že ve čtvrtém filmu z pěti, pocházejících z těchto končin, se děj točí kolem zneužívaní dětí, a to prakticky ve všech ohledech, takže být dítětem ve východní Asii musí být prostě asi dost v prdeli a o hubu 8D. Každopádně, film se odehrává tedy ve vážně slušném tempu, hodně mě bavili i veškeré postavy, které jsou zahrány opět velice výraznými a charismatickými typy, kdy mám tentokrát tedy na mysli především ústředního, mlčenlivého, hrdinu, kterému jsem vážně upřímně fandil a přišel mi fakt hodně sympatický a knírkatého zabijáka, pracujícího pro ústředního záporáka, který ve výsledku nevyzní jako úplně jednoznačná postava, což jsem považoval také za velmi osvěžující zpestření. Zklamaný jsem ovšem z akce, kdy mi určitě nevadilo její menší množství, jako spíš její samotné zpracování, které za většinovým zbytkem filmů, pocházejících z těchto končin, krapet pokulhává, a to především jejím nasnímáním, choreografií a vlastně i nápaditostí, i když i v tomto ohledu musím zároveň podotknout a opakovat, oproti zbytku světa se jedná pořád o nadprůměrné souboje. Zmínit pak musím i velmi působivou a nekompromisní atmosféru a též i podmanivý hudební doprovod. Zkrátka, I když tentokrát nejsem úplně na vrcholu východoasijského blaha, tak pořád se jedná o skutečně zábavnou jízdu, mající koule, prostě dost dobrý pokoukáníčko. ()

DavidS.

Muž v ohni bez epilepsie, ale bohužel také bez přímočarosti...Celkový zážitek kazí přebujelost scénáře a hlavně jeho přelidněnost...Nicméně vše zachraňuje závěrečná půlhodina, vyděračské oči dětských nebožátek a zejména precizní Bin Won, kterému neméně dobře sekunduje protihráč z temné strany Thanayong Wongtrakul... ()

Seti

Hroznej nátěr! Přesně muj typ filmu a přiznám se, že na konci jsem chrochtal blahem jak prase na líbánkách. Nemluvný hlavní hrdina je něco mezi Jasonem Bournem a Bryanem Millsem, a když se asi v polovině urve ze řetězu, tak začne to právé nelítsotné a krvavé inferno, které vyvrcholí závěrečnýma jatkama. Jednoduchý příběh vůbec nevadí, protože napětí, temná atmosféra a především akce jsou prvotřídní. Film má navíc naprosto dokonalou gradaci, takže v poslední čtvrtině jsem si připadal, jak dítě, které za střelnicí uvidělo horskou dráhu. Prostě asi nejlepší akční krimi, co jsem viděl od Takenu, a protože v poslední době jsem s akčním žánrem zažíval spíše zklamání, tak tu pátou hvězdu klidně přihodím. ()

Spike23

Pomsta, záchrana, hlavní týpek, co toho moc nenamluví, o kterém nikdo nic neví a co je náhodou mistr bojového umění a bývalý speciální agent, je sám proti všem. Akorát tu chybí jméno Steven Seagal, ale to by se ta červená hodně rychle změnila na černou :-). Naštěstí tohle je Jižní Korea a i když je tady těch Seagalovských filmů hromada, stejně to furt každého baví. Sice jsem toho viděl tolik, že mi na tom nepřipadalo nic extra a občas to bylo k naštvání nudné jako nějaký film s Julií Roberts, ale tak ty 4* si to zaslouží. ()

Lukoboss

Jako bych to už někde viděl, ten příběh, scény, zápletky atd., ale tady je to v asijským hávu se všema jejich vychytávkama především v osobním boji. Tvůrci se nebojí být naturalističtí, a tak čekejte, že na vás vykydnou pořádnou dávku krve a patřičně nechutných zvuků (nůž zařezávající se v soubojích do kůže). Je to mírnej nadprůměr, snad možná kvůli své orientálnosti, proto tomu dám 3,5/5. ()

Chipsonator

Tak jsem se rozhodnul zabrousit do asijských vod. Abych řekl pravdu, už to tu změnu chtělo. Tohle totiž byla pořádná jízda. Neokoukané prostředí a klutura, drogy, obchod s lidským masem a jedna malá unesená holka kterou jde zachránit bývalý vojenský specialista na bojové umění. Akce jak jsem čekal, je vybroušená, choerografie soubojů je parádní a všechno umocňuje skvělý soundtrack. Hlavní hrdina je sympaťák, stejně tak jako policejní duo alá "neustále musím kouřit jednu cigaretu zadruhou" a "neustále se něčím cpu", a i malá holčička je velice symptatická a vůbec mi nebyla protivná jako většina ostatních dětí ve filmech. Jo, zabrousit do asijských vod se sakra vyplatilo, a nejspíš tu na nějakou tu dobu zakotvím, jelikož Muž odnikud mě pořádně nabudil. 80% ()

jondoe

Uplna bomba. Osobne aziijske fimy moc rad nemam, ale toto ma dostalo. Kostra pribehu je sice lacna a sto razy videny, ale styl akym je pribeh podany sa mi paci. Vyborne vybraty hlavny hrdina, skvele suboje, hlavne ten z nozom stal zato. Nenechadzam slov. Jeden z najlepsich akcnych thrillerov aky som videl. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě